PODPOWIEDZI:

Najwydajniejsze grzejniki olejowe |TOP 5|

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Gorenje OR 2300 PEMGorenje OR 2300 PEM395 zł
2HB OFR2901THB OFR2901T279 zł
3MPM MUG-14MPM MUG-14319 zł
4AEG RA 5589AEG RA 5589299 zł
5AEG RA 5522AEG RA 5522269 zł
Najwydajniejsze grzejniki olejowe |TOP 5|

Wybraliśmy pięć wydajnych grzejników olejowych o dużej mocy. Dzięki nim w szybki sposób ogrzejesz biuro czy pokój, a odpowiedni poziom temperatury sam zaprogramujesz. Grzejniki spełniają wszystkie normy bezpieczeństwa i oferują dodatkowe funkcje ułatwiające korzystanie z nich. Sprawdź propozycje od VideoTestów.

Grzejniki olejowe są ciekawym rozwiązaniem, które pozwala nam dogrzewać różnorakie pomieszczenia. Sprawdzają się jako wsparcie sieci centralnego ogrzewania, a także idealnie nadają się do miejsc gdzie nie posiadamy w ogóle grzejników i kaloryferów. Ze względu na swoją specyfikę możemy je w łatwy sposób przenosić i ustawiać według potrzeb.

Wybieramy najlepsze grzejniki olejowe

Co istotne, nawet wysokiej klasy, wydajne grzejniki olejowe nie są przesadnie drogie. Wśród wybranych przez nas 5-ciu najwydajniejszych modeli żaden nie jest droższy niż 400 złotych. To pokazuje, że w przystępnej cenie zyskujemy naprawdę jakościowy sprzęt pomagający dogrzać biuro lub mieszkanie.

Szukasz jeszcze tańszego urządzenia do ogrzewania? Sprawdź przy okazji tanie i dobre grzejniki olejowe.

Co oferują najwydajniejsze grzejniki olejowe?

Każdy grzejnik olejowy – bez względu na swoją cenę – musi spełniać określone normy bezpieczeństwa, powinien być mobilny i pozwalać na kontrolę wytwarzanego ciepła poprzez ustawienia temperatury. Najwydajniejsze modele przede wszystkim oferują nam:

 • Duża moc, przynajmniej 2000 W. Taka wartość pozwoli szybko osiągnąć wzrost temperatury o kilka stopni w średniej wielkości pomieszczeniu. Skracamy zatem czas potrzebny na dogrzanie konkretnego miejsca, a i wytworzonego ciepła będzie więcej niż w przypadku tańszych produktów.
 • Większa przestrzeń grzewcza. Rozmiar ma zatem znaczenie – o ile średniej klasy grzejniki olejowe mają średnio ok. 7-9 żeberek, o tyle najwydajniejsze mają ich powyżej 10. Każde takie żebro to większa przestrzeń wymiany cieplnej. Co za tym idzie, większa skuteczność ich pracy.
 • Dodatkowe opcje. Wśród nich znajdziemy choćby timer, który pozwoli nam zaprogramować, kiedy grzejnik ma się włączyć lub wyłączyć. Taką opcją może być też blokada zmiany ustawień czy kilka poziomów mocy grzania.

Najwydajniejsze grzejniki olejowe to zatem nie tylko większa moc, ale także dodatkowe udogodnienia.

Jaki wydajny grzejnik olejowy?

Przechodzimy do 5-ciu propozycji najwydajniejszych, ale zarazem przystępnych cenowo, grzejników olejowych.

Gorenje OR 2300 PEM

Przykładem bardzo wydajnego grzejnika olejowego jest Gorenje OR 2300 PEM. Ten model o mocy 2300 W w szybkim tempie ogrzeje pokój do 30m2  w którym brakuje kilku stopni Celsjusza. Jest to dobre rozwiązanie dla ceniących sobie prostotę obsługi – grzejnikiem możemy sterować zdalnie za pomocą pilota. Gorenje posiada także zabezpieczenie przed dziećmi, które blokuje panel na urządzeniu uniemożliwiając niepożądaną zmianę ustawień.

Gorensje OR 2300 PEM to wysokiej klasy grzejnik olejowy sterowany pilotem

Przydatny będzie także timer. Ten pozwala na opóźnienie startu do 24h. Chcemy nagrzać mieszkanie bezpośrednio przed powrotem z pracy? Nic prostszego, tym bardziej że system bezpieczeństwa wyłączy automatycznie grzejnik, gdy temperatura będzie zbyt wysoka.

Gorenje OR 2300 PEM plusy i minusy

 • Sterowanie pilotem
 • Zabezpieczenie przed dziećmi
 • Ustawienie temperatury od 5 do 35 stopni Celsjusza
 • Timer
 • Brak możliwości ustawienia mocy grzejnika

Gorenje OR 2300 PEM oferta w sklepie

HB OFR2901T

Model o naprawdę dużej mocy HB OFR2901T. Nominalna moc urządzenia wynosi 2500 W, ale używając funkcji TURBO zyskujemy dodatkowe 400 W, które uruchomią termowentylator. Taki grzejnik w bardzo krótkim czasie podniesie znacząco temperaturę pomieszczenia. Poza funkcją TURBO możemy wybrać także jedno z trzech ustawień mocy w zależności od potrzeb. Anti-Frost z kolei zapewnia minimalną, pożądaną temperaturę w pomieszczeniu.

