PODPOWIEDZI:
Jaki oczyszczacz powietrza wybrać?

Biała płyta gazowa | TOP 7 |

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Amica PG9711SRW Q-TYPEAmica PG9711SRW Q-TYPE1199 zł
2Electrolux KGG7536WElectrolux KGG7536W1199 zł
3Teka GZC 64321 XBNTeka GZC 64321 XBN1849 zł
4Candy CVG6BR4WPWCandy CVG6BR4WPW999 zł
5Whirlpool GOFL 629/WHWhirlpool GOFL 629/WH1099 zł
6Teka EFX 60 4G AI AL DR CITeka EFX 60 4G AI AL DR CI759 zł
7Amica PG6710SRW Q-TYPEAmica PG6710SRW Q-TYPE1049 zł
Biała płyta gazowa | TOP 7 |

Biała płyta gazowa jest równie popularna co płyty kuchenne w czarnym kolorze, dlatego dzisiaj na takich właśnie wariantach skupię swoją uwagę. Przed Tobą TOP 7 czołowych płyt gazowych w białym kolorze. Zapraszam!

Przed Tobą klasyfikacja białych płyt gazowych, które umożliwiają precyzyjną i wygodną regulację płomienia, a także oferują wiele innych udogodnień, o czym za moment się przekonasz.

Biała płyta gazowa - Opinie

1. Amica PG9711SRW Q-TYPE

5-palnikowa biała płyta gazowa Amica PG9711SRW Q-TYPE
Ilość palników5
Całkowita moc12,0 kW
Moc palnika WOK4,0 kW
Rodzaj rusztuTrzyczęściowy żeliwny
Szerokość90 cm
Wykonanie płytySzkło hartowane
CenaAmica PG9711SRW Q-TYPE oferta w Ceneo

Pierwsze miejsce zajmuje stylowa płyta gazowa 5-palnikowa Amica PG9711SRW Q-TYPE w białej kolorystyce. Stabilny ruszt nie dopuści do przesuwania się naczynia po płycie. Gładka powierzchnia szklana i dosyć płaskie palniki ułatwią czyszczenie.

Atutem jest wygodne rozstawienie pokręteł, elektryczna zapalarka, 9 poziomów mocy do wyboru według swoich potrzeb oraz szybki palnik Booster. Płyta wyróżnia się szerokością 90 cm i dużą mocą całkowitą.

2. Electrolux KGG7536W

biała płyta gazowa Electrolux KGG7536W
Ilość palników5
Całkowita moc11,0 kW
Moc palnika WOK4,0 kW
Rodzaj rusztuTrzyczęściowy żeliwny
Szerokość75 cm
Wykonanie płytySzkło hartowane
CenaElectrolux KGG7536W oferta w Media Markt

Na drugiej pozycji znalazła się biała płyta gazowa 5-palnikowaElectrolux KGG7536W. Stabilność zapewniają żeliwne ruszty. Zastosowano mocny palnik Speed do szybszego gotowania, przewód o długości 1,1 m i prostą w czyszczeniu powierzchnię płyty. Z precyzyjnymi pokrętłami bez trudu wyregulujesz wielkość płomienia. Elementy sterujące umieszczono na środku z przodu.

Zaletą jest system zabezpieczający przed dopływem gazu w sytuacji, gdy płomień zgaśnie, a także automatyczna zapalarka gazu. To idealna propozycja dla większej rodziny, gdzie gotuje się często i w większych ilościach.

3. Teka GZC 64321 XBN

płyta gazowa biała Teka GZC 64321 XBN
Ilość palników4
Całkowita moc9,55 kW
Moc palnika WOK4,0 kW
Rodzaj rusztuDwuczęściowy żeliwny
Szerokość60 cm
Wykonanie płytySzkło hartowane
CenaTeka GZC 64321 XBN oferta w Media Expert

Trzecie miejsce to biała płyta gazowa na szkle Teka GZC 64321 XBN z 4 wydajnymi palnikami (w tym jeden z podwójnym płomieniem). Technologia ExactFlame dba o komfortowe ustawienie poziomu intensywności płomienia (9 stopni).

Płyta ceniona za żeliwne ruszty, zintegrowaną zapalarkę w każdym pokrętle, przewód o długości 1 m, system przeciwwypływowy gazu i prosty montaż. Urządzenie pasuje zarówno do klasycznego, jak i nowoczesnego wystroju. Jest najdroższa z listy.

4. Candy CVG6BR4WPW

biała płyta gazowa do zabudowy Candy CVG6BR4WPW
Ilość palników4
Całkowita moc9,45 kW
Moc palnika WOK4,0 kW
Rodzaj rusztuDwuczęściowy żeliwny
Szerokość60 cm
Wykonanie płytySzkło hartowane
CenaCandy CVG6BR4WPW oferta w Ceneo

Candy CVG6BR4WPW to niedroga płyta gazowa 60 cm w białym kolorze z 4 palnikami. Umożliwia wygodne mycie rusztów w zmywarce, zatem nie musisz się męczyć ręcznie. Wykonana z wytrzymałego na uszkodzenia szkła hartowanego.

