PODPOWIEDZI:
PODPOWIEDZI:

Ranking Grzejników konwektorowych | Najlepsze polecane Grzejniki konwektorowe 2024

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 3.9, Głosów: 23

W tym dziale przygotowaliśmy najnowsze rankingi grzejników konwektorowych. Stworzone zostały przez naszych redaktorów i mogą pomóc Ci wybrać najlepszy produkt. Pod listą aktualnych zestawień możesz też przeczytać wartościowe porady zakupowe. Dzięki nim poznasz najważniejsze cechy i parametry sprzętu z tej kategorii. Połączenie polecanych produktów z przewodnikiem „jak kupić” będzie dla Ciebie gwarancją dobrze wydanych pieniędzy.

Grzejniki konwektorowe stanowią dobry sposób na dodatkowe źródło ciepła. Sprawdzą się nie tylko w domu, ale również w małym sklepie, biurze, garażu, piwnicy, na działce, zwłaszcza że są to kompaktowe i mobilne urządzenia proste w obsłudze.

Każdy sprzęt wymaga zapoznania się z głównymi wytycznymi, jakimi należy się kierować, aby wiedzieć, jaki grzejnik konwektorowy wybrać. W tym celu stworzyliśmy ściągę, czyli skrócony poradnik zakupowy. W poniższej publikacji znajdziesz najistotniejsze elementy, jakim należy się przyjrzeć, żeby poznać odpowiedź na pytanie, jaki konwektor kupić.

Oczywiście nasz dział ranking grzejników konwektorowych pomoże Ci podjąć ostateczną decyzję, bowiem zawiera godne uwagi modele w różnym przedziale cenowym.

grzejnik konwektorowy z wyświetlaczem Setti+

Jak tworzymy ranking grzejników konwektorowych?

Przygotowując dla Was listę elektrycznych grzejników konwektorowych, skupiliśmy się na najważniejszych zagadnieniach, jakimi są:

 • Maksymalna moc i liczba poziomów grzania - zazwyczaj największą mocą, z jaką się spotkasz z konwektorem to wartość 2000 W. Niekiedy sięga ona 2300 W, a nawet 2500 W. Im większa, tym wydajniejsze działanie. Wielokrotnie możesz wybrać spośród 2,3 czy 4 poziomów grzania (np. 800 W, 1200 W, 2000 W). Przykładowo, mniejszą moc ustawisz, jeżeli nie ma wielkich mrozów i chcesz zaoszczędzić energię elektryczną (niższe rachunki za prąd).
 • Maksymalna wielkość pomieszczenia - grzejniki konwektorowe elektryczne znajdują zastosowanie raczej w niewielkich pomieszczeniach. Metraż sięga zazwyczaj 25 m2.
 • Obsługa - w zależności od modelu sterowanie może się odbywać na kilka sposobów. Masz do czynienia np. z pokrętłami do ustawienia termostatu, wtedy mowa o sterowaniu mechanicznym. Może być również dotykowy panel sterowania (elektroniczne) wzbogacony o czytelny wyświetlacz LED, na którym widać pożądaną i bieżącą temperaturę. Często w zestawie dodane są piloty zdalnego sterowania, żeby włączyć/wyłączyć sprzęt lub zmienić parametry grzania, nie wstając nawet z łóżka. Najbardziej zaawansowane konwektory umożliwiają korzystanie z dedykowanej aplikacji mobilnej, czyli sterujesz przy użyciu smartfona. Dodatkowo w takiej aplikacji masz dostęp do wielu opcji, np. ustawisz harmonogram pracy.
 • Termostat - każdy dobry grzejnik konwektorowy cechuje się regulowanym termostatem (elektroniczny lub mechaniczny). Z jego pomocą dostosujesz temperaturę według swoich preferencji (zakres może sięgać nawet 50°C). To także sposób na utrzymanie stałej temperatury w pomieszczeniu.
 • Zabezpieczenie przed przegrzaniem - specjalny system ochrony nie dopuści do przegrzania. Urządzenie automatycznie się wyłączy w momencie zbyt wysokiej temperatury.
 • Wyłącznik czasowy (minutnik) - to ciekawe rozwiązanie wpływające zarówno na komfort, jak i bezpieczeństwo. Zaprogramujesz czas, po którym nastąpi samodzielne wyłączenie konwektora. Nie musisz zatem się martwić, czy wyłączyłeś go przed wyjściem z domu.
 • Opcja montażu na ścianie - istnieją na rynku konwektory ścienne, czyli takie, które da się przymocować na ścianie. To pozwoli jeszcze bardziej zaoszczędzić miejsce w pokoju, a dodatkowo wygląda to dosyć ciekawie, zwłaszcza jak masz do czynienia z konwektorem o nowoczesnym designie.
 • Jakość wykonania - koniecznie sprawdź, czy konwektor został wykonany z wysokiej jakości materiałów. Mowa m.in. o aluminium, lepszym tworzywie sztucznym, wytrzymałym szkle hartowanym. Ważne, aby konstrukcja była solidna, czyli mile widziane antypoślizgowe nóżki. Grzejniki konwektorowe są zasilane sieciowo, stąd dowiedz się, jaka jest długość przewodu, aby bez trudu sięgnął do gniazdka elektrycznego. Jeżeli chcesz używać konwektora w łazience, to jego budowa musi być odporna na wilgoć.
 • Dodatkowe udogodnienia - wolnostojący grzejnik konwektorowy powinien być wyposażony w uchwyt ułatwiający przenoszenie w inne miejsce. Dobrze, jak znajduje się blokada ustawień, bowiem dzieci nie zmienią parametrów grzania. Ceni się konwektory z wbudowanym wentylatorem i funkcją Turbo która przyspieszy ogrzewanie pomieszczenia, przy czym dystrybucja ciepła jest równomierna. Przydadzą się podświetlane przyciski i włącznik, czujnik otwartego okna (grzejnik wyłączy się na czas wietrzenia), automatyczne wyłączenie w przypadku przewrócenia.
 • Producent - w doborze bezawaryjnego konwektora istotne jest postawienie na renomowaną markę. Polecanymi firmami grzejników konwektorowych są tacy producenci, jak Setti+, Milla Home, Gorenje, Blaupunkt, Götze & Jensen, Aeno, Vesta, Eldom, Ravanson, Sencor, Cecotec, Smartmi, HB, MPM, Volteno, Camry, Clatronic, Concept, Germina, Duraterm, Electrolux, Nooven, Kaltmann, Eta, Electra.
 • Cena - grzejniki konwektorowe do domu to z reguły przystępne cenowo urządzenia, niemniej wiele zależy od zastosowanych rozwiązań i głównych cech. Tani konwektor kupisz już za około 200 zł. Oczekując nieco więcej, licz się z wydatkiem rzędu od 400 zł do 500 zł. Najbardziej zaawansowane modele potrafią kosztować nawet do 1000 zł.

