PODPOWIEDZI:
Sharp FQ8EG - Telewizor 65cali, QLED za mniej niż 4000 zł 💰

Okap podszafkowy do zabudowy | TOP 7 |

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Electrolux LFG719WElectrolux LFG719W1899 zł
2Smeg KSEG5XSASmeg KSEG5XSA1205 zł
3Globalo Lofetti 70.1 BlackGlobalo Lofetti 70.1 Black934 zł
4Miele DA 1200Miele DA 12002149 zł
5Seenergy Hit Line Vetro 52 BLSeenergy Hit Line Vetro 52 BL763 zł
6Berg Gap 53 BiałyBerg Gap 53 Biały954 zł
7Amica OMC6242IAmica OMC6242I379 zł
Okap podszafkowy do zabudowy | TOP 7 |

Okap podszafkowy ukryty w zabudowie kuchennej prezentuje się bardzo estetycznie, a przy tym skutecznie pochłania opary i pozbywa się nieprzyjemnych zapachów. Poznaj TOP 7 okapów podszafkowych do zabudowy. Zapraszam!

W szybkim pozbyciu się oparów kuchennych pomoże nowoczesny okap podszafkowy do zabudowy.

Osobiście nie wyobrażam sobie kuchni bez dobrego okapu. Dziś kolejny ranking okapów kuchennych. Tym razem bohaterami są podszafkowe okapy, których ceny zaczynają się już od niecałych 400 zł.

Zapoznaj się z listą czołowych urządzeń i ich głównymi parametrami.

Okap podszafkowy - Opinie

1. Electrolux LFG719W

biały okap do zabudowy Electrolux LFG719W
Maksymalna wydajność700 m3/h
Klasa energetycznaA
Szerokość80 cm
Średnica wylotu powietrza15 cm
Maksymalny poziom głośności68 dB
Tryb pracyPochłaniacz/wyciąg
Ilość stopni prędkości4
CenaElectrolux LFG719W oferta w Media Expert

Liderem jest zintegrowany okap Electrolux LFG719W w kolorze białym. Wyróżnia się największą wydajnością. Technologia Hob2Hood odpowiada za automatycznie dopasowanie ustawień urządzenia, a to wszystko na podstawie między innymi regulacji temperatury. Regulacja siły wyciągu nie musi być już zatem Twoim problemem.

Okap skutecznie pozbywa się niechcianych zapachów, a w dodatku robi to w sposób szybki i energooszczędny. Wśród atutów 3 stopnie intensywności mocy i tryb intensywny, intuicyjny panel sterowania, wskaźnik nasycenia filtra oraz oświetlenie LED. Pilot zdalnego sterowania w zestawie.

2. Smeg KSEG5XSA

okap podszafkowy Smeg KSEG5XSA
Maksymalna wydajność691 m3/h
Klasa energetycznaC
Szerokość52 cm
Średnica wylotu powietrza15 cm
Maksymalny poziom głośności74 dB
Tryb pracyPochłaniacz/wyciąg
Ilość stopni prędkości4
CenaSmeg KSEG5XSA oferta w Ceneo

Na drugim miejscu elektronicznie sterowany okap Smeg KSEG5XSA w kolorze stali nierdzewnej. To wydajny sprzęt z silnikiem o mocy 275 W, a także trybem intensywnym przeznaczonym do uporczywych zapachów. Plusem jest oświetlenie LED 2 x5 W oraz aluminiowy filtr przeciwtłuszczowy. Minimalna odległość od płyty gazowej powinna wynosić 65 cm, natomiast od płyty elektrycznej 50 cm.

3. Globalo Lofetti 70.1 Black

okap kuchenny Globalo Lofetti 70.1 Black
Maksymalna wydajność580 m3/h
Klasa energetycznaB
Szerokość70 cm
Średnica wylotu powietrza12/15 cm
Maksymalny poziom głośności66 dB
Tryb pracyPochłaniacz/wyciąg
Ilość stopni prędkości4
CenaGlobalo Lofetti 70.1 Black oferta w Ceneo

Trzecią pozycję zajmuje okap kuchenny do zabudowy Globalo Lofetti 70.1 Black. Wzmacniany filtr efektywnie pochłania tłuste drobinki. Okap wykonano ze stali lakierowanej na czarno. Średnica wylotu wynosi 15 cm z możliwą redukcją do 12 cm. Zastosowano oświetlenie diodowe 2x3 W, przyciski Soft Touch, wyświetlacz LED oraz silnik o mocy 200 W. Najlepiej sprawdzi się w kuchniach o średniej wielkości.

4. Miele DA 1200

okap podszafkowy do zabudowy Miele DA 1200
Maksymalna wydajność545 m3/h
Klasa energetycznaC
Szerokość100 cm
Średnica wylotu powietrza15 cm
Maksymalny poziom głośności74 dB
Tryb pracyPochłaniacz/wyciąg
Ilość stopni prędkości4
CenaMiele DA 1200 oferta w Media Expert

Wydajny okap podszafkowy Miele DA 1200 z oszczędnym podświetleniem LED (2x3 W) to kolejny godny uwagi model, lecz niestety w najwyższej cenie. Za skuteczną filtrację odpowiadają 10-warstwowe, stalowe filtry tłuszczu, które nadają się do mycia w zmywarce. Filtr węglowy jest jednorazowy i trzeba go wymieniać co jakiś czas. Okap został wyposażony w łącznie 4 stopnie mocy do wyboru i przewód elektryczny o długości 1,5 m.

