PODPOWIEDZI:
PODPOWIEDZI:

Ranking Wzmacniaczy sygnału | Najlepsze polecane Wzmacniacze sygnału 2024

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 4.0, Głosów: 7

W tym dziale przygotowaliśmy najnowsze rankingi wzmacniaczy sygnału. Stworzone zostały przez naszych redaktorów i mogą pomóc Ci wybrać najlepszy produkt. Pod listą aktualnych zestawień możesz też przeczytać wartościowe porady zakupowe. Dzięki nim poznasz najważniejsze cechy i parametry sprzętu z tej kategorii. Połączenie polecanych produktów z przewodnikiem „jak kupić” będzie dla Ciebie gwarancją dobrze wydanych pieniędzy.

Jesteś w miejscu, gdzie prezentujemy ranking wzmacniaczy wi-fi. Tutaj właśnie znajdziesz modele, które poprawią przepustowość łącza, zwiększą zasięg sieci bezprzewodowej w domu czy biurze. Jeśli masz problem z jakością połączenia – jeden z polecanych produktów może Ci pomóc. Zestawienia obejmują zarówno budżetowe rozwiązania, jak i najwyższej jakości repeatery dostępne na rynku.

Internet bezprzewodowy to spore ułatwienie w dzisiejszych czasach, a z sieci wi-fi korzystamy już nie tylko na komputerach stacjonarnych, ale także – a może przede wszystkim – na urządzeniach mobilnych. By czuć pełen komfort z korzystania z sieci konieczny jest dobry zasięg. Niestety często w domach bywa z tym problem. Dlatego też producenci oferują nam wzmacniacze sygnału mogące poprawić jakość połączenia.

Dobre wzmacniacze wi-fi nie są przesadnie drogie, a dzięki ich zastosowaniu nie tracimy zasięgu w domowej sieci wi-fi. Brak internetu w określonym pomieszczeniu może być właśnie spowodowany brakiem odpowiedniej mocy sygnału, na co takie urządzenia potrafią zaradzić. Jednak zanim zdecydujemy się na kupno, warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę.

Czym jest wzmacniacz wi-fi?

Jest to urządzenie, które swoim wyglądem przypomina prosty modem lub niewielką ładowarkę, która włożona w gniazdko elektryczne istotnie wzmacnia sygnał internetowy. Niektóre modele podłączane są bezpośrednio do routera i potrafią „zaopatrzyć” w sieć nawet kilkupiętrowy dom.

Wzmacniacz wi-fi ma zadanie przede wszystkim przechwycić pierwotny sygnał internetowy, a następnie wzmocnić go i przekazać dalej do miejsc, w których dotychczas odnotowaliśmy słaby zasięg wi-fi. 

Kiedy przydaje się wzmacniacz wi-fi?

Repeatery wybieramy w kilku przypadkach. Wszystkie z nich prowadzą jednak do jednej wspólnej rzeczy, którą jest zwiększenie zasięgu w danym miejscu.

  • Przeszkody – grube mury, kondygnacje w wielopiętrowym domu czy nagromadzenie ścian. To wszystko może mieć istotny wpływ na blokowanie sygnału i – co za tym idzie – słaby zasięg sieci bezprzewodowej.
  • Zakłócenia – te mogą powodować np. inne sieci bezprzewodowe znajdujące się w otoczeniu. Byśmy mogli skutecznie korzystać z internetu warto wówczas zainwestować we wzmacniacz wi-fi, który pozwoli poszerzyć przepustowość konkretnego łącza.
  • Źle umieszczony router – nie zawsze możemy sobie pozwolić na ustawienie tego urządzenia w centrum, pomiędzy wszystkimi urządzeniami korzystającymi z sieci. Jeśli z różnych względów router znajduje się na uboczu, może nie dostarczać odpowiedniego sygnału w całym domu czy mieszkaniu. Wówczas wzmacniacz wi-fi także pomaga rozwiązać problem.

Jak wybrać wzmacniacz wi-fi?

Przy wyborze odpowiedniego repeatera musimy wziąć pod uwagę kilka aspektów, które zdecydują o tym, czy dany produkt będzie odpowiedni do naszych potrzeb. Na co zwrócić uwagę kupując wzmacniacz wi-fi?

