PODPOWIEDZI:
Budżetowe słuchawki, które warto kupić? Pierwsze wrażenia z modelami Baseus

Rodzinna gra planszowa | TOP 10 |

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Monopoly Super Electronic BankingMonopoly Super Electronic Banking139 zł
2DixitDixit93 zł
3Milionerzy Wyzwanie Dorośli Vs DzieciMilionerzy Wyzwanie Dorośli Vs Dzieci89 zł
45 sekund Dzieci kontra Dorośli5 sekund Dzieci kontra Dorośli69 zł
5Młodzi czarodziejeMłodzi czarodzieje109 zł
67 Cudów Świata (Nowa Edycja)7 Cudów Świata (Nowa Edycja)135 zł
7PicturekaPictureka40 zł
8La Cucaracha LoopLa Cucaracha Loop134 zł
9Moje na Górze - Wersja FamilijnaMoje na Górze - Wersja Familijna46 zł
10Scotland Yard Junior 211623Scotland Yard Junior 21162350 zł
Rodzinna gra planszowa | TOP 10 |

Dzisiaj przedstawię TOP 10 rodzinnych gier planszowych, które są świetną propozycją na wspólne spędzanie czasu. Są dobrze wykonane, zadziwiają fabułą i zagrasz w nie w kilka osób. Zapraszam!

Gry rodzinne to szczególna kategoria gier planszowych. Nie mogą być skomplikowane dla dzieci, ale fajnie, gdyby również nie nudziły dorosłych, a za to sprawiały wspólną radość.

Wszystkie wymienione propozycje na poniższej liście znajdziesz także w porównywarce gier planszowych. Warto tam zajrzeć i zaznajomić się z obszerniejszymi opisami.

Rodzinna gra planszowa – Opinie

1. Monopoly Super Electronic Banking

familijna gra planszowa Monopoly Super Electronic Banking
Kategoria wiekowa8+
Czas gryNieokreślony
Liczba graczy2-4
CenaMonopoly Super Electronic Banking oferta w Ceneo

Firma Hasbro przygotowała strategiczną grę familijną Monopoly Super Electronic Banking. To wyjątkowa odsłona popularnej serii planszówek. Wyróżnia się specjalnym terminalem elektronicznym, dzięki któremu można się poczuć jak prawdziwy bankier.

Gra umożliwia nabywanie nieruchomości, pobieranie czynszu, otrzymywanie premii. Transakcje są bezgotówkowe, bowiem to terminal kontroluje stan konta. Bogactwo ukazują Twoje karty płatnicze.

Wygrywa ten uczestnik, który zgromadzi najwięcej pieniędzy. Gra uczy logicznego myślenia, ekonomiczności, a przy tym daje sporą dawkę frajdy dla całej rodziny.

2. Dixit

gra dla rodziny Dixit
Kategoria wiekowa8+
Czas gryok. 30 minut
Liczba graczy3-8
CenaDixit oferta w Media Markt

Dixit to karciana gra skojarzeń dla całej rodziny, której zainteresowanie nie maleje, a wręcz przeciwnie - to wciąż prawdziwy fenomen. Karty są pięknie wykonane, znajdziesz ich aż 84. Do gry Dixit można dokupić sporo dodatków (inne bogato ilustrowane karty).

Bajarz podaje hasło (na przykład jakieś pojedyncze słowo, cytat), a inni gracze wybierają kartę spośród swoich, które mogą do tego pasować. Następnie głównym zadaniem jest odgadnięcie, o którą kartę chodziło bajarzowi.

Planszówka rozwija kreatywność i pobudza wyobraźnię, wymaga użycia swojej intuicji. Zasady nie są skomplikowane.

Gra Dixit ukazała się również w naszym innym rankingu: gier planszowych dla dzieci.

