PODPOWIEDZI:

Jaka biała płyta gazowa? |TOP 7|

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Electrolux EGG6436WElectrolux EGG6436W1299 zł
2Teka GZC 64321 XBN WHITETeka GZC 64321 XBN WHITE1599 zł
3Amica PG6710SRW Q-TYPEAmica PG6710SRW Q-TYPE1099 zł
4Whirlpool AKT 6465/WHWhirlpool AKT 6465/WH799 zł
5Hoover HGV64SMCWHoover HGV64SMCW799 zł
6BEKO HILW64122SWBEKO HILW64122SW649 zł
7Amica PGCD6111AOWAmica PGCD6111AOW799 zł
Jaka biała płyta gazowa? |TOP 7|

Biała płyta gazowa jest równie popularna co płyty kuchenne w czarnym kolorze, dlatego dzisiaj na takich właśnie wariantach skupimy swoją uwagę. Przed Wami TOP 7 czołowych płyt gazowych w białym kolorze. Zapraszam!

Przed Wami klasyfikacja białych płyt gazowych, które umożliwiają precyzyjną i wygodną regulację płomienia, a także oferują wiele innych udogodnień, o czym za moment się przekonacie.

Czy warto nabyć białą płytę gazową?

Płyty gazowe występują w różnych wersjach kolorystycznych (na przykład czarne, srebrne), ale to właśnie białe wzbudzają zachwyt. Co zyskacie, wybierając białą płytę grzewczą?

  • Prostsze czyszczenie - na białej płycie grzewczej nie widać tak bardzo smug czy zacieków jak na ciemnych.
  • Nowoczesność i elegancję - płyta gazowa w zabudowie kuchennej rozświetli pomieszczenie, podniesie poczucie estetyki i czystości, a ponadto nada wnętrzu stylowego wyglądu. Jeżeli zmienicie w kuchni kolor ścian, to bez obawy biała płyta gazowa nadal będzie świetnie się komponowała.
  • Funkcjonalność - tak jak każda inna dobra płyta grzewcza możecie liczyć na szereg praktycznych rozwiązań, które ułatwiają użytkowanie i wpłyną na szybkość gotowania czy trwałość urządzenia.

Białe płyty gazowe - Opinie

Kolejny ranking płyt gazowych, ale tym razem skierowany do osób, które zdecydowały się na biel w swojej kuchni i nowoczesność. Oto konkretne modele:

  • Zdecydowanym zwycięzcą jest płyta gazowa do zabudowy Electrolux EGG6436W z żeliwnymi rusztami, które są kratkowane, zatem ustawianie garnków będzie bezpieczniejsze. Palnik Speed Burner zapewnia mocny płomień, co wiąże się z szybszym przyrządzaniem dań. Z łatwością wyregulujecie intensywność płomienia, aby gotować idealnie pod siebie.
  • Drugie miejsce zajmuje szklana płyta gazowa 4-palnikowa Teka GZC 64321 XBN WHITE, która wprawdzie jest najdroższa z listy, natomiast ma najmocniejszy palnik Wok i ogólną moc całkowitą. A co to oznacza dla Was? A no to, że wzrost temperatury jest błyskawiczny, a sama dystrybucja ciepła doskonała. Dodatkowo zastosowano srebrne pokrętła z zapalarką, a także dwuczęściowy ruszt.
  • Kolejna biała płyta gazowa ze szkła hartowanego to Amica PG6710SRW Q-TYPE. Macie pełną kontrolę nad ogniem, a to z powodu 9 poziomów regulacji płomienia. Przykładowo, ustawienie 8 przyda się do smażenia ryb, a do duszenia możecie użyć słabszej mocy. Niskie palniki są nie tylko prostsze w czyszczeniu, lecz estetyczne, jak również nie dostaną się do nich łatwo zanieczyszczenia. Inaczej rozstawione ruszty minimalizują ryzyko przesunięcia się garnka.
  • Schodzimy na niższy pułap cenowy. Czwarta pozycja należy do płyty grzewczej o szerokości 60 cm Whirlpool AKT 6465/WH. Z palnikiem Wok szybko zagotujecie wodę, płomień nie ucieka, więc macie pewność idealnie rozprowadzonego ciepła, a przy tym mniejszego zużycia energii elektrycznej i lepszego efektu gotowania. Precyzyjne pokrętła są umiejscowione w dobrym miejscu, więc sterowanie nie sprawi Wam kłopotu.
  • Hoover HGV64SMCW to płyta gazowa w kolorze białym o troszkę innym wyglądzie, bowiem kratki żeliwne są pojedyncze. Do sterowania służą gałki umieszczone na froncie. Płytę bez obaw możecie zamontować w blacie nad piekarnikiem. Grube szkło hartowane zmniejsza ryzyko pęknięcia pod wpływem wysokich temperatur.
  • Najtańsza biała płyta gazowa do zabudowy to BEKO HILW64122SW. Pokrętła znajdują się z boku po prawej stronie, a nie na przodzie, jak to ma miejsce w większości płyt. Cechuje się zabezpieczeniem przeciwwypływowym gazu, natomiast bywają opinie o awaryjnym iskrowniku.
  • Klasyfikacją zamyka ładnie wykończona płyta kuchenna Amica PGCD6111AOW, która w swojej cenie oferuje i tak dobrą funkcjonalność. Mowa o osobnych rusztach dla każdego z palników, zabezpieczeniach, równomiernym smażeniu i gładkiej powierzchni szklanej. Nie poparzycie sobie palców, ponieważ elektryczny zapalacz znajduje się w pokrętle.

