PODPOWIEDZI:

Rowerowo #3 - Test liczników Mio Cyclo 100 i 105

Liczniki firmy Mio działają na innej zasadzie, niż te, które najczęściej macie zamontowane na swoich rowerach. Tamte mierzą przebyty dystans na podstawie danych, zebranych z czujnika na Waszym kole, zaś te opierają się na lokalizacji GPS! To sprzęt dla osób, które widzą w rowerze coś więcej niż tylko środek transportu.

Mio Cyclo 105

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Bardzo dużo statystyk
  • Możliwość instalacji akcesoriów
  • Prosty montaż
  • Wbudowane programy treningowe
WADY
  • Gubienie sygnału GPS w lasach

Liczniki Mio Cyclo 100 i 105 pokażą Ci wiele szczegółów przebytej trasy dzięki dostępności kilku ekranów statystyk. Wśród nich znajduję się także ślad naszej trasy oraz kompas dostępny w modelu Cyclo 105.

Urządzenia możemy wzbogacić o dodatkowe akcesoria, które umożliwią nam m.in. pomiar pulsu oraz mocy - nawiązując do tej kwestii trening z pulsometrem przedstawię Wam już niebawem dzięki Mio Cyclo 105 HC. Oprócz ekranów statystyk Cyclo 100 i 105 posiadają wbudowane programy treningowe, gdzie możemy sprawdzić swoje możliwości oraz wzmocnić swój organizm. Osobiście raczej nie korzystałem z tej opcji, a skupiłem się na statystykach, bo to one są dla mnie najważniejsze. Zawsze monitoruję średnią prędkość, a w tym przypadku ciekawym rozwiązaniem jest także wskaźnik nachylenia, który pokazuje przed jakim wyzwaniem stajemy i muszę Wam powiedzieć, że nie wiedziałem, że jestem w stanie tak szybko wjeżdżać pod tak strome wzniesienia.

Najlepsze liczniki rowerowe >>>

Historia tras pozwala pochwalić się znajomym, porównać swoje wyniki z poprzednimi treningami co daje czasami niezłego kopa do dalszej pracy nad sobą. Zdarzyło mi się niestety zgubić kilka razy sygnał GPS w lasach.

Gadżet ze wszystkimi funkcjami na pokładzie w bardzo prosty sposób montujemy na naszym rowerze - za pomocą specjalnej stacji dokującej, 2 gumowych podkładek i dwóch opasek zaciskowych, czyli popularnych "trytytek" - w mgnieniu oka możemy rozpocząć treningi, bez plątaniny kabli. Urządzenia bardzo szybko się ładuje poprzez ładowarkę z wtyczką miniUSB, przez okres testu nie musiałem doładowywać urządzeń, więc bateria jest wystarczająco wytrzymała. Takie liczniki przydadzą się głównie turystom oraz profesjonalistom, gdyż zawierają wiele zaawansowanych statystyk i funkcji.

blog comments powered by Disqus
Rowerowo #3 - Test liczników Mio Cyclo 100 i 105