PODPOWIEDZI:

Liczarka pieniędzy | Ranking TOP 8

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Selectic RH-260VCSelectic RH-260VC3530 zł
2Selectic XC-155WSelectic XC-155W3080 zł
3Glover CC-70Glover CC-702756 zł
4Glover GC-25 UV/MGGlover GC-25 UV/MG2300 zł
5B2B Partner Rapidcount B 40B2B Partner Rapidcount B 402651 zł
6Ludger BVC 4050Ludger BVC 40501595 zł
7Glover CS-1000Glover CS-10001815 zł
8SafeScan 1250SafeScan 12501103 zł
Liczarka pieniędzy | Ranking TOP 8

Liczarka pieniędzy to urządzenie, dzięki któremu obliczysz dokładną ilość pieniędzy, a czasem nawet sumę ich wartości. Poznaj TOP 8 automatów do liczenia pieniędzy, które wykazują precyzję działania, funkcjonalność i wytrzymałość na lata. Zapraszam!

Liczarki pieniędzy znajdują zastosowanie w wielu sektorach, w których jest wymagane dokładne liczenie monet i banknotów. Mowa o takich miejscach, jak banki, urzędy pocztowe, kantory, instytucje finansowe. Wszędzie tam, gdzie codziennie ma się do czynienia z dużą ilością gotówki w tradycyjnej formie. Proces sortowania i liczenia pieniędzy ręcznie trwałby stanowczo za długo, stąd zaleca się automatyczny sposób.

Za moment poznasz najbardziej polecane modele, które znajdziesz także w porównywarce liczarek pieniędzy. Wśród nich liczarki do banknotów i liczarki do bilonu.

Liczarka pieniędzy - Opinie

1. Selectic RH-260VC

zaawansowana liczarka pieniędzy Selectic RH-260VC
RodzajDo banknotów
Pojemność kieszeni górnej (podajnika)Do 500 szt
Pojemność kieszeni dolnej (odbieraka)Do 250 szt
Maksymalna szybkość liczenia pieniędzy1500 szt/min
Rozpoznawanie sfałszowanych pieniędzyTak
Wybór walutyTak
CenaSelectic RH-260VC oferta w Ceneo

Zaawansowana liczarka pieniędzy z polskim menuSelectic RH-260VC doskonale sprawdzi się między innymi w kantorach, bankach, biurach notarialnych. Jest ceniona za rozpoznawanie walut (możliwość wgrania aż 17), opcję podłączenia drukarki termicznej oraz dodatkowy wyświetlacz dla klienta w komplecie.

Wartościowa liczarka banknotów posiada funkcję wykrywania fałszywych banknotów. To model, który z zadowalającą szybkością zlicza zarówno ilość, jak i wartość banknotów o różnych nominałach. Wyniki liczenia zobaczysz na bardzo przejrzystym wyświetlaczu. Start maszyny jest automatyczny albo manualny. Atutem są złącza USB, RS232 i LAN. Waży 6,5 kg i ma dosyć kompaktowe wymiary, co czyni ją przenośną liczarką pieniędzy.

2. Selectic XC-155W

liczarka banknotów Selectic XC-155W
RodzajDo banknotów
Pojemność kieszeni górnej (podajnika)Do 600 szt
Pojemność kieszeni dolnej (odbieraka)Do 300 szt
Maksymalna szybkość liczenia pieniędzy1800 szt/min
Rozpoznawanie sfałszowanych pieniędzyTak
Wybór walutyb/d
CenaSelectic XC-155W oferta w Ceneo

Kolejna profesjonalna liczarka pieniędzy z detekcją autentyczności (technologia UV i moduł MG) Selectic XC-155W oferuje kieszeń górną na maksymalnie 600 szt (pojemność zwiększają specjalne nakładki podajnika) i kieszeń dolną na 300 szt. Potrafi liczyć z maksymalną prędkością aż 1800 banknotów w ciągu minuty, co przekłada się na doskonałą wydajność. Nie zabrakło czytelnego wyświetlacza LED (czerwony), podwójnej kontroli rozmiaru DD oraz funkcji sumowania przeliczeń ADD.

