PODPOWIEDZI:

Gra planszowa dla 2 osób | TOP 7 |

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1MilionerzyMilionerzy98 zł
2SplendorSplendor92 zł
3Little Big FishLittle Big Fish59 zł
4Goool! MistrzostwaGoool! Mistrzostwa32 zł
5Zgadnij kto to? Wersja kieszonkowaZgadnij kto to? Wersja kieszonkowa34 zł
6Connect 4 Grab and Go Wersja podróżnaConnect 4 Grab and Go Wersja podróżna30 zł
7Terraformacja Marsa (edycja Gra Roku)Terraformacja Marsa (edycja Gra Roku)129 zł
Gra planszowa dla 2 osób | TOP 7 |

Gra planszowa wcale nie musi oznaczać rozgrywki w szerszym gronie znajomych. Za chwilę poznasz TOP 7 gier planszowych dla osób, które są równie ciekawe. Zapraszam!

Nowoczesna gra planszowa nie ogranicza się tylko do planszy i pionków. Poniżej propozycje gier, w które z powodzeniem zagrasz w dwie osoby, a ich ceny są bardzo przystępne.

Wszystkie z nich znajdziesz w porównywarce gier planszowych, do której warto zajrzeć, żeby zapoznać się z obszerniejszymi opisami.

Gra planszowa dla 2 osób - Opinie

1. Milionerzy

gra planszowa Milionerzy
Kategoria wiekowa12+
Czas gryNieokreślony
Liczba graczy2-4
CenaMilionerzy oferta w Ceneo

Milionerzy to edukacyjna planszówka na bazie znanego teleturnieju. Umożliwia wcielenie się w rolę prowadzącego bądź uczestnika. Śmiało można w nią zagrać we dwójkę. Im więcej poprawnych odpowiedzi udzielisz, tym więcej wygrywasz.

Masz możliwość skorzystania z kół ratunkowych, jeżeli nie znasz odpowiedzi na dane pytanie. Samo wykonanie jest na plus. Po zakończenie rozgrywki zamień się rolami z drugą osobą.

Produkt znalazł się również na liście gier planszowych na imprezę.

2. Splendor

planszówka Splendor
Kategoria wiekowa10+
Czas gry30 minut
Liczba graczy2-4
CenaSplendor oferta w Ceneo

Splendor jest wciągającą grą planszową, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Twoje zasoby tworzą zebrane żetony i karty. Są one potrzebne do dalszego rozwoju. Jesteś niczym renesansowy kupiec. Gdy staniesz się bogaty, poczujesz swój prestiż. Żeby jednak tak się stało musisz się wysilić i dobrze planować. Karty do gry są bardzo ładnie wykonane.

3. Little Big Fish

gra dwuosobowa Little Big Fish
Kategoria wiekowa8+
Czas gry15 minut
Liczba graczy2
CenaLittle Big Fish oferta w Ceneo

Little Big Fish to zabawna gra taktyczna dla dwóch osób. W grze chodzi o rywalizację, a dokładniej mówiąc o zjedzenie 5 rybek przeciwnika, zanim on zdąży to zrobić. Na samym początku rozgrywki każdy z graczy otrzymuje po 3 rybki.

W zestawie znajdują się łącznie 24 figurki rybek różnej wielkości, 8 żetonów Niespodzianki, 8 żetonów Planktonu i 4 plansze. Należy przemyśleć każdy swój krok, żeby nie popełnić błędu. Przewidywany czas gry do 15 minut.

4. Goool! Mistrzostwa

gra dla dwóch osób Goool! Mistrzostwa
Kategoria wiekowa8+
Czas gry30 minut
Liczba graczy2
CenaGoool! Mistrzostwa oferta w Ceneo

Gra dwuosobowa Goool! Mistrzostwa spodoba się przede wszystkim fanom piłki nożnej. Tym razem masz do czynienia z piłkarskimi emocjami, ale na planszy. Niezwykle ważna jest tu taktyka. Oczywiście musisz doprowadzić swoją drużynę do zwycięstwa. Istotne jest dokładne strzelanie, podawanie i bronienie. Gra ma charakter symulacyjny. Pionki w dwóch różnych kolorach są drewniane.

