PODPOWIEDZI:

Test Tracer Zonda - Tania Kierownica Dla Graczy

Tracer przedstawia kierownicę Zonda. Produkt wyposażony jest w dobry system centrowania kierownicy i miękką, gumowaną otoczkę kierownicy, co sprawia iż użytkowanie jest przyjemne i dość precyzyjne. Zapraszamy na pełną recenzję niezłej kierownicy w bardzo dobrej cenie !

Tracer Zonda

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
 • niska cena
 • system centrowania kierownicy
 • dość precyzyjna
 • dobre pedały gazu i hamulca
 • uniwersalność (działa z PC oraz Playstation)
WADY
 • skrzypiąca dźwignia zmiany biegów
 • słabe przyssawki

Zonda

Kierownica Tracer Zonda dotarła do naszej redakcji w dość dużym i kolorowym kartonie. Opakowanie zostało pokryte napisami imitującymi tagi robione sprayem na miejskich murach, co sprawia że całość wygląda młodzieżowo. Na boku pudełka widnieje także rekomendacja kierowcy rajdowego Marcina Przybyszewskiego. Ta Kierownica do gier jest uniwersalnym produktem, gdyż możemy ją podłączyć do komputera PC lub konsoli Playstation.

Zonda

Po wyjęciu z opakowania pozytywnie zaskoczyło mnie wykonanie samej obręczy kierownicy. Gumowany materiał sprawia iż pewnie i wygodnie leży w dłoniach. Także średnica kierownicy wynosząca 235mm jest w sam raz. Poza tym kierownica jest bardzo fajnie dociążona, i co mnie zdziwiło jak na tak tanią kierownicę to system automatycznego centrowania kierownicy. Porusza się ona z lekkim oporem, prawie jak w prawdziwym samochodzie, a puszczona swobodnie powraca do pozycji wyjściowej. Kąt obrotu kierownicy to 270 stopni. Sprawia to, że możemy ją przekręcić całkiem mocno. Na desce rozdzielczej znajduje się także pokrętło, służące do regulacji czułości kierownicy. Jeśli ustawimy je na wartość minimalną, to aby skręcić pojazdem w grze będziemy musieli wykonać ruch w pełnym zakresie 270 stopni. Przy szybkich wyścigach może bywać to męczące, dlatego warto wyregulować czułość indywidualnie pod własne predyspozycje oraz konkretną grę.

Ranking kierownic do gier

Na kole kierownicy znajdziemy także analogowy kontroler kierunku (tak zwany "grzybek"), oraz przyciski funkcyjne. Kontroler został stworzony na wzór gamepada konsoli Playstation i przyciski oznaczono w taki sam sposób.

Po lewej stronie, na korpusie kierownicy znajdziemy także normalny d-pad kierunkowy, tuż obok sygnalizacyjnych LEDów. Zastosowanie wbudowanego w kierownicę gamepada jest bardzo praktyczne, gdyż możemy przy jej pomocy grać w gry wymagające tego typu kontrolera, bez konieczności podłączania osobno gamepada. W grach takich jak Grand Theft Auto czy Saints Row sterowanie jest ułatwione. Sterujemy postacią za pomocą gamepada na kierownicy, a kiedy sterujemy pojazdem możemy użyć samego koła i pedałów gazu i hamulca. Przyciski na kierownicy umieszczone są tak, aby grało się wygodnie kiedy korzystamy z gamepada.

Do zmiany biegów w grach możemy używać łopatek umieszczonych tuż za kierownicą lub trzy kierunkowej dźwigni zmiany biegów. Dźwignia porusza się do przodu, tyłu oraz w praco, co odpowiada kolejno, włączeniu wyższego biegu, zredukowaniu oraz biegowi wstecznemu. Jednak dźwignia porusza się opornie i bardzo głośno. Jest to najsłabszy element zestawu.

Zonda

Korpus kierownicy ma ładny design, jednak składa się w większości z plastiku nie robiącego dobrego wrażenia. Od spodu znajdują się przyssawki, dwie mniejsze po bokach oraz jedna duża z przodu. Rozwiązanie sprawdza się średnio, gdyż przednia przyssawka przy wkładaniu większej siły w grę może się odrywać. Polecam przykręcenie kierownicy do blatu załączoną śrubą mocującą. Także granie z kierownicą na kolanach nie sprawdza się. Kierownica traci stabilność gdyż sama obręcz jest dociążona, natomiast przód korpusu lekki. Brakuje dociążenia w części przedniej, tak aby kierownica nie przewracała się na gracza.

Zonda

Natomiast do przyśpieszania i hamowania służą dołączone pedały gazu oraz hamulca. O tym elemencie zestawu nie mogę powiedzieć nic złego. Pedały działają płynnie, stawiają lekki opór i powracają do pozycji wyjściowej bez zarzutu. Także elementy antypoślizgowe, umieszczone na spodzie pedałów są dobre i trzymają się dobrze podłogi.

Niestety pomimo zainstalowania sterowników oraz przetestowania w kilku grach nie udało mi się włączyć wibracji dlatego nie wypowiem się w tej kwestii.

Poza drobnymi mankamentami produkt uważam za całkiem udany, dodatkowym atutem jest cena kierownicy wynosząca około 150zł.

Zonda

Podsumowując cechy kierownicy:

 • kompatybilność z PC oraz Playstation(1,2,3)
 • średnica kierownicy 235mm
 • kąt obrotu 270 stopni
 • waga łączna 3800g
 • wibracje
 • wbudowany gamepad
 • pedały gazu i hamulca
 • łopatki do zmiany biegów
 • dźwignia zmiany biegów
 • regulacja czułości

blog comments powered by Disqus
Test Tracer Zonda - Tania Kierownica Dla Graczy