W tym dziale przygotowaliśmy najnowsze rankingi grzejników olejowych. Stworzone zostały przez naszych redaktorów i mogą pomóc Ci wybrać najlepszy produkt. Pod listą aktualnych zestawień możesz też przeczytać wartościowe porady zakupowe. Dzięki nim poznasz najważniejsze cechy i parametry sprzętu z tej kategorii. Połączenie polecanych produktów z przewodnikiem „jak kupić” będzie dla Ciebie gwarancją dobrze wydanych pieniędzy.
Wybraliśmy pięć wydajnych grzejników olejowych o dużej mocy. Dzięki nim w szybki sposób ogrzejesz biuro czy pokój, a odpowiedni poziom temperatury sam zaprogramujesz. Grzejniki spełniają wszystkie normy bezpieczeństwa i oferują dodatkowe funkcje ułatwiające korzystanie z nich. Sprawdź propozycje od VideoTestów.
Autor: Jakub Olejnik/ 3 polubienia
Jesteś w zakładce rankingów grzejników olejowych. Skoro tu dotarłeś to oznacza, że możesz mieć trudności z dogrzaniem pewnych pomieszczeń w swoim domu czy mieszkaniu. Jednak podobne problemy może też powodować brak systemu grzewczego, np. w biurze czy takich miejscach jak garaże bądź komórki. Nie da się ukryć, że szczególnie zimą – chociaż nie tylko – brak odpowiedniego ogrzewania może dać się we znaki. Grzejniki olejowe w dużym stopniu mogą problem rozwiązać.
Przy wyborze grzejnika olejowego musisz zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów, a w tym poradniku postaramy się przybliżyć na jakie parametry warto zwrócić uwagę, którzy producenci oferują najciekawsze modele, a także, jak działa dobry grzejnik olejowy i jak go wybrać.
Działanie grzejnika olejowego jest bardzo proste. Tak naprawdę by go uruchomić wystarczy Ci gniazdko elektryczne i już możesz cieszyć się z wyższej temperatury w domu. Grzejnik olejowy jest samodzielnym źródłem ciepła, więc nie wymaga dodatkowej ingerencji zewnętrznych źródeł – poza wspomnianym podłączeniem do prądu.
Grzejnik działa tak, że oddaje własne ciepło, które wytwarza się poprzez nagrzanie płynnych elementów oraz zewnętrznej płyty urządzenia. Zazwyczaj takie dogrzanie wystarcza na 2-3 godziny w pomieszczeniach dostosowanych do możliwości grzejnika.
Wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje grzejników olejowych w zależności od ich konstrukcji.
Grzejnik olejowy nie zastąpi całej sieci cieplnej, ale może w dużym stopniu pomóc do dogrzewaniu pomieszczeń. Ich sporym plusem jest szybkość działania – grzejniki nagrzewają się krótkim czasie i oddają następnie ciepło.
Ważne jest też to, że większość urządzeń pozwala nam na regulację temperatury. Dzięki temu albo znacząco możemy dogrzać pokój, w którym jest zimno, lub jedynie nieco podkręcić ciepło, gdy wsparcia potrzebuje system centralnego ogrzewania.
Ten typ grzejników charakteryzuje się również sporą mobilnością. Grzejnik olejowy możemy przenieść w dowolne miejsce i podłączyć do gniazda. To oznacza, że posiadając jeden grzejnik olejowy tak naprawdę zapewniamy sobie dogrzewanie w każdym miejscu, w którym aktualnie chcemy podnieść temperaturę otoczenia.
Co ważne, grzejniki olejowe nie są przesadnie drogie. Wysokiej klasy urządzenie kupimy już nawet za 200 – 300 złotych. Są to modele spełniające wszystkie normy bezpieczeństwa, tworzone przez renomowanych producentów.
Decydując się na kupno grzejnika olejowego warto pamiętać o sprawdzeniu jego najważniejszych parametrów i możliwości, którymi są:
Producenci prześcigają się w wymyślaniu dodatkowych możliwości – wyświetlacze LED, dodatkowe wentylatory mogące wspomóc rozprzestrzenianie się ciepła. Opcji jest naprawdę sporo i każda z nich może być przyjemnym dodatkiem, pod warunkiem że dobrze wybierzemy podstawowe parametry grzejnika.
Odpowiedź jest prosta: warto. Niewielkie i mobilne urządzenie, mogące istotnie poprawić komfort cieplny za niedużą cenę zakupu. Takie rozwiązanie będzie skuteczniejsze i na pewno łatwiejsze w wykonaniu niż przerabianie sieci grzewczej w domu. Do tego grzejniki olejowe są ciche, wydajne i bezpieczne. Mają zatem szereg atutów, które wpływają na ich dużą popularność wśród konsumentów.
Decydując się na zakup grzejnika olejowego, zyskujemy poprawę warunków cieplnych nie tylko w jednym pomieszczeniu, ale w dowolnym miejscu z dostępem do sieci energetycznej. To chyba prostsze niż spędzenie zimy w stałym poczuciu chłodu, zawiniętym po uszy w kocu, prawda?
Wśród firm, które oferują dobrej klasy grzejniki olejowe, znajdziemy producentów znanych powszechnie na rynku sprzętu AGD. Wśród nich znajdzie się np. niemiecka firma AEG, która oferuje proste i łatwe w obsłudze grzejniki olejowe o różnych parametrach. Znajdziemy tu zarówno mniejsze urządzenia o małej mocy, jak i kilkunastożeberkowe produkty mogące z powodzeniem ogrzać dużą przestrzeń.
Gorenje jest kolejną firmą mogącą zaoferować nam dobre i wydajne grzejniki olejowe w rozsądnej cenie. Innym przykładem może być Ravanson, który poza grzejnikami olejowymi oferuje również m.in. termowentylatory, grzejniki halogenowe czy kwarcowe.
Równie wysokiej jakości grzejniki olejowe produkują firmy HB czy MPM. W ich portfolio znajdziemy przekrój od niewielkich grzejników po modele o naprawdę solidnej mocy.
Teraz wiecie już doskonale, jak wybrać grzejnik olejowy. wystarczy przejrzeć nasze klasyfikacje na tej podstronie, by zakupić solidny sprzęt do ogrzewania.
Sprawdź też:
![]() | ![]() |