PODPOWIEDZI:

Płyta gazowa z 5 palnikami | TOP 7 |

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Electrolux KGG75365KElectrolux KGG75365K1999 zł
2Bosch PPS9A6B90Bosch PPS9A6B902069 zł
3Haier HAHG7W5HEBHaier HAHG7W5HEB1339 zł
4Siemens EC7A5RB90Siemens EC7A5RB901499 zł
5Amica PGA9102QPFR Q-TYPEAmica PGA9102QPFR Q-TYPE899 zł
6Candy CVG75SWGBCandy CVG75SWGB1029 zł
7Whirlpool AKWL 728/NBWhirlpool AKWL 728/NB1119 zł
Płyta gazowa z 5 palnikami | TOP 7 |

Płyta gazowa z 5 palnikami to nie byle jaki sprzęt, zatem warto poznać pewne ich cechy i budowę. Zobacz TOP 7 płyt kuchennych 5-palnikowych, które zyskały wiele pozytywnych opinii wśród kupujących. Zapraszam!

Dla wielbicieli gotowania i wszystkich tych, którzy lubią w szybki i prosty sposób ugotować obiad, wyróżniłam czołowe modele płyt gazowych z 5 palnikami.

Płyta gazowa z 5 palnikami - Opinie

1. Electrolux KGG75365K

czarna płyta gazowa 5-palnikowa Electrolux KGG75365K
Moc całkowita10,9 kW
Moc palnika WOK3,9 kW
Rodzaj rusztuTrzyczęściowy żeliwny
Szerokość74 cm
Wykonanie płytySzkło
CenaElectrolux KGG75365K oferta w Media Markt

Zwycięskie miejsce zajmuje stylowa i niezwykle funkcjonalna płyta gazowa na szkle Electrolux KGG75365K z minutnikiem. Za jego pomocą uda Ci się idealnie przyrządzić na przykład jajka na miękko. Płyta wyróżnia się diodami LED, dzięki którym wiesz, czy palnik jest włączony. Dodatkowo umożliwiają wybór poziomu intensywności płomienia w zakresie od 1 do 9.

Wyświetlacz FlameLight ma za zadanie informowanie o stanie palników. Przydatna funkcja Hob2Hood polega na sterowaniu okapem z poziomu płyty. Na bezpieczeństwo wpływa wskaźnik ciepła resztkowego, bowiem wiesz, czy ruszty są dalej gorące. Zastosowano także przewód o długości 1,1 m i automatyczny zapłon.

2. Bosch PPS9A6B90

płyta gazowa 5-palnikowa Bosch PPS9A6B90
Moc całkowita11,5 kW
Moc palnika WOK4,0 kW
Rodzaj rusztuPięcioczęściowy żeliwny
Szerokość91,5 cm
Wykonanie płytySzkło hartowane
CenaBosch PPS9A6B90 oferta w RTV EURO AGD

Na drugiej pozycji znalazła się 5-palnikowa płyta gazowa do zabudowy Bosch PPS9A6B90 o szerokości ponad 90 cm. Taki wymiar wymaga zagospodarowania więcej miejsca, natomiast przekłada się również na swobodne umieszczenie garnków różnej wielkości. Możliwa zabudowa tradycyjna lub na równi z blatem.

Wykonana z wytrzymałego szkła hartowanego. Po stronie lewej umieszczono osobno palnik WOK o mocy 4,0 kW. Atutem jest 9 poziomów mocy do wyboru, ergonomiczne pokrętła mieczykowe, zintegrowana zapalarka elektryczna i przewód zasilający o długości aż 1,5 m. Ta płyta jst najdroższa z klasyfikacji.

3. Haier HAHG7W5HEB

płyta gazowa do zabudowy Haier HAHG7W5HEB
Moc całkowita13,15 kW
Moc palnika WOK5,0 kW
Rodzaj rusztuTrzyczęściowy żeliwny
Szerokość74,5 cm
Wykonanie płytyStal nierdzewna i szkło
CenaHaier HAHG7W5HEB oferta w RTV EURO AGD

Haier HAHG7W5HEB to czarna płyta gazowa z 5 wydajnymi palnikami. Mocny palnik WOK z powodzeniem przyda się do szybkiego gotowania. 9 ustawień mocy osobno dla każdego palnika pomoże w przyrządzeniu różnych potraw. Oferuje estetyczne, a zarazem minimalistyczne wykonanie, wytrzymałe ruszty, czarne pokrętła na froncie oraz automatyczną zapalarkę gazu.

4. Siemens EC7A5RB90

5-palnikowa płyta gazowa Siemens EC7A5RB90
Moc całkowita12,5 kW
Moc palnika WOK5,0 kW
Rodzaj rusztuTrzyczęściowy żeliwny
Szerokość75 cm
Wykonanie płytyStal szlachetna
CenaSiemens EC7A5RB90 oferta w Ceneo

Srebrna płyta gazowa 5-palnikowaSiemens EC7A5RB90 cechuje się wydajnym palnikiem WOK do zadań specjalnych. Została wyposażona w ruszty z gumowymi stopkami dla jeszcze większej stabilności i bezpieczeństwa. Dodatkowo znajdziesz ochronę przeciwwypływową gazu i przewód o długości 1 m. Na plus dokładne sterowanie na 9 poziomach, a także zapalanie jedną ręką.

