PODPOWIEDZI:

Jaki okap kominowy? |TOP 7|

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Amica OKP9654ISAmica OKP9654IS1199 zł
2Solgaz 0S-60SSolgaz 0S-60S1785 zł
3Amica OKP6651SWAmica OKP6651SW1029 zł
4Samsung NK36M7070VBSamsung NK36M7070VB2279 zł
5Globalo Fantazino 60.1 BlackGlobalo Fantazino 60.1 Black2100 zł
6Globalo Mirida 90.3 czarnyGlobalo Mirida 90.3 czarny1434 zł
7Electrolux LFC319XElectrolux LFC319X459 zł
Jaki okap kominowy? |TOP 7|

Okap kominowy montowany jest na ścianie nad kuchenką (bądź płytą grzewczą). Wyróżnia się między innymi dobrą funkcjonalnością i wydajnością, ale żeby ułatwić Ci wybór, przygotowałam listę TOP 7 godnych uwagi okapów kominowych. Zapraszam!

Okap kominowy, zwany również przyściennym, posiada charakterystyczny długi komin, w którym ukryta jest rura. Owa rura ma za zadanie odprowadzać zanieczyszczenia do kratki wentylacyjnej. Występuje w różnych szerokościach. Dowiedz się, jakie są główne cechy okapów kominowych, poznając ich krótką charakterystykę.

Okap kominowy - Opinie

Baza okapów kuchennych jest aktualnie wzbogacana o nowe modele różnych typów. Dzisiaj zajmę się krótkim omówieniem topowych okapów kominowych.

 • Zwycięzcą jest wydajny okap kominowy 90 cm Amica OKP9654IS w przystępnej cenie. Wyróżnia się jonizatorem, który usuwa źródła nieprzyjemnego zapachu, wykazuje działanie antybakteryjne i przeciwgrzybicze, tak aby powietrze było bezpieczne dla zdrowia i przyjemne. Prezentuje się bardzo ciekawie i zarazem stylowo, a dodatkowo posiada listwę LED o mocy 6 W, dzięki której zapomnisz, co oznaczają często przepalone żarówki.
 • Na drugim miejscu znalazł się okap kuchenny Solgaz 0S-60S o klasie energetycznej A++. Chwalony za cichą i oszczędną pracę, dobrą jakość wykonania, a także sterowanie zdalne pilotem lub dotykowe. Jeżeli skorzystasz z opcji timera, to sprzęt wyłączy się automatycznie po kilku minutach. Zastosowano czujnik dymu i spalin. W takiej sytuacji okap Solgaz otwiera się samoczynnie. Przy okazji stanowi fajną ozdobę kuchni.
 • Trzecia pozycja należy do białego okapu kominowego Amica OKP6651SW z aż 10 ustawieniami prędkości. Najniższe stopnie są polecane do gotowania, a wyższe do grillowania lub na przykład smażenia. Ponadto funkcja czasowego włączenia sprawi, że okap będzie jeszcze pracował określony czas po zakończeniu gotowania. Silnik bezszczotkowy jest żywotny, cichy i pobiera niewiele mocy. Znajdziesz sterowanie sensorowe Slider, czyli płynne przesuwanie palcem po pasku.
 • Skośny okap kominowy do kuchni Samsung NK36M7070VB w kolorze czarnym oferuje największą wydajność rzędu 729 m3/h, wyświetlacz LED, oświetlenie LED, timer (wyłącznik czasowy), jak również tryb Booster. Aluminiowy filtr absorbuje tłuszcz i kurz, aby przepływ powietrza nie był ograniczony, a silnik niezatkany. Poradzi sobie z pochłanianiem oparów kuchennych, zapachów, pary wodnej. Maksymalna głośność może się wydawać duża, ale bierz pod uwagę jego wydajność.
 • Na piątym miejscu okap przyścienny skośny 60 cm Globalo Fantazino 60.1 Black ze stali i czarnego hartowanego szkła. Cechuje się 4 biegami, możliwością pracy w trybie zamkniętym lub otwartym, pilotem zdalnego sterowania oraz wzmacnianym wielowarstwowym filtrem aluminiowym.
 • Pozycję szóstą zajmuje okap kominowy Globalo Mirida 90.3 czarny z turbiną o wydajności 670 m3/h, timerem, oświetleniem LED 2 x 3 W, silnikiem o mocy 275 W i wylotem powietrza o średnicy 15 cm.
 • Zestawienie okapów kominowych zamyka zaskakująco tanie urządzenie Electrolux LFC319X o bardzo prostym sterowaniu (3 przyciski prędkości i włącznik oświetlenia). Znajdziesz 2 żarówki LED i zmywalny filtr. Nadaje się do zabudowy o szerokości 90 cm. Najmniejsza wydajność i klasa energetyczna D sprawia, że jest to sprzęt skierowany do mało wymagających użytkowników.

