PODPOWIEDZI:
PODPOWIEDZI:

Ranking Kalkulatorów | Najlepsze polecane Kalkulatory 2023

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 5.0, Głosów: 2

W tym dziale przygotowaliśmy najnowsze rankingi kalkulatorów. Stworzone zostały przez naszych redaktorów i mogą pomóc Ci wybrać najlepszy produkt. Pod listą aktualnych zestawień możesz też przeczytać wartościowe porady zakupowe. Dzięki nim poznasz najważniejsze cechy i parametry sprzętu z tej kategorii. Połączenie polecanych produktów z przewodnikiem „jak kupić” będzie dla Ciebie gwarancją dobrze wydanych pieniędzy.

Poz.ObrazekNazwaTu kupisz najtaniej
1Casio FX-CG50 Casio FX-CG50 Casio FX-CG50 to kalkulator naukowy posiadający imponującą ilość funkcji matematycznych. Posiada również nowoczesny wyświetlacz 3D. Kliknij aby się przekonać!
2Casio FX-991CEX Casio FX-991CEX Casio FX-991CEX to kalkulator z najnowszej serii modeli naukowych. Jest wyposażony w liczne funkcje matematyczne i statyczne. Sprawdź sam
3Casio FX-991ES plus 2nd edition Casio FX-991ES Plus 2nd Edition Casio FX-991ES Plus 2nd Edition to kalkulator naukowy z czytelnym wyświetlaczem i matrycą punktową. Sprawdź sam
4Casio FX-85CEX Casio FX-85CEX Casio FX-85CEX to wielofunkcyjny kalkulator naukowy, który posiada  9 komórek pamięci, funkcję kodu QR. Produkt jest obsługiwany w języku polskim, czeskim, węgierskim i słowackim. Sprawdź sam
5Sharp EL-531TH Szary Sharp EL-531TH Sharp EL-531TH to kalkulator naukowy posiadający 273 funkcje, które świetnie się sprawdzą już w szkole średniej. Urządzenie posiada 2 - liniowy wyświetlacz, który umożliwi Ci przeglądanie poprzednich wyników. Polecany model
6Casio FX-220 Plus-2S Casio FX-220 PLUS-2S Casio FX-220 PLUS-2S to kalkulator naukowy posiadający 181 funkcji obliczeniowych. Sprawdź sam
7Citizen SR-135N Citizen SR-135N Citizen SR-135N to kalkulator naukowy, który ma 128 funkcji. Urządzenie ma wbudowaną pamięć, jedno złącze USB i zasilanie bateryjne. Sprawdź sam
8Citizen CX-32N Citizen CX-32N Citizen CX-32N to ergonomiczny kalkulator z wbudowaną, 2-kolorową drukarką. Sprawdź sam
9Sharp EL-1750V Sharp EL-1750V Sharp EL-1750V to kalkulator z wbudowaną drukarką i z 12-cyfrowym wyświetlaczem LCD. Zawiera podstawowe funkcje matematyczne i biznesowe. Sprawdź sam
10Vector CD-2442T Vector CD-2442T VECTOR CD-2442T to kalkulator biurowy, który sprawdzi się również przy podstawowych obliczeniach w szkole. Produkt ma 12 pozycji w formie dużych, plastikowych przycisków. Ten też ma niezłą cenę

Kalkulatory wielofunkcyjne służą do przeprowadzania obliczeń matematycznych, zaczynając od podstawowych działań do bardziej zaawansowanych, wykorzystujących zobrazowanie graficznie.

Za chwilę przekonasz się, z jakimi typami kalkulatorów możesz się spotkać, co je charakteryzuje oraz jakie zalety niosą ze sobą takie urządzenia. Dowiesz się, jaki kalkulator wielofunkcyjny wybrać, aby sprostał Twoim wymaganiom.

Urządzenia, które zestawiliśmy ze sobą w rankingu kalkulatorów z pewnością zwrócą uwagę osób, którzy wymagają od tego typu produktów wielozadaniowości.

Skrócony poradnik zakupowy, który dla Ciebie przygotowaliśmy podpowie, jaki kalkulator wielofunkcyjny kupić.

Liczenie na kalkulatorze

Jak tworzymy ranking wielofunkcyjnych kalkulatorów?

