PODPOWIEDZI:

Gra planszowa na imprezę | TOP 10 |

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Cluedo: Edycja dla kłamcówCluedo: Edycja dla kłamców87 zł
2Monopoly dla PechowcówMonopoly dla Pechowców90 zł
3Dixit OdysseyDixit Odyssey109 zł
45 sekund5 sekund49 zł
5MilionerzyMilionerzy128 zł
6TajniacyTajniacy46 zł
7EgoEgo71 zł
8Ubongo 3DUbongo 3D149 zł
9CortexCortex54 zł
10LogoLogo55 zł
Gra planszowa na imprezę | TOP 10 |

Gra planszowa na imprezę nie powinna być nudna. Musi dostarczać mnóstwo zabawy i radości. Przedstawiam TOP 10 imprezowych gier planszowych, z którymi będziesz się świetnie bawić. Zapraszam!

Gry planszowe na imprezę nie doprowadzą do niezręcznej ciszy, lecz porwą uczestników w niezłą zabawę. Poniżej ciekawe propozycje na wspólny wieczór z przyjaciółmi.

Gra planszowa na imprezę – Opinie

1. Cluedo: Edycja dla kłamców

gra na imprezę Cluedo: Edycja dla kłamców
Kategoria wiekowa8+
Czas gryNieokreślony
Liczba graczy2-6
CenaCluedo: Edycja dla kłamców oferta w Ceneo

Cluedo: Edycja dla kłamców to imprezowa gra planszowa, w której zadaniem jest odgadnięcie, kto zabił dr. Blacka. Nie będzie to takie proste, gdyż nigdy nie wiadomo, który gracz kłamie, a który mówi prawdę. Jeżeli uznasz, że któryś z uczestników kłamie, to możesz nacisnąć przycisk Kłamca. Rozwiązanie tej zagadki będzie miało ciekawy przebieg.

W zestawie znajdziesz na przykład 6 miniaturowych narzędzi zbrodni, 21 kart Dowód, 12 kart Śledztwo, 6 kart Pomocy, kopertę z aktami sprawy, notatnik detektywa itd.

2. Monopoly dla Pechowców

zabawna gra imprezowa Monopoly dla Pechowców
Kategoria wiekowa8+
Czas gryNieokreślony
Liczba graczy2-6
CenaMonopoly dla Pechowców oferta w Ceneo

Monopoly dla Pechowców jest oryginalną odsłoną kultowej gry planszowej Monopoly. Tutaj jednak opłaca się przegrywać. Zdobywając pionek pechowca, możesz uzyskać różne korzyści. Na przykład jeżeli zajmiesz pole innego gracza, to inni uczestnicy będą zmuszeni płacić Ci czynsz. Zmienione zasady gry z pewnością wywołają wiele śmiechu podczas imprezy. Od teraz porażki stają się powodem do świętowania.

3. Dixit Odyssey

gra planszowa na imprezę Dixit Odyssey
Kategoria wiekowa8+
Czas gry30 minut
Liczba graczy3-12
CenaDixit Odyssey oferta w Media Markt

Idealna gra planszowa na imprezę to Dixit Odyssey. Jest rozszerzoną wersją Dixit, bowiem można w nią zagrać nawet w 12 osób, a sam zestaw kart jest inny. Gra skojarzeń pobudza wyobraźnię, rozwija kreatywność. Atutem są doskonale zilustrowane karty.

Bardzo proste zasady nie sprawią trudności nawet osobom, które niewiele razy miały do czynienia z planszówkami. Bajarz podaje swoje hasło (skojarzenie) do swojej karty, a inni muszą zgadnąć, o którą kartę chodziło spośród wszystkich wyłożonych na stole.

4. 5 sekund

gra planszowa na czas 5 sekund
Kategoria wiekowa8+
Czas gry10-15 minut
Liczba graczy3-6
Cena5 sekund oferta w Ceneo

Towarzyska gra planszowa, która cieszy się dużym zainteresowaniem to 5 sekund. Polega na tym, że gracz losuje kartę z pytaniem, a następnie ma tylko 5 sekund na udzielenie odpowiedzi. Planszówka z pewnością daje sporą dawkę śmiechu i adrenaliny. Czas odmierza specjalny czasomierz. Na zawartość składa się między innymi aż 756 pytań. To świetny sprawdzian na to, jak szybko umiesz myśleć.

5. Milionerzy

znana gra planszowa Milionerzy
Kategoria wiekowa12+
Czas gryNieokreślony
Liczba graczy2-4
CenaMilionerzy oferta w Ceneo

Kolejna gra planszowa na imprezę to Milionerzy. Oparta oczywiście na znanym niemal wszystkim teleturnieju. W trakcie gry czujesz się jak zawodnik teleturnieju i zmagasz się z różnymi pytaniami. Przekonaj się, jak daleko zajdziesz i czy będziesz umiał udzielić odpowiedzi na pytanie za milion złotych. Pomocne będą koła ratunkowe.

To dobra propozycja na spędzenie wspólnego czasu z przyjaciółmi, ale również wspieranie koncentracji, logicznego myślenia czy umiejętnego podejmowania decyzji. Wykonanie jeszcze bardziej sprawia, że czujesz się jak prawdziwy zawodnik.

