PODPOWIEDZI:
PODPOWIEDZI:

Ranking zgrzewarek próżniowych | Najlepsze polecane zgrzewarki próżniowe 2023

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 0.0, Głosów: 0

W tym dziale przygotowaliśmy najnowsze rankingi zgrzewarek próżniowych. Stworzone zostały przez naszych redaktorów i mogą pomóc Ci wybrać najlepszy produkt. Pod listą aktualnych zestawień możesz też przeczytać wartościowe porady zakupowe. Dzięki nim poznasz najważniejsze cechy i parametry sprzętu z tej kategorii. Połączenie polecanych produktów z przewodnikiem „jak kupić” będzie dla Ciebie gwarancją dobrze wydanych pieniędzy.

Zgrzewarka próżniowa do domu to urządzenie, za pomocą którego zamkniesz żywność w szczelnej torebce. Celem jest zachowanie dłuższej świeżości produktów spożywczych, nie dochodzi do ich marnowania, zrobisz sobie większe zapasy, przy czym nie zajmą one wiele miejsca, zapachy się nie będą przenikać, a wartości odżywcze, smak i aromat zostaną zachowane.

Wszystko prosto brzmi, ale trudniej wybrać odpowiedni model, stąd powstał skrócony poradnik zakupowy, a w nim odpowiedź na pytanie, jaką zgrzewarkę próżniową wybrać.

Poznasz najistotniejsze zagadnienia, główne możliwości, praktyczne funkcje, czołowe parametry, aby wiedzieć, jaką zgrzewarkę próżniową do żywności kupić.

Pomocą zawsze służy aktualny ranking zgrzewarek próżniowych, a w nim topowe modele cieszące się sporym uznaniem na rynku. Nie zabrakło także tabelek ze specyfikacjami i linków od razu kierujących do zaufanych sklepów, gdzie możesz nabyć konkretny sprzęt.

pakowanie żywności w zgrzewarce próżniowej

Jak tworzymy ranking zgrzewarek próżniowych?

Podczas układania listy domowych zgrzewarek próżniowych sugerowaliśmy się takimi aspektami, jak:

