PODPOWIEDZI:

Najwydajniejsze wzmacniacze Wi-Fi |TOP 4|

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1NETGEAR WiFi AC1200 (EX6130100PES)NETGEAR WiFi AC1200 (EX6130100PES)269 zł
2TP-Link WiFi AC1200 (RE360)TP-Link WiFi AC1200 (RE360)196 zł
3ASUS WiFi Repeater AC1750 (RPAC66)ASUS WiFi Repeater AC1750 (RPAC66)369 zł
4TP-Link RE450TP-Link RE450229 zł
Najwydajniejsze wzmacniacze Wi-Fi |TOP 4|

Prezentujemy cztery bardzo wydajne wzmacniacze sygnału wi-fi. Urządzenia stworzone z myślą o dużych przestrzeniach czy piętrowych domach, gdzie łatwo o problem z dobrym zasięgiem z routera. Wybrane przez nas modele cechuje przede wszystkim działanie na dwóch pasmach częstotliwości, a do tego każdy z nim oferuje ciekawe rozwiązania dla użytkownika.

Przedstawiamy kilka naprawdę konkretnych repeaterów. To urządzenia mogące rozwiązać problem słabego zasięgu sieci wi-fi w mieszkaniu czy domu, ale też na większych przestrzeniach.

Jeśli Twój modem internetowy znajduje się na parterze dwupiętrowego domu, to najwyższa kondygnacja może już nie mieć dobrego dostępu do wi-fi.

Jednak z odpowiednim wzmacniaczem sygnału ten problem da się rozwiązać. Podobnie w długich i otwartych halach produkcyjnych. Wybraliśmy takie wzmacniacze, które są wydajne i skuteczne.

Dwupasmowe wzmacniacze wi-fi

Wśród prezentowanych przez nas modeli wszystkie oferują dwa pasma częstotliwości. Każdy wzmacniacz sygnału obsługuje pasmo 2.4 GHz. Te opisane poniżej dodatkowo obsługują również pasmo 5 GHz. Dzięki temu unikamy „zapchanej” częstotliwości 2.4 GHz, bowiem część zadań obsługuje ta druga.

I tak np. wysyłanie pakietów może odbywać się poprzez pasmo 2.4 GHz, a ich odbieranie za pomocą pasma 5 GHz. Ma to istotny wpływ na jakość i szybkość pracy internetu.

Czy warto kupić wydajny wzmacniacz wi-fi?

Jeśli mieszkamy w bloku, na niewielkim stosunkowo metrażu, to powinien nam wystarczyć już najprostszy wzmacniacz wi-fi.

Jeśli tak właśnie jest w waszym przypadku, to możecie znaleźć takowe, sprawdzając inny ranking wzmacniaczy wi-fi.

Inna sprawa, gdy zależy nam na dobrym zasięgu w budynku o kilku kondygnacjach czy na dużej przestrzeni. Wówczas przyda się mocniejszy repeater.

Repeater pomoże poprawić jakość sygnału wi-fi w całym domu

Na dobre działanie takiego urządzenia wpływają m.in. wspomniane dwa pasma częstotliwości. One również ułatwiają sprawę, gdy w pobliżu znajduje się sporo innych nadajników. Czasem takie nagromadzenie może również zakłócać działanie sieci – dobry wzmacniacz wi-fi może sobie z tym poradzić.

Sprawdź też: Jak podłączyć wzmacniacz Wi-Fi?

Jaki wydajny wzmacniacz Wi-Fi?

Czas przedstawić cztery konkretne propozycje, które posiadają cechy wydajnego wzmacniacza wi-fi. Odpowiednie dla wymagających użytkowników i oferujące kilka ciekawych udogodnień.

NETGEAR WiFi AC1200 (EX6130100PES)

Na początek wybraliśmy Netgear WiFi AC1200. Urządzenie w odpowiednim stosunku jakości do ceny. Oferuje bardzo dobry zasięg, co przyda się w większych pomieszczeniach. Obsługuje – podobnie jak pozostałe – dwa pasma częstotliwości. Przepustowość łącza to nawet 1200 Mb/s, a technologia FastLane pozwala korzystać z obu pasm jednocześnie dla poprawy prędkości.

NETGEAR WiFi AC1200 (EX6130100PES) posiada dwie zewnętrzne anteny

Netgear jest niewielkim urządzeniem, które swobodnie umieścimy w gniazdku elektrycznym. Ponadto wbudowane gniazdo sieciowe pozwoli na podłączenie do niego kolejnego urządzenia. Producent wyposażył go w dwie anteny zewnętrze dla poprawy zasięgu. Mamy również możliwość podłączenia przewodowego urządzeń zewnętrznych za pomocą portu Ethernet.

