PODPOWIEDZI:

Okap teleskopowy do kuchni | TOP 7 |

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1VDB Vector Pro 60 CzarnyVDB Vector Pro 60 Czarny669 zł
2Seenergy Telescopica Touch 60 BiałySeenergy Telescopica Touch 60 Biały999 zł
3Electrolux EFP60460OXElectrolux EFP60460OX799 zł
4Concept OPV3890Concept OPV3890704 zł
5Amica OTS9446IAmica OTS9446I799 zł
6Maan Corona Bis 60Maan Corona Bis 60574 zł
7Electrolux LFP539XElectrolux LFP539X1149 zł
Okap teleskopowy do kuchni | TOP 7 |

Okap teleskopowy do kuchni gwarantuje nie tylko łatwe i wygodne użytkowanie, ale również dobrą wydajność i funkcjonalność. Poznaj TOP 7 teleskopowych okapów i sprawdź, który z nich jest najlepszy. Zapraszam!

Okapy teleskopowe z wysuwanym panelem (zabudowane w szafkach) świetnie się sprawdzą dla tych, którzy chcą mieć eleganckie i skuteczne urządzenie do pochłaniania nieprzyjemnych zapachów oraz oparów. Jeżeli nie chcesz rezygnować z wydajności, pragniesz nabyć estetycznie wykonany okap teleskopowy, to poznaj dzisiejszych bohaterów.

Okapy kuchenne dzielą się na różne rodzaje, natomiast teleskopowe są wyjątkowe pod pewnymi względami.

Okap teleskopowy - Opinie

1. VDB Vector Pro 60 Czarny

okap teleskopowy VDB Vector Pro 60 Czarny
Maksymalna wydajność788 m3/h
Klasa energetycznaB
Szerokość60 cm
Średnica wylotu powietrza15 cm
Maksymalny poziom głośności70 dB
Tryb pracyPochłaniacz/wyciąg
Ilość stopni prędkości4
CenaVDB Vector Pro 60 Czarny oferta w RTV EURO AGD

Zwycięzcą jest wydajny okap teleskopowy VDB Vector Pro 60 Czarny z ekonomicznym oświetleniem LED i sterowaniem dotykowym. Wykonany z wytrzymałego szkła hartowanego i lakierowanej na czarno stali. Funkcja timera sprawia, że sprzęt wyłącza się po określonym czasie.

Okap pracuje w dwóch trybach, zatem możesz użyć opcjonalnie filtra węglowego, jeżeli jest taka potrzeba. Jego montaż nie powinien sprawić trudności. Filtry aluminiowe przeciwtłuszczowe są z kolei wielokrotnego użytku, a ich czyszczenie jest bardzo proste (ręczne bądź w zmywarce). Na intensywnym biegu okap osiąga poziom hałasu 70 dB. Do wyboru 4 prędkości pracy.

2. Seenergy Telescopica Touch 60 Biały

biały okap teleskopowy Seenergy Telescopica Touch 60
Maksymalna wydajność700 m3/h
Klasa energetycznaA
Szerokość60 cm
Średnica wylotu powietrza12/15 cm
Maksymalny poziom głośności68 dB
Tryb pracyPochłaniacz/wyciąg
Ilość stopni prędkości3
CenaSeenergy Telescopica Touch 60 Biały oferta w Media Expert

Na drugim miejscu dotykowo sterowany okap teleskopowy do zabudowy Seenergy Telescopica Touch 60 Biały o nowoczesnym wyglądzie. Wykonany ze stali malowanej proszkowo i białego szkła. Nie zużywa wiele energii elektrycznej.

Wyposażony w 2 lampki LED (2x1,5 W) i wskaźnik zabrudzenia filtra. Poza aluminiowym filtrem przeciwtłuszczowym otrzymasz również w zestawie filtry węglowe. Chwalony za stosunkowo cichą pracę jak na oferowaną wydajność.

3. Electrolux EFP60460OX

okap kuchenny Electrolux EFP60460OX
Maksymalna wydajność647 m3/h
Klasa energetycznaA
Szerokość60 cm
Średnica wylotu powietrza15 cm
Maksymalny poziom głośności67 dB
Tryb pracyPochłaniacz/wyciąg
Ilość stopni prędkości3
CenaElectrolux EFP60460OX oferta w Ceneo

Trzecią pozycję zajmuje wysuwany okapElectrolux EFP60460OX o szerokości zabudowy 60 cm. Praca w obiegu otwartym lub zamkniętym. Plusem jest oświetlenie LED, efektywny filtr przeciwtłuszczowy oraz dołączony filtr węglowy. Wyróżnia się najniższym poziomem głośności na najwyższym biegu.

4. Concept OPV3890

wysuwany okap Concept OPV3890
Maksymalna wydajność620 m3/h
Klasa energetycznaA
Szerokość90 cm
Średnica wylotu powietrza15 cm
Maksymalny poziom głośności68 dB
Tryb pracyPochłaniacz/wyciąg
Ilość stopni prędkości3
CenaConcept OPV3890 oferta w Ceneo

Stylowy okap do zabudowy Concept OPV3890 posiada filtr, który dokładnie pochłania tłuszcz. Istnieje możliwość ustawienia poziomu mocy okapu według potrzeb. Wydajność wystarczająca do skutecznego pozbycia się wszelkich zapachów czy pary. Zastosowano także dotykowe sterowanie, oświetlenie LED i wylot powietrza o średnicy 15 cm.