6. Tajniacy

towarzyska gra planszowa Tajniacy
Kategoria wiekowa14+
Czas gry10-15 minut
Liczba graczy2-8
CenaTajniacy oferta w Ceneo

Szóste miejsce zajmuje przystępna cenowo zespołowa gra planszowaTajniacy, w której występują dwie drużyny. Na ich czele Szefowie Wywiadu, którzy nawiązują kontakt z agentami. Atrakcyjności dodaje fakt, że Szef Wywiadu podaje jedno hasło, a zespół musi odgadnąć, który z kryptonimów dotyczy agentów ich drużyny.

Jeden kryptonim należy do zabójcy. Hasła wielokrotnie mogą prowadzić do śmiechu. Każda rozgrywka wygląda inaczej, gdyż w komplecie znajdziesz między innymi aż 200 kart z łącznie 400 hasłami, 40 kart kluczy. Gra planszowa Tajniacy nie jest nużąca, a liczba graczy może wynieść nawet 8, co sprawia, że na imprezę będzie idealna.

7. Ego

planszówka na imprezę Ego
Kategoria wiekowa14+
Czas gry20-60 minut
Liczba graczy2-6
CenaEgo oferta w Ceneo

Ego jest fenomenalną grą towarzyską w sam raz na imprezę. Już po tytule można się zorientować, że pytania będą dotyczyły Twojego charakteru, poglądów i osobowości, z kolei odpowiedzi muszą udzielić inni uczestnicy.

Dwustronnych kart z pytaniami jest 220, więc zagranie w nią kilka razy pod rząd z tym samym towarzystwem nie stanowi bariery. Grając w nią, przekonasz się, na ile znasz swoich znajomych, ale także dowiesz się, jak postrzegają Cię inni. Ogrom emocji gwarantowany.

8. Ubongo 3D

planszówka na imprezę Ubongo 3D
Kategoria wiekowa8+
Czas gryok. 25 minut
Liczba graczy1-4
CenaUbongo 3D oferta w Ceneo

Planszówka Ubongo 3D gwarantuje pozytywną dawkę emocji. Jest ładnie wykonana, zasady nie są skomplikowane. Przestrzenne klocki i 671 różnych zadań sprawiają, że gra się tak łatwo nie znudzi. Należy rozwiązać łamigłówkę, a to wymaga czasem niezłego kombinowania. Trzeba zapełnić puste pola, ale zrobić to dwuwarstwowo. Poziom trudności można dostosować w zależności od wieku czy doświadczenia uczestnika (są 4 poziomy do wyboru).

9. Cortex

gra planszowa na imprezę Cortex
Kategoria wiekowa8+
Czas gryok. 15 minut
Liczba graczy2-6
CenaCortex oferta w Ceneo

Imprezowa gra planszowa Cortex to świetna okazja na rywalizację. Należy szybko rozwiązywać różnego rodzaju zagadki. Każda prawidłowa odpowiedź to dodatkowa część układanki, którą musisz ułożyć w całości, żeby zostać zwycięzcą. Gra zapewnia sporo frajdy, ale wymaga również logicznego myślenia i refleksu. Wzmacnia pamięć. Na zawartość składa się między innymi 90 kart.

10. Logo

towarzyska gra planszowa Logo
Kategoria wiekowa12+
Czas gry60 minut
Liczba graczy2-6
CenaLogo oferta w Media Markt

Zestawienie gier planszowych na imprezę zamyka Logo. To nietuzinkowa gra planszowa towarzyska. Jest poświęcona sporej ilości marek, z którymi wszyscy mamy do czynienia niemal codziennie, kupując coś w sklepach.

Dzięki grze poznasz zarówno ciekawe fakty na ich temat, jak również będziesz odgadywał różne zagadki. Dla większej rywalizacji wybierz wariant indywidualny. Możliwa także gra drużynowa.

Jaka powinna być gra planszowa na imprezę?

Imprezowe gry planszowe po pierwsze są przeznaczone dla nieco starszych użytkowników, po drugie muszą oferować ciekawą fabułę. Fajnie, jak rozgrywka jest wciągająca. Towarzyska gra z pewnością ma za zadanie umilić czas spędzony z przyjaciółmi.

Koniecznie zwróć uwagę, dla ilu osób jest przeznaczona i na jak długą grę możesz liczyć. Należy przyjrzeć się jakości wykonania. W niektórych grach planszowych na imprezę znajdziesz ciekawe dodatki, jak na przykład czasomierz, przycisk Kłamca.

Odwiedź nasz dział ranking gier planszowych. Być może Ty lub ktoś z Twoich znajomych znajdzie jeszcze inną ciekawą grę.

Podsumowanie

Wszystkie wymienione gry rewelacyjnie sprawdzą się podczas spotkań ze znajomymi, ale to nie oznacza, że nadają się tylko na imprezę. Minimalny wiek gracza wynosi 8 lat, zatem rodziny ze starszymi dziećmi również w nie zagrają. Jeżeli przy okazji szukasz czegoś z gier planszowych dla dzieci (zwłaszcza tych młodszych), to zajrzyj do naszego innego zestawienia.

Zobacz również:

blog comments powered by Disqus
Gra planszowa na imprezę | TOP 10 |