PODPOWIEDZI:
PODPOWIEDZI:

Ranking Lamp solarnych | Najlepsze polecane Lampy solarne 2024

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 3.3, Głosów: 34

W tym dziale przygotowaliśmy najnowsze rankingi lamp solarnych. Stworzone zostały przez naszych redaktorów i mogą pomóc Ci wybrać najlepszy produkt. Pod listą aktualnych zestawień możesz też przeczytać wartościowe porady zakupowe. Dzięki nim poznasz najważniejsze cechy i parametry sprzętu z tej kategorii. Połączenie polecanych produktów z przewodnikiem „jak kupić” będzie dla Ciebie gwarancją dobrze wydanych pieniędzy.

Sposób na piękne ozdobienie ogrodu

Imponujące oświetlenie ogrodu można uzyskać na kilka sposób. Jednym z najtańszych i najprostszych typów takiego oświetlenia są lampy solarne. Mogą one mieć różne kształty – w marketach czy Internecie znajdziemy sporo zróżnicowanych modeli.

Te niewielkie gadżety do ogrodu są przyjazne dla środowiska, bardzo tanie i potrafią skutecznie doświetlić przydomową posesję. Nic więc dziwnego, że decyduje się na nie coraz więcej osób.

alejka oświetlona lampami solarnymi

Jak wybrać najlepszą lampę solarną?

Lampy solarne w zdecydowanej większości przypadków są bardzo proste – zarówno w sposobie działania, jak i konstrukcji. Nie musimy więc niesamowicie wgłębiać się w aspekty zakupowe, gdyż jest ich stosunkowo niewiele.

Warto jednak kilku rzeczy się dowiedzieć:

W naszych rankingach wyszczególniamy modele z akumulatorkiem, który za dnia ładuje się – mówiąc najprościej, zbiera energię z promieni słonecznych. Gdy zapada zmierzch, lampka zaczyna świecić – źródłem światła jest dioda LED.

Klasyczne lampy solarne są wbijane w ziemię. W swojej konstrukcji mają bowiem pewnego rodzaju szpilę, która bez problemu wbije się w glebę.

Jak sami widzicie, lampki solarne do ogrodu są prostymi gadżetami, ale wraz z rozwojem technologicznym, również one ewoluowały.

lampa solarna o prostym kształcie

Czas świecenia

Kupując lampę solarną do oświetlenia ogrodu, polecam w pierwszej kolejności dowiedzieć się o jej czasie świecenia. Lepsze lampy po naładowaniu bez problemu będę świeciły przez 8 godzin.

Czujnik zmierzchu i ruchu

Gdy posiadają czujnik zmierzchowy, włączają się gdy robi się ciemno i wyłączają rankiem. Jest to praktyczne udogodnienie. Niektóre produkty wyposażone są także w czujnik ruchu, dzięki któremu lampa świeci się, gdy wykryje wokół siebie ruch.

Barwa światła

A co z kolorem światła? Aktualnie możemy bez trudu dostać tanią lampę LED do ogrodu, która oprócz białej i zimnej barwy, może świecić na różne kolory. Jeżeli więc w nazwie lampy znajdzie się tajemnicze RGB, to wiedźcie, że mówi nam to o wielobarwnym oświetleniu.

solarne lampki rgb

Norma odporności i szczelności

A co z wytrzymałością na czynniki atmosferyczne? Przecież taka lampa musi być na nie odporna, prawda? Owszem – polecany lampy solarne oferują podwyższoną klasę ochrony, a konkretniej IP 44. Gwarantuje ona odpowiednią szczelność, dzięki czemu lampa ogrodowa bez problemu poradzi sobie w warunkach zwiększonej wilgotności i nic nie dostanie się do jej wnętrza.

Design lampy do ogrodu

Kwestią absolutnie indywidualną pozostaje wygląd lampy LED do ogrodu. Mnie osobiście podobają się lampki w formie kul LED, ale ostateczny wybór należy do Was.

Na samej górze – pod tabelką z cenami lamp – znajdziecie konkretny ranking, który wyszczególnia kilka świetnych modeli, które mogą się okazać w Waszym przypadku najlepszym zakupem.

lampa solarna o ciekawym wyglądzie

Cena

W zestawieniach poruszam kwestie związane z głównymi parametrami. Zauważcie też, że czołowe lampy są bardzo tanie – moim zdaniem nie ma sensu wydawać więcej niż 20-30 zł za tego typu oświetlenie do ogrodu. Inaczej wygląda już sprawa ze słupkami LED, które zwykle są droższe.

Oświetlenie czy doświetlenie?

No właśnie, czy takie lampki w ogóle dają mocne światło? Jeżeli o to się obawiacie, to zadajcie sobie pytanie: czy mocniejsze światło jest w tym przypadku w ogóle potrzebne?

Moim zdaniem, rola lamp tego typu do oświetlenia zewnętrznego polega bardziej na stosunkowo niewielkim, klimatycznym światełku, które upiększy nasz ogród, doświetli alejkę czy oczko wodne. Jest to bowiem punkt jasności o niewielkiej wydajności.

nowoczesne lampy led do ogrodu

Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by zakupić cały zestaw takich lamp – ich cena jest przecież niska. Sam obecnie posiadam pięć sztuk, które dość skutecznie oświetlają niewielki obszar trawnika koło tarasu.

Opinie o lampach solarnych

Jeżeli Ty również masz jakieś przemyślenia dotyczące tematyki lamp solarnych do ogrodu lub możesz polecić ciekawy model, to zostaw swoją opinię w komentarzu poniżej.

Pozwoli nam to tworzyć jeszcze lepsze klasyfikacje solarnych lampek do oświetlenia zewnętrznego.

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 3.3, Głosów: 34
blog comments powered by Disqus