  • Rodzaj i ilość anten – tu jak łatwo się domyślić jakość jest związana również z ilością. Więcej dobrych jakościowo anten pozwoli nam dostarczyć internet na większej przestrzeni domu.
  • Przenoszenie danych – w tym przypadku zwróćmy uwagę na pasmo przenoszenia. Dobre wzmacniacze wi-fi oferują nam pasmo o częstotliwości 2,4 GHz lub 5 GHz. Najlepsze wzmacniacze wi-fi, to te działające dwupasmowo i łączące obie te możliwości.
  • Standard sieciowy – warto zwrócić uwagę jakie standardy obsługuje wybrany przez nas repeater. Im nowszy, tym urządzenie lepiej powinno sobie radzić.
  • Sposób zasilania – większość modeli podłączymy w typowe gniazdko elektryczne. Są jednak takie, które podłączymy bezpośrednio do routera bądź np. laptopa za pomocą USB. Warto więc sprawdzić, jakie rozwiązanie będzie dla nas najskuteczniejsze i najłatwiejsze.
  • Szybkość transmisji – od tego tak naprawdę zależy, jak nasz internet będzie działał. Tu nie ma wielkiej filozofii, bo im większa szybkość, tym lepszy wzmacniacz wi-fi.

Tymi cechami kierowaliśmy się m.in. tworząc dla Was ranking wzmacniaczy wi-fi. Jeśli powyższe parametry spełnią wasze oczekiwania, to najprawdopodobniej wybrany produkt pozwoli zamienić słaby zasięg wi-fi na dobrej jakości sieć domową.

Dobry wzmacniasz wi-fi – ile kosztuje?

Ceny repeaterów zaczynają się od kilkudziesięciu, a kończą na kilkuset złotych. Najlepsze wzmacniacze wi-fi to wydatek w przedziale 200-400 zł. Za co płacimy? Za wydajny sygnał, który zagwarantuje nam wzmocnienie sieci i poradzi sobie nawet w kilkupiętrowym budynku.

Polecane wzmacniacze wi-fi znajdziemy jednak i za 50 zł. To oczywiście urządzenia o mniejszym zasięgu i możliwościach, ale nadal dobrze radzące sobie np. w mieszkaniu. Jeśli doskwiera nam brak internetu lub słaby zasięg w jednym czy dwóch pomieszczeniach, to nawet tak tani gadżet powinien problem zredukować.

Czy warto kupić wzmacniacz wi-fi?

Żeby trafnie odpowiedzieć na to pytanie warto najpierw zdiagnozować problem słabego zasięgu sieci w domu. Czasem bowiem problemem nie są przeszkody czy zakłócenia, a np. słaba jakość internetu z winy jego dostawcy. Wówczas nawet polecane wzmacniacze wi-fi nie będą w stanie pomóc, a pieniądze wydane na ich zakup będą wyrzucone w błoto.

Jeśli brak internetu wynika ze złego ustawienia routera, to warto przemyśleć, czy możemy go ustawić w innym miejscu. Gdy taka korekta nie jest problemem, a po sprawdzeniu widzimy istotną poprawę jakości pracy – to najpewniej również obejdziemy się bez wzmacniacza, a domowa sieć wi-fi będzie nadal działać.

Jeśli jednak nasz dostawca oferuje wysokiej jakości usługi, a przeniesienie routera jest niemożliwe lub nie rozwiązuje problemu – wzmacniacz wi-fi będzie najlepszym wyjściem z sytuacji. W instalacji i obsłudze jest niezwykle prosty, nie zajmuje miejsca i praktycznie zawsze można zabrać go ze sobą, by w razie potrzeby wspomógł inną domową sieć  wi-fi.

Polecane wzmacniacze wi-fi - Jaki producent?

Jeśli chodzi o konkretnych producentów, którzy wiodą prym na rynku, to z pewnością w pierwszej kolejności należy wspomnieć TP-Link. Ta firma znana jest z produkcji routerów, modemów i również wzmacniaczy sygnału. Oferuje urządzenia w różnych konfiguracjach i przedziałach cenowych, co sprawdzicie w naszych rankingach wzmacniaczy wi-fi.

Szeroką gamę produktów ma także Netgear. Dobrym wyborem może być również jedna z czołowych marek rynku komputerowego – Asus.

Zobacz też:

Ranking routerówRanking routerów mobilnychRanking kart sieciowych
Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 4.0, Głosów: 7
blog comments powered by Disqus