PODPOWIEDZI:
PODPOWIEDZI:

Ranking Kierownic | Najlepsze polecane Kierownice 2023

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 3.3, Głosów: 18

W tym dziale przygotowaliśmy najnowsze rankingi kierownic. Stworzone zostały przez naszych redaktorów i mogą pomóc Ci wybrać najlepszy produkt. Pod listą aktualnych zestawień możesz też przeczytać wartościowe porady zakupowe. Dzięki nim poznasz najważniejsze cechy i parametry sprzętu z tej kategorii. Połączenie polecanych produktów z przewodnikiem „jak kupić” będzie dla Ciebie gwarancją dobrze wydanych pieniędzy.

Poz.ObrazekNazwaTu kupisz najtaniej
1Thrustmaster T-GT II Thrustmaster T-GT II Thrustmaster T-GT II to wysokiej klasy kierownica do gier, która jest przeznaczona na PC, PS4 i PS5. Kliknij aby się przekonać!
2Logitech G923 (941-000158) Logitech G923 (941-000158) Logitech G923 (941-000158) to chętnie wybierana kierownica do gier przeznaczona do PC, Xbox One, Xbox Series S, Xbox Series X. Sprawdź sam
3Logitech G29 Racing Wheel (941-000112) Logitech G29 Racing Wheel (941-000112) Logitech G29 Racing Wheel (941-000112) to wysokiej klasy kierownica dla użytkowników PC, PlayStation 3, PlayStation 4, PlayStation 5. Sprawdź sam
4Thrustmaster T248 (4160783) Thrustmaster T248 (4160783) Thrustmaster T248 (4160783) to chętnie wybierana kierownica do gier, która sprawdzi się na takich platformach, jak PC, PS4 i PS5. Sprawdź sam
5Thrustmaster Formula Wheel Add-On Ferrari SF1000 Edition Thrustmaster Formula Wheel Add-On Ferrari SF1000 Edition Thrustmaster Formula Wheel Add-On Ferrari SF1000 Edition jest wyjątkową kierownicą dla każdego fana wyścigów. Przeznaczona do PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series S, Xbox Series X. Polecany model
6Thrustmaster T128 (4460184) Thrustmaster T128 (4460184) Thrustmaster T128 (4460184) to godna polecenia kierownica do gier wyścigowych, która jest przeznaczona dla użytkowników PC, Xbox One, Xbox Series S i Xbox Series X. Sprawdź sam
7Genesis Seaborg 400 (NGK-1567) Genesis Seaborg 400 (NGK-1567) Genesis Seaborg 400 (NGK-1567) to przystępna cenowo kierownica do gier, która sprawdzi się na Nintendo Switch, PC, PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360, Xbox One. Sprawdź sam
8Tracer Rayder 4w1 Tracer Rayder 4w1 Tracer Rayder 4w1 to bardzo tania kierownica do gier, która jest przeznaczona na takie platformy, jak PC, PS3, PS4 i Xbox ONE. Ten też ma niezłą cenę

Kierownica do gier pozwoli poczuć się jak prawdziwy kierowca. To gratka dla fanów popularnych gier wyścigowych, takich jak na przykład Need For Speed, WRC, Gran Turismo czy Forza Horizon.

Na rynku jest sporo modeli, jednak nie każda kierownica pozwoli w pełni cieszyć się zadowalającymi wrażeniami podczas grania. Przed zakupem koniecznie dowiedz się, jaką kierownicą do grania kupić, aby w pełni poczuć realistyczne efekty.

Z tą myślą powstał poradnik zakupowy z wyszczególnieniem najważniejszych zagadnień, aby wiedzieć, jaką kierownicę gamingową wybrać.

Pamiętaj, że pomocą zawsze służy ranking kierownic, w którym masz wyłożone na tacy modele w różnych cenach, które cieszą się sporym powodzeniem.

Kierownica do gier z pedałami firmy Logitech

Jak tworzymy ranking kierownic do gier?

