PODPOWIEDZI:

Gra planszowa dla dzieci | TOP 10 |

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Było sobie życieByło sobie życie84 zł
2Wsiąść do pociągu: EuropaWsiąść do pociągu: Europa122 zł
3MinecraftMinecraft123 zł
45 Sekund Junior 01781 2.0 Edycja 20195 Sekund Junior 01781 2.0 Edycja 201969 zł
5DixitDixit109 zł
6Catan JuniorCatan Junior129 zł
7Scrabble JuniorScrabble Junior74 zł
8Monopoly Junior Świnka PeppaMonopoly Junior Świnka Peppa76 zł
9Labirynt Harry PotterLabirynt Harry Potter99 zł
10Ryzyko Junior RiskRyzyko Junior Risk53 zł
Gra planszowa dla dzieci | TOP 10 |

Dzisiaj wyjątkowe zestawienie, które być może podsunie Ci przy okazji pomysł na prezent dla dziecka. Za chwilę poznasz TOP 10 gier planszowych dla dzieci. Zapraszam!

Gry planszowe powstały wiele lat temu, ale to nie oznacza, że przeszły do lamusa. Wręcz przeciwnie! Wciąż jest na nie bardzo duże zainteresowanie, a na półkach sklepowych widać nowe, ciekawe propozycje planszówek dla dzieci. Różnią się między sobą na przykład regułami rozgrywki, kategorią wiekową czy liczbą graczy.

Gra planszowa dla dzieci – Opinie

1. Było sobie życie

planszówka dla dziecka Było sobie życie
Wiek dziecka7+
Czas gryok. 45 minut
Liczba graczy2-4
CenaByło sobie życie oferta w Ceneo

Będąc dzieckiem, uwielbiałam oglądać film Było sobie życie. Teraz istnieje możliwość zagrania w fantastyczną grę. Na zwycięskiej pozycji planszówka Było sobie życie, która pozwala poznać podstawowe funkcje narządów. W bardzo fajny sposób odkrywa tajemnice naszego organizmu i tego, jak on funkcjonuje.

Zwraca uwagę, np. dlaczego trzeba myć ręce. Jak widać, edukacja może odbywać się poprzez zabawę, a to kolejny pozytyw tej gry. Atrakcję dodaje magiczny detektor odpowiedzi. Do wyboru są karty z łatwymi bądź trudnymi pytaniami.

2. Wsiąść do pociągu: Europa

gra planszowa dla dzieci Wsiąść do pociągu: Europa
Wiek dziecka8+
Czas gry60-90 minut
Liczba graczy2-5
CenaWsiąść do pociągu: Europa oferta w Media Markt

Na drugim miejscu popularna gra planszowa dla dzieciWsiąść do pociągu: Europa, w której występują karty z wagonami służące do budowania dworców. Na kartach biletów widnieją nazwy miast. Można również zająć trasy kolejowe, korzystać z promów, pokonywać tunele. To wielka podróż po Europie, dzięki której dzieci zdobywają geograficzną wiedzę i rozwijają taktyczne myślenie.

Nie jest to skomplikowana gra, dziecko szybko się jej nauczy. Planszówka dla maksymalnie 5 osób. Dużo kolorowych figurek z pewnością przypadnie do gustu najmłodszym użytkownikom.

3. Minecraft

planszówka dla dzieci Minecraft
Wiek dziecka10+
Czas gry30-60 minut
Liczba graczy2-4
CenaMinecraft  oferta w Media Markt

Solidnie wykonana gra planszowa Minecraft firmy Ravensburger to prawdziwa gratka dla każdego z fanów całego Minecrafta, który tym razem nie musi siedzieć przed konsolą lub komputerem, żeby w nią zagrać. Rozgrywka trwa nawet do godziny i jest przeznaczona dla nieco starszych dzieci (od 10 roku życia). Każdy gracz odkrywa świat, wydobywa zasoby, musi się zmierzyć z niebezpiecznymi mobami.

Nadaje się zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Planszówka Minecraft uczy strategicznego i logicznego myślenia, wspiera w podstawach matematyki. Na plus obszerna zawartość, na przykład 64 drewniane bloki, 64 karty budowli i karty potworów. Minimalna liczba graczy to 2 osoby.

4. 5 Sekund Junior 01781 2.0 Edycja 2019

zabawna gra planszowa dla dzieci 5 Sekund Junior 01781 2.0 Edycja 2019
Wiek dziecka6+
Czas gry10-15 minut
Liczba graczy3-6
Cenatrefl 5 Sekund Junior 01781 2.0 Edycja 2019 oferta w Ceneo

5 Sekund Junior 01781 2.0 Edycja 2019 to zabawna gra planszowa dla dzieci od 6 roku życia. Znajdziesz łącznie 708 pytań, a co ciekawe, zostały one stworzone przez samych graczy. Masz tylko 5 sekund, żeby udzielić odpowiedzi na dane pytanie. Z tego powodu niejednokrotnie może dojść do zabawnych odpowiedzi.

Żółta strona kart jest przeznaczona dla najmłodszych dzieci, natomiast czerwona dla nieco starszych. Gra przyczynia się do szkolenia technik szybkiego myślenia.

5. Dixit

popularna gra planszowa Dixit
Wiek dziecka8+
Czas gryok. 30 minut
Liczba graczy3-6
CenaDixit oferta w Media Expert

Na piątej pozycji ciesząca się ogromnym zainteresowaniem gra Dixit. Posiada pięknie wykonane karty (84 sztuk). Każda ma wymiar 12 x 8 cm. To gra zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Może w nią zagrać nawet 6 osób. Dixit jest nazywana grą skojarzeń, bowiem do owych kart należy wymyślać i odgadywać skojarzenia.