Liczarka ilościowa jest solidnie wykonana, aby zagwarantować użytkownikowi długotrwałą eksploatację. Z rozwiązań wymienia się również automatyczny lub manualny start, odliczanie dowolnych plików BATCH, a także rozpoznawanie podwójnych banknotów IR. Liczarka banknotów Selectic pracuje stosunkowo cicho, a ponadto ma funkcję samodiagnozy czujników. W wyposażeniu znajduje się dodatkowy wyświetlacz 1-liniowy dla klienta.

3. Glover CC-70

liczarka do bilonu Glover CC-70
RodzajDo bilonu
Pojemność kieszeni górnej (podajnika)Do 12000 szt
Pojemność kieszeni dolnej (odbieraka)b/d
Maksymalna szybkość liczenia pieniędzy2300 szt/min
Rozpoznawanie sfałszowanych pieniędzyb/d
Wybór walutyTak
CenaGlover CC-70 oferta w Ceneo

Liczarka do bilonu typu Heavy DutyGlover CC-70 wyróżnia się niewiarygodnie pojemnym podajnikiem, pomieści aż 12000 sztuk monet, jak również imponującą wydajnością, gdyż szybkość liczenia jest na poziomie 2300 monet na minutę. Zyskała sporo pochlebnych opinii ze względu na wytrzymałą konstrukcję oznaczającą niezawodność na długie lata. Nie straszna jej intensywna praca.

Liczarka do pieniędzy charakteryzuje się łatwym dostępem do wnętrza, intuicyjnym panelem sterowania, wyświetlaczem oraz komfortowymi pokrętłami nominałowymi (regulowana grubość i średnica monet w walutach PLN i EURO). Opcjonalnie możesz rozbudować sprzęt o zestaw do pakowania monet w gilzy. Z tym modelem zarówno odliczysz określoną przez siebie ilość, jak i zsumujesz wyniki liczenia. Maszyna do liczenia pieniędzy zapamięta wyniki liczenia.

4. Glover GC-25 UV/MG

liczarka do banknotów Glover GC-25 UV/MG
RodzajDo banknotów
Pojemność kieszeni górnej (podajnika)Do 300 szt
Pojemność kieszeni dolnej (odbieraka)Do 250 szt
Maksymalna szybkość liczenia pieniędzy1500 szt/min
Rozpoznawanie sfałszowanych pieniędzyTak
Wybór walutyTak
CenaGlover GC-25 UV/MG oferta w Ceneo

Liczarka do banknotów z wyświetlaczem elektronicznymGlover GC-25 UV/MG oferuje 3 prędkości liczenia do wyboru (800, 1200 lub 1500 szt/min), więc bez obaw sprawdzi się w miejscach, gdzie stawia się na szybkość. Obsługa jest niezwykle prosta, zwłaszcza że komunikacja odbywa się w języku polskim. Zachwyca wiele funkcji kontrolnych służących do detekcji fałszywych znaków pieniężnych (weryfikacja czytnikiem ultrafioletu UV i głowicą magnetyczną MG).

Liczarka pieniędzy Glover umożliwia wybór pod względem przeliczanej waluty i to przy użyciu zaledwie jednego przycisku (np. PLN, EUR, CHF, USD, GBP). Bezbłędne działanie jest zasługą systemów, które potrafią wykryć podwójne banknoty, weryfikują również ich rozmiar.

Liczarka banknotów została wyposażona w tryb liczenia nominałowego. W praktyce oznacza to, że możesz wprowadzić informację odnośnie aktualnie liczonego nominału, po to aby uzyskać wysokość kwoty, jaka znajduje się w przeliczanym pliku gotówki. Jeżeli w podajniku znajdzie się pomyłkowo banknot innego nominału, to urządzenie zatrzyma się i powiadomi o tym. Dopuszczalna długość banknotów wynosi od 110 mm do 175 mm, z kolei wysokość od 50 mm do 90 mm.

