PODPOWIEDZI:
PODPOWIEDZI:

Ranking Wentylatorów | Najlepsze polecane Wentylatory 2024

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 3.9, Głosów: 8

W tym dziale przygotowaliśmy najnowsze rankingi wentylatorów. Stworzone zostały przez naszych redaktorów i mogą pomóc Ci wybrać najlepszy produkt. Pod listą aktualnych zestawień możesz też przeczytać wartościowe porady zakupowe. Dzięki nim poznasz najważniejsze cechy i parametry sprzętu z tej kategorii. Połączenie polecanych produktów z przewodnikiem „jak kupić” będzie dla Ciebie gwarancją dobrze wydanych pieniędzy.

Gdy za oknem temperatura przekracza 30 stopni Celsjusza, a my nie dysponujemy klimatyzacją, jedynym ratunkiem okazuje się sprawny wentylator. Jego działanie przynosi nam ulgę i pozwala wypocząć, dlatego powinien być on wybierany w sposób przemyślany. Możliwe stanie się to dzięki naszemu rankingowi.

rodzaje wentylatorów

Obejmuje on najwydajniejsze i najbardziej opłacalne wentylatory różnego typu (np. pokojowe, stojące, biurkowe, kolumnowe), które dostępne są na naszym rynku. W zestawieniu znajdziecie zarówno wentylatory stojące, jak i biurkowe. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Co najważniejsze, urządzenia chłodzące znajdujące się w naszym zestawieniu zostały również opisane poprzez wskazanie ich aktualnych cen. 

W jaki sposób klasyfikujemy wentylatory?

Czynników, które bierzemy pod lupę jest całkiem dużo. Jak to często bywa w redakcji Videotestów, nasi redaktorzy kierują się zazwyczaj swoimi testami przedstawianych urządzeń.

W przypadku wentylatorów, mamy kilka ważnych parametrów:

 • Moc, która wpływa na wydajność i efektywność pracy. Jest to jeden z kluczowych parametrów.
 • Średnica wentylatora, która również jest bardzo ważna.
 • Ilość śmigieł, które są kolejnym atrybutem decydującym o poziomie efektywności.
 • Ilość prędkości nawiewów - czasem chcemy bowiem, by wentylator sprawił nam ulgę, ale nie pracował zbyt głośno. Innym razem, możemy przymknąć oko na generowany hałas kosztem najwyższej prędkości obrotów, by szybko poradzić sobie z uporczywym upałem.
 • Dedykowane tryby pracy, które zwiększają funkcjonalność i możliwości regulowania pracy wentylatora. Popularnym trybem jest np. Sleep, a także Turbo. Czasem nazwy te mogą się nieco różnić, ale w rankingach zawsze wytłumaczymy co i jak.
 • Jakość wykonania - chyba nikt nie chce, by nowy wentylator stojący czy biurkowy rozpadł się po krótkim czasie użytkowania. W rankingach uwzględniamy solidnie wykonane wiatraki domowe.
 • Dodatkowe udogodnienia - wentylatory potrafią być bardzo funkcjonalne. Pilot w zestawie, timer, a nawet dotykowy panel - opcji jest wiele.
 • Design - zwracamy nawet uwagę na to, czy dany model będzie pasował do biura. W salach konferencyjnych czy biurach stylistyka wentylatora może mieć znaczenie. Chyba nikt nie chce pokazać swoim klientom czy kontrahentom obciachowego wentylatora?
 • Stosunek ceny do jakości - staramy się odnosić do tego, czy cena za dany produkt jest wystarczająco atrakcyjna.
 • Renoma producenta - sam producent również ma znaczenie. Większość z nich dobrze znamy, więc możemy obiektywnie oceniać renomę każdej firmy.
 • Opinie internautów i popularność - dogłębnie analizujemy Wasze opinie o wentylatorach, by móc poznać wiele doświadczeń z tego typu urządzeniami.

cichy i tani wiatrak domowy

Wybierz z nami najlepszy wentylator na lato!

Zachęcamy Was do zajrzenia w konkretne zestawienia wentylatorów do mieszkania czy biura. Robimy, co w naszej mocy, by serwować Wam unikalne i wartościowe rankingi oraz porównania wentylatorów.

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 3.9, Głosów: 8
blog comments powered by Disqus