PODPOWIEDZI:
PODPOWIEDZI:

Ranking Trampolin | Najlepsze polecane Trampoliny 2024

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 4.0, Głosów: 10

W tym dziale przygotowaliśmy najnowsze rankingi trampolin. Stworzone zostały przez naszych redaktorów i mogą pomóc Ci wybrać najlepszy produkt. Pod listą aktualnych zestawień możesz też przeczytać wartościowe porady zakupowe. Dzięki nim poznasz najważniejsze cechy i parametry sprzętu z tej kategorii. Połączenie polecanych produktów z przewodnikiem „jak kupić” będzie dla Ciebie gwarancją dobrze wydanych pieniędzy.

Kupujemy najlepszą trampolinę!

Jeżeli mamy przydomowy ogród, a jakoś w nim pusto, a do tego nasze pociechy często się nudzą i są przez to niegrzeczne, to mamy dla Was pewne rozwiązanie.

Chodzi konkretniej o trampoliny ogrodowe, które mogą sprawić masę frajdy, a przy okazji pozytywnie wpłynąć na nasze zdrowie. Powstają jednak pytania, jak kupić najlepszą trampolinę, na co zwrócić uwagę, jak wybrać tę najbezpieczniejszą?

Nasze rankingi i porady zakupowe Wam pomogą!

zabawa dziewczynki na trampolinie

Rodzaje trampolin – co warto wiedzieć?

Najpopularniejsze są zdecydowanie trampoliny ogrodowe dla dzieci. Produkt ten, przecież właśnie z dziecięcymi zabawami najbardziej kojarzymy.

Wgłębiając się jednak nieco bardziej w omawianą kategorię sprzętową, można zauważyć bardziej skomplikowane podziały. Warto na samym początku je poznać.

Trampoliny domowe

Ten rodzaj jest bardzo prosty na pierwszy rzut oka. Stosunkowo niewielka średnica, mało skomplikowana konstrukcja – modele domowe służą do zabawy i ćwiczeń w domu.

Nie mogą przy tym zajmować zbyt dużo miejsca. W stosunku do trampolin ogrodowych może wyglądają ubogo, ale dla niektórych będą optymalnym, a właściwie jedynym zakupem w obrębie trampolin.

Trampoliny fitness

Fit and Jump – modele fitness, jak sama ich nazwa wskazuje, służą do ćwiczeń, dzięki którym spalimy zbędne kalorie. Są oczywiście jednoosobowe i mają małe rozmiary.

Za ich pomocą możemy skutecznie rozpocząć jumping fitness, który przy okazji zapewni nam sporą dawkę zabawy. Przyjemne z pożytecznym? To możliwe!

trampoliny fitness

A jak właściwie skakać na trampolinie fitness/akrobatycznej, by trening był efektywny? W Internecie znajdziecie zapewne sporo różnych programów treningowych czy schematów. Wszystko sprowadza się zwykle do szybkich i wolnych skoków, biegu w miejscu z różnymi urozmaiceniami czy ćwiczeń zaczerpniętych z klasycznego fitnessu.

Skakanie na trampolinie może być nawet efektywniejsze niż bieganie! Angażowanych jest bowiem więcej partii mięśni – wszechstronny trening całego ciała, i to jaki skuteczny.

Jest to więc atrakcyjny sprzęt, dzięki któremu możemy być fit. Czy tylko dla kobiet? Niekoniecznie. Oczywiście panie częściej decydują się na zakup takiej trampoliny, ale nikt przecież nie powiedział, że panowie nie mogą zrobić tego samego. Trampolina dla mężczyzny? Czemu nie, skoro jest skuteczniejsza od biegania! Pamiętajcie przy tym tylko o maksymalnym obciążeniu, które w lepszych modelach fit and jump wynosi ok. 100 kg.

ćwiczenie na trampolinie

Zalety jumping fitness:

  • Zadbasz o swoją kondycję
  • Spalisz masę zbędnych kalorii
  • Poprawisz sylwetkę
  • Wzmocnisz mięśnie
  • Poprawisz koordynację ruchową
  • Odstresujesz się

Trampoliny ogrodowe

Modele ogrodowe dedykowane są głównie dzieciom, choć na większych powierzchniach możemy skakać razem z nimi. Park trampolin… we własnym ogrodzie? Tak po części jest.

Patrząc na trampoliny dla dzieci tego typu, wyraźnie widać, że otoczone są siatką. Może ona być wewnętrzna lub zewnętrzna. Polecamy wybranie modelu z siatką wewnętrzną, gdyż tym samym osłania ona niektóre elementy konstrukcyjne (głownie sam stelaż) – dużo skuteczniej niż osobne osłony na nie. Stopa skaczącej osoby nie ma też szans na dostanie się pomiędzy sprężyny, co jak pewnie się domyślacie skutkowałoby urazem.

duża trampolina ogrodowa

Lepsze trampoliny dają nam nawet możliwość różnego montażu siatki - zarówno założenie siatki wewnątrz, jak i zewnątrz konstrukcji.

Zaraz przejdziemy do aspektów zakupowych trampolin, żebyście wiedzieli, na co zwracać uwagę, ale wspomnijmy jeszcze o jednym typie trampolin.

Trampoliny z prostokątną matą do odbić

Na takich trampolinach można skakać już bardzo wysoko i wykonywać skomplikowane akrobacje. Można je więc nazwać swego rodzaju trampolinami profesjonalnymi.