5. B2B Partner Rapidcount B 40

liczarka pieniędzy B2B Partner Rapidcount B 40
RodzajDo banknotów
Pojemność kieszeni górnej (podajnika)Do 100 szt
Pojemność kieszeni dolnej (odbieraka)Do 200 szt
Maksymalna szybkość liczenia pieniędzy1000 szt/min
Rozpoznawanie sfałszowanych pieniędzyTak
Wybór walutyTak
CenaB2B Partner Rapidcount B 40 oferta w Ceneo

Liczarka do pieniędzyB2B Partner Rapidcount B 40 zyskała zwolenników ze względu na detekcję MG i UV (wykrywanie podróbek), automatyczny start i stop, wyraźny wyświetlacz LED i obsługę wielu walut. Do gustu przypadnie minimalistyczny, a zarazem stylowy design oraz prosty panel sterowania.

Maszyna do liczenia banknotów pracuje z wydajnością 1000 sztuk na minutę. Skorzystasz z funkcji dozowania. Produkt przerwie liczenie przy ustawionej kwocie. Trzeba mieć na względzie, że pojemność jest nieco mniejsza z porównaniu z poprzednikami, dlatego jest polecana do liczenia mniejszych ilości.

6. Ludger BVC 4050

liczarka pieniędzy Ludger BVC 4050
RodzajDo banknotów
Pojemność kieszeni górnej (podajnika)Do 300 szt
Pojemność kieszeni dolnej (odbieraka)Do 200 szt
Maksymalna szybkość liczenia pieniędzy900 szt/min
Rozpoznawanie sfałszowanych pieniędzyTak
Wybór walutyTak
CenaLudger BVC 4050 oferta w Ceneo

Liczarka banknotówLudger BVC 4050 liczy waluty PLN i EURO. Gwarantuje bezpieczeństwo na wysokim poziomie, gdyż sprawdza autentyczność banknotów. Cechuje się detektorem rozmiaru, prędkością liczenia do 900 szt/min, a także prostą aktualizacją oprogramowania. Na wyraźnym wyświetlaczu zobaczysz wartość i ilość, komunikuje się w języku polskim, panel sterowania też ma polskie znaki.

Automatyczna liczarka pieniędzy pozwala na to, aby nominały były wymieszane, co znacznie ułatwia proces i pozwala jeszcze bardziej zaoszczędzić czas (należy tylko wybrać walutę). Można zastosować inne waluty świata, ale wtedy nie rozpoznaje nominału, tylko dochodzi do liczenia ilościowego.

7. Glover CS-1000

liczarka bilonu Glover CS-1000
RodzajDo bilonu
Pojemność kieszeni górnej (podajnika)Do 1100 szt
Pojemność kieszeni dolnej (odbieraka)Do 400 szt
Maksymalna szybkość liczenia pieniędzy600 szt/min
Rozpoznawanie sfałszowanych pieniędzyb/d
Wybór walutyTylko PLN
CenaGlover CS-1000 oferta w Ceneo

Mobilna liczarka i sorter bilonuGlover CS-1000 ma mocną konstrukcję, cyfrowy wyświetlacz LCD oraz kompaktową budowę (zmieści się nawet na mniejszym stanowisku). Obsługuje walutę PLN, pracuje z 8 nominałami (bez 1 gr). Zakres liczenia dochodzi do 999. Szybko dowiesz się, jaka jest wartość przeliczonego bilonu i poznasz liczbę sztuk monet poszczególnych nominałów.

Liczarka do monet ma na tyle intuicyjnie opisane przyciski, żeby zacząć pracę niemal od zaraz. Opcjonalnie dokupisz zestaw do pakowania monet bezpośrednio do worków. Dodatkowo możesz podłączyć do niej urządzenie drukujące, aby otrzymać raport w papierowej formie.