5. Amica PGA9102QPFR Q-TYPE

płyta gazowa z 5 palnikami Amica PGA9102QPFR Q-TYPE
Moc całkowita12,0 kW
Moc palnika WOK4,0 kW
Rodzaj rusztuTrzyczęściowy żeliwny
Szerokość89 cm
Wykonanie płytyStal nierdzewna
CenaAmica PGA9102QPFR Q-TYPE oferta w Media Expert

Piąte miejsce zajmuje przystępna cenowo płyta gazowa na stali Amica PGA9102QPFR Q-TYPE o dużej szerokości 89 cm. 9 poziomów mocy zwiększa kontrolę podczas gotowania. Płaskie palniki (wystaje niewielka część) ułatwiają mycie płyty gazowej. Sprzęt charakteryzuje się wygodną obsługą, elektrycznym zapalaczem gazu oraz palnikiem Booster. Powierzchnię zrobiono ze stali nierdzewnej.

6. Candy CVG75SWGB

wydajna płyta gazowa Candy CVG75SWGB
Moc całkowita11,75 kW
Moc palnika WOK4,0 kW
Rodzaj rusztuPięcioczęściowy żeliwny
Szerokość75 cm
Wykonanie płytySzkło hartowane
CenaCandy CVG75SWGB oferta w Ceneo

Candy CVG75SWGB jest tanią płytą gazową z 5 palnikami o mocy całkowitej 11,75 kW. Występuje w białej kolorystyce. Nie dopuści do ulatniania się gazu, bowiem w sytuacji, gdy płomień zgaśnie lub palnik zostanie zalany, to dopływ gazu zostanie odcięty. Płyta ceniona za prostotę czyszczenia, równomierną dystrybucję ciepła pod danym naczyniem i automatyczną zapalarkę w pokrętle. Do każdego palnika zastosowano ruszt żeliwny.

7. Whirlpool AKWL 728/NB

duża płyta gazowa Whirlpool AKWL 728/NB
Moc całkowita11,3 kW
Moc palnika WOK4,0 kW
Rodzaj rusztuTrzyczęściowy żeliwny
Szerokość73 cm
Wykonanie płytySzkło
CenaWhirlpool AKWL 728/NB oferta w Media Expert

Zestawienie płyt gazowych z 5 palnikami zamyka Whirlpool AKWL 728/NB. To mechanicznie sterowana płyta gazowa 5-palnikowa z zabezpieczeniem przeciwwypływowym gazu dla każdego palnika. Ciepło nie ucieka na boki, lecz dociera do naczyń, więc nie ma mowy o stratach energii.

Podwójna strefa GO zapewnia zmieszczenie małych i dużych garnków bądź patelni. Zachwycają stabilne i trwałe ruszty oraz intuicyjne sterowanie. Przewód zasilający ma długość tylko 0,85 m, co trzeba wziąć pod uwagę.

Dla kogo płyta gazowa 5-palnikowa?

Poprzednio poznałeś różne płyty gazowe do 1500 zł z przeważnie 4 palnikami, więc przyszła pora na mniej typowy sprzęt, czyli płyty kuchenne 5-palnikowe.

Tylko dla kogo są one przeznaczone?

  • Dla wszystkich, którzy posiadają w kuchni troszkę więcej wolnego miejsca na blacie, bowiem szerokość płyt grzewczych do zabudowy z 5 palnikami wynosi od 70 cm do nawet 90 cm.
  • Dla dużych rodzin, w domach, gdzie często i dużo się gotuje. Już nie musisz się obawiać, że braknie Ci miejsca na kuchence. Dodatkowy palnik i ich rozsądne rozstawienie umożliwi Ci dołożenie większej patelni.
  • Dla osób, które mogą przeznaczyć nieco większy budżet, chociaż dzisiejszy ranking płyt gazowych pokazuje, że jeden model można dostać poniżej 1000 zł.
  • Dla fanów dobrej kuchni, którzy uwielbiają przyrządzać przeróżne dania. Precyzyjna regulacja płomienia na kilku poziomach pozwoli dopasować go zarówno do smażenia mięsa, jak i lekkiego duszenia potrawy.

5 palnik na środku czy z boku?

Płyty gazowe z 5 palnikami mają różne konstrukcje. Chodzi głównie o rozmieszczenie palników. Wiele osób zastanawia się, czy kupić płytę z 5. palnikiem na środku czy może z boku. To oczywiście słuszna wątpliwość.

Ułożenie dodatkowego palnika w strefie środkowej zwiększa ryzyko kolizji z innymi garnkami. Najkorzystniej, gdy największy palnik znajduje się po lewej stronie, przy czym pokrętła z przodu (najlepiej po prawej stronie). Takie rozwiązanie przynosi większą swobodę podczas gotowania.

Mocny palnik w centralnej części to z kolei duża wygoda dla osoby, która często korzysta z tego pola, o ile inne palniki są w odpowiedniej odległości.

Podsumowanie

Mniej awaryjne płyty gazowe pochodzą od cenionych producentów, takich jak Bosch, Siemens, Candy, Whirlpool, Haier, Electrolux i Amica. Wszystkie są wyposażone w żeliwne ruszty (wyróżniające się stabilnością i trwałością), palniki WOK do szybszego gotowania, precyzyjne pokrętła, zintegrowane zapalarki, a także solidne powierzchnie i zabezpieczenia przed wypływem gazu.

Płyty grzewcze do zabudowy mają przemyślane konstrukcje dla jeszcze wygodniejszego umieszczenia dużych garnków, a sama dystrybucja ciepła jest bardzo dobra.

Zobacz również:

blog comments powered by Disqus
Płyta gazowa z 5 palnikami | TOP 7 |