PODPOWIEDZI:
Budżetowe słuchawki, które warto kupić? Pierwsze wrażenia z modelami Baseus

TOP 3 Trampolin Fitness - Wybieramy trampolinę do ćwiczeń

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Zipro Trampolina z uchwytem 129 cmZipro Trampolina z uchwytem 129 cm249 zł
2Axer Sport 128 cm A24065Axer Sport 128 cm A24065229 zł
3GOODHOME GB0050C1GOODHOME GB0050C1149 zł
TOP 3 Trampolin Fitness - Wybieramy trampolinę do ćwiczeń

Trampolina do indywidualnych treningów jumping fitness niesie za sobą sporo korzyści. Spalimy zbędne kalorie, umięśnimy ciało, zadbamy o kondycję. Podstawą jest jednak zakup dobrej trampoliny do fitnessu. Czołowe propozycje znajdziecie w naszym zestawieniu. Zapraszamy!

Jednoosobowe trampoliny fitness wyglądają na dość prosty sprzęt do ćwiczeń. Warto jednak bliżej im się przyjrzeć, by wybrać dla siebie optymalny model. Z dobrą trampoliną intensywny jumping fitness poprawi naszą sylwetkę. Spalanie kalorii będzie efektywniejsze niż w przypadku biegania, a to wszystko bez wychodzenia z domu!

Czy warto kupić trampolinę fitness?

Zdecydowanie!

  • W porównaniu do biegania, jumping fitness skutkuje spalaniem jeszcze większej liczby zbędnych kalorii
  • Trampoliny tego typu zapewniają wszechstronny trening całego ciała (również mięśni głębokich), a w szczególności nóg, ramion czy pośladków
  • Ćwiczenia na trampolinie polepszają naszą kondycję i wytrzymałość
  • Ceny dobrych trampolin fitness są całkiem atrakcyjne
  • Sprzęt ten zajmuje mało miejsca i można z niego korzystać przez cały rok
  • Do wyboru jest szeroki wachlarz ćwiczeń czy programów treningowych
  • Poprawie ulegnie również nasza koordynacja ruchowa
  • Po intensywnym treningu na trampolinie będziecie lepiej spać, a przy tym się odstresujecie

jumping fitness na trampolinie

Korzyści jest całkiem sporo, a ceny niskie, więc... przejdźmy do najlepszych trampolin fitness!

Zipro Trampolina z uchwytem 129 cm - Czołowa trampolina fit and jump

Firma Zipro absolutnie zdominowała zestawienie trampolin ogrodowych, które znajdziecie na liście rankingów najlepszych trampolin. W przypadku modeli fit and jump, nie jest to może dominacja, ale liderem jest właśnie sprzęt od Zipro.

Mowa konkretnie o trampolinie Zipro z uchwytem, której przekątna ramy wynosi 129 cm, a przekątna maty do skakania 106 cm. Warto dodać, że całkowita szerokość tego sprzętu do ćwiczeń kształtuje się na poziomie 142 cm. Co właściwie te wymiary nam mówią? Trampolina ma sporą powierzchnię, która zapewni nam komfortowy jumping fitness w domowych warunkach.

ZIPRO TRAMPOLINA Z UCHWYTEM 129 CM

Maksymalne obciążenie wynosi tutaj 100 kg, co jest niejako standardem dla tego typu trampolin. Na pochwałę zasługuje zdecydowanie jakość wykonania. Stalowa konstrukcja odznacza się bowiem wysoką trwałością.

Sześć nóżek antypoślizgowych to dla nas gwarancja stabilności, a warto też dodać, że nie porysują one powierzchni, na której się znajdują.

W trampolinie Zipro zastosowano aż 55 punktów mocujących matę do ramy. Sama mata jest również wytrzymała i odpowiednio napięta - nasze odbicia będą zawsze dynamiczne, a sam trening bardzo efektywny.

ZIPRO TRAMPOLINA Z UCHWYTEM 129 CM ćwiczenie

Uchwyt ma z kolei 45 cm szerokości, a jego wysokość jest regulowana co 5 cm w zakresie 110-135 cm. Nie można się właściwie do niczego przyczepić.