5. Seenergy Hit Line Vetro 52 BL

okap do zabudowy Seenergy Hit Line Vetro 52 BL
Maksymalna wydajność480 m3/h
Klasa energetycznaC
Szerokość52 cm
Średnica wylotu powietrza15 cm
Maksymalny poziom głośności65,9 dB
Tryb pracyPochłaniacz/wyciąg
Ilość stopni prędkości3
CenaSeenergy Hit Line Vetro 52 BL oferta w Media Expert

Miejsce piąte zajmuje dobrej jakości uniwersalny okap podszafkowy (zrobiony ze stali i szkła) w kolorze czarnym. Seenergy Hit Line Vetro 52 BL jest sterowany dotykowy lub przy użyciu pilota. Pracuje w obiegu otwartym lub zamkniętym. Listwa LED 6 W jest praktyczna i dodaje uroku.

6. Berg Gap 53 Biały

okap podszafkowy Berg Gap 53 Biały
Maksymalna wydajność600 m3/h
Klasa energetycznaD
Szerokość53 cm
Średnica wylotu powietrza15 cm
Maksymalny poziom głośności64 dB
Tryb pracyWyciąg
Ilość stopni prędkości3
CenaBerg Gap 53 Biały oferta w Ceneo

Okap do zabudowy Berg Gap 53 Biały charakteryzuje się timerem, oświetleniem LED (2x2 W), imponującą wydajnością turbiny, jak również 1 aluminiowym filtrem odtłuszczającym wielokrotnego użytku. Produkt umożliwia zdalne sterowanie pilotem. Nie istnieje możliwość pracy na filtrze węglowym, a więc konieczne jest podłączenie do instalacji kominowej.

7. Amica OMC6242I

tani okap podszafkowy Amica OMC6242I
Maksymalna wydajność350 m3/h
Klasa energetycznaC
Szerokość60 cm
Średnica wylotu powietrza15 cm
Maksymalny poziom głośności65 dB
Tryb pracyPochłaniacz/wyciąg
Ilość stopni prędkości3
CenaAmica OMC6242I oferta w Media Expert

Zestawienie okapów podszafkowych do zabudowy zamyka Amica OMC6242I. To estetycznie wykonany okap kuchenny w niezwykle niskiej cenie. Na uwagę zasługuje stosunkowo cicha praca (przy minimalnej wydajności osiąga tylko 49 dB). Sterowanie odbywa się za pomocą przycisków. Zachwyca oszczędnym oświetleniem LED, niewielką głębokością konstrukcji i aluminiowym filtrem przeciwtłuszczowym.

Jaki powinien być okap podszafkowy?

Okapy kuchenne muszą cechować się pewnymi elementami, które wpływają na energooszczędność, żywotność czy efektywność. Mowa przede wszystkim o takich najważniejszych aspektach, jak:

  • Oświetlenie - najbardziej oszczędne i trwałe oświetlenie to listwy bądź lampki LED. Wszystkie modele są w takowe wyposażone.
  • Wydajność turbiny - im większa wydajność, tym skuteczniejsze pochłanianie zapachów i oparów. W klasyfikacji okapów największa wynosi 700 m3/h (w trybie Boost). Ważna jest także moc silnika. Oscyluje ona w granicach nawet 275 W.
  • Klasa energetyczna - tylko zwycięski model oferuje klasę energetyczną A, co przekłada się na oszczędne działanie. Stosunkowo małe zużycie energii dotyczy klas B. Nieco gorzej wypadają klasy C, a zwłaszcza D.
  • Tryb pracy - większość wymienionych okapów podszafkowych do zabudowy może pracować w trybie otwartym (wyciągu) lub zamkniętym (pochłaniacza). Działanie jako wyciąg jest możliwe tylko w sytuacji, gdy jest odpowiedni dostęp do systemu wentylacyjnego. Żeby sprawdził się w roli pochłaniacza trzeba pamiętać o regularnej wymianie filtrów węglowych, dzięki którym pozbywasz się niechcianych zapachów.
  • Filtry - mowa o filtrach aluminiowych. Najlepiej aby były wielowarstwowe, tak aby efektywnie pozbywać się drobinek tłuszczu.
  • Poziom hałasu - głośna praca urządzeń jest nieco drażniąca, więc warto dowiedzieć się, jaki poziom głośności cechuje dany model (zwłaszcza w trybie intensywnym). U nas minimalny wynosi 64 dB, natomiast maksymalny 74 dB.
  • Prędkość wentylatora - im więcej stopni prędkości mocy do wyboru, tym lepiej. Ustawisz ją według swoich potrzeb. Zazwyczaj są 3 ustawienia plus dodatkowy tryb Booster (intensywny).
  • Wymiary zabudowy - szerokość zabudowy zależy od warunków, jakie masz. Niektórym potrzebny okap podszafkowy do zabudowy 60 cm, innym do 52 cm, 70 cm, 80 cm czy też 100 cm.

Podsumowanie

Przedstawione topowe okapy podszafkowe do zabudowy są wręcz na każdą kieszeń. Mogą służyć jako pochłaniacze lub wyciągi. Niemal wszystkie charakteryzują się oszczędnym i trwałym oświetleniem LED, dobrym wykonaniem, regulacją mocy na kilku poziomach, a czasem i praktycznym trybem intensywnym.

W zależności od oczekiwań i kwoty, jaką możesz wydać, znajdziesz modele o różnych wydajnościach, klasach energetycznych, poziomach głośności czy szerokości zabudowy. Pewne jest natomiast jedno: że wszystkie pochodzą od cenionych na rynku producentów.

Zobacz również:

blog comments powered by Disqus
Okap podszafkowy do zabudowy | TOP 7 |