PODPOWIEDZI:
PODPOWIEDZI:

Ranking Trymerów | Najlepsze polecane Trymery 2024

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 4.4, Głosów: 5

W tym dziale przygotowaliśmy najnowsze rankingi trymerów. Stworzone zostały przez naszych redaktorów i mogą pomóc Ci wybrać najlepszy produkt. Pod listą aktualnych zestawień możesz też przeczytać wartościowe porady zakupowe. Dzięki nim poznasz najważniejsze cechy i parametry sprzętu z tej kategorii. Połączenie polecanych produktów z przewodnikiem „jak kupić” będzie dla Ciebie gwarancją dobrze wydanych pieniędzy.

Wróciła moda na męski zarost i trwa w najlepsze. Od pewnego czasu zauważyć można, że stylizacja „na drwala” to jeden z popularniejszych trendów.

By jednak wyglądać modnie, elegancko i estetycznie potrzebujemy kilku akcesoriów niezbędnych do odpowiedniej pielęgnacji zarostu. Dlatego też mężczyźni chętnie sięgają po trymery do brody. Cała kategoria trymerów oferuje jednak o wiele więcej możliwości i przed zakupem warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę.

Jak działa trymer?

Niezależnie od tego, czy kupujemy trymer do brody, czy może taki przeznaczony do ciała lub usuwania włosów w nosie czy uszach – zasada jest podobna. Trymer posiada wiele niedużych ostrzy mających za zadanie usuwanie owłosienia na ustalonym poziomie. Co istotne, trymer nie wyrywa włosów, a ma je przycinać.

Najlepsze trymery oferują nawet kilkanaście poziomów długości jakie możemy osiągnąć podczas przycinania brody, wąsa czy też włosów z innych części ciała. Dobre trymery pozwalają pracować zarówno na sucho, jak i na mokro. Mają również szereg innych atutów, o których przeczytacie w dalszej części.

Rodzaje trymerów – co przycinamy?

Wyróżniamy kilka typów tych urządzeń. Oczywiście podzielić moglibyśmy je według różnych kategorii, ale na pewno najważniejsze porównanie trymerów związane jest z ich przeznaczeniem.

  • Trymery do brody – najpopularniejszy typ trymera. Każdy szanujący się barber wie, że to właśnie broda wymaga indywidualnego podejścia do pielęgnacji. Trymery do stylizacji brody są więc popularne i wydają się być dobrym wyborem dla dbających o ten element męskiego zarostu.
  • Trymery do nosa i uszu – niedrogie, proste urządzenia mogące pomóc zwalczyć poważny kompleks u wielu osób, nie tylko panów. Nieestetyczne owłosienie w tych częściach ciała potrafi mocno zepsuć nastrój, gdy zależy nam na dobrym wyglądzie. Kilka prostych ruchów i trymer załatwi sprawę.
  • Trymery do ciała – to już urządzenia stworzone z myślą o przycinaniu włosów np. na klatce piersiowej czy w okolicach bikini. W tym przypadku ponownie trudno mówić, że to męskie trymery. Bo także kobiety cenią sobie ich działanie.
  • Trymery uniwersalne – jak sama ich nazwa wskazuje, nadają się do stylizacji zarówno zarostu, ciała czy nosa i uszu. Charakteryzuje je spora ilość nakładek jakie znajdziemy w zestawie, które przystosowane są do przycinania włosów w określonych miejscach. Niektóre służą nawet do usuwania nadmiaru owłosienia z górnej części głowy, choć nie są tak skuteczne jak maszynki do strzyżenia.

Zestawienie trymerów wg tego podziału to pierwsze, na co zwrócimy uwagę. Potem przychodzi kwestia wyboru odpowiedniego modelu – tu również warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę przed zakupem.

trymer i jego ostrza

Jak wybrać dobry trymer?

Warto zwrócić uwagę na kilka parametrów. W oparciu m.in. o nie tworzymy też ranking trymerów. To nie wszystkie cechy, jakie oferują nam te urządzenia, ale z pewnością są to kluczowe czynniki decydujące o zakupie dobrego trymera.