3. Milionerzy Wyzwanie Dorośli Vs Dzieci

gra rodzinna Milionerzy Wyzwanie Dorośli Vs Dzieci
Kategoria wiekowa8+
Czas gryok. 30 minut
Liczba graczy2-4
CenaMilionerzy Wyzwanie Dorośli Vs Dzieci oferta w Ceneo

Na trzecim miejscu familijna gra planszowaMilionerzy Wyzwanie Dorośli Vs Dzieci, w której mogą rywalizować dorośli z dziećmi. To kultowa odsłona znanego teleturnieju. Gra zarówno uczy, jak i bawi. W komplecie bardzo duża ilość pytań (w tym również pytania obrazkowe dla młodszych osób), plansza, 8 żetonów Kół Ratunkowych, 2 znaczniki drużyn, pionki i złoty banknot (otrzymuje go zwycięzca).

4. 5 sekund Dzieci kontra Dorośli

zabawna gra planszowa 5 sekund Dzieci kontra Dorośli
Kategoria wiekowa8+
Czas gryok. 30 minut
Liczba graczy3-6
Cena5 sekund Dzieci kontra Dorośli oferta w Ceneo

Czwartą pozycję zajmuje niosąca wiele radości rodzinna gra planszowa5 sekund Dzieci kontra Dorośli, w której dzieci rywalizują z dorosłymi. 756 pytań sprawia, że gra nie pójdzie szybko w odstawkę. Dodatkową atrakcją jest specjalny czasomierz. Trzeba stworzyć drużyny i zmierzyć się ze sobą. Należy szybko odpowiadać na pytania, gdyż gra jest na czas.

5. Młodzi czarodzieje

gra planszowa rodzinna Młodzi czarodzieje
Kategoria wiekowa6+
Czas gry20-30 minut
Liczba graczy2-6
CenaMłodzi czarodzieje oferta w Ceneo

Kolejna rodzinna planszówka to Młodzi czarodzieje. Tę grę planszową nazwałabym pewnego rodzaju przygodą, w której jest nocny rynek. Są w nim sprzedawane różnego rodzaju magiczne przedmioty, jak na przykład latające miotły lub mówiące koty.

Niestety tylko dorośli czarodzieje mają do niego dostęp. Tymczasem to uczniowie chcą się do niego dostać. Duszek strażnik będzie próbował złapać gracza, trzeba zatem jak najszybciej dotrzeć do szkoły magii. Poza ciekawymi regułami gra rozwija umiejętność współpracy w grupie.

6. 7 Cudów Świata (Nowa Edycja)

ciekawa gra rodzinna 7 Cudów Świata (Nowa Edycja)
Kategoria wiekowa10+
Czas gryok. 30 minut
Liczba graczy3-7
Cena7 Cudów Świata (Nowa Edycja) oferta w Ceneo

7 Cudów Świata (Nowa Edycja) to rodzinna gra planszowa ucząca logicznego planowania i strategicznego myślenia. Masz do czynienia z 7 miastami świata antycznego. Możesz stworzyć militarną potęgę, zbierać surowce, nawiązywać różne kontakty. Poczujesz się jak prawdziwy przywódca starożytnego miasta, chcący doprowadzić do jego rozwoju.

Oprawa graficzna cieszy oko. Nowa edycja punktuje przede wszystkim za większe karty cudów, przejrzyste ikony, przystępniejsze zasady, stylowe logo. Partia trwa około 30 minut. Nie trzeba czekać na swoją kolej, decyzje poszczególnych uczestników gry mogą być podejmowane w tym samym czasie. Minimalny wiek gracza to 10 lat (dla młodszych dzieci może być zbyt trudna).

7. Pictureka

tania gra planszowa dla rodziny Pictureka
Kategoria wiekowa6+
Czas gry30-40 minut
Liczba graczyMinimum 2
CenaPictureka oferta w Ceneo

Na siódmej pozycji znalazła się atrakcyjna cenowo planszówkaPictureka wymagająca spostrzegawczości. Rozwija także pamięć i refleks. Zaletą są łatwe zasady, z którymi poradzi sobie również 6-letnie dziecko.