W każdej rundzie ktoś jest Bajarzem, który wymyśla hasło do karty, a inni gracze wybierają najbardziej pasującą do niego swoją kartę. Należy odgadnąć, o jaki obrazek z wyłożonej puli kart chodziło. Jest dosyć uniwersalną grą planszową, która pobudza wyobraźnie, rozwija kreatywność, każdy próbuje wcielić się w tok myślenia innego uczestnika.

6. Catan Junior

gra dla dzieci Catan Junior
Wiek dziecka6+
Czas gryok. 30 minut
Liczba graczy2-4
CenaCatan Junior oferta w Ceneo

Szóste miejsce należy do ciekawej gry planszowej Catan Junior przeznaczonej dla dzieci od 6 lat. Pociecha musi się wykazać strategicznym myśleniem, bowiem ma za zadanie budować obozy piratów. Przy okazji odkrywa piękne wyspy, żegluje po morzach, gromadzi surowce do następnej budowy. Zadanie nie jest takie proste, jeżeli na przeszkodzie stoi Czarnodzioby.

W zestawie między innymi dwustronna plansza, 28 Obozów Piratów, 28 statków czy pionek Czarnodziobego. Polecana również dla dzieci, które dopiero zaczynają swoją przygodę z planszówkami.

7. Scrabble Junior

planszówka dla dziecka Scrabble Junior
Wiek dziecka6+
Czas gryNieokreślony
Liczba graczy2-4
CenaScrabble Junior oferta w Ceneo

Gra dla dzieciScrabble Junior polega na układaniu słów, za które są przyznawane punkty według danej punktacji. Są również pola, za które dostaje się premię. Płytki z literami układasz na planszy. W ten sposób dziecko nie tylko zwiększa zasób słownictwa, ale również pozwala nabrać pewną sprawność w posługiwaniu się językiem. Gra uczy także wytrwałości. Po jednej stronie planszy znajdują się pomocne obrazki (ta wersja jest polecana dla młodszych dzieci).

8. Monopoly Junior Świnka Peppa

gra planszowa dla dzieci Monopoly Junior Świnka Peppa
Wiek dziecka5+
Czas gryNieokreślony
Liczba graczy2-4
CenaMonopoly Junior Świnka Peppa oferta w Ceneo

Jedną z uwielbianych postaci z bajek jest oczywiście Świnka Peppa, jej rodzinka i przyjaciele. Klasyczną grę Monopoly zapewne zna spora część użytkowników. Tutaj masz do czynienia z odsłoną dla młodszych dzieci. W komplecie z grą planszową Monopoly Junior Świnka Peppa dostaniesz urocze pionki. Dzieci ćwiczą liczenie pieniędzy, a wygrywa ten, który ma najwięcej gotówki na sam koniec gry.

9. Labirynt Harry Potter

planszówka Labirynt Harry Potter
Wiek dziecka7+
Czas gry20-30 minut
Liczba graczy2-4
CenaLabirynt Harry Potter oferta w Media Markt

Chyba większość z nas zna Harrego Pottera. Jeżeli dziecko jest jego fanem, to idealnym prezentem będzie gra planszowa Labirynt Harry Potter. W grze należy tak przesuwać ścieżki i tworzyć nowe drogi, aby dotrzeć do słynnych postaci. Trzeba odkryć wszystkie tajemnice. Zasady są niezwykle proste, za to frajdy co nie miara.

10. Ryzyko Junior Risk

gra planszowa dla dziecka Ryzyko Junior Risk
Wiek dziecka5+
Czas gryok. 30 minut
Liczba graczy2-4
CenaRyzyko Junior Risk oferta w Media Expert

Zestawienie gier planszowych dla dzieci zamyka Ryzyko Junior Risk. To najtańsza z listy gra planszowa dla małych wielbicieli piratów. Pionki są w kształcie okrętów. Zadaniem jest odnalezienie ukrytych skarbów, toczenie bitew o wyspy, zdobywanie łupów. Planszówka jest prosta i przyjemna, rozwija umiejętności strategiczne.

Dlaczego warto kupić grę planszową dla dziecka?

Ranking gier planszowych przedstawia listy gier różnych typów, natomiast gry planszowe typowo dla dzieci niosą ogrom korzyści.

Poznaj główne z nich:

  • Gry planszowe wpływają na rozwijanie kreatywności i logicznego myślenia u dzieci.
  • Pozwalają spędzić wspólnie czas w miłej atmosferze, zwłaszcza jak na zewnątrz jest brzydka pogoda.
  • Gra planszowa dla dziecka to również dobra propozycja na prezent.
  • Takie gry są alternatywą dla gier na telefonie czy konsoli.
  • Oprawa graficzna nowoczesnych gier planszowych jest przyjemna dla oka. Przyciągają uwagę, często można w nich spotkać swoich ulubionych bohaterów z bajek.
  • Planszówki umilą czas również pozostałym domownikom.
  • Wiele popularnych, starszych gier planszowych doczekało się nowszych odsłon.
  • Niektóre gry uczą dzieci pewnych zagadnień (na przykład geograficznych), czyli poszerzają wiedzę.

Podsumowanie

Przedstawione gry planszowe są skierowane dla dzieci. Przy ich wyborze zwróć uwagę na przedział wiekowy, tak aby odpowiednio ją dopasować, bowiem treść musi być zrozumiała dla pociechy. Ważna jest informacja, dla ilu osób jest przeznaczona. Gra planszowa dla dzieci nie oznacza wcale długiej czy nudnej rozgrywki, lecz krótszy czas gry, ale za to bardzo interesujący. Dzisiejsze planszówki to nie tylko plansza, kostka i pionki. To o wiele ładniej i ciekawiej wykonane gry.

Zobacz również:

blog comments powered by Disqus
Gra planszowa dla dzieci | TOP 10 |