Jeżeli w Twoim stanowisku gamingowym do szczęścia brakuje Ci jeszcze kierownicy, to doskonale się składa. Oto najistotniejsze parametry, jakimi należy się posiłkować w trakcie wyboru kierownicy, aby nie kupować kota w worku:

 • Platforma - chodzi o kompatybilność z danymi konsolami lub komputerami, a nawet systemami operacyjnymi. Zazwyczaj są kierownice zgodne z PC, PS3, PS4, PS5 lub kierownice przeznaczone do PC i konsol Xbox One, Xbox Series S, Xbox Series X. Zdarzają się produkty o szerokiej kompatybilności, czyli do niemal wszystkich platform, jak PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series S, Xbox Series X, a nawet Nintendo Switch.
 • Kąt obrotu kierownicy - określa dokładny kąt obrotu. Najchętniej wybierane są kierownice, które wykonują dwa i pół obrotu, czyli 900°. Pozwolą cieszyć się realistycznymi wrażeniami. Najtańsze kierownice do gier wykonują obrót tylko między 200° a 300°, z kolei najbardziej wymagający użytkownik nabędzie kierownicę, która potrafi obracać się o maksymalnie 1080°. Dobrze, aby był pewien zakres do wyboru, ponieważ w typowych wyścigówkach nie jest potrzebny duży kąt, lecz inaczej sytuacja wygląda już w symulatorach jazdy.
 • Przyciski - w niemal każdej kierownicy producenci stosują różne przyciski. Sęk w tym, że tylko niektóre z nich są programowalne, co zwiększa możliwości, bowiem przypiszesz im daną akcję. Dostosujesz wszystko pod własny gust. Z poziomu kierownicy masz dostęp do najważniejszych ustawień. Niektóre, na przykład kierownice Thrustmaster posiadają aż 25 przycisków, z kolei w replice kierownicy formuły 1 odwzorowane jest każde oznaczenie i przycisk.
 • Siłowe sprzężenie zwrotne Force Feedback - jego rolą jest przekazywanie wibracji i wstrząsów. Taka technika symulacyjna przekłada się na odczuwanie rzeczywistych wrażeń, podobnych przy prowadzeniu prawdziwego samochodu. Jest to zasługa silników elektrycznych umieszczonych w kierownicy. Opór ma różną intensywność, w zależności od warunków. Odczujesz poślizg, nierówności na drodze, krawężniki, kolizję.
 • Funkcja wibracji - system wibracji w kierownicach do grania gwarantuje dodatkowy realizm. Poczujesz drgania, na przykład podczas jazdy po nierównościach.
 • Podstawa z pedałami - nawet tanie kierownice potrafią oferować podstawę z pedałami. Zestaw może obejmować pedał gazu i hamulca, choć w pełni poczujesz się jak na prawdziwym torze, mając podstawę z 3 pedałami, czyli wzbogaconą dodatkowo o sprzęgło. Pedały muszą mieć optymalny opór, żeby sterowanie było precyzyjne.
 • Zmiana biegów - odbywa się najczęściej za pomocą specjalnych manetek, które są tak umiejscowione, żeby mieć do nich szybki dostęp. Najlepsze są magnetyczne łopatki zmiany biegów.
 • Średnica koła - wielkości różnią się, przedział waha się od mniej więcej 21 cm do 32 cm. Za standardową średnicę uznaje się 28 cm.
 • Komunikacja - najczęściej kierownice łączą się z daną platformą w przewodowy sposób (USB). Instalacja nie jest skomplikowana ani czasochłonna. Często kierownice są od razu wykrywane. Nieraz należy zainstalować dodatkowe sterowniki, głównie w przypadku PC.
 • Oprogramowanie - zaawansowane oprogramowania pozwolą na zmianę kąta obrotu, ustawienie oporu, przypisanie funkcji danym przyciskom.
 • Jakość wykonania - przyjrzyj się uważnie, jakie materiały zostały użyte przy produkcji kierownicy. Przykładowo wysokiej klasy kierownica gamingowa ma ręcznie szyte, skórzane pokrycie kierownicy, aluminiowe ramiona, aluminiowe łopatki zmiany biegów. Polecane są także antypoślizgowe, gumowe elementy. W przypadku podstawy z pedałami, stawiaj na te wykonane ze stali nierdzewnej, które od spodu mają przyssawki zwiększające stabilność (nie przesuwają się). Tanie kierownice są niestety wykonane z tworzywa sztucznego. Warto wspomnieć o systemie mocowania kierownicy do gier. Bazuje on na przyssawkach, niekiedy na uchwytach przykręcanych do blatu. Istotna jest długość przewodu.
 • Dodatkowe udogodnienia - tutaj przede wszystkim są to innowacyjne technologie, które wpływają na precyzję, szybką reakcję w grze, zminimalizowanie wszelkich spowolnień, szczegółowe odczuwanie warunków (większa głębia wrażeń, wzbogacenie efektów). Czujniki z efektem Halla identyfikują położenie kierownicy. Innym rodzajem przydatnych udogodnień są kolorowe diody LED, wyjście słuchawkowe, programowalne podwójne sprzęgło (szybszy start), spiralne koła zębate (cicha, gładka praca, bez zacięć). Kierownice bywają wyposażone w wbudowany wyświetlacz informujący m.in. o prędkości.
 • Opcjonalne akcesoria - poza kierownicą, możesz nabyć osobno stojak do kierownicy, stojak do pedałów, drążek zmiany biegów, specjalny fotel, hamulec ręczny.
 • Producent - skupiamy się na renomowanych markach, które zyskały spore uznanie na rynku. Radzimy, aby celować w kierownice do gier od takich firm, jak Logitech, Thrustmaster, Tracer, Genesis, Q-Smart, Defender, Cobra, Manta, Hori, PXN, FR-TEC, Esperanza.
 • Cena - śmiem twierdzić, że każdy będzie w stanie znaleźć model odpowiedni do swojego budżetu. Wybór pod tym kątem jest duży. Wszystko jest podyktowane przede wszystkim funkcjonalnością produktu. Na rynku znajdziesz kierownice w zakresie cenowym od około 200 zł do nawet ponad 3000 zł. Jak widzisz, rozbieżność jest duża.