NETGEAR WiFi AC1200 plusy i minusy:

 • Bardzo dobry zasięg
 • Prosta obsługa
 • Spora kompatybilność z urządzeniami zewnętrznymi (np. router)
 • Wbudowane gniazdo sieciowe
 • Brak

NETGEAR WiFi AC1200 (EX6130100PES) oferta w sklepie

TP-Link WiFi AC1200 (RE360)

Niewielki i bardzo wydajny repeater TP-Link WiFi AC1200 (RE360). Urządzenie cechuje nowoczesny i przyjemny dla oka design, a jego kolejnym atutem jest gniazdo sieciowe wbudowane we wzmacniacz. Dzięki temu możemy podłączyć do prądu dodatkowe urządzenie. Posiada również port Ethernet.

TP-Link WiFi AC1200 (RE360) to niewielki i wydajny repeater

Wzmacniacz wi-fi jest kompatybilny z większością routerów, a w jego obsłudze i monitorowaniu pomaga dedykowana aplikacja TP-Link Tether dostępna na iOS i Androida. Model RE360 to także unikatowa, półokrągła konstrukcja anteny zewnętrznej. Bezpieczna i stylowa.

TP-Link WiFi AC1200 (RE360) plusy i minusy:

 • Wygląd
 • Dodatkowe gniazdo sieciowe
 • Aplikacja mobilna do obsługi
 • Dobry zasięg
 • Najtańszy w zestawieniu
 • Kompatybilność wysoka ale są wyjątki

TP-Link WiFi AC1200 (RE360) oferta w sklepie

ASUS WiFi Repeater AC1750 (RPAC66)

Wzmacniacz sygnału wi-fi ASUS WiFi Repeater AC1750 (RPAC66). Produkt posiada trzy tryby pracy. Poza podstawową funkcją oferuje możliwość stworzenia mostu sieciowego – czyli przewodowego połączenia np. ze Smart TV (port RJ45).

Pozwala także stworzyć Punkt Dostępu. Ten tryb przyda się choćby gdy podłączamy się do sieci LAN w hotelach. Wówczas możemy stworzyć własny hot spot dla urządzeń mobilnych.

ASUS WiFi Repeater AC1750 (RPAC66) to wielofunkcyjny repeater

ASUS jest nieco większy od poprzednich modeli, ale dzięki obrotowej wtyczce możemy go zainstalować do gniazda sieciowego zarówno poziomo jak i pionowo. W zależności od potrzeb. Jeśli chodzi o prędkość, to producent szacuje ją nawet do 1750 Mb/s. Cenowo przebija jednak pozostałe modele w zestawieniu.

ASUS WiFi Repeater AC1750 (RPAC66) plusy i minusy:

 • Szybkość przesyłu
 • Łatwa konfiguracja
 • Obrotowa wtyczka
 • Cena

ASUS WiFi Repeater AC1750 (RPAC66) oferta dla Ciebie

TP-Link RE450

Drugi – nieco droższy – reprezentant firmy TP-Link w tym gronie. Model TP-Link RE450 posiada trzy regulowane anteny zewnętrzne, które pomogą utrzymać nam stabilną pracę wzmacniacza.

Ciekawym zabiegiem jest czujnik zasięgu, który poprzez diody sygnalizuje jakie miejsce będzie najlepsze dla ulokowania repeatera.

TP-Link RE450 sygnalizuje jakość zasięgu i ma trzy zewnętrzne anteny

TP-Link to również tryb High Speed wykorzystujący dwa pasma częstotliwości dla lepszych wyników. Ponadto znów możemy połączyć się przewodowo za pomocą portu Ethernet. Przy maksymalnej mocy z dwóch częstotliwości szybkość może wynieść do 1750 Mb/s.

TP-Link RE450 plusy i minusy:

 • Trzy regulowane niezależnie anteny zewnętrzne
 • Tryb High Speed
 • Łatwa konfiguracja
 • Trzeba sprawdzić kompatybilność z routerem
 • Rozmiar

TP-Link RE450 oferta w sklepie

Podsumowanie – najwydajniejsze wzmacniacze wi-fi

Wydajne repeatery idealnie sprawdzą się w dużych domach. Pomogą zniwelować dziury w zasięgu sieci bezprzewodowej, a dodatkowo stają się świetnym rozwiązaniem na podłączenie urządzeń przewodowych – jak Smart TV czy komputer stacjonarny.

W zestawieniu mamy dwa modele, które poza szybkością i stabilnym łączem oferują dodatkowe gniazdo sieciowe. Taka oszczędność przyda się jeśli mamy ograniczony dostęp do kontaktów elektrycznych. Takie rozwiązanie proponują nam Netgear i TP-Link.

Ten drugi producent ma w tym miejscu jeszcze drugiego przedstawiciela. Jego atutem są z kolei trzy regulowane anteny poprawiające zasięg.

Ostatnim prezentowanym modelem jest ASUS. Imponuje on osiągami ale jest zdecydowanie najdroższym produktem jaki prezentujemy. To rozwiązanie przede wszystkim do bardzo dużych pomieszczeń czy biur. Jeżeli szukacie prostszych repeaterów to sprawdźcie też tanie wzmacniacze wi-fi do 100 zł.

blog comments powered by Disqus
Najwydajniejsze wzmacniacze Wi-Fi |TOP 4|