PODPOWIEDZI:

Zgrzewarka próżniowa do żywności | Ranking TOP 5

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Caso Germany VacuChef SlimLineCaso Germany VacuChef SlimLine2499 zł
2FoodSaver FFS006XFoodSaver FFS006X1299 zł
3Caso Germany FastVac 500Caso Germany FastVac 500699 zł
4Anova Precision Vacuum Sealer ProAnova Precision Vacuum Sealer Pro749 zł
5Sencor SVS 4010SSSencor SVS 4010SS469 zł
Zgrzewarka próżniowa do żywności | Ranking TOP 5

Zgrzewarka próżniowa to urządzenie do zgrzewania worka z żywnością, dzięki czemu produkty spożywcze zachowują dłuższą świeżość. Poznaj TOP 5 zgrzewarek do żywności, aby dowiedzieć się, jakie są ich możliwości. Zapraszam!

Zgrzewarka próżniowa do żywności ma za zadanie odessać powietrze z worka. Takie hermetyczne zamknięcie ma wiele pozytywów.

Cały proces polega na tym, aby umieścić żywność w przeznaczonym do tego worku, a następnie włożyć do zgrzewarki (otwartą końcówką). Wybierasz właściwy tryb, a pompa zaczyna odsysać zgromadzone powietrze. Po tym następuje wyłączenie, tym samym woreczek jest szczelnie zamknięty, czyli zgrzany.

Jeżeli zgrzewarka posiada gilotynę, to możesz samodzielnie ciąć kawałki folii potrzebne do pakowania.

Każdy poznany dzisiaj model i nie tylko, zobaczysz również w porównywarce zgrzewarek próżniowych.

Zgrzewarka próżniowa - Opinie

1. Caso Germany VacuChef SlimLine

zaawansowana zgrzewarka próżniowa Caso Germany VacuChef SlimLine
Moc400 W
Wydajność pompy70 l/min
Maksymalna szerokość rolki i folii30 cm
Ilość zgrzewów2
Regulacja czasuTak
Gilotynab/d
CenaCaso Germany VacuChef SlimLine oferta w RTV EURO AGD

Pierwsze miejsce zajmuje zaawansowana zgrzewarka do pakowania żywnościCaso Germany VacuChef SlimLine, która jest najdroższa na liście, natomiast przemawia za tym niewiarygodna moc na poziomie 400 W i wydajność pompy 70 l/min. Charakteryzuje się podwójnym zgrzewem, maksymalną szerokością worków 30 cm, a także cyfrowym wyświetlaczem.

Foliarka próżniowa posiada obudowę i komorę wykonaną ze stali nierdzewnej, co wpływa na żywotność i odporność na uszkodzenia. W 100% tworzy próżnię, praktycznym rozwiązaniem jest także regulowany czas tworzenia próżni i zgrzewu. Nie zabrakło funkcji marynowania. Przez szklane okienko widzisz cały proces. Zestaw uzupełnia 30 torebek 20 x 30 cm.

2. FoodSaver FFS006X

zgrzewarka próżniowa do żywności FoodSaver FFS006X
Moc130 W
Wydajność pompyb/d
Maksymalna szerokość rolki i folii28 cm
Ilość zgrzewówb/d
Regulacja czasub/d
GilotynaTak
CenaFoodSaver FFS006X oferta w RTV EURO AGD

Wydajna zgrzewarka próżniowa do żywnościFoodSaver FFS006X wyróżnia się funkcją marynowania, trybem pulsacyjnym polecanym do delikatnych produktów, a także 2 trybami pakowania (do żywności suchej i wilgotnej). Nie sprawi jej trudności automatyczne odsysanie powietrza i zgrzewanie folii. Takie pakowanie w próżni wydłuży świeżość żywności 5-krotnie i zachowa jej wszelkie wartości odżywcze, smak oraz aromat.

Wysokiej jakości zgrzewarka do folii jest solidnie i estetycznie wykonana, posiada zintegrowany schowek na folię i lampki kontrolne LED do pełnej kontroli nad procesem pakowania. Jest przeznaczona do każdego rodzaju żywności, w tym do warzyw, owoców, mięsa, sosów. Maszynka do zamykania próżniowego z gilotyną oferuje również tryb zgrzewanie, w którym dochodzi do uszczelniania zawartości bez usuwania powietrza, co jest przydatne do krótkotrwałego przechowywania.

