PODPOWIEDZI:

Jaki wentylator kolumnowy? | TOP 5 |

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1BIMAR VC119BIMAR VC119364 zł
2RAVEN EKW002RAVEN EKW002599 zł
3Honeywell HY254EHoneywell HY254E469 zł
4HB TF1201DWRCHB TF1201DWRC279 zł
5Honeywell HYF290E4Honeywell HYF290E4395 zł
Jaki wentylator kolumnowy? | TOP 5 |

Wentylatory kolumnowe, zwane też wieżowymi, to ciekawa alternatywa dla tych stojących, które wyróżniają się wiatrakiem o sporej średnicy. Jaki wentylator kolumnowy jest więc godny zakupu? Czy w ogóle zapewni chłód w upalne dni? Między innymi na te pytania odpowie Ci moje zestawienie.

Jeżeli nie wiesz jeszcze, jaki wentylator kolumnowy warto kupić, to jesteś w dobrym miejscu. Postanowiłam poruszyć również i ten typ urządzeń od chłodnego nawiewu, które mają przynieść Ci ulgę w najgorętsze dni.

Poniżej znajdziesz 5 polecanych urządzeń i kilka słów o ogólnej charakterystyce tej kategorii.

Co zyskasz, czytając ten materiał? Przede wszystkim upewnisz się, czy warto kupić akurat ten typ wentylatora, a jeżeli tak, to od razu dowiesz się, które modele są godne uwagi i co je wyróżnia. W efekcie dobrze wydasz kasę i powalczysz z tymi cholernymi upałami.

Wentylator kolumnowy - Opinie

Porównywarka wentylatorów zawiera kilka typów takich urządzeń. Dzisiaj na celowniku wentylatory wieżowe. Oto one:

1. BIMAR VC119

wentylator kolumnowy BIMAR VC119
Moc60 W
Ilość poziomów nawiewu3
Sterowanie pilotemTak
Wysokość120 cm
TimerTak (do 12 h)
CenaBIMAR VC119 oferta w Ceneo

Liderem jest wyjątkowy wentylator kolumnowy BIMAR VC119 z głośnikiem. Tak, dobrze zrozumiałeś. Jako jedyny został wyposażony w moduł Bluetooth, za pomocą którego połączysz z nim swój telefon. Słuchanie muzyki stanowi zatem dodatkową atrakcję.

Ponadto jest to wentylator kolumnowy z jonizacją. Ma najwyższą ze wszystkich moc, a przepływ powietrza kształtuje się na poziomie 804 m3/h. Obudowę wykonano z wytrzymałego tworzywa ABS.

Na plus oscylacja, timer do 12 godzin, uchwyt ułatwiający przenoszenie i wyświetlacz wskazujący temperaturę. Ledowy ring zmienia kolory. Opcjonalnie można wyłączyć podświetlenie, a to przydatna opcja w nocy. Najlepiej spełni swoją rolę w pomieszczeniu o metrażu do 20 m2. Jego cena jest bardzo korzystna w stosunku do jakości i funkcjonalności.

2. RAVEN EKW002

wentylator wieżowy RAVEN EKW002
Moc50 W
Ilość poziomów nawiewu6
Sterowanie pilotemTak
Wysokośćb/d
TimerTak (do 12 h)
CenaRAVEN EKW002 oferta w Ceneo

Drugie miejsce należy do wentylatora wieżowego RAVEN EKW002 z wyraźnym wyświetlaczem LED. Timer do 12 godzin umożliwia zaprogramowanie czasu wyłączenia. Produkt cechuje się trybem nocnym, 6 ustawieniami prędkości do wyboru, stabilną konstrukcją, nowoczesnym designem, solidnym wykonaniem i funkcją jonizacji (pozytywnie wpływa na zdrowie).

Sterowanie za pomocą pilota dodaje wygody użytkowania. Za sprawą między innymi oscylacji i dużej mocy idealnie sprawdzi się w większych pomieszczeniach.

3. Honeywell HY254E

wentylator wieżowy Honeywell HY254E
Moc35 W
Ilość poziomów nawiewu5
Sterowanie pilotemTak
Wysokość83 cm
TimerTak (do 8 h)
CenaHoneywell HY254E oferta w Ceneo

Na trzeciej pozycji znalazł się niezawodny wentylator stojący kolumnowy Honeywell HY254E z 5-stopniową regulacją prędkością. Charakteryzuje się łatwą obsługą, timerem do 8 godzin, ruchem obrotowym, stabilną podstawą, czytelnym wyświetlaczem LED z wygodnymi przyciskami oraz uchwytem do przenoszenia. Pilot umieścisz w specjalnym schowku bez obaw, że się gdzieś zgubi. Za sprawą nowoczesnych łożysk wentylator pracuje cicho.