 • Moc - foliarka próżniowa powinna cechować się odpowiednią mocą, aby proces pakowania w próżni (zgrzewania worka z żywnością) nie był czasochłonny. Ma to również znaczenie dla wydajności pompy odsysającej powietrze. Dobre wartości mieszczą się w przedziale od 110 W do nawet 400 W.
 • Podciśnienie - osiągane podciśnienie przekłada się na to, ile sprzęt jest w stanie wyssać powietrza z worka. Im mniej tlenu w worku, tym jedzenie dłużej zachowa świeżość. Podciśnienie może wynosić -0,8 bar, -0,9 bar, -0,95 bar.
 • Wydajność pompy - niezwykle istotny parametr w zgrzewarkach próżniowych. Wydajność pompy powinna wynosić przykładowo 12 l/min lub 20 l/min. Licząc na najbardziej zaawansowane urządzenia, spodziewaj się perełek o wydajności sięgającej nawet 70 l/min. Im wyższy wskaźnik, tym krótszy czas pakowania próżniowego i sprawniejszy proces.
 • Dopuszczalna szerokość rolki i folii/woreczków - najczęściej spotykaną szerokością roboczą jest 30 cm, niekiedy 28 cm, 26 cm, 22 cm, 20 cm.
 • Ilość zgrzewów - zgrzewarka z funkcją odsysania powietrza może się chwalić podwójnym zgrzewem, który stanowi dodatkową szczelność worka i tym samym daje opcje bezpiecznego przechowywania pożywienia. Niekiedy masz do czynienia nawet z potrójnymi zgrzewami.
 • Grubość folii - im grubsza folia, tym lepiej, ponieważ woreczki się tak łatwo nie przedrą. Zwróć zatem uwagę na to, jakiej grubości folię możesz użyć. Przykładowo, zgrzanie może się odbywać za pomocą grubej na 2 mm spoiny.
 • Regulacja czasu zgrzewania - niektóre zgrzewarki próżniowe do suchych i mokrych produktów charakteryzują się regulowanym czasem tworzenia próżni i zgrzewu.
 • Gilotyna - maszynka do zamykania próżniowego z gilotyną jest chętnie wybierana, bowiem posiada specjalny, zintegrowany nóż do odcinania kawałków folii i samodzielnego tworzenia woreczków.
 • Jakość wykonania - obudowa i komora zgrzewarki próżniowej powinna być wykonana z wytrzymałej i odpornej na zarysowania stali nierdzewnej. Dopuszcza się tworzywo sztuczne, o ile jest ono wysokiej jakości. W prostszym przechowywaniu pomoże schowek na przewód. Stabilność zapewniają antypoślizgowe nóżki. Powinny to być sprzęty z intuicyjnie opisanymi przyciskami i takie, które pracują stosunkowo cicho, stąd im mniej decybeli, tym lepiej.
  Na rynku znajdziesz także małe zgrzewarki próżniowe, które nie zajmują wiele miejsca na blacie kuchennym, a nawet zmieszczą się w szafce. Dobrze, jak producent postawił na wyjmowaną tackę ociekową, którą można myć z zmywarce, zintegrowany schowek na folię, jak również czujnik zabezpieczający przed przegrzaniem i uchwyt blokujący do zamykania/otwierania. Podwyższony kąt zgrzewania to gwarancja zapobiegania rozlewania płynów.
 • Dodatkowe udogodnienia - niekiedy spotkasz się ze szklanymi okienkami, przez które widać cały proces zgrzewania żywności. Pomocne okażą się lampki kontrolne do kontroli nad procesem pakowania, cyfrowy wyświetlacz, pojemnik na rolkę foliową, tryb pulsacyjny przeznaczony do delikatnych produktów, funkcja marynowania. Praktycznym udogodnieniem jest możliwość podłączenia pojemników próżniowych, wekowanie słoików, pakowanie zarówno suchych, jak i wilgotnych czy płynnych dań. Docenisz funkcję w pełni automatycznej pracy łącznie z odcięciem worka.
 • Wyposażenie - w komplecie ze zgrzewarką próżniową często otrzymasz rolkę folii, wężyk do pojemników próżniowych, torebki o różnych wymiarach, nakrętkę do butelek, nożyk do cięcia folii.
 • Producent - stawiaj tylko i wyłącznie na zaufane marki. Renomowanymi firmami zgrzewarek do folii są tacy producenci, jak Caso Germany, FoodSaver, Anova, Sencor, Catler, Sam Cook, Severin, Götze & Jensen, Concept, Profi Cook, Camry, Lund, Mesko, Gorenje, Adler, Laica, Eta, WMF.
 • Cena - zakres cenowy zgrzewarek do pakowania żywności jest dosyć obszerny, niemniej warte uwagi modele kosztują w przedziale od 400 zł do nawet 2500 zł za te najbardziej zaawansowane. Oczywiście znajdziesz także tanie zgrzewarki próżniowe poniżej 300 zł, nawet za 100 zł, ale są one przeznaczone do podstawowego zadania, dla mniej wymagających osób, które nie oczekują bardzo wysokiej mocy.

Na czym jeszcze bazujemy podczas układania rankingu zgrzewarek próżniowych?

Podczas tworzenia klasyfikacji domowych pakowarek próżniowych trzymaliśmy się również drugiej grupy czynników, w której wyróżnia się:

 • Własne doświadczenia - staramy się być zarówno ekonomiczni, jak i ekologiczni, stąd wszelkie urządzenia dążące do tego są przez nas doceniane. Wśród takich sprzętów wymienia się m.in. zgrzewarki do pakowania próżniowego. Odpowiednio zaznajomiliśmy się z takimi produktami, aby móc przekazać Wam dalej wiedzę. Przy okazj przypomnę, że jesteśmy testerami wielu urządzeń do domu.
 • Wnikliwa analiza - sumiennie wykonujemy swoje obowiązki, więc jesteśmy zobowiązani w jak najbardziej szczegółowy sposób przeanalizować dane produkty, które umieszczamy w swoich zestawieniach. Patrzymy na ich stosunek jakości do ceny, czołową specyfikację, dodatkowe opcje zwiększające funkcjonalność i komfort użytkowania. W momencie natrafienia na ewentualne wady sprzętu, nie ukrywamy ich, lecz uczciwie o nich wspominamy.
 • Opinie internautów - Wasza pomoc w postaci komentarzy, wszelkich spostrzeżeń i uwag jest nieoceniona, stąd zawsze zapoznajemy się z Waszym zdaniem i czekamy na jak największą ilość opinii.

Pakowanie w próżni zyskało wielu zwolenników, stąd pomysł na stworzenie powyższej ściągi, która ułatwi podjęcie ostatecznej decyzji i uzyskanie odpowiedzi na pytanie, jaką zgrzewarkę do żywności kupić. Przemyśl, na czym Ci najbardziej zależy i jaki fundusz możesz przeznaczyć na zakup.

Zawsze czeka na Ciebie gotowy ranking zgrzewarek próżniowych z najlepszymi produktami w różnych cenach.

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 0.0, Głosów: 0
blog comments powered by Disqus