Na plus funkcja automatycznego wykrywania worków i płynnych produktów. Znajdziesz wbudowane, ręczne urządzenie do uszczelniania, które zostało zaprojektowane do użytku z torebkami strunowymi FoodSaver Fresh i pojemnikami Fresh. Komplet zawiera 3 worki po 0,94 l, 2 worki po 3,78 l, 3 zapinane torebki próżniowe po 0,95 l oraz rolkę folii do pakowania próżniowego.

3. Caso Germany FastVac 500

domowa pakowarka próżniowa Caso Germany FastVac 500
Moc130 W
Wydajność pompy20 l/min
Maksymalna szerokość rolki i folii30 cm
Ilość zgrzewów2
Regulacja czasuTak
GilotynaTak
CenaCaso Germany FastVac 500 oferta w RTV EURO AGD

Zgrzewarka do pakowania próżniowegoCaso Germany FastVac 500 oferuje obudowę wykonaną głównie ze stali nierdzewnej, podwójny zgrzew jako zabezpieczenie przed nieszczelnością worka, podciśnienie -0,9 Bar i imponującą wydajność pompy 20 l/min. Sprawdzi się w ciągłej pracy z każdym rodzajem żywności, wykazuje współpracę z pojemnikami próżniowymi, a także posiada cyfrowy wskaźnik postępu.

Zgrzewarka do żywności jest niezwykle funkcjonalna, bowiem ma 2 poziomy próżni (normalny, delikatny), 3-stopniowe zgrzewanie, zgrzewanie manualne, tryb pulsacyjny, jak również potrafi automatycznie odsysać powietrze. W komfortowym użytkowaniu pomocny okaże się nóż służący do odcinania folii o wybranej długości.

Użytkownik ma możliwość dopasowania czasu zgrzewania i mocy próżni, co jest cenione zwłaszcza w przypadku wilgotnych produktów. To przykład zgrzewarki próżniowej z funkcją marynowania. W komplecie otrzymasz też 2 rolki folii i wąż do pojemników próżniowych.

4. Anova Precision Vacuum Sealer Pro

mała zgrzewarka próżniowa Anova Precision Vacuum Sealer Pro
Moc110 W
Wydajność pompy12 l/min
Maksymalna szerokość rolki i foliib/d
Ilość zgrzewów2
Regulacja czasuNie
GilotynaTak
CenaAnova Precision Vacuum Sealer Pro oferta w RTV EURO AGD

Anova Precision Vacuum Sealer Pro to domowa pakowarka próżniowa, która jest w stanie pakować do 100 worków bez przerwy, bez trudu wydłuży świeżość wielu produktów (np. mięsa, ryb, serów), przyda się do gotowania metodą sous-vide (zamykanie żywności w torebce i umieszczanie w kąpieli wodnej). Pakowanie produktów spożywczych w szczelny worek nie jest trudne ani czasochłonne. Na górnym panelu użytkownik znajdzie intuicyjne przyciski, m.in. służące do uruchamiania odsysania powietrza i zgrzewania.

Zgrzewarka próżniowa z gilotyną do odcinania folii posiada dodatkowy port i wąż. Spakujesz do worków produkty różnej wielkości, zastosujesz urządzenie do pakowania w specjalnych pojemnikach, słoikach lub butelkach. Za sprawą funkcji zasysania pod niskim ciśnieniem możesz spokojnie pakować płynne dania i to bez ryzyka wessania nadmiaru płynu do pompy.

Ucieszy blokada uchwytu do zamykania/otwierania. Automatyczna zgrzewarka jest gotowa do działania zaraz po włączeniu, zwłaszcza że w zestawie dołączono rolkę i torebki. Jej kompaktowy rozmiar sprawia, że zmieści się w niemal każdej kuchni. Ponadto, w dolnej części urządzenia został umieszczony schowek na przewód.

5. Sencor SVS 4010SS

tania zgrzewarka próżniowa Sencor SVS 4010SS
Moc120 W
Wydajność pompy12 l/min
Maksymalna szerokość rolki i folii30 cm
Ilość zgrzewówb/d
Regulacja czasub/d
GilotynaTak
CenaSencor SVS 4010SS oferta w RTV EURO AGD

Zestawienie zamyka pakowarka próżniowa do żywnościSencor SVS 4010SS, która jest najtańsza na liście, niemniej wydajność pompy sięga 12 l/min, a moc kształtuje się na poziomie 120 W. W użytkowaniu pomogą lampki kontrolne, antypoślizgowe nóżki zapewniające stabilność, konstrukcja z folią umieszczoną w środku oraz dwie prędkości pakowania próżniowego do wyboru. Program aktywujesz poprzez naciśnięcie zaledwie jednego przycisku.