Na czym jeszcze bazujemy podczas układania rankingu grzejników konwektorowych?

Tworząc klasyfikację konwektorowych grzejników elektrycznych, opieraliśmy się także na drugiej grupie czynników, wśród której wymienia się:

 • Własne doświadczenia - niejednokrotnie zdarzało się, że w okresie grzewczym zawiodły pewne instalacje, sytuacja była awaryjna i z pomocą przychodził właśnie przenośny konwektor. Z powodzeniem posłużyły one nam i naszym bliskim również w innych miejscach. Testujemy urządzenia z wielu kategorii i posiadamy odpowiednie doświadczenie, aby przekazywać Wam dalej wiedzę.
 • Wnikliwa analiza - skrupulatnie przyglądamy się danemu grzejnikowi konwektorowemu. Istotny jest dla nas stosunek jakości do ceny, główna specyfikacja, dodatkowe rozwiązania wpływające m.in. na efektywność i komfort użytkowania.
 • Opinie internautów - bo kto, jak nie właśnie Wy potrafi najlepiej ocenić urządzenie? Liczymy się z Waszym zdaniem, dlatego zapoznajemy się z wszelkimi opiniami kupujących na temat danego modelu.

Mobilne konwektory nie wymagają od Ciebie wiele wolnego miejsca czy skomplikowanej obsługi, za to w równomierny i szybki sposób zamienią zimne powietrze w ciepłe, aby nie spędzać każdego jesiennego czy zimowego wieczoru pod kocem.

Z powyższym materiałem już wiesz, jaki grzejnik konwektorowy kupić, aby nie nadziać się na minę. Zastanów się, gdzie najczęściej będziesz potrzebował jego pomocy, jaki budżet możesz przeznaczyć na zakup, na jakich dodatkowych funkcjach Ci zależy.

Modele o nienagannych opiniach znajdziesz w naszym rankingu grzejników konwektorowych. Znajdują się tam również tabelki ze specyfikacją i linki prowadzące do zaufanych sklepów.

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 3.9, Głosów: 23
blog comments powered by Disqus