Zipro Trampolina z uchwytem 129 cm plusy i minusy

+ Najwyższa jakość wykonana

+ Stabilność i wytrzymałość konstrukcji

+ Spora powierzchnia do skakania

+ Elementy antypoślizgowe

+ Komfortowy w użytkowaniu uchwyt z regulacją wysokości

- Brak

Axer Sport 128 cm A24065 - Jedna z polecanych trampolin fitness

Trampolina z drugiego miejsca wpisuje się w bardzo podobny segment cenowy, co aktualny lider od Zipro. Nawet wygląd i kolorystyka są tu podobne. Co z różnicami?

AXER SPORT 128 CM A24065 gumy

Sprzęt Axer ma nieco mniejszą szerokość maty do skakania - 100 cm. Mniej jest także gum naciągających - 42. Już te dwa parametry mówią nam, że jakość odbić czy komfort użytkowania to ciut mniejszy poziom niż w przypadku trampoliny Zipro.

Poręcz możemy regulować w zakresie 99-115 cm, ale w trzech poziomach - 99/106/115 cm. Takie samo jest natomiast maksymalne obciążenie - 100 kg.

AXER SPORT 128 CM A24065

Do jakości wykonania nie można się przyczepić. Konstrukcja jest solidna i stabilna. Tu także zastosowano antypoślizgowe elementy, które zwiększą wygodę użytkowania.

Podsumowując drugą lokatę, kilka ważnych parametrów jest ciut gorszych niż w przypadku pierwszego miejsca i nie idzie za tym wcale dużo niższa cena. Jest to jednak wciąż bardzo dobra trampolina do jumping fitnessu.

Axer Sport 128 cm A24065 plusy i minusy

+ Wysoka jakość wykonana

+ Stabilność i wytrzymałość konstrukcji

+ Elementy antypoślizgowe

+ Komfortowy w użytkowaniu uchwyt z regulacją wysokości

- Stosunek ceny do jakości powinien być nieco lepszy

GOODHOME GB0050C1 - Tania i niewielka trampolina fitness

Trzecie miejsce, czyli trampolina za około 150 zł, a konkretniej GOODHOME GB0050C1. Jak się już pewnie domyślacie, wraz z ceną, w dół poszło kilka ważnych parametrów.

Szerokość maty do skakania wynosi w tym przypadku 94 cm. Całkowita szerokość konstrukcji to 124 cm. Mniejsza powierzchnia do jumping fitnessu, ale także mniejsze gabaryty całego sprzętu, które wpływają na to, że zajmie mniej miejsca po rozłożeniu.

GOODHOME GB0050C1

42 elastyczne gumy odpowiadają za naciąganie maty. Ten parametr akurat prezentuje się całkiem dobrze - tyle samo ma przecież wyraźnie droższy wicelider. Druga sprawa, że gumy te nie wyglądają już tak solidnie jak u poprzedników.

Maksymalne obciążenie? Również 100 kg - nie mogło być inaczej. Mimo niższej ceny, wciąż mamy tutaj antypoślizgowe elementy czy wygodny i regulowany uchwyt.

GOODHOME GB0050C1 od góry

Jeżeli nie zamierzacie codziennie uprawiać jumping fitnessu i szukacie taniej oraz małej trampoliny na początek przygody z tym typem ćwiczeń, to GOODHOME GB0050C1 będzie dobrym wyborem.

GOODHOME GB0050C1 plusy i minusy

+ Przyzwoita stabilność i wytrzymałość konstrukcji

+ Elementy antypoślizgowe

+ Komfortowy w użytkowaniu uchwyt z regulacją wysokości

+ Niska cena

+ Niewielkie gabaryty...

- ... ale też mniejsza powierzchnia maty do skakania

- Mniejsza jakość odbić niż u poprzedników

Którą trampolinę fitness kupić?

Podsumowanie naszej klasyfikacji jest raczej klarowne:

  • Zarówno Zipro, jak i Axer to świetne trampoliny fitness do 250/300 zł. Lepszy stosunek ceny do jakości ma Zipro, więc właśnie ją najbardziej polecam.
  • Jeżeli Wasz budżet jest mniejszy i nie zamierzacie bardzo często uprawiać jumping fitnessu lub na sprzęt do ćwiczeń macie mało miejsca - bierzcie GOODHOME GB0050C1.

Pamiętajcie, że aktualne ceny kierujące do zaufanych sklepów internetowych znajdziecie w tabelce na samej górze. 

blog comments powered by Disqus
TOP 3 Trampolin Fitness - Wybieramy trampolinę do ćwiczeń