Zgrzewarka próżniowa nie dopuści do wysuszenia jedzenia, zachowa wszelkie witaminy i aromat, jak również izoluje od nieprzyjemnych zapachów z lodówki/zamrażalnika. Na bezpieczeństwo wpływa zabezpieczenie przed przegrzaniem. Atutem jest opcja podłączenia wężyka do zewnętrznego odsysania m.in. z pudełek czy pojemników. Wężyk znajduje się w zestawie, podobnie zresztą jak 5 worków próżniowych i 1 rolka folii próżniowej.

To także zgrzewarka do suchych i mokrych produktów. Produkty spożywcze znajdujące się w worku można zamrażać, a nawet podgrzewać. Urządzenie jest kompatybilne z kilkoma rodzajami folii. Zgrzanie odbywa się za pomocą jednolitej, grubej na 2 mm i hermetycznej spoiny.

Dlaczego warto kupić zgrzewarkę próżniową?

Zakup zgrzewarki próżniowej do żywności niesie ze sobą kilka głównych korzyści. Oto one:

 • Tak przechowywana żywność zachowa o wiele dłuższą świeżość, dzięki czemu będzie przydatna do spożycia. Dodatkowo możesz ją zamrozić.
 • Jedzenie nie jest narażone na nadmierną wilgoć czy wysuszenie, nie rozwijają się bakterie lub pleśń.
 • Nie zmieni się konsystencja produktów spożywczych, dłużej zachowają swój kolor, smak, aromat, wartości odżywcze.
 • Nie marnujesz jedzenia, a tym samym pieniądze nie są wyrzucane w błoto. Przykładowo w momencie, gdy nie dokończyłeś jeść paczki chipsów, to możesz odessać powietrze z opakowania i szczelnie je zamknąć, aby były na później.
 • Pakowanie próżniowe sprawia, że produkty zajmują mniej miejsca w lodówce bądź zamrażarce, nie przenoszą się zapachy, wszystko odbywa się w higieniczny sposób.
 • Przetrzymasz w ten sposób zarówno produkty suche, jak i mokre, niemal każdy rodzaj żywności (np. owoce, warzywa, gotowe potrawy, ciasto, rybę, mięso surowe, ser, wędlinę, pieczywo).
 • Obsługa nie sprawi trudności, a sam proces trwa szybko.
 • To praktyczne i ekologiczne rozwiązanie cieszy się popularnością również w sklepach czy lokalach gastronomicznych.
 • Znajdziesz małe zgrzewarki do folii, które znajdą miejsce nawet w niedużej kuchni.
 • Niektóre domowe pakowarki próżniowe umożliwiają zamykanie próżniowe pojemników plastikowych (hermetycznych) do pakowania próżniowego.
 • Ceny próżniowych zgrzewarek są zróżnicowane.
 • Zgrzewarka do żywności to także fajna opcja na praktyczny prezent dla osoby, która lubi przyrządzać potrawy, pasjonuje się gotowaniem, robi zapasy jedzenia.

Jeżeli chcesz rozpocząć przygodę z pakowaniem w próżni, to zaglądaj do naszego rankingu zgrzewarek próżniowych, który zawiera topowe produkty wraz z aktualnymi linkami kierującymi do zaufanych sklepów.

Podsumowanie

Zgrzewarka próżniowa do domu pomoże w niezwykle szczelny i zdrowy sposób przechować żywność, aby wydłużyć jej czas przydatności (bez konserwantów czy ulepszaczy). Pamiętaj jednak, aby umieszczać tylko świeże i czyste jedzenie.

Zgrzewarka do pakowania żywności powinna pochodzić od renomowanego producenta, jak Caso Germany, FoodSaver, Anova, Sencor. Wszystkie modele na liście są solidnie wykonane, większość posiada gilotynę. Moc waha się od 110 W do 400 W, z kolei wydajność pompy od 12 l/min do nawet 70 l/min. Zazwyczaj szerokość rolki może wynosić 30 cm. Zdarza się podwójny zgrzew i regulacja czasu.

blog comments powered by Disqus
Zgrzewarka próżniowa do żywności | Ranking TOP 5