PODPOWIEDZI:

Wentylator kolumnowy | TOP 7 |

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Stadler Form Peter LeatheretteStadler Form Peter Leatherette749 zł
2Hama Smart Home 176595 SzaryHama Smart Home 176595 Szary439 zł
3Blaupunkt AFT601Blaupunkt AFT601379 zł
4HB TF1101BRCHB TF1101BRC499 zł
5Sencor SFN 5040BLSencor SFN 5040BL560 zł
6ActiveJet Selected WKS-120BPJ BiałyActiveJet Selected WKS-120BPJ Biały381 zł
7Götze & Jensen FN750Götze & Jensen FN750299 zł
Wentylator kolumnowy | TOP 7 |

Wentylatory kolumnowe, zwane też wieżowymi, to ciekawa alternatywa dla tych stojących, które wyróżniają się wiatrakiem o sporej średnicy. Jaki wentylator kolumnowy jest więc godny zakupu? Czy w ogóle zapewni chłód w upalne dni? Między innymi na te pytania odpowie Ci moje zestawienie.

Jeżeli nie wiesz jeszcze, jaki wentylator kolumnowy warto kupić, to jesteś w dobrym miejscu. Postanowiłam poruszyć również i ten typ urządzeń od chłodnego nawiewu, które mają przynieść Ci ulgę w najgorętsze dni.

Poniżej znajdziesz 7 polecanych urządzeń i kilka słów o ogólnej charakterystyce tej kategorii.

Co zyskasz, czytając ten materiał? Przede wszystkim upewnisz się, czy warto kupić akurat ten typ wentylatora, a jeżeli tak, to od razu dowiesz się, które modele są godne uwagi i co je wyróżnia. W efekcie dobrze wydasz kasę i powalczysz z tymi cholernymi upałami.

Porównywarka wentylatorów zawiera kilka rodzajów takich urządzeń. Dzisiaj na celowniku wentylatory wieżowe. Oto one:

Wentylator kolumnowy - Opinie

1. Stadler Form Peter Leatherette

wentylator wieżowy Stadler Form Peter Leatherette
Maksymalna moc60 W
Ilość poziomów nawiewu3
TimerTak (do 7 h)
Wysokość110 cm
Poziom hałasu33 - 52 dB
Sterowanie pilotemTak
CenaStadler Form Peter Leatherette oferta w RTV EURO AGD

Wydajny wentylator kolumnowyStadler Form Peter Leatherette zachwyca skutecznym chłodzeniem i eleganckim wyglądem (wykończenie ze skóry). Chwalony za funkcję automatycznej oscylacji o około 70°, zdalne sterowanie pilotem lub za pomocą dotykowego panelu, cichą pracę (minimalny poziom hałasu to zaledwie 33 dB). Pilot schowasz w wygodnym schowku.

Został wyposażony w tryb Swing (optymalna dystrybucja chłodnego powietrza) oraz tryb Naturalny Bryza (przypomina naturalne warunki wietrzne). Możesz wybrać siłę nawiewu spośród 3 poziomów. Przydatnym rozwiązaniem jest timer, bowiem ustawisz czas automatycznego wyłączenia (do 7 h). O ustawionym czasie informują Cię diody LED. Ochronę przed cząstkami kurzu gwarantuje zmywalny filtr wlotu powietrza. Mobilność zapewnia uchwyt do przenoszenia, z kolei pełna podstawa stabilnie stoi na podłodze.

2. Hama Smart Home 176595 Szary

wentylator kolumnowy Hama Smart Home 176595 Szary
Maksymalna moc45 W
Ilość poziomów nawiewu3
TimerTak
Wysokość119 cm
Poziom hałasuMaksymalnie 52 dB
Sterowanie pilotemTak
CenaHama Smart Home 176595 Szary oferta w RTV EURO AGD

Podłogowy wentylator kolumnowyHama Smart Home 176595 Szary oprócz sterowania ręcznego bądź za pomocą pilota, może być obsługiwany również przy użyciu bezpłatnej aplikacji mobilnej lub poleceń głosowych (zasługa dostępu do Wi-Fi, konfiguracja nie jest skomplikowana). Na wyraźnym wyświetlaczu zobaczysz nie tylko wybrane funkcje, ale również temperaturę pokojową.

