PODPOWIEDZI:
PODPOWIEDZI:

Ranking Liczarek pieniędzy | Najlepsze polecane Liczarki pieniędzy 2023

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 5.0, Głosów: 1

W tym dziale przygotowaliśmy najnowsze rankingi liczarek pieniędzy. Stworzone zostały przez naszych redaktorów i mogą pomóc Ci wybrać najlepszy produkt. Pod listą aktualnych zestawień możesz też przeczytać wartościowe porady zakupowe. Dzięki nim poznasz najważniejsze cechy i parametry sprzętu z tej kategorii. Połączenie polecanych produktów z przewodnikiem „jak kupić” będzie dla Ciebie gwarancją dobrze wydanych pieniędzy.

Liczarka pieniędzy daje możliwość szybkiego i dokładnego liczenia większej ilości gotówki, co okaże się niezwykle pomocne w bankach, kantorach wymiany walut, biurach notarialnych, urzędach pocztowych czy innych instytucjach finansowych. Nie dojdzie do przykrych w skutkach błędów w liczeniu pieniędzy.

Liczarka do pieniędzy musi spełniać pewne wymagania, aby odpowiednio służyła w codziennej pracy. Dlatego stworzyliśmy skrócony poradnik zakupowy, z którego dowiesz się, jaką liczarkę pieniędzy kupić.

Poznasz główne parametry, dodatkowe funkcje wpływające zarówno na bezpieczeństwo, jak i komfort użytkowania, żywotność. Po zapoznaniu się z czołowymi zagadnieniami, nie będziesz miał problemu z tym, jaką liczarkę pieniędzy wybrać.

Wiele ciekawych modeli różnego typu znajdziesz w dziale ranking liczarek pieniędzy.

profesjonalna liczarka do banknotów

Jak tworzymy ranking liczarek pieniędzy?

Zestawienie liczarek do pieniędzy, jakie ułożyliśmy zostało podyktowane takimi cechami, jak:

 • Rodzaj liczarki - na rynku wyróżnia się 2 główne typy liczarek. Wśród nich liczarki do bilonu (zwykle nieco tańsze, dosyć kompaktowe, z charakterystycznymi pojemniczkami na monety i podajnikiem, często radzą sobie zarówno z sortowaniem, jak i liczeniem bilonu) oraz liczarki do banknotów z kieszenią górną i dolną, bardziej zaawansowane, a co za tym idzie często droższe.
 • Pojemność kieszeni górnej/podajnika - maksymalna pojemność podajnika (w przypadku liczarek do monet) waha się od 500 szt do nawet 12000 szt, natomiast kieszenie górne w liczarkach do banknotów pomieszczą od około 100 szt do 600 szt. Zastanów się, gdzie liczarka będzie codziennie stosowana i według tego dobierz jej pojemność.
 • Pojemność kieszeni dolnej/odbieraka - pojemność kieszeń dolnych w liczarkach banknotów sięga najczęściej do 300 szt. Odnośnie liczarek bilonu dokładne wartości często nie są podawane, gdzieniegdzie zobaczysz informację, że wynosi około 400 szt. Gdy pojemniki z monetami (odbieraki) zostaną zapełnione, to dojdzie do automatycznego zatrzymania, żeby monety się nie rozsypały. Należy wtedy opróżnić je i wznowić start.
 • Szybkość liczenia - to jak wydajne jest urządzenie zależy w dużej mierze od prędkości liczenia pieniędzy. Polecane liczarki bilonu pracują z wydajnością od około 220 szt/min do nawet 2300 szt/min. Liczarki banknotów mogą się pochwalić szybkością liczenia od 900 szt/min do 1800 szt/min. Często dany model ma 3 prędkości liczenia do wyboru.
 • Funkcja wykrywania fałszywych pieniędzy - rozpoznawanie sfałszowanych pieniędzy (detekcja autentyczności) to gwarancja bezpieczeństwa na najwyższym poziomie. Takie liczarki oferują technologię UV do weryfikacji prawdziwości banknotów w promieniach ultrafioletowych, jak i moduł MG wykorzystujący w tym celu czujnik magnetyzmu. Potrafią też wykryć fałszywkę w oparciu o rozmiar monety czy banknotu. Są to zatem trzy rodzaje zabezpieczeń (trzypunktowe sprawdzanie banknotów). Po takim wykryciu liczarka przerwie pracę i powiadomi Cię o tym poprzez alarm wizualny oraz sygnał dźwiękowy.
 • Funkcja rozpoznawania sklejonych banknotów - jeżeli banknoty są sklejone/podwójne, to sprzęt wykryje, że coś z nim nie tak i powiadomi Cię o tym poprzez komunikat na wyświetlaczu.
 • Wybór waluty - bardziej profesjonalne liczarki pieniędzy dają wybór spośród wielu walut europejskich. Z kolei liczarki bilonu najczęściej obsługują jedną walutę (PLN). Istotne, żeby była możliwość bezpłatnej aktualizacji walut. To ważne, gdy do obiegu wypuszczone zostaną nowe banknoty.
 • Rozpoznawanie nominałów - liczarki nominałowe poradzą sobie nie tylko z liczeniem ilościowym, ale również z określeniem nominału. W trybie liczenia nominałowego uzyskasz informację o kwocie, jaka jest w danym pliku gotówki. Urządzenie powiadomi, jak znajdzie banknot innego nominału.
 • Sterowanie - obsługa liczarki do pieniędzy powinna być intuicyjna. Ważne, aby komunikaty na wyraźnym, podświetlanym wyświetlaczu były w języku polskim, a same przyciski jasno oznaczone, najlepiej po polsku. Aktualizacja oprogramowania powinna być prosta i szybka. Niekiedy znajdziesz pokrętła nominałowe (wybierasz grubość i średnicę monet w danej walucie).
 • Dodatkowe udogodnienia - wśród praktycznych rozwiązań wymienia się między innymi opcję podłączenia kompatybilnej drukarki termicznej do drukowania raportów w formie papierowej, dodatkowy wyświetlacz dla klienta, opcjonalny zakup zestawu do pakowania monet w glizy lub worki, kieszeń na odrzucone monety lub banknoty, automatyczne rozpoczynanie i kończenie liczenia, pamięć wyników liczenia.
  Chwali się także sumowanie (ADD) i odliczanie określonej kwoty (BATCH), generowanie raportu (poznasz podliczone wartości dla każdego rodzaju np. monety). Jeżeli sprzęt jest kompaktowy i stosunkowo lekko, to zalicza się do mobilnych liczarek pieniędzy, które przeniesiesz bez problemu w inne miejsce. Dobrze, jak na wyświetlaczu pojawia się komunikat o konieczności czyszczenia, bowiem prawidłowa konserwacja wydłuża żywotność urządzenia (niekiedy wystarczy otworzyć panel górny i za pomocą szczoteczki oczyścić wewnętrzne części).
 • Producent - maszyny do liczenia pieniędzy również muszą pochodzić od renomowanego producenta na rynku. Tylko cenione marki stawiają na bezawaryjność przez wiele lat i imponującą funkcjonalność. W przypadku liczarek do pieniędzy celuj w takie firmy, jak Glover, Ludger, Selectic, B2B, SafeScan, Matrix.
 • Cena - dobra liczarka pieniędzy swoje kosztuje. Oczywiście kwota jest podyktowana funkcjami, ogólnymi parametrami i jakością wykonania. Za godny uwagi model zapłacisz od około 1000 zł do nawet 4000 zł.

Na czym jeszcze bazujemy podczas układania rankingu liczarek pieniędzy?

Główne cechy urządzeń do liczenia pieniędzy to nie wszystko. Tworząc klasyfikację liczarek pieniędzy, posiłkujemy się także innymi czynnikami, takimi jak:

 • Własne doświadczenia - obracamy się w bardzo dużej liczbie kategorii, każdy z nas jest dobry w swojej dziedzinie, wielokrotnie przeprowadzamy różne testy, stąd wiemy, co Wam podpowiedzieć.
 • Wnikliwa analiza - każda liczarka do pieniędzy jest przez nas szczegółowo weryfikowana pod względem stosunku jakości do ceny, głównych możliwości, przydatnych funkcji, praktycznych udogodnień.
 • Opinie internautów - czekamy na zdanie wielu osób, które miały do czynienia z liczarką pieniędzy w swojej pracy i mogą się podzielić swoimi zarówno pozytywnymi, jak i negatywnymi spostrzeżeniami.

Zakup liczarki pieniędzy nie jest prostą sprawą, gdyż czołowych elementów, którym należy się przyjrzeć, jest naprawdę sporo. Z powyższego materiału dowiedziałeś się, jaką liczarkę pieniędzy wybrać, na co najbardziej zwrócić uwagę, natomiast musisz się zastanowić, na jakim rodzaju liczarki Ci zależy (liczarka do bilonu czy liczarka do banknotów), które funkcje są dla Ciebie istotne, jakiej wydajności i pojemności oczekujesz.

Pamiętaj, że pomocą zawsze służy dział ranking liczarek pieniędzy, gdzie znajdziesz polecane modele doskonale uzupełniające Twoje stanowisko pracy.

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 5.0, Głosów: 1
blog comments powered by Disqus