  • Ilość nasadek/końcówek w zestawie – im więcej, tym lepiej. Najlepsze trymery to nawet kilkanaście nasadek mogących stylizować zarost czy inne typy owłosienia na wielu poziomach. Największa różnorodność tych elementów dostępna jest w przypadku trymerów uniwersalnych.
  • Regulacja długości zarostu – to poniekąd osiągniemy dzięki nakładkom. Ważne, byśmy mogli wybrać z kilku zakresów strzyżenia. Nie zawsze bowiem chcemy mieć zarost tej samej długości.
  • Ostrza – wykonane ze stali nierdzewnej lub z tytanową powłoką. Ważne, by były wysokiej jakości i nie wymagające zbyt wielu zabiegów konserwujących takich jak naoliwianie. Ostrza w trymerze są tak samo ważnym elementem jak np. w golarce.
  • Golenie na sucho i mokro – ważnym aspektem jest wodoodporność trymera i możliwość korzystania z niego zarówno na sucho, jak i np. przy użyciu pianki czy żelu. Dzięki temu uzyskamy większy komfort podczas stosowania.
  • Zasilanie – podobnie jak wiele podobnych urządzeń, tak też trymery oferują w tym względzie kilka możliwości. Znajdziemy zatem trymery zasilanie sieciowo, akumulatorowo lub mające obie te opcje. I właśnie te ostatnie są najlepszym wyborem.
  • Czas pracy i czas ładowania – istotne w przypadku modeli pracujących akumulatorowo. Im wyższa cena, tym akumulator jest zwykle wydajniejszy. W przypadku tanich trymerów męskich czas ładowania może trwać nawet większość dnia.
  • Dodatkowe wyposażenie – poza nasadkami może to być np. grzebień do stylizacji, nożyczki do przycinania pojedynczych włosów czy choćby pojemnik na przystrzyżone włosy ułatwiający zachowanie czystości.

Warto pamiętać również o wszelkich udogodnieniach w postaci wyświetlacza czy diody sygnalizujących ustawienie i poziom baterii, a także na kształt i tworzywo, z jakiego wykonano trymer. Ważne, by leżał on w dłoni wygodnie i nie krępował ruchów.

Ceny trymerów -  Ile wydać?

W zależności od wyposażenia i przeznaczenia ceny trymerów wahają się od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. Najprostsze i tanie trymery do nosa czy uszu kupimy już w granicach 50 zł. Czasem trafią się nawet tańsze modele.

Wysokiej jakości trymer do ciała czy też stylizacji brody to wydatek rzędu kilkuset złotych. W przedziale 200 – 300 zł możemy znaleźć już modele o solidnych wyposażeniu, z dobrej jakości ostrzami i niezbędnymi nasadkami.

Czy warto kupić trymer?

Trymer warto kupić, jednak nie każdy powinien porywać się na modele z najwyższej półki. Warto posiadać w domu trymer uniwersalny, który przecież nada się nie tylko do przycinania wąsów czy brody. Taki wybór to swego rodzaju produkt unisex mogący sprostać potrzebom zarówno męskiej, jak i żeńskiej części odbiorców.

Nie oznacza to jednak, że każdy mężczyzna powinien kupować trymer do brody. Wręcz przeciwnie – jeśli golimy się „na zero” lub nasz zarost nie nadaje się do stylizowania, to możemy darować sobie zakup tego rodzaju trymera, bo i tak nie wykorzystamy jego potencjału. Trymer do brody z kolei będzie idealny dla „brodaczy” i „wąsaczy”, którzy wysoce cenią sobie zadbany zarost.

Trymery do nosa czy uszu to znów kwestia indywidualnych predyspozycji – nie każdy w końcu ma problem z takim owłosieniem. Jednak z pewnością Ci, którzy się z tym borykają, mogą łatwo i niedrogo pozbyć się niechcianych włosków.

broda po trymowaniu

Dobry trymer – polecani producenci

Wśród trymerów, których stosunek jakości do ceny jest najlepszy, wyróżnić można Philipsa. Ta firma oferuje pełen zakres różnorodnych trymerów, które sprawdzą się w niemal każdej sytuacji. Zakres wyposażenia, jak i cen jest tu naprawdę bogaty.

Braun również nie stoi na straconej pozycji i w swoim katalogu ma wiele naprawdę jakościowych trymerów. Nie powinno to dziwić, bowiem ten producent pojawia się często, gdy mowa o produktach do pielęgnacji ciała.

Warto spojrzeć również na nieco mniej popularne marki – jak np. Remington czy Babyliss. Dobre wyposażenie i niezła cena sprawia że są ich trymery wybierane są coraz chętniej przez konsumentów.

Jak tworzymy zestawienia trymerów?

Przede wszystkim w oparciu o własne doświadczenia i subiektywne opinie. Bierzemy pod uwagę wszystkie aspekty omówione w tym poradniku zakupowym, aby każdy ranking trymerów był miarodajny.

Oprócz własnych testów patrzymy na opinie internautów, bo wiele z nich jest wartościowych.

Staramy się przy okazji regularnie aktualizować ten dział, abyście zawsze wiedzieli, jaki trymer wybrać. Zawsze możecie też do nas napisać w przypadku pytań i wątpliwości.

Zobacz też inne rankingi:

Ranking golarekranking maszynek do włosów
Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 4.4, Głosów: 5
blog comments powered by Disqus