Wolnostojący wentylator kolumnowy Hama z powodzeniem połączysz z innymi urządzeniami Smart Home. Istnieje wybór spośród 3 ustawień prędkości i 4 trybów pracy (normalny, natura, sen, dziecko). Najwyższe obroty sprawdzą się do szybkiego chłodzenia w bardzo gorące dni. Wentylator obraca się o 80°. Wyłączy się automatycznie po ustawionym czasie. Sprzęt dba również o oszczędność energii, dlatego dostępny jest tryb czuwania. Kratka ochronna chroni przed ewentualnymi obrażeniami.

3. Blaupunkt AFT601

wentylator kolumnowy Blaupunkt AFT601
Maksymalna moc45 W
Ilość poziomów nawiewu3
TimerTak (do 12 h)
Wysokość96 cm
Poziom hałasuMinimalnie 40 dB
Sterowanie pilotemTak
CenaBlaupunkt AFT601 oferta w Ceneo

Przenośny wentylator kolumnowyBlaupunkt AFT601 to produkt o świetnym stosunku jakości do ceny. Zyskał wiele pozytywnych opinii ze względu na smukłą konstrukcję, dzięki której nie zajmuje wiele miejsca, nowoczesny design, jak również skuteczne chłodzenie. Wygodę użytkowania zapewnia zdalne sterowanie za pomocą pilota, 3 prędkości nadmuchu do wyboru oraz funkcja automatycznego wyłączania po określonym czasie.

Zastosowano 4 tryby pracy dla maksymalnego dopasowania do swoich aktualnych potrzeb (tryb standardowy, naturalny, nocny i dziecięcy). Atutem jest opcja obrotów na boki, czyli oscylacji, za sprawą której powietrze jest równomiernie rozprowadzane po całym pomieszczeniu. Można ją wyłączyć jednym przyciskiem. Działanie nie powinno nikogo drażnić, gdyż przy najniższym poziomie nawiewu pracuje z głośnością 40 dB. Na wyświetlaczu LED zobaczysz aktualną temperaturę otoczenia czy tryb pracy.

4. HB TF1101BRC

wentylator wieżowy stojący HB TF1101BRC
Maksymalna moc65 W
Ilość poziomów nawiewu3
TimerTak (do 8 h)
Wysokość110 cm
Poziom hałasub/d
Sterowanie pilotemTak
CenaHB TF1101BRC oferta w Media Expert

Wentylator wieżowyHB TF1101BRC wyróżnia się jonizacją, która dodatkowo oczyszcza przepływające powietrze (produkcja jonów ujemnych do walki z zanieczyszczeniami, idealna dla alergików). Ponadto wentylator cechuje się imponującą wydajnością, komfortowym sterowaniem, a także 3-stopniową regulacją prędkości nawiewu.

Praktyczne są 3 tryby pracy (normalny, naturalny i nocny), które wybierzesz pod własne preferencje. Automatyczne oscylacja pod kątem 80° rozprowadza powietrze również na boki, a nie tylko na wprost, co w dużych pomieszczeniach jest bardzo pożądane. Timer pozwoli ustawić czas, po którym urządzenie samodzielnie się wyłączy. To przydatna opcja zwłaszcza w nocy, nie trzeba wstawać w celu wyłączenia. Wyświetlacz LED pokazuje aktywne funkcje, więc masz nad wszystkim kontrolę.

5. Sencor SFN 5040BL

wentykator kolumnowy Sencor SFN 5040BL
Maksymalna moc90 W
Ilość poziomów nawiewu3
TimerTak (do 7,5 h)
Wysokość111 cm
Poziom hałasuMaksymalnie 58,8 dB
Sterowanie pilotemTak
CenaSencor SFN 5040BL oferta w Ceneo

Kolumnowy wentylatorSencor SFN 5040BL w czarnym kolorze charakteryzuje się funkcją automatycznego obrotu, dotykowym panelem sterowania (opcjonalnie obsługa za pomocą dołączonego pilota), zintegrowanym uchwytem oraz timerem do 7,5 h. Moc to aż 90 W. Zachwycają 3 prędkości pracy regulowane osobno dla każdego z 3 wentylatorów.

Produkt nie zajmuje wiele miejsca. W trybie standardowym urządzenie osiąga wybraną prędkość, w trybie naturalnym stymuluje powiew wiatru poprzez przechodzenie między niską, średnią i wysoką prędkością, natomiast w trybie nocnym 30 minut działa na najwyższych obrotach, później przechodzi na średnie, a następnie na niskie.

