PODPOWIEDZI:
PODPOWIEDZI:

Ranking Płyt gazowych | Najlepsze polecane Płyty gazowe 2023

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 4.2, Głosów: 9

W tym dziale przygotowaliśmy najnowsze rankingi płyt gazowych. Stworzone zostały przez naszych redaktorów i mogą pomóc Ci wybrać najlepszy produkt. Pod listą aktualnych zestawień możesz też przeczytać wartościowe porady zakupowe. Dzięki nim poznasz najważniejsze cechy i parametry sprzętu z tej kategorii. Połączenie polecanych produktów z przewodnikiem „jak kupić” będzie dla Ciebie gwarancją dobrze wydanych pieniędzy.

Gotowanie na dobrej płycie gazowej wyróżnia się nie tylko szybkością przyrządzania potraw, ale również idealną dystrybucją ciepła czy też lepszym smakiem dań. Należy dowiedzieć się, jaką płytę gazową kupić, aby użytkowanie było bezpieczne i komfortowe.

Ranking najlepszych płyt gazowych przedstawia polecane modele w różnych przedziałach cenowych. Są tam urządzenia funkcjonalne, z trwałymi powierzchniami, zabezpieczeniami i w różnej kolorystyce, tak aby dobrać ją pod wystrój własnej kuchni.

Przyjrzyj się głównym parametrom niezawodnych płyt gazowych, abyś wiedział, jak kupić płytę gazową na lata.

płyta gazowa firmy Samsung

Jak tworzymy ranking płyt gazowych?

Przed zakupem musisz wiedzieć, na jakie najważniejsze cechy płyt grzewczych zwracać uwagę. Bazujemy na takich czynnikach, jak:

 • Moc całkowita palników – patrzymy na mocne i wydajne płyty kuchenne, które zapewnią nie tylko szybsze gotowanie, ale przy tym również oszczędność gazu i energii elektrycznej.
 • Ilość palników – radzimy, która płyta gazowa nada się dla dużej rodziny, a jaka będzie odpowiednia dla singli. Na rynku można znaleźć najczęściej płyty 4-palnikowe, ale coraz popularniejsze stają się płyty gazowe z 5 palnikami. Ważne, aby konstrukcja płyty była na tyle przemyślana, żeby bez najmniejszej kolizji można ułożyć naczynia różnej wielkości.
 • Wymiary – zakup sprzętu musi być przemyślany pod względem wielkości. Płyty gazowe do zabudowy mają standardową szerokość 60 cm, ale większe rodziny z dziećmi będą zapewne celowały w 5-palnikowe płyty o szerokości około 90 cm. Przed podjęciem decyzji zakupowej zwróć uwagę, jaką wolną przestrzenią dysponujesz.
 • Jakość wykonania – jeżeli chcesz wybrać trwałą płytę gazową, to postaw na ruszty żeliwne i wytrzymałą powierzchnię. Dużo pozytywnych opinii zyskują szklane płyty grzewcze (odporne na zarysowania i wysokie temperatury), jak również niesamowicie żywotne stalowe płyty gazowe.
 • Czyszczenie – jak kupić płytę grzewczą, która nie będzie trudna w czyszczeniu? To akurat nie będzie trudne. Wystarczy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego jest wykonana jej powierzchnia, postawić na płaskie palniki i jak najmniej zakamarków, jak również na dwuczęściowe ruszty.
 • Komfort użytkowania – w płytach grzewczych ważna jest precyzja, którą powinny zapewnić pokrętła. Muszą być dokładne i dobrze umiejscowione. To z ich pomocą ustawisz pożądaną intensywność płomienia. Oczywiście nie można zapomnieć o elektrycznej zapalarce w pokrętle.
 • Bezpieczeństwo – jaka płyta kuchenna będzie dobra, jeżeli w domu są małe dzieci? Przede wszystkim ta, która posiada jak najwięcej zabezpieczeń. Na przykład główny wyłącznik (blokadę), zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu czy też wskaźnik ciepła resztkowego (minimalizuje ryzyko poparzenia się).
 • Dodatkowe funkcje – przy wyborze płyty gazowej warto zwrócić uwagę na praktyczne funkcje. Mowa między innymi o kilku stopniowej regulacji płomienia dla różnych typów potraw, wyświetlaczu, wskaźniku centralnego położenia dla jeszcze większej efektywności, timerze (ustawisz dokładny czas gotowania).
 • Cena – ranking polecanych płyt gazowych udowodni, że niezły model możesz kupić już do 1000 zł. Warto zatem przyjrzeć się dokładniej konkretnej płycie niżeli dać sobie wcisnąć w sklepie pierwsze lepsze urządzenie do gotowania.
 • Producent – kluczową rolą dotyczącą zakupu płyty kuchennej jest wybór odpowiedniego producenta, który specjalizuje się w segmencie sprzętu AGD. Tylko cenione marki gwarantują bezawaryjność przez dłuższy czas. Przykładami są takie firmy, jak: Bosch, Amica, Whirlpool, Samsung, Beko, Siemens, AEG, Solgaz, Electrolux, Teka, Gorenje i Hoover.

Kierujemy się także drugą grupą czynników, czyli:

 • Wnikliwą analizą – dokładnie sprawdzamy dany model płyty kuchennej pod względem stosunku jakości do ceny, wymieniamy jej podstawowe zalety i ukryte wady.
 • Własnymi doświadczeniami – przeprowadzamy testy płyt gazowych, jak również posiadamy dużą wiedzę w tym segmencie. Nie ukrywamy swoich uwag, a to wszystko po to, abyś wiedział, jak wybrać płytę gazową.
 • Opiniami internautów – liczymy się ze zdaniem konsumentów, bierzemy pod uwagę zgłaszane przez kupujących defekty. Z tego powodu zachęcamy Cię do komentowania licznych klasyfikacji.

Ten skrócony poradnik pomoże w wyborze bezawaryjnej płyty gazowej. Przedstawiliśmy najważniejsze parametry ze specyfikacji po to, abyś bez wahania wiedział, jak kupić płytę gazową i nie żałować tej decyzji.

Zobacz też inne rankingi:

ranking płyt indukcyjnychranking okapów kuchennychranking piekarników do zabudowy

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 4.2, Głosów: 9
blog comments powered by Disqus