PODPOWIEDZI:
Jaki oczyszczacz powietrza wybrać?

Unboxing Płyty Głównej od Gigabyte! Z370 AORUS Ultra Gaming

Unboxing Płyty Głównej od Gigabyte! Z370 AORUS Ultra Gaming

Niedawno na rynek weszła nowa generacja procesorów Intela. Niestety aby ich użyć potrzebujemy płyt na chipsecie Z370, ponieważ niemalże półroczny chipset Z270 jest już niekompatybilny. Wraz z nowym procesorem na rynek weszło mnóstwo najnowszych płyt do Coffe Lake. Dostaliśmy jedną z nich, więc chciałbym ją Wam pokazać i pokrótce opisać, co takiego posiada.

Unboxing

Z370 Aorus Ultra Gaming od Gigabyte to płyta główna ze średniej półki cenowej, za około 750zł. Co ciekawe, kosztuje ona ponad 100zł więcej od swojej poprzedniczki Z270. W środku pudełka oprócz samej płyty znajdziemy instrukcję, płytę ze sterownikami, 4 kable SATA III oraz naklejkę Aorus. Producent z pewnością nas nie rozpieszcza ilością dodatków w pudełku; w tej cenie oczekujemy czegoś więcej, chociaż może sama płyta jest warta swojej ceny i w praktyce nie potrzebujemy jakichś gratisów.

Gigabyte Z370 Aorus Ultra Gaming logo AORUS

Wygląd

Zanim przejdziemy do szczegółów naszej płyty, to omówimy jej wygląd. MOBO zostało utrzymane w czarno-srebrnej kolorystyce, która jest bardzo uniwersalna i z pewnością spodoba się wielu osobom. Pierwsze rzucające się w oczy elementy płyty to masywne radiatory na sekcji zasilania oraz mocno zabudowane porty z tyłu. O radiatorach na sekcji warto powiedzieć coś więcej, ponieważ pierwsze testy Coffe Lake wykazały, że jest to bardzo ciepły procesor, a sekcje zasilania często sprawiają problemy, więc dobry radiator na takiej sekcji może bardzo pomóc. Oprócz tego możemy zauważyć sporo przezroczystych części, które po podłączeniu płyty będą świecić w wybranym przez nas kolorze i stylu. Podświetlone będą m.in. sloty RAM, pasek przy prawej krawędzi płyty, logo AORUS, sloty PCI-E x16 oraz osobne diody rozmieszczone po reszcie płyty.

  • Sprawdź również: TOP płyt głównych >>>

Gigabyte Z370 Aorus Ultra Gaming

Płyta z pewnością będzie robić wrażenie w obudowie i podkreśli wygląd naszych podzespołów; jednak czas już przejść do tego, co się na niej znajduje. Oprócz slotu na procesory z rodziny Coffe Lake znajdziemy cztery sloty na pamięć RAM o taktowaniu do 4000MHz, sześć SATA III oraz dwa miejsca na dyski M2. Warto jednak pamiętać, że jedno miejsce posiada własne linie, a drugie ,,zabiera” nam pierwsze złącze SATA. Dodatkowo pierwsze miejsce M2 może zostać zabudowane przez większe radiatory chłodzenia CPU, więc warto mieć to na uwadze, by potem nie rozkręcać całości. Sama płyta oferuje nam aż sześć 4-pinowych złączy na wentylatory - w tym 2 mocniejsze złącza przeznaczone specjalnie do pompek - więc jeśli chodzi o wentylację naszej obudowy, to podepniemy tutaj praktycznie wszystko co chcemy, nawet nie bawiąc się w łączniki przewodów.

Gigabyte Z370 Aorus Ultra Gaming

Do naszego mobasa mamy również możliwość podpiąć tradycyjne USB 2.0 czy też USB 3.0, jednak nowością jest możliwość podłączenia portów USB typu C. Jeśli chodzi o PCI-E, to mamy tutaj trzy sloty x16oraz 3 sloty x1. Możemy dzięki nim konfigurować SLI w trybie z dwoma kartami x8/x8 lub Crossfire z 3 kartami w trybie x8/x8/x4. Gigabyte chwali się również dobrą kartą dźwiękową. W dolnym lewym rogu naszej płyty możemy znaleźć odseparowany AMP-UP Audio, który ma być idealną sprawą dla osób ceniących sobie dobrą jakość dźwięku - chociaż wiadomo, że nie wszystkim może to wystarczyć, i że sięgną po zewnętrzną kartę dźwiękową.

Portów z tyłu płyty nie mamy zbyt dużo. Widzimy tam 8 portów USB (w tym dwa porty USB 3.1, dwa porty USB 3.0, cztery porty USB 2.0), legendarne złącze PS-2, kostkę Audio oraz DVI-D i HDMI do podłączenia monitora do zintegrowanej grafiki.

Gigabyte Z370 Aorus Ultra Gaming

Podsumowanie

W przyszłości będziemy mieli możliwość testowania takich płyt, ale aktualnie chcieliśmy Wam pokazać jedną z propozycji producentów do nowej generacji procesorów Intela.

Płyta prezentuje się ciekawie, radiatory na sekcji zasilania powinny dobrze się sprawować, i chociaż fajerwerków nie ma, to widać że miała to być typowa, dobrze działająca, bez zbędnych bajerów płyta. Być może będzie na tyle dobra, aby pojawić się w jakimś rankingu najlepszych płyt głównych.

RAM-y do 4000MHz czy dobra karta dźwiękowa mogą być tutaj dodatkową zachętą do zakupienia tego produktu. Swoją drogą moim zdaniem cena jest mimo wszystko trochę za wysoka, a jej wzrost o ponad 100zł względem poprzedniej generacji tylko to potwierdza.  

Gigabyte Z370 Aorus Ultra Gaming

blog comments powered by Disqus
Unboxing Płyty Głównej od Gigabyte! Z370 AORUS Ultra Gaming