6. ActiveJet Selected WKS-120BPJ Biały

biały wentylator wieżowy ActiveJet Selected WKS-120BPJ
Maksymalna moc60 W
Ilość poziomów nawiewu3
TimerTak (do 12 h)
Wysokość121,5 cm
Poziom hałasuMaksymalnie 52 dB
Sterowanie pilotemTak
CenaActiveJet Selected WKS-120BPJ Biały oferta w Media Expert

Biały wentylator kolumnowy stojącyActiveJet Selected WKS-120BPJ wkomponuje się w wiele pomieszczeń. Silnik ma moc 60 W. Zaletą jest automatyczna oscylacja (zakres 70°), funkcja automatycznego wyłączania i zdalne sterowanie, które nie sprawi żadnych trudności. Pomocne okażą się diody LED i wyświetlacz.

Jonizacja powietrza odpowiada za neutralizowanie jonów dodatnich przez wytwarzanie jonów ujemnych. W ten sposób powietrze jest oczyszczane z bakterii, wirusów, grzybów, pleśni, kurzu czy roztoczy. Obudowa została wykonana z tworzywa sztucznego. Uchwyt i niska waga ułatwi przenoszenie w inne miejsce. Przewód zasilający ma długość 1,5 m.

7. Götze & Jensen FN750

wentylator kolumnowy Götze & Jensen FN750
Maksymalna moc45 W
Ilość poziomów nawiewu3
TimerTak (do 15 h)
Wysokość101 cm
Poziom hałasub/d
Sterowanie pilotemTak
CenaGötze & Jensen FN750 oferta w Ceneo

Zestawienie wentylatorów kolumnowych zamyka Götze & Jensen FN750. Ten kolumnowy wentylator pokojowy w niskiej cenie oferuje poziomy ruch oscylacyjny, 3 poziomy mocy, timer aż do 15 h (zaprogramujesz czas pracy) i ciche działanie w trybie nocnym. Bezśmigłowy wentylator prezentuje się dosyć klasycznie, ale przyniesie ulgę w upalne dni.

Wentylator-wieża a efektywność chłodzenia

Nie będę nikogo bajerowała, bo to wciąż prosty mechanizm działania oparty na wiatrakach, które mielą powietrze. Ale jeżeli to powietrze ma wyjątkowo wysoką temperaturę, to nawet największa wydajność nie przyniesie nadspodziewanego efektu.

Plus taki, że wentylatory kolumnowe są funkcjonalniejsze od zwykłych, lepiej wyglądają, czasem ciszej działają i zajmują mniej miejsca. Do tego niektóre rozprowadzają chłód w kilku różnych kierunkach. Jeżeli są wydajne, to obejmą większy obszar.

Minus znów taki, że wentylatory wieżowe bywają dość drogie. Oczywiście znajdą się tu jakieś tanie modele, ale zazwyczaj mało efektywnie działają, a Ty walczysz przecież z upałami. Co Ci z jakiejś atrapy wentylatora? Dlatego też najtańsza opcja z mojej klasyfikacji to jednak ponad 200 zł.

Oprócz tego proponuję Ci dla pewności spojrzeć na klasyczne modele, które znajdują się w rankingu wentylatorów. Są to konkretnie:

Ceny niższe, a wydajność całkiem podobna, choć pamiętaj o unikalnych cechach modeli kolumnowych, które kilka chwil temu omówiłam.

A jeżeli w Twoim domostwie jest już naprawdę tragicznie z upałem, to nie pozostaje Ci nic innego jak wydajne klimatyzatory przenośne z czynnikiem chłodniczym. No, oczywiście są jeszcze bardziej zaawansowane systemy klimatyzacji, ale ich ceny potrafią zwalić z nóg.

W obu przypadkach licz się z bardziej skomplikowanym montażem, ale efektem będzie realne obniżenie temperatury w danym pomieszczeniu, a nie sam nadmuch oparty na prostym mechanizmie cyrkulacji.

Podsumowanie

Wentylator kolumnowy przyniesie ulgę w upalne dni i nie będzie to krótkotrwały efekt jak po szybkim prysznicu. Jest skuteczny zarówno w małych, jak i większych pomieszczeniach. Pracuje cicho, prezentuje się bardzo estetycznie, wyróżnia się funkcjonalnością. Wymienione modele różnią się między sobą głównie mocą, wysokością, głośnością i dodatkowymi opcjami.

blog comments powered by Disqus
Wentylator kolumnowy | TOP 7 |