HB OFR2901T posiada tryb TURBO i system Tip Over

To nie koniec udogodnień. Tip-Over gwarantuje wyłączenie grzejnika w przypadku upadku, a zbytnie nagrzanie urządzenia także doprowadzi do jego automatycznego wyłączenia. Sterowanie termostatem wymaga użycia pokrętła na grzejniku.

HB OFR2901T plusy i minusy

 • Funkcja TURBO z termowentylatorem
 • Zmienne ustawienia mocy
 • Funkcje Tip-Over oraz Anti-Frost
 • Brak timera

HB OFR2901IT oferta w sklepie

MPM MUG-14

Cztery poziomy mocy zasilania (max. 2700 W) i funkcję nadmuchu ciepłego powietrza oferuje MPM MUG-14. To bardzo wygodne rozwiązanie, pozwalające na niewielkie dogrzanie stosunkowo ciepłego pokoju, jak i kompleksowy wzrost temperatury w wychłodzonych pomieszczeniach. Wentylator dodatkowo przyspieszy ten proces, rozdmuchując powietrze po otoczeniu. 

MPM MUG-14 o mocy do 2700 W posiada funkcję nadmuchu

MPM posiada funkcję Tip-Over znaną już z HB. Przewrócone urządzenie natychmiast się wyłącza dla zachowania bezpieczeństwa. Temperaturę ustawimy na termostacie, a zabezpieczenie przed przegrzaniem odłączy grzejnik, gdy wartość będzie zbyt wysoka.

MPM MUG-14

 • Cztery poziomy zasilania
 • Nadmuch ciepłego powietrza
 • Funkcja Tip-Over
 • Brak timera

MPM MUG-14 oferta w sklepie

AEG RA 5589

Ten grzejnik olejowy ma nieco mniejszą moc maksymalną od poprzedników – 2200 W. Trzy poziomy ustawienia tejże, a także wygodny termostat, pozwolą nam w prosty sposób kontrolować temperaturę. Tę możemy także sprawdzić na wyświetlaczu LED. Wartości odczytamy zarówno w Celsjuszach, jak i Farenheitach. Obsługa panelu sterowania jest łatwa i wygodna.

AEG RA 5589 wyposażono w wygodny ekran LED

AEG RA 5589posiada timer, który pozwoli nam zaprogramować, kiedy grzejnik ma się włączyć. Podobnie jak wszystkie pozostałe grzejniki olejowe z listy spełnia także wszystkie normy bezpieczeństwa.

AEG RA 5589 plusy i minusy

 • Trzy poziomy ustawienia mocy
 • Wyświetlacz LED
 • Timer
 • Stosunkowo niska moc maksymalna grzejnika

AEG RA 5589 oferta w sklepie

AEG RA 5522

Na koniec najtańszy w zestawieniu grzejnik olejowy AEG RA 5522. Oferuje trzystopniowe ustawienie mocy od 1000 do 2200 W. Podobnie jak poprzedni AEG, jest on więc słabszy niż pozostałe grzejniki, co nie oznacza złego działania. 11 żeberek oferuje sporą przestrzeń do wymiany ciepła i skutecznie ogrzewa pomieszczenia. Ustawienia temperatury i mocy kontrolować możemy na panelu z boku grzejnika.

AEG RA 5522 to niedrogi i wydajny grzejnik olejowy

Ten model nie oferuje zbyt wielu dodatkowych możliwości. Próżno szukać tu timera czy wentylatora wspomagającego ogrzewanie. Jednak w stosunku jakości do ceny RA 5522 wypada wciąż korzystnie.

AEG RA 5522 plusy i minusy

 • Dobra cena
 • Trzy poziomy ustawień mocy
 • Brak timera
 • Stosunkowo niska moc maksymalna

AEG RA 5522 oferta w sklepie

Podsumowanie – najwydajniejsze grzejniki olejowe

Jeśli szukacie naprawdę mocnych grzejników olejowych, to z pewnością znajdziecie tu coś dla siebie. Największą moc oferuje HB, który posiada specjalny tryb TURBO. Niemal tak samo sprawny będzie grzejnik od firmy MPM również bazujący na dodatkowym wentylatorze.

Gorenje to solidne i stabilne grzanie o mocy 2300 W. Plusem będzie bezprzewodowe sterowanie, a mankamentem brak możliwości skorygowania ustawień mocy. Niemniej to prawdziwy pewniak w całej stawce.

Grzejniki olejowe od AEG są nieco słabsze, ale nadal wyróżniają się na tle tańszych i mniej wydajnych produktów z tej kategorii.

Jeśli szukacie grzejnika olejowego, a niekoniecznie potrzebny jest Wam najbardziej wydajny model, to możecie znaleźć również proste i tańsze produkty w innych rankingach grzejników olejowych na naszej stronie.

blog comments powered by Disqus
Najwydajniejsze grzejniki olejowe |TOP 5|