5. Zgadnij kto to? Wersja kieszonkowa

planszówka dla dwóch osób Zgadnij kto to? Wersja kieszonkowa
Kategoria wiekowa6+
Czas gryNieokreślony
Liczba graczy2
CenaZgadnij kto to? Wersja kieszonkowa oferta w Ceneo

Grą dla dwóch osób, którą śmiało możesz zabrać w podróż z dzieckiem, jest Zgadnij kto to? Wersja kieszonkowa. Ma kompaktowe wymiary, łatwą ją schować i z pewnością zabije nudę. W grze trzeba się wykazać pamięcią i spostrzegawczością. Krótko mówiąc, należy odgadywać twarze wybrane przez przeciwnika. Dozwolone jest zadawanie pytań, natomiast odpowiedzi muszą brzmieć tylko tak lub nie.

6. Connect 4 Grab and Go Wersja podróżna

kompaktowa gra dla dwóch osób Connect 4 Grab and Go Wersja podróżna
Kategoria wiekowa6+
Czas gryNieokreślony
Liczba graczy2
CenaConnect 4 Grab and Go Wersja podróżna oferta w Ceneo

Przenośna gra planszowa o niewielkich wymiarach to Connect 4 Grab and Go Wersja podróżna. Wesoła rozgrywka odbywa się między dwoma osobami. Będziesz mógł się pochwalić swoim strategicznym myśleniem i spostrzegawczością. Główne zadanie polega na ułożeniu 4 krążków w jednej linii. Kto pierwszy to zrobi, ten wygrywa.

Nie jest to jednak takie proste, gdy drugi gracz próbuje Ci w tym przeszkodzić i blokuje Twoją linię, stąd potrzebna jest odpowiednia strategia działania. Dozwolone jest układanie krążków zarówno w pionie, w poziomie, jak i po przekątnej. Grę łatwo złożyć i wygodnie przechowywać elementy. Śmiało możesz ją zabrać na wakacje, gdyż przyda się jak pogoda nie dopisze.

7. Terraformacja Marsa (edycja Gra Roku)

gra planszowa Terraformacja Marsa (edycja Gra Roku)
Kategoria wiekowa12+
Czas gry90-120 minut
Liczba graczy1-5
CenaTerraformacja Marsa (edycja Gra Roku) oferta w Ceneo

Zestawienie gier planszowych dla 2 osób zamyka Terraformacja Marsa (edycja Gra Roku). To gra strategiczna, w którą zagrasz także w dwie osoby. Tematyka jest bardzo interesująca, bowiem masz możliwość przystosowania Marsa do planety zdatnej do życia. Należy tak dostosować środowisko, aby mogli w nim zamieszkać ludzie.

Ważne, żeby pomyśleć o odpowiedniej ilości tlenu, zapewnić warunki pogodowe i zadbać o prawidłową temperaturę. Ta gra najlepiej sprawdzi się dla osób, które lubią taką fabułę i nie straszne im logiczne myślenie. Jest najdroższa z listy.

Dlaczego opłaca się kupić grę dla 2 osób?

Gra dwuosobowa przynosi wiele korzyści. Po pierwsze rywalizujesz i tym samym sprawdzasz swoje umiejętności względem drugiego gracza. Po drugie jest to idealny sposób na spędzenie wspólnego czasu, gdzie nie zapanuje nuda, lecz dobra zabawa.

Wersje podróżne zabierzesz ze sobą niemal wszędzie. Najtańsze gry planszowe dla 2 osób zaczynają się już od kwoty 30 zł. Każda z nich ma inną, wyjątkową tematykę, więc nie będzie problemu z doborem odpowiedniej do własnych gustów.

Niektóre umożliwiają grę w kilka osób, więc jeżeli ktoś akurat dołączy ze znajomych, to nie będzie problemu.

Więcej gier dla 2 osób i nie tylko znajdziesz w dziale ranking gier planszowych.

Podsumowanie

Wśród przedstawionych gier planszowych znajdziesz 4 tytuły typowo do rozgrywki dwuosobowej. Pozostałe planszówki  są przeznaczone również dla 4 lub 5 osób, ale w duecie także się doskonale sprawdzą. Zagrasz w nie zarówno z kimś ze znajomych, jak i z dzieckiem od 6 roku życia. Kilka z nich jest w wersji kieszonkowej, co umożliwia zabranie ich w podróż.

Sprawdź również:

blog comments powered by Disqus
Gra planszowa dla 2 osób | TOP 7 |