Porównanie białych płyt gazowych

Za każdym razem dodaję w swoich zestawieniach tabelki porównawcze, które służą pomocą w podjęciu ostatecznej decyzji zakupowej. W ostatniej kolumnie zawarte są ich ceny. Jak widać, niektóre białe płyty kuchenne mieszczą się w przedziale płyt gazowych do 1000 zł.

ModelIlość
palników
Całkowita
moc
Moc
palnik
Wok
Rodzaj
rusztu
SzerokośćWykonanie
płyty
grzewczej
Cena
Electrolux EGG6436W48,9 kW3,9 kWŻeliwne60 cmSzkłoElectrolux EGG6436W oferta w Media Expert
Teka GZC 64321 XBN WHITE49,55 kW4 kWŻeliwne60 cmSzkło ceramiczneTeka GZC 64321 XBN WHITE oferta w RTV EURO AGD
Amica PG6710SRW Q-TYPE48,0 kW3,0 kWŻeliwne60 cmSzkło hartowaneAmica PG6710SRW Q-TYPE oferta w Ceneo
Whirlpool AKT 6465/WH48,0 kW3,5 kWŻeliwne60 cmSzkłoWhirlpool AKT 6465/WH oferta w Media Markt
Hoover HGV64SMCW47,0 kW2,5 kWŻeliwne60 cmSzkło hartowaneHoover HGV64SMCW oferta w Ceneo
Beko HILW64122SW47,8 kW3,3 kWŻeliwne60 cmSzkłoBeko HILW64122SW oferta w Media Expert
Amica PGCD6111AOW47,4 kW2,8 kWŻeliwne60 cmSzkło hartowaneAmica PGCD6111AOW oferta w RTV EURO AGD

Podsumowanie

Przedstawione białe płyty gazowe 4-palnikowe z pewnością posiadają żywotne ruszty żeliwne, są wykonane z trwałego szkła, pięknie wkomponują się w zabudowie kuchennej i gwarantują dobrą dystrybucję ciepła. Są wyposażone w kilka udogodnień, które wpływają na komfort użytkowania; mowa na przykład o zintegrowanych zapalarkach.

Należy się zastanowić, jak często używacie dużych naczyń, bowiem ich konstrukcje różnią się między sobą, jak również inne są moce palników. Pod względem cen każdy wybierze coś na swój budżet.

Zobacz również:

blog comments powered by Disqus
Jaka biała płyta gazowa? |TOP 7|