Oczywiście dedykowane są już bardziej doświadczonym użytkownikom i są bardzo drogie – kosztują nawet kilka tysięcy złotych, a ceny absolutnie topowych trampolin… mogą sięgać nawet kilkunastu tysięcy Euro! Oczywiście w naszych rankingach stawiamy na modele przystępne cenowo.

Jaka trampolina ogrodowa dla dzieci? Porady zakupowe

Do tego tematu warto jak zwykle podejść bardzo praktycznie. Polecamy kupienie możliwe jak największej trampoliny, by zawsze wszystkich pomieściła.

Co bowiem, gdy organizujemy dzieciakowi urodziny i jego koledzy oraz koleżanki chcą sobie razem poskakać na trampolinie? Któremuś dziecku zabronimy skakania, bo trampolina ma za małą średnicę czy maksymalne obciążenie? No nie wypada.

dzieci na trampolinie

Trampoliny z matą o średnicy powyżej 4 metrów uznaje się już za bardzo duże. Dużą popularnością cieszą się ogrodowe modele o średnicy 3-4 m. One także w wielu przypadkach wystarczą.

Zwracajcie uwagę na maksymalne obciążenie! Ten parametr sporo mówi o samej wytrzymałości maty do skakania.

Jest też kilka elementów konstrukcyjnych, które są bardzo istotne. Stelaż, sprężyny i ich osłony, maszty, wspomniana już siatka. Wszystko powinno być wykonane z solidnych materiałów, a informacje, czy w danym modelu rzeczywiście tak jest, znajdziecie w poszczególnych rankingach na górze tej podstrony.

Batut, siatka i wszystko inne, powinno też być dobrze przystosowane do miejsc, w których jest sporo promieni słonecznych. Marketowe buble często po prostu pękają, gdy za bardzo się nagrzeją. W naszych zestawieniach nie znajdziecie takich „kwiatków”.

Polecane trampoliny często oferują elementy wykonane nawet z galwanizowanej, ocynkowanej stali czy wytrzymałego i jednocześnie sprężystego materiału polipropylenowego. Przyda się dodatkowo drabinka w zestawie, która umożliwi dzieciakom wygodne dostanie się do wnętrza konstrukcji.

drabinka do trampoliny

Osobiście uważam, że dobra trampolina dla dziecka powinna mieć jednak jak największą średnicę, gdyż zwykle nasze pociechy chcą z kimś skakać – z nami, rodzeństwem czy kolegami/koleżankami. Cena wraz z rozmiarami wzrasta, ale coś za coś. Ostateczny wybór zawsze należy do Was.

Bezpieczeństwo skakania na trampolinie

Z drugiej strony, nawet fizjoterapeuci często wygłaszają tezy, że im więcej osób skacze w jednym czasie na trampolinie, tym robi się niebezpieczniej. Coś w tym jest, więc warto na samym początku nie wbiegać na trampolinę w kilka osób, a po prostu pojedynczo poskakać sobie na niej, bez zbędnych szaleństw – by wyrobić sobie odpowiednie manewrowanie na macie do skakania.

Przy zabawach w większym gronie, trzeba już bardziej uważać. Przypadkowe zderzenie z drugą osobą może skutkować zwichnięciami, otarciami czy nawet złamaniami.

zabawy dzieci na dużej trampolinie

Zawsze trzeba uważnie pilnować zabawy dzieci na trampolinie ogrodowej czy domowej. W praktyce bywa różnie, a obserwuje to nawet w swojej okolicy – rodzice piją sobie piwko, grillują, rozmawiają, a dzieci pozostawione same sobie skaczą na trampolinie. Bądź zawsze odpowiedzialnym rodzicem, bo nawet najlepsza trampolina z licznymi zabezpieczeniami nie zastąpi odpowiedzialności czy rozsądku.

Co zrobić z trampoliną w zimie?

Polecam ją po prostu gdzieś schować. Wielu producentów trampolin rzuca w nas hasłami, że nic się zimą nie stanie, że wszystko jest mega wytrzymałe… w praktyce bywa różnie.

Wszelkie zabawki ogrodowe zalecam więc gdzieś ulokować na okres zimowy, bo gorsze warunki atmosferyczne bywają dla nich szkodliwe.

Opinie o trampolinach

W naszych rankingach zwracamy też uwagę na opinie i recenzje o trampolinach od ich posiadaczy. Dzięki temu, możemy dodatkowo wyłapać wszelkie smaczki – np. mało czytelną instrukcję obsługi, trudniejszy montaż, niepraktyczne rozwiązania. Bierzemy to wszystko pod uwagę, by zawsze serwować Wam unikalne i wartościowe zestawienia z topowymi produktami.

W tabelkach podrzucamy także ceny polecanych trampolin, żebyście mogli szybko i sprawnie trafić do zaufanego sklepu z atrakcyjnymi ofertami. Jest to jedno z wielu udogodnień w naszych zestawieniach.

Zachęcamy do przeglądania naszych rankingów z innych kategorii i zostawienia swojego komentarza, jeżeli możecie podzielić się doświadczeniami z danym produktem czy kategorią.

Zobacz też inne dodatki do Twojego ogrodu czy tarasu:

ranking najlepszych grilli do ogroduranking krzeseł hamakowychranking najlepszych basenów ogrodowych-rozporowychranking najlepszych basenów ogrodowych-stelażowych
Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 4.0, Głosów: 10
blog comments powered by Disqus