PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Promocje na Mundial 2018 w MediaExpert

➤ Ranking najlepszych Płyt głównych 2018

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 4.5, Głosów: 2

Zobacz najlepsze i najczęściej wybierane produkty z kategorii płyty główne. Sprawdź gdzie można kupić je przez internet i zapłacić najmniej. Poznaj ich największe zalety, obejrzyj galerię zdjęć i porównaj dane techniczne. Zostaw swoją opinię lub komentarz, jeżeli któryś z produktów jest Ci znany lub masz do zaproponowania coś innego.

Poz.ObrazekNazwaTu kupisz najtaniej
1ASRock B360M PRO4 ASRock B360M PRO4 ASRock B360M PRO4 to jedna z korzystniejszych pod względem stosunku jakości do ceny płyt głównych skonstruowanych pod procesory Intel z generacji Coffee Lake. Jeżeli szukacie bazy dla swojego szcześciordzeniowego procesora, to trafiliście idealnie! Kliknij aby się przekonać!
2Asus ROG STRIX B360-G GAMING Asus ROG STRIX B360-G GAMING Asus ROG STRIX B360-G GAMING to gamingowa płyta główna Intel B360 mATX z fabrycznie zamontowaną osłoną I/O, obsługą technologii Aura Sync, gniazdem RGB LED, dwoma gniazdami M.2, SATA 6 Gb/s, USB 3.1, DDR4, HDMI i DVI. Sprawdź sam
3MSI H310M PRO-M2 MSI H310M PRO-M2 MSI H310M PRO-M2 to jedna z tańszych płyt głównych pod procesory Intel Coffee Lake, która oferuje w swej konstrukcji pełnoprawny slot M.2 NVMe, obsługujący ultra-szybkie dyski SSD. Oprócz tego posiada dwa banki na pamięć DDR4 taktowaną do 2666 MHz. Sprawdź sam
4ASRock H310M-HDV/M.2 ASRock H310M-HDV/M.2 ASRock H310M-HDV/M.2 to budżetowa płyta główna pod 8. generację procesorów od Intela, która wyposażona została w gniazdo na dysk SSD M.2 NVMe, gwarantujący bardzo wysokie prędkości odczytu i zapisu. Oprócz tego posiada przyzwoitą sekcję zasilania, która dobrze poradzi sobie z dużym obciążeniem. Sprawdź sam
5MSI B360-A PRO MSI B360-A PRO MSI B360-A PRO to płyta główna pod procesory Intel z generacji Coffee Lake, która dobrze poradzi sobie w koparkach do kryptowalut, jako że posiada aż 6 slotów PCI-E i duże radiatory na sekcji zasilania, które pozwalają na długotrwałe i stabilne działanie. Ten też ma niezłą cenę

Bez dobrania odpowiedniej płyty głównej, nie będziemy w stanie złożyć żadnego zestawu komputerowego. To ona jest bowiem prawdziwym sercem każdego systemu, odpowiedzialnym za komunikację pomiędzy wszystkimi pozostałymi podzespołami. Do niej montowany jest procesor, karta główna, pamięć RAM, a także inne elementy.

Wszystko to sprawia, że płyty główne powinny być przez nas wybierane w sposób przemyślany. Na początku należy wziąć pod uwagę kompatybilność, czyli z jakimi konkretnie podzespołami będzie ona w stanie współpracować. Następnie koniecznie trzeba przeanalizować najważniejsze parametry płyty, które mają wpływ na sprawność jej funkcjonowania.

Na co zwróciliśmy uwagę?

Przygotowując ranking, wzięliśmy pod uwagę przede wszystkim funkcjonalność testowanych płyt. Sprawdzaliśmy, w jaki sposób realizowane jest zasilanie i chłodzenie układów, niezwykle istotne było dla nas również przeznaczenie testowanych płyt - czy zostały przygotowane do użytku profesjonalnego czy może wyróżniają się pewną uniwersalnością.

Przetestowane przez nas płyty główne zostały również sprawdzone pod kątem złączy i gniazd, jakie zostały w nich zamontowane, a także wykorzystanych układów zintegrowanych. Pod uwagę wzięliśmy również benchmarki, czyli testy wydajnościowe oraz funkcje dodatkowe, takie jak chociażby możliwość podkręcania zamontowanych do płyt układów.

Jak dobrać odpowiednią płytę głowną?

Składając komputer, musimy koniecznie sprawdzić czy wybrana płyta główna pozwoli na zamontowanie wybranego wcześniej procesora i karty graficznej. Są to bowiem najważniejsze podzespoły, które decydują o możliwościach sprzętu. Przed zakupem, sprawdźmy więc socket, czyli obsługiwane gniazdo układu CPU oraz sposób montownia jednostek GPU.

Oczywiście uwagę należy zwrócić również na szereg innych kwestii. Wspomnieć należy chociażby o formacie płyty. Pełnowymiarowa, tradycyjna płyta ATX zmieszczą się wyłącznie do dużej obudowy typu Tower. Jeżeli zależy nam więc na pewnej miniaturyzacji, powinniśmy pomyśleć o płytach w formatach micro lub mini-ATX. Rozważyć można również zakup modelu flex lub ITX.

Na funkcjonalność płyty głównej wpływ ma również zestaw zamontowanych złączy, w skład których wchodzą między innymi gniazdo procesora, magistrale szeregowe pozwalające na montaż dysków twardych, porty USB czy złącza cyfrowe. Wszystko to musi zostać dopasowane do zestawu, jaki zamierzamy złożyć.

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 4.5, Głosów: 2
blog comments powered by Disqus