8. SafeScan 1250

liczarka i sorter monet SafeScan 1250
RodzajDo bilonu
Pojemność kieszeni górnej (podajnika)Do 500 szt
Pojemność kieszeni dolnej (odbieraka)b/d
Maksymalna szybkość liczenia pieniędzy220 szt/min
Rozpoznawanie sfałszowanych pieniędzyb/d
Wybór walutyTylko PLN
CenaSafeScan 1250 oferta w Ceneo

Zestawienie zamyka SafeScan 1250, czyli przystępny cenowo sorter i liczarka do bilonu, która pracuje z szybkością 220 monet na minutę, zatem w dosyć szybkim czasie poradzi sobie z przeliczeniem zawartości szuflady kasowej. Nie trzeba ich sortować (odbywa się to automatycznie), wystarczy wrzucić monety z kasy lub z woreczka do podajnika (pomieści 500 szt), a następnie użyć przycisku Start. Możesz wprowadzić liczbę monet w każdym nominale, a urządzenie do przeliczania gotówki zatrzyma się w chwili, gdy w pojemniku będzie wymagana liczba. To znacznie ułatwi przygotowanie np. rolek z bilonem.

Liczarka bilonu obsługuje walutę PLN. Producent zastosował praktyczną funkcję Auto-Stop, która polega na samodzielnym zatrzymaniu w momencie, gdy któryś z pojemników będzie pełny. Nie dojdzie do rozsypywania bilonu. W celu wznowienia liczenia, opróżnij pojemnik i naciśnij Start. Użytkownik skorzysta z raportu szczegółowego. Po zakończeniu liczenia, użyj przycisku Report i poczekaj na wygenerowanie raportu, w którym poznasz podliczone wartości dla każdego rodzaju monet.

Opcjonalnie dokupisz drukarkę termiczną SafeScan TP-230. Przedstawiłam model dla waluty PLN, ale warto wspomnieć, że liczarka jest dostępna w 10 walutach europejskich: PLN, EUR, GBP, CHF, HUF, SEK, NOK, DKK, CZK i BGN.

Co powinna posiadać dobra liczarka do pieniędzy?

Oczekując najlepszej liczarki do pieniędzy, można liczyć na praktyczne rozwiązania, ale nie zapominaj również o tych podstawowych. Co zatem powinna posiadać?

  • Odpowiednio pojemny podajnik i odbiornik.
  • Dużą szybkość liczenia.
  • Specjalne złącze do współpracowania z komputerem.
  • Opcję rozpoznawania nominału.
  • Funkcję wykrywania podrobionych banknotów (zwiększa poziom bezpieczeństwa).
  • Możliwość wyboru waluty.
  • Wyraźny wyświetlacz i intuicyjna klawiatura z przyciskami funkcyjnymi, najlepiej w języku polskim.
  • System rozpoznawania sklejonych banknotów.
  • Wykrywanie banknotów o innym rozmiarze.
  • Opcję przerwania pracy w chwili zapełnienia pojemnika.

Produkty z wieloma przydatnymi cechami znajdziesz w aktualnym rankingu liczarek pieniędzy.

Podsumowanie

Liczarka pieniędzy to nieodłączny pomocnik w wielu firmach. Zwiększają wydajność pracy i pozwalają zaoszczędzić czas. Nie dopuszczą do błędów, jakie mogłyby się pojawić w przypadku ręcznego liczenia większej ilości gotówki. Ich obsługa ogranicza się do umieszczenia banknotów bądź monet w podajniku, czasami użycia jednego przycisku. Należy poczekać i odczytać ich liczbę na wyświetlaczu.

Dobre maszyny do liczenia pieniędzy pochodzą od takich producentów, jak Glover, SafeScan, Ludger, Selectic, B2B. Pojemność podajnika sięga nawet 12000 szt (w przypadku bilonu) i 600 szt (w przypadku banknotów), z kolei pojemność odbieraka wynosi do 400 monet lub do 300 banknotów. Maksymalna szybkość liczenia banknotów sięga 1800 szt/min, a bilonu 2300 szt/min. W większości spotkasz się z wyborem waluty i praktycznymi funkcjami, dzięki którym potrafi wykryć fałszywy pieniądz.

blog comments powered by Disqus
Liczarka pieniędzy | Ranking TOP 8