PODPOWIEDZI:
PODPOWIEDZI:

Ranking Okapów kuchennych | Najlepsze polecane Okapy kuchenne 2024

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 4.8, Głosów: 10

W tym dziale przygotowaliśmy najnowsze rankingi okapów kuchennych. Stworzone zostały przez naszych redaktorów i mogą pomóc Ci wybrać najlepszy produkt. Pod listą aktualnych zestawień możesz też przeczytać wartościowe porady zakupowe. Dzięki nim poznasz najważniejsze cechy i parametry sprzętu z tej kategorii. Połączenie polecanych produktów z przewodnikiem „jak kupić” będzie dla Ciebie gwarancją dobrze wydanych pieniędzy.

Rynek okapów kuchennych obfituje w niezawodne modele, ale należy wiedzieć, jak wybrać okap kuchenny, aby posłużył wiele lat, a przy tym efektywnie likwidował opary i nieprzyjemne zapachy.

kominowy okap w nowoczesnej kuchni

Jak tworzymy ranking okapów kuchennych?

Urządzenie do pochłaniania niechcianych zapachów i pary powinno cechować się danymi elementami. Przekonaj się, jaki okap kuchenny kupić, poznając aspekty, jakimi się kierujemy podczas tworzenia zestawień i tabelek porównawczych.

 • Wydajność - który okap kuchenny jest efektywny? Z pewnością taki, którego turbina ma dużą wydajność. I takie urządzenia właśnie wybieramy w rankingu okapów kuchennych. Jest ona wyrażana w m3/h. Im większa, tym skuteczniejsze będzie działanie.
 • Klasa energetyczna - jaki okap kuchenny jest energooszczędny? Ten o najwyższej klasie energetycznej, czyli A/A+/A++.
 • Oświetlenie - najkorzystniejsza zarówno dla oka, jak i rachunków za energię elektryczną jest oświetlenie LED (listwy, żarówki). Nie przepalają się, więc wyróżniają się żywotnością i oszczędnym działaniem.
 • Zastosowanie - większość okapów na rynku może pracować w trybie zamkniętym (pochłaniacz) lub otwartym (wyciąg).
 • Filtry - filtry aluminiowe powinny być wielowarstwowe i wzmocnione. Mają one za zadanie absorbować drobinki tłuszczu. Filtry węglowe z kolei są opcjonalnie do dokupienia, natomiast są wymagane tylko w trybie pochłaniacza i ich celem jest pozbywanie się nieprzyjemnego zapachu.
 • Regulacja prędkości - wszelkie ustawienia są zawsze mile widziane, bowiem dostosujesz je pod własne wymagania. W okapach spotkasz nawet 10 stopni prędkości, tak aby opary były pochłanianie zarówno przy smażeniu, jak i gotowaniu.
 • Głośność pracy - nie ukrywamy, że nie są to całkiem ciche produkty. Tutaj miej na uwadze, że różny będzie poziom hałasu przy trybie normalnym, a inny w przypadku trybu intensywnego, gdzie będzie osiągana maksymalna głośność. Jest ona wyrażana w decybelach (dB).
 • Rodzaj - na rynku znajdziesz takie typy okapów, jak: podszafkowe, wyspowe, kominowe (przyścienne) i teleskopowe. Różnią się między sobą przede wszystkim budową, co widać już na pierwszy rzut oka. Wszystko też zależy od tego, gdzie chcesz mieć umiejscowiony okap w Twojej kuchni. Nasz aktualny ranking okapów kuchennych pomoże w wyborze każdego rodzaju okapu.
 • Szerokość - jak kupić okap do kuchni? Weź pod uwagę indywidualne warunki i to, na jaką szerokość zabudowy możesz sobie pozwolić. Liczne klasyfikacje okapów kuchennych pokazują, że znajdziesz urządzenia o przeróżnych wymiarach.
 • Sterowanie - jak wybrać okap kuchenny, żeby był komfortowy w użytkowaniu? Naszym zdaniem taki ze sterowaniem sensorowym (dotykowym), zdalnym (za pomocą pilota), sterowaniem gestem czy też z wygodnymi przyciskami (mechaniczna obsługa).
 • Funkcje - układając ranking okapów kuchennych, staramy się zwracać uwagę tylko na praktyczne funkcje, w jakie są wyposażone nowoczesne okapy. Wśród przydatnych opcji występuje między innymi timer, wskaźnik zabrudzenia filtrów, wyświetlacz LED.
 • Wygląd - pewnie zadajesz sobie pytanie, jaki okap kuchenny będzie pasował do Twojej kuchni. Do wyboru masz różne warianty kolorystyczne: najczęściej biel, czerń, srebro. Najważniejsze, aby urządzenie było wykonane z dobrej jakości materiałów, typu stal, szkło hartowane, powłoka przeciw odbiciom palców.
 • Cena - nie nakłaniamy nikogo do przepłacania, stąd oferujemy modele z korzystnym stosunkiem jakości do ceny. Nieraz nie trzeba płacić majątku, aby nabyć skuteczny sprzęt. Przedział cenowy dla okapów kuchennych jest szeroki, więc nikt nie będzie miał problemu z dopasowaniem go do własnego budżetu. Dodatkowo służymy pomocą i udostępniamy od razu linki kierujące do zaufanych sklepów (wystarczy spojrzeć na górną tabelkę w każdym rankingu okapów kuchennych i kliknąć w cenę).

Czym jeszcze kierujemy się przy wyborze okapu kuchennego?

Istnieje druga grupa czynników, którą bierzemy pod uwagę, tworząc ranking okapów kuchennych.

 • Opinie kupujących - bardzo wartościowe są dla nas opinie i uwagi konsumentów, którzy posiadają już jakieś doświadczenia z tego typu sprzętem. Posiłkujemy się nimi, tworząc najnowsze zestawienie okapów kuchennych.
 • Własne doświadczenia - w swoim zespole mamy wielu ludzi, którzy znają się na branży urządzeń AGD i wielu innych. Każdy z nas miał również swoje przygody ze sprzętem domowym bądź wykonywał liczne testy urządzeń.
 • Analiza - dogłębne i rzetelne analizowanie, czyli poznanie ukrytych wad okapów, jak również wyłonienie ich największych atutów.

Krótki poradnik zakupowy, jak wybrać okap kuchenny odpowiedział na podstawowe pytania. Z jego pomocą i wielu rankingów okapów kuchennych na naszej stronie, jesteśmy pewni, że nie będziesz miał problemu z doborem właściwego okapu do swojej kuchni. Każdy marzy o czystym i przyjemnym powietrzu w swoim domu, stąd warto postawić na odpowiedni sprzęt.

Sprawdź też inny dobry i przydatny sprzęt:

Ranking piekarnikówRanking płyt indukcyjnychlodowki najlepsze
Ranking płyt gazowychRanking zmywarekmikrofalowki najlepsze
Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 4.8, Głosów: 10
blog comments powered by Disqus