Znajdziesz różnokolorowe karty, których trzeba zebrać jak najwięcej, żeby wygrać. Na planszy należy szybko odgadnąć, gdzie znajdują się dane elementy. W komplecie między innymi klepsydra, 55 kart zadań, 9 plansz.

8. La Cucaracha Loop

gra planszowa rodzinna La Cucaracha Loop
Kategoria wiekowa5+
Czas gryok. 15 minut
Liczba graczy2-4
CenaLa Cucaracha Loop oferta w Ceneo

Grą planszową dla rodziny, która potrafi doprowadzić do radości, sporej dawki śmiechu i zabawy, jest La Cucaracha Loop. Mogą w nią zagrać nawet młodsi uczestnicy (na przykład przedszkolak). Na podwórzu pojawia się chodzący karaluch na baterie, przed którym trzeba uciekać i dążyć do celu. Trzeba być skupionym i szybkim.

W zestawie również 12 figurek żuków. Sama gra może nie uczy nie wiadomo jakich rzeczy, natomiast z całą pewnością wywołuje masę pozytywnych emocji.

9. Moje na Górze - Wersja Familijna

niedroga gra planszowa familijna Moje na Górze - Wersja Familijna
Kategoria wiekowa8+
Czas gryNieokreślony
Liczba graczy3-6
CenaMoje na Górze - Wersja Familijna oferta w Ceneo

Dziewiąte miejsce zajmuje tania gra planszowa rodzinnaMoje na Górze - Wersja Familijna, w której można się wykazać pomysłowością czy wiedzą. W pudełku znajdują się łapki, które kładziesz na stosie innych w momencie udzielenia odpowiedzi (jeżeli jest dobra, to przesuwasz się coraz wyżej). Żeby było ciekawiej, w zestawie znajduje się również klepsydra.

10. Scotland Yard Junior 211623

rodzinna planszówka Scotland Yard Junior 211623
Kategoria wiekowa6+
Czas gry15-20 minut
Liczba graczy2-4
CenaScotland Yard Junior 211623 oferta w Ceneo

Zestawienie rodzinnych gier planszowych zamyka Scotland Yard Junior 211623. To kolejna niedroga planszówka dla całej rodziny, której fabuła opiera się na tym, że Pan X notorycznie ucieka detektywom, którzy szukają go po całym Londynie i próbują złapać. Jeśli przechytrzy detektywów 9 razy, to on wygrywa grę. Jeżeli natomiast oni złapią go 3 razy, to wygrywają. Dobra zabawa zarówno dla chłopców, jak i dziewcząt.

Jaka gra rodzinna będzie trafnym wyborem?

Grając w grę planszową całą rodziną, warto postawić na taką planszówkę, która spodoba się niemal wszystkim domowników. Należy przede wszystkim wziąć pod uwagę, dla ilu osób jest przeznaczona i od jakiego wieku można w nią zagrać (dostosować do lat dziecka).

Fajnie, jeżeli rodzeństwo bądź inni krewni z dzieckiem zajmą się nią przez jakiś czas, a nie tylko przez 5 minut. Rodzinną grę planszową z łatwością zapakujesz do plecaka i zabierzesz również na wspólny piknik lub na wakacje, bo kto powiedział, że w gry nie można także grać na świeżym powietrzu.

Odpowiednia gra dla całej rodziny wywoła pozytywne emocje, a czytanie jej instrukcji nie zajmie pół dnia.

Podsumowanie

Familijne gry planszowe doskonale integrują, gwarantują masę frajdy i tym samym uśmiech na twarzy dzieci i dorosłych. Tworzysz z innymi zgrany zespół, a jeżeli mowa o rywalizacji, to tylko o tej zdrowej. Siedzenie w domu wcale nie musi oznaczać nudy.

Pamiętaj, że w dziale ranking gier planszowych znajdziesz propozycje zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych i wiele innych.

Zobacz również:

blog comments powered by Disqus
Rodzinna gra planszowa | TOP 10 |