PODPOWIEDZI:

Jaki okap teleskopowy do kuchni? |TOP 7|

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Teka CNL 9815 PLUSTeka CNL 9815 PLUS949 zł
2Faber MAXIMA TOUCH EV8 X 60Faber MAXIMA TOUCH EV8 X 601328 zł
3AEG DPB5650MAEG DPB5650M1249 zł
4Electrolux EFP 60460 OXElectrolux EFP 60460 OX769 zł
5Faber MAXIMA ECO EV8 AM/X 60Faber MAXIMA ECO EV8 AM/X 60949 zł
6Amica OTS935IAmica OTS935I579 zł
7Amica OTS6521IAmica OTS6521I615 zł
Jaki okap teleskopowy do kuchni? |TOP 7|

Okap teleskopowy do kuchni gwarantuje nie tylko łatwe i wygodne wsuwanie oraz wysuwanie, ale również dobrą wydajność i funkcjonalność. Poznaj TOP 7 teleskopowych okapów i sprawdź, który z nich jest najlepszy. Zapraszam!

Okapy teleskopowe z wysuwanym panelem (zabudowane w szafkach) świetnie się sprawdzą dla tych, którzy chcą mieć eleganckie i skuteczne urządzenie do pochłaniania nieprzyjemnych zapachów i oparów. Jeżeli nie chcesz rezygnować z wydajności i pragniesz nabyć estetycznie wykonany okap teleskopowy, to poznaj dzisiejszych bohaterów.

Okap teleskopowy - Opinie

Okapy kuchenne dzielą się na różne rodzaje, natomiast teleskopowe są wyjątkowe pod pewnymi względami. Przedstawiam główne modele wraz z ich krótką charakterystyką.

 • Liderem jest wydajny okap teleskopowy 90 cm Teka CNL 9815 PLUS o klasie energetycznej A. Jako jedyny został wyposażony w timer i aż 6 poziomów prędkości. Zastosowano 12-warstwowe filtry metalowe, które skutecznie pochłaniają tłuszcz, tak aby Twój okap był czysty, powłokę zabezpieczającą przed odbiciami palców, a także oświetlenie LED o mocy 12 W. Montaż w ciągu mebli kuchennych sprawia, że okap jest niemal niewidoczny.
 • Drugie miejsce zajmuje estetycznie wykonany okap podszafkowy teleskopowy Faber MAXIMA TOUCH EV8 X 60 z dyfuzorem EVO, który gwarantuje niezwykłą wydajność przy zachowaniu jak najniższego zużycia energii elektrycznej. Filtry przeciwtłuszczowe można myć w zmywarce. Sterowanie sensorowe nie powinno sprawić nikomu trudności.
 • Trzecia pozycja należy do energooszczędnego okapu teleskopowego 60 cm AEG DPB5650M z wylotem powietrza o średnicy 15 cm. Zapewnia płynne wysuwanie podczas gotowania, jak również sprytne chowanie w zabudowie nad płyta grzewczą po zakończonej pracy.
 • Wysuwany okap Electrolux EFP 60460 OX skutecznie usunie nieprzyjemne zapachy. Oświetlenie LED nie dość, że gwarantuje doskonałą widoczność, to w dodatku jest żywotne i oszczędne. Akceptowalny poziom głośności, dobra wydajność, przystępna cena i klasa energetyczna A sprawiają, że jest to chętnie kupowany model.
 • Na piątym miejscu znalazł się srebrny okap kuchenny Faber MAXIMA ECO EV8 AM/X 60 z diodami LED. Możliwa redukcja wylotu z 15 cm do 12 cm. Znajdziesz łatwe w wyciągnięciu filtry kasetowe przeciwtluszczowe. Opcjonalnie (do dokupienia) filtr węglowy, jeżeli chcesz używać okap w trybie pochłaniacza.
 • Jeżeli zależy Ci na szerokim i najtańszym okapie teleskopowym to wybierz urządzenie Amica OTS935I. Wskaźnik nasycenia filtrów poinformuje Cię, kiedy należy go wymienić. Zastosowano automatykę włączenia i wyłączenia (poprzez szybkie wsunięcie i wysunięcie panelu). Wybór spośród 5 poziomów prędkości, dzięki czemu dostosujesz ją do obecnych potrzeb, na przykład podczas smażenia skorzystaj z najwyższej mocy. Poziom głośności na najwyższym ustawieniu jest niestety największy.
 • Listę okapów teleskopowych do kuchni zamyka Amica OTS6521I. Posiada dotykowy panel sterowania ze szklaną powłoką i wyświetlacz LED, na którym zobaczysz między innymi stopień pracy. W momencie wsunięcia okapu na swoje miejsce urządzenie automatycznie się wyłączy. Funkcja czasowego włączenia przyda się, jeżeli chcesz, aby okap jeszcze trochę popracował po skończonym gotowaniu. Minusem jest klasa energetyczna D i najmniejsza wydajność.

