PODPOWIEDZI:

Okap wyspowy do kuchni | TOP 7 |

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Globalo Nomina Isola 90.4 Sensor CzarnyGlobalo Nomina Isola 90.4 Sensor Czarny2560 zł
2Amica OWC4441IOAmica OWC4441IO2279 zł
3Maan Santina 80 BiałyMaan Santina 80 Biały3999 zł
4Franke Tube Plus 3707 BKFranke Tube Plus 3707 BK2939 zł
5Amica OWC4445BPAmica OWC4445BP1599 zł
6AKPO WK-10 Isla BalmeraAKPO WK-10 Isla Balmera1629 zł
7Elica Tube Pro Island IX/A/43Elica Tube Pro Island IX/A/432699 zł
Okap wyspowy do kuchni | TOP 7 |

Wyspowy okap kuchenny skutecznie pochłania opary, które unoszą się nad płytą grzewczą, natomiast wybór takiego sprzętu nie jest prosty. Z racji tego, że chętnie służę pomocą, przygotowałam listę TOP 7 okapów wyspowych do kuchni. Zapraszam!

Okap wyspowy do kuchni to jeden z wielu rodzajów okapów, które cieszą się sporym zainteresowaniem. Dlaczego tak jest? O tym przekonasz się już za chwilę, zapoznając się z ich głównymi cechami i skróconą specyfikacją.

Okap wyspowy do kuchni - Opinie

1. Globalo Nomina Isola 90.4 Sensor Czarny

czarny okap wyspowy Globalo Nomina Isola 90.4 Sensor
Maksymalna wydajność (tryb intensywny)745 m3/h
Klasa energetycznaB
Rozmiar (szerokość)90 cm
Średnica wylotu powietrza15 cm
Maksymalny poziom głośności70 dB
Tryb pracyPochłaniacz/wyciąg
Ilość stopni prędkości4
CenaGlobalo Nomina Isola 90.4 Sensor Czarny oferta w Ceneo

Liderem jest funkcjonalny okap wyspowy o niezwykłej wydajności Globalo Nomina Isola 90.4 Sensor Czarny. Wielowarstwowy, wzmacniany filtr aluminiowy skutecznie wyłapuje cząsteczki tłuszczu. Czujnik zabrudzenia filtra poinformuje Cię o konieczności oczyszczenia go. Do walki z wieloma zanieczyszczeniami użyj funkcji Boost (intensywna praca).

Sensor pary odpowiada za automatyczne dostosowanie stopnia intensywności pochłaniania. Okap jest solidnie wykonany, ma wygodne przyciski i z powodzeniem sprawdzi się w dużej kuchni. Do atutów można zaliczyć oświetlenie LED, wyraźny wyświetlacz LCD, minutnik i timer do 90 minut.

2. Amica OWC4441IO

okap wyspowy Amica OWC4441IO
Maksymalna wydajność (tryb intensywny)700 m3/h
Klasa energetycznaB
Rozmiar (szerokość)38 cm
Średnica wylotu powietrza15 cm
Maksymalny poziom głośności69 dB
Tryb pracyPochłaniacz/wyciąg
Ilość stopni prędkości4
CenaAmica OWC4441IO oferta w Media Expert

Drugie, zasłużone miejsce zajmuje zaawansowany okap wyspowy typu tuba z możliwością wygodnego sterowania za pomocą pilota (włączanie, wyłączanie, regulacja mocy). Ten srebrny okap kuchenny Amica OWC4441IO w trybie wyciągu osiąga wydajność 700 m3/h. Na wyświetlaczu LED zobaczysz między innymi informację o tym, na którym stopniu pracuje urządzenie.

Funkcja czasowego wyłączenia polega na tym, że ustawiasz czas, przez który sprzęt ma jeszcze pracować, aby pozbyć się oparów, po czym urządzenie samoczynnie się wyłączy. Zastosowano trwałe i oszczędne diody LED (4x2 W) z regulacją natężenie oświetlenia oraz aluminiowy filtr przeciwtłuszczowy. Okap odnajdzie się najlepiej w dużych pomieszczeniach przy intensywnym gotowaniu.

3. Maan Santina 80 Biały

biały okap wyspowy Maan Santina 80
Maksymalna wydajność (tryb intensywny)675 m3/h
Klasa energetycznaB
Rozmiar (szerokość)80 cm
Średnica wylotu powietrza15 cm
Maksymalny poziom głośności67 dB
Tryb pracyPochłaniacz/wyciąg
Ilość stopni prędkości4
CenaMaan Santina 80 Biały oferta w Ceneo

Na trzeciej pozycji znalazł się wyjątkowy okap wyspowy Maan Santina 80 Biały o eleganckiej stylistyce i wysokiej jakości wykonania (obudowa ze szkła hartowanego). Większy komfort zapewnia sterowanie pilotem. Znajdziesz oświetlenie LED 3x3 W plus 9 kolorów do wyboru (oświetlenie RGB).

Okap jest prosty w utrzymaniu czystości i cichy (jak na tego typu sprzęt). Timer umożliwia zaprogramowanie czasu wyłączenia okapu. Możliwa praca w trybie zamkniętym lub otwartym. Imponuje pod względem wydajności. Niestety, może lekko odstraszać jego najwyższa cena z klasyfikacji.