Tabelka porównawcza okapów kominowych

Przypomnij sobie raz jeszcze najważniejsze parametry okapów kominowych, dzięki którym z łatwością poradzą sobie z niechcianymi zapachami i oparami w kuchni.

ModelMaksymalna
wydajność
turbiny
Średnica
wylotu
powietrza
Szerokość
zabudowy
ZastosowanieKlasa
energetyczna
Ilość
stopni
prędkości
Maksymalny
poziom
hałasu
TimerCena
Amica OKP9654IS701 m3/h15 cm90 cmWyciąg/pochłaniaczA469 dBb/dAmica OKP9654IS oferta w Media Expert
Solgaz 0S-60S600 m3/h15 cm60 cmWyciąg/pochłaniaczA++358 dBTakSolgaz 0S-60S oferta w Ceneo
Amica OKP6651SW565 m3/h15 cm60 cmWyciąg/pochłaniaczA+1066 dBb/dAmica OKP6651SW oferta w Media Expert
Samsung NK36M7070VB729 m3/hb/d90 cmWyciąg/pochłaniaczB473 dBTakSamsung NK36M7070VB oferta w Ceneo
Globalo Fantazino 60.1 Black515 m3/h15 cm60 cmWyciąg/pochłaniaczB464 dBb/dGlobalo Fantazino 60.1 Black oferta w Ceneo
Globalo Mirida 90.3 czarny670 m3/h15 cm90 cmWyciąg/pochłaniaczB469 dBTakGlobalo Mirida 90.3 czarny oferta w Ceneo
Electrolux LFC319X420 m3/h15 cm90 cmWyciąg/pochłaniaczD366 dBb/dElectrolux LFC319X oferta w Media Expert

Korzyści z zakupu okapu kominowego

Jaki musi być okap kominowy, aby jego zakup był dla Ciebie korzystny?

 • Przystępny cenowo - i tutaj nie będzie większego problemu. Zakres cen jest szeroki, od około 450 zł do ponad 2000 zł, w zależności od Twoich możliwości finansowych.
 • Wydajny - na efektywność pochłaniania oparów wpływa turbina. Wydajność wynosi od 420 do nawet 729 m3/h. W skutecznej pracy ważny jest wzmacniany filtr aluminiowy, który absorbuje tłuszcz.
 • Odpowiednio szeroki - masz do wyboru szerokość zabudowy 60 cm lub 90 cm.
 • Oszczędny - celuj w urządzenia o klasach energetycznych A/A+/A++, ewentualnie B. Żywotne oświetlenie LED jest również istotne.
 • Wygodny i prosty w sterowaniu - komfort zapewnia sterowanie pilotem z pewnej odległości, dotykowe sterowanie sensorowe bądź kilka prostych przycisków.
 • Funkcjonalny - okapy kominowe mają szereg praktycznych opcji, jak timer, wyświetlacz LED, regulacja stopni mocy, generator ozonu czy tryb intensywny. Mogą pracować jako pochłaniacze lub wyciągi.
 • Cichy - kultura pracy niejednokrotnie jest powiązana z wydajnością. Nie oczekuj, że przy najwyższych obrotach okap będzie niesłyszalny, niemniej zwróć uwagę na poziom hałasu, jaki generuje przy trybie normalnym i intensywnym.
 • Stylowy - nowoczesnym i eleganckim designem cechuje się każdy wymieniony okap. Dodatkowo możliwy wybór różnej kolorystyki, od czarnego, po srebrny lub biały, tak aby pasował do Twojego wnętrza.

Podsumowanie

Poznałeś kolejny ranking okapów kuchennych, lecz tym razem chodziło o przyścienne modele. Z pewnością można wywnioskować, że są to urządzenia w różnych cenach (nawet poniżej 500 zł), które pracują jako wyciąg lub pochłaniacz, mają kilkustopniowe ustawienia prędkości i zostały wyposażone w praktyczne rozwiązania.

Oprócz tego, że oświetlenie jest LED-owe, to niektóre okapy kominowe szczycą się klasą energetyczną A++. Nie trudno się domyśleć, że przekłada się to głównie na oszczędne działanie i tym samym mniejsze rachunki za energię elektryczną. Pomimo tego, że są to bardziej widoczne okapy niż na przykład okapy podszafkowe do zabudowy czy okapy teleskopowe, to ich wygląd nie razi nikogo, a wręcz stanowi kolejną ozdobę nowoczesnej kuchni.

Aluminiowe filtry, tryby intensywne, ogólna wydajność turbiny i dobra jakość wykonania to gwarancja efektywnego usuwanie oparów, a przecież o to głównie chodzi.

Zobacz również:

blog comments powered by Disqus
Jaki okap kominowy? |TOP 7|