 • Rodzaje kalkulatorów - z dostępnych kalkulatorów, można wyróżnić kalkulator biurowy, kalkulator naukowy (zaliczany do inżynierskich) i kalkulator z drukarką.
 • Ilość dostępnych funkcji -obecnie producenci wykorzystują w nowych produktach nawet do kilkuset funkcji. Jeżeli jesteś studentem i Twój kierunek wymaga skomplikowanych obliczeń, kalkulator naukowy może okazać się najlepszym wyborem. Warto więc zwrócić uwagę, jaką ilość funkcji oferuje dany model kalkulatora oraz jakie obliczenia możesz na nim wykonać.
  Wyróżniamy: funkcje graficzne (wykresy, wyrażenia zastępcze, dodatkowa pamięć wykresów i tabele), funkcje matematyczne (całki, pochodne, ułamki, max./min., macierze, układy równań, pierwiastki, czy wyznaczniki) oraz funkcje dodatkowe (obliczenia finansowe, geometrię, arkusze kalkulacyjne). Niektóre kalkulatory mają możliwość katalogowania obliczeń lub wznawiania rozpoczętego działania.
 • Zasilanie - do wyboru zazwyczaj jest zasilanie bateryjne - w podstawowych modelach to zwykła bateria zegarkowa, natomiast przy nieco większych 2 x AA / AAA. Warto podkreślić, że oprócz wspomnianego zasilania bateryjnego, spotkasz się z bateryjno-słonecznym. To bardzo korzystne rozwiązanie, ponieważ produkt wykorzystuje wbudowany panel, reagujący na promieniowanie słoneczne.
 • Wyświetlacz - ważna jest ilość znaków, jak i ilość linii. Klasyczne kalkulatory oferują 1-liniowy wyświetlacz z 10-12 znakami. Bardziej zaawansowane kalkulatory dysponują 2-3 liniami nie tylko do wprowadzania znaków cyfrowych, ale także wyrażeń, budujących skomplikowane obliczenia matematyczne. Rozdzielczość wyświetlacza może mieć wartości nawet 384 x 216 pikseli.
 • Pamięć - to funkcja w kalkulatorach pozwalająca na zapamiętanie cyfry lub działania i wielokrotne użycie ich w obliczeniach, zamiast ręcznego wprowadzania. Pojedyncza pamięć, w większości wykorzystywana jest w kalkulatorach biurowych. Nowoczesne kalkulatory naukowe/inżynierskie wykorzystują nawet do 9 pamięci, co znacznie usprawni wprowadzanie wartości.
 • Obudowa - co prawda, zwykłe kalkulatory zważywszy na ich cenę, nie posiadają obudowy bardzo trwałej, to warto zwrócić mimo wszystko uwagę na estetykę i wykończenie produktu. Dobry i technologicznie zaawansowany kalkulator powinien służyć Ci latami, dlatego żywotność materiału jest sporym atutem. Przyciski kalkulatora powinny być wyraźnie opisane. Niektóre modele posiadają w swoim wyposażeniu klapki lub zaślepki, chroniące wyświetlacz i przyciski przed czynnikami zewnętrznymi.
 • Producenci - wybierając kalkulator, warto zasugerować się, jaką opinią wśród użytkowników tych produktów cieszą się producenci marek. W przypadku kalkulatorów celuj w takie firmy, jak Casio, Citizen, Sharp, Vector, Platinet, Esperanza, Canon, Sencor.
 • Cena - ceny kalkulatorów są bardzo zróżnicowane. Jeżeli zależy Ci na najprostszym kalkulatorze biurowym, posiadającym podstawowe funkcje matematyczne, to ich cena może się wahać od 30 do 60 zł. W przypadku kalkulatorów naukowych, inżynierskich, cena uwarunkowana jest przede wszystkim ilością i rodzajem funkcji. Najtańszy, jaki spotkasz może kosztować ok 50 zł, natomiast decydując się na kalkulator z wyższej półki, kwota wynosi nawet 600 zł. W przypadku kalkulatorów wykorzystujących opcje drukowania, zakres cenowy klaruje się od ok. 190 zł do ok. 260 zł.

Na czym jeszcze bazujemy podczas tworzenia rankingu kalkulatorów?

Na koniec chcielibyśmy wspomnieć o sposobie naszej pracy i procesie tworzenia każdego rankingu. Staramy się skupić na jeszcze jednej grupie czynników:

 • Wnikliwej analizie rynku - bierzemy pod uwagę najważniejsze parametry kalkulatorów do i zestawiamy je w stosunku do ceny.
 • Własnych doświadczeniach i testach - niejednokrotnie sami decydujemy się na zakup produktów, które Wam przedstawiamy. Testujemy je i dzielimy się wiedzą.
 • Opiniach internautów - to właśnie dzięki nim można się dowiedzieć, jak konkretny kalkulator sprawuje się po kilku latach użytkowania.

Za każdym razem staramy się, aby przedstawiać Wam wartościowe, unikalne, jedyne w swoim rodzaju klasyfikacje czołowych kalkulatorów wielofunkcyjnych. Jest to sprzęt bardzo zróżnicowany i w niektórych przypadkach dość kosztowny, więc warto wybrać dla siebie jak najlepszy model.

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 5.0, Głosów: 2
blog comments powered by Disqus