PODPOWIEDZI:
PODPOWIEDZI:

Ranking Liczników rowerowych | Najlepsze polecane Liczniki rowerowe 2024

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 4.0, Głosów: 2

W tym dziale przygotowaliśmy najnowsze rankingi liczników rowerowych. Stworzone zostały przez naszych redaktorów i mogą pomóc Ci wybrać najlepszy produkt. Pod listą aktualnych zestawień możesz też przeczytać wartościowe porady zakupowe. Dzięki nim poznasz najważniejsze cechy i parametry sprzętu z tej kategorii. Połączenie polecanych produktów z przewodnikiem „jak kupić” będzie dla Ciebie gwarancją dobrze wydanych pieniędzy.

Licznik rowerowy to niewielki gadżet, który przyda się zarówno podczas wyczynowej jazdy na rowerze, jak i w trakcie spokojniejszych wycieczek. Rola komputera rowerowego nie ogranicza się jedynie do wskazania prędkości czy dystansu.

Jeżeli chcesz niebawem wrócić do jazdy rowerowej i zastanawiasz się nad wyborem akcesorium, to zapoznaj się ze skróconym poradnikiem zakupowym, aby wiedzieć, jaki licznik rowerowy kupić. W krótkiej formie zostały przedstawione najistotniejsze punkty, odpowiadające na pytanie, jaki licznik rowerowy wybrać.

Pamiętaj, że pomocą zawsze służy ranking liczników rowerowych, gdzie znajdują się urządzenia w odmiennym zakresie cenowym i o różnym stopniu zaawansowania, tak aby każdy znalazł coś dla siebie.

licznik rowerowy mocowany na kierownicy

Jak układamy ranking liczników rowerowych?

Podczas tworzenia listy liczników rowerowych bazowaliśmy na takich elementach, jak:

  • Wyświetlacz - ważne, aby dane na ekranie były przedstawione w czytelny sposób. Godne uwagi modele posiadają przykładowo 1,8-calowy bądź 2,4-calowy wyświetlacz. Im większa rozdzielczość, tym oczywiście lepiej. Dobrze, jak ekran ma powłokę antyodblaskową, aby promienie słoneczne nie były przeszkodą w odczytaniu danych.
  • Podświetlenie - licznik rowerowy z podświetleniem jest bardzo zalecany, biorąc pod uwagę jazdę w gorszym oświetleniu.
  • Ilość funkcji - jak już wspomnieliśmy na początku, rola komputera do roweru nie ogranicza się do podstawowych funkcji. Często są to rozbudowane opcje, funkcje treningowe. Ich ilość może sięgać nawet 70. Wśród najpopularniejszych wymienia się przykładowo pomiar czasu jazdy, pomiar dystansu całkowitego, aktualną, średnią bądź maksymalną prędkość, funkcję stopera, opcję zegara i daty, alerty pogodowe, automatyczny start/stop, licznik spalonych kalorii, pomiar tętna, wbudowany wysokościomierz, licznik okrążeń, miernik obrotów korby.
  • Komunikacja - liczniki rowerowe dzieli się ze względu na rodzaj komunikacji. Na rynku znajdziesz przewodowe komputery rowerowe, bezprzewodowe liczniki rowerowe (nic Cię nie ogranicza), liczniki z komunikacją GPS lub Bluetooth.
  • Wodoszczelność - warunki pogodowe bywają nieprzewidywalne, dlatego spora ilość liczników do roweru ma wodoszczelne konstrukcje, które zapobiegają uszkodzeniom w trakcie styczności z deszczem. Budowy mogą być również pyłoszczelne i odporne na zaparowanie.
  • Bateria - bateria w licznikach rowerowych musi być żywotna, aby ograniczyć konieczność wymiany bądź ładowania. Przydatny okaże się wskaźnik poziomu baterii. Niektóre zwykłe baterie CR 2032 wytrzymują nawet 2 lata przy użytkowaniu po 1 godzinie dziennie, przy czym po wymianie nie stracisz danych, z kolei w innych licznikach jednorazowe ładowanie wystarczy nawet na 72 h użytkowania.
  • Montaż - zamontowanie rowerowego licznika nie powinno stanowić żadnych trudności. Mocowanie odbywa się zazwyczaj na kierownicy, a wszelkie potrzebne rzeczy (typu uchwyt mocujący, opaski zaciskowe) znajdują się w komplecie z urządzeniem. Zwróć uwagę na kwestię zdejmowania sprzętu. Ściąganie nie powinno zająć dłuższego czasu.
  • Dodatkowe udogodnienia - lepsze gadżety rowerowe dają dostęp do aplikacji mobilnej (za sprawą Bluetooth sparujesz go ze smartfonem). Umożliwia ona między innymi pobranie planów treningowych, rywalizowanie z innymi i przedstawianie osiągnięć w mediach społecznościowych. Te małe urządzenia potrafią powiadomić o połączeniach przychodzących lub wiadomościach tekstowych, tak aby mieć zawsze kontakt z bliskimi.
    Bywają produkty przypominające o wykonaniu przeglądu rowerowego (po przejechaniu odpowiedniej ilości kilometrów). Często do wyboru jest kilka języków w menu. Zaskoczy niezwykle ważna funkcja wykrywania wypadków, za pomocą której podane osoby dostaną komunikat. Droższe modele posiadają nawigację, która podpowie, gdzie skręcić, dzięki niej zaplanujesz trasę. Zdarza się także funkcja automatycznego wyłączania po zakończeniu jazdy.
  • Producent - niezależnie od typu sprzętu, zawsze warto celować w markowe urządzenia. Polecane liczniki rowerowe pochodzą od takich producentów, jak Garmin, Vogel, Sigma, iGPSPORT, Kellys, Profex.
  • Cena - kwota, jaką zapłacisz za licznik rowerowy jest uzależniona między innymi od stopnia zaawansowania, ilości funkcji. Zakres cenowy jest obszerny, mieści się w przedziale od 40 zł do nawet ponad 600 zł, więc każdy znajdzie coś na własną kieszeń.

Na czym jeszcze bazujemy podczas tworzenia rankingu liczników rowerowych?

Czołowe cechy liczników to jedno. Ale jest jeszcze druga grupa czynników, które bierzemy pod uwagę w trakcie dobierania komputerów rowerowych.

  • Wnikliwa analiza - w szczegółowy sposób przyglądamy się największym atutom liczników rowerowych, ich stosunkowi jakości do ceny, głównym funkcjom, dodatkowym udogodnieniom.
  • Własne doświadczenia - niektórzy z nas osobiście posiadają tego typu sprzęt, bo w wolnych chwilach sami korzystamy z rowerów, dojeżdżamy nimi w różne miejsca, stąd liczniki są dla nas fajnymi pomocnikami i motywatorami zarazem.
  • Opinie internautów - Wasze zdanie jest niezwykle cenne. Zapoznajemy się z Waszymi spostrzeżeniami na temat konkretnego produktu.

Z tym małym gadżetem monitorujesz swoje postępy, w tym osiągane prędkości czy przejechane kilometry. Poznałeś najważniejsze parametry ze specyfikacji liczników, zatem nie powinieneś mieć problemu z wyborem odpowiedniego dla siebie modelu. Jeżeli jednak nadal się wahasz, to posiłkuj się rankingiem liczników rowerowych.

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 4.0, Głosów: 2
blog comments powered by Disqus