PODPOWIEDZI:

Jaki okap wyspowy do kuchni? |TOP 5|

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Toflesz OK-4 Polaris 40Toflesz OK-4 Polaris 401699 zł
2Toflesz OK-4 Cylinder 40Toflesz OK-4 Cylinder 401849 zł
3Ciarko ORW WhiteCiarko ORW White1879 zł
4Amica OWC4241BOAmica OWC4241BO1599 zł
5Maan Elba 31Maan Elba 311299 zł
Jaki okap wyspowy do kuchni? |TOP 5|

Wyspowy okap kuchenny skutecznie pochłania opary, które unoszą się nad płytą grzewczą, natomiast wybór nie jest prosty. Z racji tego, że chętnie służymy pomocą, przygotowaliśmy listę TOP 7 okapów wyspowych do kuchni. Zapraszam!

Okap wyspowy do kuchni to jeden z wielu rodzajów okapów, które cieszą się sporym zainteresowaniem. Dlaczego tak jest? O tym przekonasz się już za chwilę, zapoznając się z ich głównymi cechami i skróconą specyfikacją.

Okap wyspowy do kuchni - Opinie

W pozbyciu się niechcianych zapachów powstałych podczas gotowania pomoże okap kuchenny. Poznaj czołowe modele okapów wyspowych.

  • Niewątpliwie zwycięzcą jest okap wyspowy Toflesz OK-4 Polaris 40 z energooszczędną turbiną. Ciekawy, oryginalny kształt tuby sprawi, że idealnie wkomponuje się w nowoczesnej kuchni i nada jej stylowego charakteru. Okap kuchenny oferuje 4 stopnie prędkości, timer 9-minutowy, 2 oczka LED (wyróżniają się oszczędnym działaniem), stosunkowo cichą pracę oraz sterowanie elektroniczne przyciskowe lub z pilota.
  • Drugie miejsce zajmuje markowy okap Toflesz OK-4 Cylinder 40, który w porównaniu do zwycięzcy nie posiada timeru, a sam wygląd jest inny (rura w okrągłej formie z szerszą dolną częścią). Do wyboru 3 warianty kolorystyczne: biel, czerń lub stal. Znajdziesz aluminiowy filtr przeciwtluszczowy, który efektywnie wyłapuje cząsteczki tłuszczu, a także 4-stopniową regulację turbiny. Zastosowano innowacyjny system wyciszenia, stąd poziom hałasu nie jest wysoki.
  • Trzecia pozycja należy do białego okapu wyspowego Ciarko ORW White o najwyższej wydajności. Cylindryczna zgrabna forma, obudowa ze stali nierdzewnej, podświetlany panel sterowania, 4 oczka LED, lecz konstrukcja gorzej przemyślana, gdyż pomiędzy obudową a filtrem są szczeliny. Do montażu przydadzą się 2 osoby, zwłaszcza podczas zakładania obudowy.
  • Kolejny okap wyspowy, który sprawi, że nic nie będzie przesiąknięte kuchennymi zapachami to Amica OWC4241BO z 1,5-metrowym przewodem elektrycznym. Oświetlenie 2 x 3 W LED, więc nie trzeba wymieniać non stop żarówek, ponadto nie męczy oczu i jest oszczędne. Minimalna odległość od płyty grzewczej musi wynosić 65 cm. Poziom głośności jest najwyższy spośród wszystkich okapów z listy.
  • Klasyfikację zamyka najtańszy okap wyspowy do kuchni Maan Elba 31 o najmniejszej wydajności, szerokości i średnicy wylotu powietrza. Klasa energetyczna to C (pozostałych okapów B). Za pomocą dodanego pilota będziesz mógł sterować okapem z odległości. Okap Maan potrafi pracować jako pochłaniacz (konieczne będą filtry węglowe) lub jako wyciąg.

Porównanie okapów wyspowych

Poznałeś już topowe okapy wyspowe, ale dla przypomnienia i ułatwienia decyzji zakupowej prześledź najważniejsze parametry wyspowych okapów, które znajdują się w prostej tabelce porównawczej.

ModelWydajność
turbiny
Klasa
energetyczna
RozmiarŚrednica
wylotu
powietrza
TimerIlość
stopni
prędkości
Tryb
pracy
Maksymalny
poziom
głośności
Cena
Toflesz OK-4 Polaris 40700 m3/hB40 cm15 cmTak4Wyciąg/pochłaniacz59 dBToflesz OK-4 Polaris 40 oferta w Ceneo
Toflesz OK-4 Cylinder 40700 m3/hB40 cm15 cmNie4Wyciąg/pochłaniacz59 dBToflesz OK-4 Cylinder 40 oferta w Ceneo
Ciarko ORW White760 m3/hB39 cm15 cmTak4Wyciąg/pochłaniacz60 dBCiarko ORW White oferta w Ceneo
Amica OWC4241BO648 m3/hB38 cm15 cmb/d3Wyciąg/pochłaniacz69 dBAmica OWC4241BO oferta w Ceneo
Maan Elba 31300 m3/hC31 cm12 cmb/d3Wyciąg/pochłaniacz61 dBMaan Elba 31 oferta w Media Expert

Dla kogo okap wyspowy?

Okapy kuchenne wyspowe są przeznaczone dla pewnej grupy osób. Dla kogo najlepszy będzie zakup okapu wyspowego?

  • Dla tych, którzy mają niewielkie kuchnie bądź kuchnie połączone z salonem i pragną, aby okap był stosunkowo kompaktowy, prezentował się estetycznie (również jako element dekoracyjny), a nie przytłaczał całego wnętrza.
  • Dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na wydatek rzędu 3 lub 4 tysięcy.
  • Dla wszystkich, u których nie da się podłączyć okapu do systemu wentylacyjnego. Wtedy okap wyspowy świetnie odegra rolę jako pochłaniacz (należy dokupić filtry węglowe). Ale pamiętaj, że jest również możliwość pracy w trybie wyciągu, o ile masz takie warunki.
  • Dla tych, którym zależy na prostym i wygodnym sterowaniu, nie najgłośniejszej pracy, oszczędnym oświetleniu, nieskomplikowanym czyszczeniu i kilku prędkościach do wyboru.

Podsumowanie

Zestawienie okapów wyspowych udowodniło, że można znaleźć dobry model w przedziale mniej więcej od 1000 zł do 2000 zł. Pierwsze trzy urządzenia posiadają znacznie lepsze parametry, tak jak wydajność turbiny, klasę energetyczną B, 4 biegi do wyboru. Pracują także znacznie ciszej.

Niemniej dwa ostatnie okapy są dobrą propozycją dla tych, którzy nie mają zbyt dużego budżetu. Wszystkie oferują tryb pracy jako pochłaniacz lub wyciąg. Różne wersje kolorystyczne, estetyczny wygląd, proste sterowanie, odpowiednie oświetlenie to kolejne aspekty przemawiające za zakupem.

Okapów na rynku nie brakuje, co z jednej strony jest zadowalające, a z drugiej stwarza dylemat podczas wyboru. Jeżeli interesuje Cię inny typ urządzenia, zajrzyj do działu ranking okapów kuchennych, z którym wybierzesz właściwy dla siebie model.

Zobacz również:

blog comments powered by Disqus
Jaki okap wyspowy do kuchni? |TOP 5|