Srebrne pokrętła umieszczono na froncie sprzętu. Zyskała pozytywne opinie ze względu na eleganckie wzornictwo, imponującą moc wszystkich palników i zintegrowany iskrownik w pokrętle.

5. Whirlpool GOFL 629/WH

biała płyta gazowa Whirlpool GOFL 629/WH
Ilość palników4
Całkowita moc7,8 kW
Moc palnika WOK3,5 kW
Rodzaj rusztuDwuczęściowy żeliwny
Szerokość60 cm
Wykonanie płytySzkło
CenaWhirlpool GOFL 629/WH oferta w RTV EURO AGD

Kolejną białą płytą jest przystępna cenowo płyta gazowa do zabudowyWhirlpool GOFL 629/WH. Dba o optymalne zużycie energii (ciepło nie ucieka na boki, tylko dociera bezpośrednio do naczyń). Została wyposażona w pokrętła ze stali nierdzewnej z 9 poziomami intensywności płomienia.

Na plus przemyślana konstrukcja, tak aby gotować zarówno w małych, jak i dużych garnkach. Posiada intuicyjne sterowanie, zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu dla każdego palnika, a także automatyczny zapłon.

6. Teka EFX 60 4G AI AL DR CI

4-palnikowa płyta gazowa biała Teka EFX 60 4G AI AL DR CI
Ilość palników4
Całkowita moc8,5 kW
Moc palnika WOK4,0 kW
Rodzaj rusztuDwuczęściowy żeliwny
Szerokość60 cm
Wykonanie płytyStal nierdzewna
CenaTeka EFX 60 4G AI AL DR CI oferta w Ceneo

Najtańsza z listy biała płyta gazowa 4-palnikowa Teka EFX 60 4G AI AL DR CI cechuje się zintegrowaną zapalarką gazu i zabezpieczeniem przeciwwypływowym gazu. Znajdziesz żeliwną podstawkę do podwójnego palnika WOK. Powierzchnia płyty jest zrobiona ze stali nierdzewnej.

7. Amica PG6710SRW Q-TYPE

biała płyta gazowa Amica PG6710SRW Q-TYPE
Ilość palników4
Całkowita moc8,0 kW
Moc palnika WOK3,0 kW
Rodzaj rusztuDwuczęściowy żeliwny
Szerokość60 cm
Wykonanie płytySzkło hartowane
CenaAmica PG6710SRW Q-TYPE oferta w Ceneo

Zestawienie białych płyt gazowych zamyka Amica PG6710SRW Q-TYPE. Ustawisz płomień na poziomie od 0 do 9 według potrzeb, a przy okazji zadbasz tym samym o optymalne zużycie energii. O bezpieczeństwo dba zawór odcinający dopływ gazu w przypadku, gdy zgaśnie palnik. Ta nowoczesna płyta gazowa biała ze stosunkowo płaskimi palnikami oferuje również zintegrowaną zapalarkę oraz dwuczęściowy ruszt żeliwny.

Czy warto nabyć białą płytę gazową?

Płyty gazowe występują w różnych wersjach kolorystycznych (na przykład czarne, srebrne), ale to właśnie białe wzbudzają zachwyt. Co zyskasz, wybierając białą płytę grzewczą?

  • Prostsze czyszczenie - na białej płycie grzewczej nie widać tak bardzo smug czy zacieków jak na ciemnych.
  • Nowoczesność i elegancję - płyta gazowa w zabudowie kuchennej rozświetli pomieszczenie, podniesie poczucie estetyki i czystości, a ponadto nada wnętrzu stylowego wyglądu. Jeżeli zmienisz w kuchni kolor ścian, to bez obawy biała płyta gazowa nadal będzie świetnie się komponowała.
  • Funkcjonalność - tak jak każda inna dobra płyta grzewcza możesz liczyć na szereg praktycznych rozwiązań, które ułatwiają użytkowanie i wpłyną na szybkość gotowania czy trwałość urządzenia.

Podsumowanie

Kolejny ranking płyt gazowych, ale tym razem skierowany do osób, które zdecydowały się na biel w swojej kuchni i nowoczesność.

Jak widać, niektóre białe płyty kuchenne mieszczą się w przedziale płyt gazowych do 1000 zł.

Przedstawione białe płyty gazowe z pewnością posiadają żywotne ruszty żeliwne, są wykonane z trwałego szkła lub stali nierdzewnej, pięknie wkomponują się w zabudowie kuchennej i gwarantują dobrą dystrybucję ciepła. Są wyposażone w kilka udogodnień, które wpływają na komfort użytkowania; mowa na przykład o zintegrowanych zapalarkach.

Należy się zastanowić, jak często używasz dużych naczyń, bowiem ich konstrukcje różnią się między sobą, jak również inne są moce palników. Pod względem cen każdy wybierze coś na swój budżet.

Zobacz również:

blog comments powered by Disqus
Biała płyta gazowa | TOP 7 |