4. Franke Tube Plus 3707 BK

okap kuchenny wyspowy Franke Tube Plus 3707 BK
Maksymalna wydajność (tryb intensywny)670 m3/h
Klasa energetycznaA
Rozmiar (szerokość)37 cm
Średnica wylotu powietrza12 cm
Maksymalny poziom głośności70 dB
Tryb pracyPochłaniacz/wyciąg
Ilość stopni prędkości4
CenaFranke Tube Plus 3707 BK oferta w Ceneo

Energooszczędny okap wyspowy w kolorze czarnym Franke Tube Plus 3707 BK wyposażono w oświetlenie LED (2x1 W) i 3 poziomy pracy plus tryb intensywny. Efektywnie pochłania wszelkie zapachy, dym czy parę. Sterowanie mechaniczne przy użyciu przycisków. Zastosowano odporny na korozję aluminiowy filtr przeciwtłuszczowy, który nadaje się do mycia w zmywarce. Filtr z aktywnym węglem nie jest załączony.

5. Amica OWC4445BP

okap wyspowy do kuchni Amica OWC4445BP
Maksymalna wydajność (tryb intensywny)652 m3/h
Klasa energetycznaB
Rozmiar (szerokość)42 cm
Średnica wylotu powietrza15 cm
Maksymalny poziom głośności70 dB
Tryb pracyPochłaniacz/wyciąg
Ilość stopni prędkości4
CenaAmica OWC4445BP oferta w Media Expert

Nowoczesny okap nadkuchenny sterowany pilotem Amica OWC4445BP skutecznie usunie zapachy w kuchni. Minimalna odległość od płyty gazowej powinna wynosić 65 cm, a od płyty elektrycznej 45 cm. Dzięki 4 poziomom pracy dostosujesz odpowiednią wartość według stopnia intensywności zapachów.

Okap cechuje się również wyświetlaczem LED (a na nim widoczne wszelkie ustawienia), energooszczędną listwą LED (2x4 W), opcją czasowego wyłączenia oraz przewodem elektrycznym o długości 1,5 m. W zestawie filtr węglowy.

6. AKPO WK-10 Isla Balmera

okap wyspowy AKPO WK-10 Isla Balmera
Maksymalna wydajność (tryb intensywny)613 m3/h
Klasa energetycznaB
Rozmiar (szerokość)40 cm
Średnica wylotu powietrza15 cm
Maksymalny poziom głośności67 dB
Tryb pracyPochłaniacz/wyciąg
Ilość stopni prędkości4
CenaAKPO WK-10 Isla Balmera oferta w Ceneo

AKPO WK-10 Isla Balmera to przystępny cenowo okap wyspowy do kuchni o cylindrycznym kształcie. Charakteryzuje się żywotnym silnikiem, oświetleniem LED-owym, timerem, pilotem zdalnego sterowania, a także stosunkowo cichą pracą.

7. Elica Tube Pro Island IX/A/43

okap wyspowy Elica Tube Pro Island IX/A/43
Maksymalna wydajność (tryb intensywny)603 m3/h
Klasa energetycznaC
Rozmiar (szerokość)43 cm
Średnica wylotu powietrza15 cm
Maksymalny poziom głośności68 dB
Tryb pracyPochłaniacz/wyciąg
Ilość stopni prędkości3
CenaElica Tube Pro Island IX/A/43 oferta w Ceneo

Zestawienie okapów wyspowych zamyka Elica Tube Pro Island IX/A/43. To stylowy okap wyspowy w kształcie tuby. Pracuje zarówno w trybie pochłaniacza (konieczność zastosowania filtrów węglowych), jak i wyciągu (wymagane podłączenia do wentylacji). Efektywnie filtruje powietrze. Został wykonany z odpornej na zarysowania stali Inox. Sterowanie za pomocą przycisków.

Dla kogo jest okap wyspowy?

W pozbyciu się niechcianych zapachów powstałych podczas gotowania pomoże okap kuchenny.

Okapy kuchenne wyspowe są przeznaczone dla pewnej grupy osób. Dla kogo najlepszy będzie zakup okapu wyspowego?

  • Dla tych, którzy mają niewielkie kuchnie bądź kuchnie połączone z salonem, i pragną, aby okap był stosunkowo kompaktowy, prezentował się estetycznie (również jako element dekoracyjny), a nie przytłaczał całego wnętrza.
  • Dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na wydatek rzędu 4 tysięcy lub więcej.
  • Dla wszystkich, u których nie da się podłączyć okapu do systemu wentylacyjnego. Wtedy okap wyspowy świetnie odegra rolę jako pochłaniacz (należy dokupić filtry węglowe). Ale pamiętaj, że jest również możliwość pracy w trybie wyciągu, o ile masz takie warunki.
  • Dla tych, którym zależy na prostym i wygodnym sterowaniu, nie najgłośniejszej pracy, oszczędnym oświetleniu, nieskomplikowanym czyszczeniu i kilku prędkościach do wyboru.

Podsumowanie

Zestawienie okapów wyspowych udowodniło, że można znaleźć dobry model w przedziale mniej więcej od 1600 zł do maksymalnie 4000 zł. Pierwsze trzy urządzenia posiadają znacznie lepsze parametry, tak jak wydajność turbiny, klasę energetyczną B, 4 biegi do wyboru. Pracują także stosunkowo cicho.

Niemniej pozostałe okapy są również dobrą propozycją. Wszystkie oferują tryb pracy jako pochłaniacz lub wyciąg. Różne wersje kolorystyczne, estetyczny wygląd, proste sterowanie, odpowiednie oświetlenie to kolejne aspekty przemawiające za zakupem.

Okapów na rynku nie brakuje, co z jednej strony jest zadowalające, a z drugiej stwarza dylemat podczas wyboru. Jeżeli interesuje Cię inny typ urządzenia, zajrzyj do działu ranking okapów kuchennych, z którym wybierzesz właściwy dla siebie model.

Zobacz również:

blog comments powered by Disqus
Okap wyspowy do kuchni | TOP 7 |