Porównanie okapów teleskopowych

Tabelka porównawcza okapów teleskopowych przedstawia najważniejsze parametry z ich specyfikacji. Pamiętaj również, że wybór różnorodnych typów okapów na rynku jest szeroki, stąd pomocny będzie dział ranking okapów kuchennych, z którym polecam się zapoznać.

ModelMaksymalna
wydajność
turbiny
Średnica
wylotu
powietrza
Klasa
energetyczna
Szerokość
zabudowy
Ilość
stopni
prędkości
Tryb
pracy
Maksymalny
poziom
hałasu
Cena
Teka CNL 9815 PLUS730 m3/h15 cmA90 cm6Pochłaniacz/wyciąg70 dBTeka CNL 9815 PLUS oferta w Ceneo
Faber MAXIMA TOUCH EV8 X 60730 m3/h15/12 cmC60 cm4Pochłaniacz/wyciąg70 dBFaber MAXIMA TOUCH EV8 X 60 oferta w Ceneo
AEG DPB5650M647 m3/h15 cmA60 cm4Pochłaniacz/wyciąg67 dBAEG DPB5650M oferta w Ceneo
Electrolux EFP 60460 OX647 m3/h15 cmA60 cm3Pochłaniacz/wyciąg67 dBElectrolux EFP 60460 OX oferta w Ceneo
Faber MAXIMA ECO EV8 AM/X 60640 m3/h15/12 cmB60 cm3Pochłaniacz/wyciąg67 dBFaber MAXIMA ECO EV8 AM/X 60 oferta w Media Expert
Amica OTS935I636 m3/h12 cmC90 cm5Pochłaniacz/wyciąg71 dBAmica OTS935I oferta w Ceneo
Amica OTS6521I425 m3/h12 cmD60 cm3Pochłaniacz/wyciąg68 dBAmica OTS6521I oferta w Media Expert

Czy warto kupić okap teleskopowy do kuchni?

Niezależnie, czy jest to okap wyspowy do kuchni, czy inny rodzaj, zachodzi wątpliwość podczas jego wyboru. Dzisiaj odniosę się do obawy, czy warto kupić teleskopowy okap do kuchni. Poznaj aspekty przemawiające za zakupem.

 • Przystępna cena - wydatek, jaki musisz ponieść, nabywając okap teleskopowy nie jest duży. Oczywiście w porównaniu do innych okapów. Rzekłabym, że nie obciąży przesadnie Twojego budżetu domowego.
 • Funkcjonalność - wiele wysuwanych okapów posiada przydatne funkcje, z których skorzystasz na co dzień, a nie od święta. Mówię na przykład o funkcji automatycznego włączenia i wyłączenia, wskaźniku nasycenia filtrów, funkcji czasowego włączenia lub kilku stopniach mocy do wyboru.
 • Praca w obiegu otwartym lub zamkniętym - w zależności od Twoich warunków użyjesz okap teleskopowy jako wyciąg lub jako pochłaniacz.
 • Różne szerokości zabudowy - dobierzesz szerokość okapu pod własne potrzeby. Spotkasz najczęściej okapy teleskopowe 60 cm i 90 cm.
 • Wydajność turbiny - aby okap kuchenny pracował efektywnie należy zwrócić uwagę, czy jest odpowiednio wydajny. Zwycięzca dzisiejszej klasyfikacji oferuje wydajność rzędu 730 m3/h.
 • Oszczędne działanie - wszystkie przedstawione produkty są wyposażone w żywotne i przyjemne dla oka oświetlenie LED. Drugą kwestią jest postawienie na klasę energetyczną A, którą oferuje prawie połowa modeli.
 • Estetyczny wygląd - dobra jakość wykonania, nowoczesny design i sprytne schowanie okapu przemawia na jego korzyść.

Podsumowanie

Większość teleskopowych okapów podszafkowych kupisz już poniżej 1000 zł. Wszystkie mogą pracować jako pochłaniacz lub wyciąg, ich sterowanie jest wygodne i łatwe, rzadko kiedy maksymalny poziom głośności przekracza 70 dB, jak również znajdziesz minimum 3 stopnie prędkości wentylatora. Znani producenci pomyśleli o oszczędnym i trwałym oświetleniu LED, potrzebnych funkcjach oraz niezawodnych filtrach przeciwtłuszczowych.

Szersze opisy każdego wymienionego okapu znajdziesz, klikając w nazwę modelu w tabelce na samej górze. Z kolei ceny przekierują Cię od razu na stronę zaufanego sklepu.

Zapraszam do sekcji komentarzy, w której czekamy na Twoją opinię i doświadczenia, jaki posiadasz okap w swojej kuchni i czy jesteś zadowolony z jego pracy.

Zobacz również:

blog comments powered by Disqus
Jaki okap teleskopowy do kuchni? |TOP 7|