Na czym jeszcze bazujemy podczas układania rankingu kierownic do gier?

Listy kierownic do gier są tworzone nie tylko na podstawie głównych elementów tego typu sprzętu. Wyróżniamy drugą grupę czynników, którą się zawsze sugerujemy, a mianowicie:

 • Wnikliwa analiza - rzetelnie analizujemy każdy produkt pod kątem stosunku jakości do ceny, zastosowanych technologii, udogodnień wpływających na komfort grania. Wyłaniamy największe atuty kierownic, jak również wspominamy o ewentualnych gorszych stronach danego modelu.
 • Własne doświadczenia - sami jesteśmy pasjonatami różnych gatunków gier, w tym popularnych wyścigówek. Posiadamy duże doświadczenie w wyborze różnych akcesoriów gamingowych, nie tylko klawiatur, myszek czy padów, ale również kierownic do gier.
 • Opinie internautów - Wasza zdanie jest bardzo ważne. Liczymy się z każdą opinią kupującego, zwracamy uwagę na zgłaszane przez Was największe zalety, jak i pewne wady danej kierownicy.

W powyższymi wytycznymi nie będziesz miał problemu z tym, jaką kierownicę kupić. Pamiętaj, żeby dobrać właściwą do swojej platformy, zastanowić się nad własnymi oczekiwaniami, określić budżet, jaki możesz przeznaczyć na zakup. Początkujący użytkownik, grający sporadycznie, nie potrzebuje sprzętu z najwyższej półki. Inaczej jest w przypadku, gdy jesteś zapalonym graczem i poświęcasz temu każdą wolną chwilę.

Przy wyborze pomocny okaże się ranking kierownic z prawdziwymi perełkami.

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 3.3, Głosów: 18
blog comments powered by Disqus