5. Amica OTS9446I

okap teleskopowy Amica OTS9446I
Maksymalna wydajność636 m3/h
Klasa energetycznaC
Szerokość90 cm
Średnica wylotu powietrza12 cm
Maksymalny poziom głośności71 dB
Tryb pracyPochłaniacz/wyciąg
Ilość stopni prędkości5
CenaAmica OTS9446I oferta w Media Expert

Srebrny okap teleskopowyAmica OTS9446I o szerokości 90 cm poradzi sobie z nieprzyjemnymi zapachami w kuchni. Funkcja czasowego wyłączenia polega na tym, że okap samodzielnie się wyłączy po określonym czasie od skończenia przyrządzania posiłków. Wygodę zapewnia automatyczne wyłączania w momencie wsunięcia panelu okapu do początkowej pozycji.

Znajdziesz przydatny wyświetlacz LED, a na nim informacja o wszelkich ustawieniach urządzenia. Ponadto żywotne diody LED, przewód elektryczny o długości 2 m oraz 5-stopniowa regulacja intensywności pracy.

6. Maan Corona Bis 60

okap kuchenny Maan Corona Bis 60
Maksymalna wydajność635 m3/h
Klasa energetycznaB
Szerokość60 cm
Średnica wylotu powietrza15 cm
Maksymalny poziom głośności68 dB
Tryb pracyPochłaniacz/wyciąg
Ilość stopni prędkości3
CenaMaan Corona Bis 60 oferta w Ceneo

Sterowany mechanicznie czarny okap teleskopowy Maan Corona Bis 60 ma wydajną turbinę. Ten model kupisz w bardzo przystępnej cenie. Teleskopowy, wyciągany panel sprawia, że powierzchnia wchłaniania powietrza zwiększa się. Metalowy filtr przeciwtłuszczowy z powodzeniem umyjesz w zmywarce. Uwagę zwraca pasek LED i front z czarnego szkła.

7. Electrolux LFP539X

okap teleskopowy Electrolux LFP539X
Maksymalna wydajność600 m3/h
Klasa energetycznaC
Szerokość90 cm
Średnica wylotu powietrza15 cm
Maksymalny poziom głośności68 dB
Tryb pracyPochłaniacz/wyciąg
Ilość stopni prędkości3
CenaElectrolux LFP539X oferta w Media Expert

Klasyfikację okapów teleskopowych do kuchni zamyka Electrolux LFP539X. To wysuwany okap kuchenny ze skutecznym filtrem przeciwtłuszczowym. Intuicyjne sterowanie za pomocą przycisków zapewnia proste zmniejszenie bądź zwiększenie mocy okapu. Minimalna odległość zarówno od płyty gazowej, jak i elektrycznej powinna wynosić 50 cm. Możliwa praca w trybie pochłaniacza lub wyciągu. Ponadto 2 oszczędne lampki LED.

Czy warto kupić okap teleskopowy do kuchni?

Niezależnie, czy jest to okap wyspowy do kuchni, czy inny rodzaj, zachodzi wątpliwość podczas jego wyboru. Dzisiaj odniosę się do obawy, czy warto kupić teleskopowy okap do kuchni. Poznaj aspekty przemawiające za zakupem.

  • Przystępna cena - wydatek, jaki musisz ponieść, nabywając okap teleskopowy nie jest duży. Oczywiście w porównaniu do innych okapów. Rzekłabym, że nie obciąży przesadnie Twojego budżetu domowego.
  • Funkcjonalność - wiele wysuwanych okapów posiada przydatne funkcje, z których skorzystasz na co dzień, a nie od święta. Mówię na przykład o funkcji automatycznego włączenia i wyłączenia, wskaźniku nasycenia filtrów, funkcji czasowego włączenia lub kilku stopniach mocy do wyboru.
  • Praca w obiegu otwartym lub zamkniętym - w zależności od Twoich warunków użyjesz okap teleskopowy jako wyciąg lub jako pochłaniacz.
  • Różne szerokości zabudowy - dobierzesz szerokość okapu pod własne potrzeby. Spotkasz najczęściej okapy teleskopowe 60 cm i 90 cm.
  • Wydajność turbiny - aby okap kuchenny pracował efektywnie należy zwrócić uwagę, czy jest odpowiednio wydajny. Zwycięzca dzisiejszej klasyfikacji oferuje wydajność rzędu 788 m3/h.
  • Oszczędne działanie - wszystkie przedstawione produkty są wyposażone w żywotne i przyjemne dla oka oświetlenie LED. Drugą kwestią jest postawienie na klasę energetyczną A, którą oferuje prawie połowa modeli.
  • Estetyczny wygląd - dobra jakość wykonania, nowoczesny design i sprytne schowanie okapu przemawia na jego korzyść.

Pamiętaj również, że wybór różnorodnych typów okapów na rynku jest szeroki, stąd pomocny będzie dział ranking okapów kuchennych, z którym polecam się zapoznać.

Podsumowanie

Większość teleskopowych okapów podszafkowych kupisz już poniżej 1000 zł. Wszystkie mogą pracować jako pochłaniacz lub wyciąg, ich sterowanie jest wygodne i łatwe, rzadko kiedy maksymalny poziom głośności przekracza 70 dB, jak również znajdziesz minimum 3 stopnie prędkości wentylatora. Znani producenci pomyśleli o oszczędnym i trwałym oświetleniu LED, potrzebnych funkcjach oraz niezawodnych filtrach przeciwtłuszczowych.

Szersze opisy każdego wymienionego okapu znajdziesz, klikając w nazwę modelu w tabelce na samej górze. Z kolei ceny przekierują Cię od razu na stronę zaufanego sklepu.

Zapraszam do sekcji komentarzy, w której czekamy na Twoją opinię i doświadczenia, jaki posiadasz okap w swojej kuchni i czy jesteś zadowolony z jego pracy.

Zobacz również:

blog comments powered by Disqus
Okap teleskopowy do kuchni | TOP 7 |