4. HB TF1201DWRC

nowoczesny wentylator HB TF1201DWRC
Moc50 W
Ilość poziomów nawiewu3
Sterowanie pilotemTak
Wysokość120 cm
TimerTak (do 12 h)
CenaHB TF1201DWRC oferta w Ceneo

Kolejny estetycznie wykonany wentylator wieżowy HB TF1201DWRC oferuje system oscylacji, timer do 12 godzin, a także funkcję jonizatora. Na wyświetlaczu LED zobaczysz aktywne funkcje. Jest najtańszy z zestawienia, a ma wszystkie najpotrzebniejsze cechy.

5. Honeywell HYF290E4

wentylator wieżowy Honeywell HYF290E4
Moc31 W
Ilość poziomów nawiewu8
Sterowanie pilotemTak
Wysokość101 cm
TimerTak
CenaHoneywell HYF290E4 oferta w Media Expert

Zestawienie wentylatorów kolumnowych zamyka Honeywell HYF290E4 o smuklej budowie. Atutem jest z pewnością 8 poziomów prędkości, funkcja oscylacji (zakres obrotu do 80 stopni), timer do 8 godzin i tryb nocny. Wyświetlacz z funkcją automatycznego przyciemniania zapewnia komfort użytkowania zwłaszcza w nocy.

Średnica podstawy wynosi 25 cm, z kolei przewód zasilający jest długości 1,8 m. Z minusów zalicza się najniższą moc i mniejszy przepływ powietrza w porównaniu do poprzedników. Cena powinna być nieco niższa w stosunku do oferowanych możliwości.

Wentylator-wieża a efektywność chłodzenia

Nie będę nikogo bajerowała, bo to wciąż prosty mechanizm działania oparty na wiatrakach, które mielą powietrze. Ale jeżeli to powietrze ma wyjątkowo wysoką temperaturę, to nawet największa wydajność nie przyniesie nadspodziewanego efektu.

Plus taki, że wentylatory kolumnowe są funkcjonalniejsze od zwykłych, lepiej wyglądają, czasem ciszej działają i zajmują mniej miejsca. Do tego niektóre rozprowadzają chłód w kilku różnych kierunkach. Jeżeli są wydajne (a lider taki jest), to obejmą większy obszar.

Minus znów taki, że wentylatory wieżowe bywają dość drogie. Oczywiście znajdą się tu jakieś tanie modele, ale zazwyczaj mało efektywnie działają, a Ty walczysz przecież z upałami. Co Ci z jakiejś atrapy wentylatora? Dlatego też najtańsza opcja z mojej klasyfikacji to jednak ponad 200 zł.

Oprócz tego proponuję Ci dla pewności spojrzeć na klasyczne modele, które znajdują się w rankingu wentylatorów. Są to konkretnie:

Ceny niższe, a wydajność całkiem podobna, choć pamiętaj o unikalnych cechach modeli kolumnowych, które kilka chwil temu omówiłam.

A jeżeli w Twoim domostwie jest już naprawdę tragicznie z upałem, to nie pozostaje Ci nic innego jak wydajne klimatyzatory przenośne z czynnikiem chłodniczym. No, oczywiście są jeszcze bardziej zaawansowane systemy klimatyzacji, ale ich ceny potrafią zwalić z nóg.

W obu przypadkach licz się z bardziej skomplikowanym montażem, ale efektem będzie realne obniżenie temperatury w danym pomieszczeniu, a nie sam nadmuch oparty na prostym mechanizmie cyrkulacji.

Podsumowanie

Wentylator kolumnowy przyniesie ulgę w upalne dni i nie będzie to krótkotrwały efekt jak po szybkim prysznicu. Jest skuteczny zarówno w małych, jak i większych pomieszczeniach. Pracuje cicho, prezentuje się bardzo estetycznie, wyróżnia się funkcjonalnością. Wymienione modele różnią się między sobą głównie mocą, ilością poziomów nawiewu, wysokością, głośnością i dodatkowymi opcjami.

blog comments powered by Disqus
Jaki wentylator kolumnowy? | TOP 5 |