PODPOWIEDZI:

Video-Grabber Cabletech Urządzenie do Konwersji Sygnału Analogowego na Cyfrowy [Recenzja]

VideoGrabber jest nowym urządzeniem na naszym rynku. Cabletech dołączyło tym samym do grona producentów tanich, funkcjonalnych i łatwych w obsłudze urządzeń do przechwytywania i konwersji sygnału analogowego (na przykład z kaset VHS) na cyfrowy. Video-Grabber URZ0192 oferuje spory wachlarz możliwości, co zapewnia szerokie zastosowanie urządzenia. Zapraszam do naszej recenzji, gdzie Video-Grabber testowany był w najpopularniejszym zastosowaniu – przegrywaniu kaset VHS na płyty DVD.

Cabletech VIDEO-GRABBER URZ0192

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
2 GŁOSÓW
ZALETY
  • Łatwa obsługa urządzenia
  • Niewielkie wymiary
  • Szerokie możliwości wykorzystania
  • Komplet oprogramowania zarówno do konwersji sygnału, jak i do wstępnej obróbki oraz nagrania materiału na płyty DVD
  • Możliwość wykonania zrzutów ekranu jednym przyciskiem w trakcie konwersji
WADY
  • Długi czas instalacji sterowników oraz oprogramowania

Wygląd, wykonanie i zawartość opakowania

pudełko Video-Grabber Cabletech

Urządzenie Cabletech dociera do nas w niewielkim jasnym opakowaniu. W środku znajduje się oczywiście Video-Grabber wraz z gniazdem SCART, kablem USB (przedłużka) oraz kablem Mini8 (kabel z jednej strony dysponuje wtykiem microUSB, a po przeciwnej 3x RCA oraz S-Video). Oczywiście to nie jedyne akcesoria, ponieważ w pudełku nie mogło zabraknąć standardowego wyposażenia, czyli instrukcji obsługi, sterowników oraz niezbędnego oprogramowania.

akcesoria Video-Grabber Cabletech

scart Video-Grabber Cabletech

kable mini8 Video-Grabber Cabletech

Video-Grabber nie jest dużym urządzeniem. Waży zaledwie 20 gram i bez problemu możemy je schować w dłoni. Obudowa URZ0192 wykonana jest w całości z błyszczącego plastiku. Jest to rozwiązanie mało praktyczne, ale na szczęście urządzenie jest dobrze spasowane.

góra Video-Grabber Cabletech

wideok1 Video-Grabber Cabletech

Video-Grabber komunikuje się z nami portem USB w standardzie 2.0. Dla większej wygody w opakowaniu znalazła się dodatkowa przedłużka, ale o niedużej długości 21,5cm (razem z końcówkami).

Praca

Video-Grabber podłączamy do wolnego portu USB 2.0. Po instalacji sterowników, instalujemy dołączone oprogramowanie.

Dołączone akcesoria pozwalają na szerokie wykorzystanie urządzenia do konwersji sygnału w celach jego późniejszego zapisu lub na przykład wykorzystanie w celach użytkowych (możemy podłączyć je bezpośrednio do telewizora).

Rankingi telewizorów >>>

Sam zapis odbywa się oczywiście w czasie rzeczywistym. Podczas zgrywania materiału możemy wykonać zrzuty ekranu, korzystając z umieszczonego na urządzeniu dużego przycisku. Takie zrzuty zapisywane są w formacie .JPG, więc nikt nie powinien mieć problemu z ich późniejszym odczytaniem.

przycisk Video-Grabber Cabletech

Jak przykładowo wykorzystać produkt Cabletech, zaprezentowaliśmy już w osobnym poradniku.

Oprogramowanie i wygoda użytkowania

Dużą zaletą urządzenia Cabletech jest dołączone do Video-Grabber`a oprogramowanie. Na płycie znalazły się sterowniki (system nie jest w stanie sam poprawnie go zainstalować) oraz dwa programy ArcSoft: ArcSoft ShowBiz służący do przechwytywania sygnału oraz obróbki plików, oraz drugi program: Media Converter 4 Platinum (pełna wersja – ale wymagana jest aktywacja produktu). Ten drugi program umożliwia nam zapisanie plików na płycie DVD, a także wysłanie i przekonwertowanie materiału na szereg popularnych urządzeń, jak również serwisów internetowych, takich jak YouTube.

Dołączone programy są intuicyjne w obsłudze i nie wymagają dużego doświadczenia użytkownika. Ich funkcjonalność jest na tyle dobrana, że pozwalają na „zajęcie” się konwertowanym materiałem od samego początku, aż do końca. Przy użyciu tych dwóch programów możemy przechwycić i zapisać sygnał, na przykład z magnetowidu, na komputerze. Wykonać w trakcie zgrywania kasety zrzuty ekranu, które potem możemy wykorzystać na przykład do utworzenia własnej, indywidualnej etykiety. ShowBiz umożliwi nam również podstawową obróbkę materiału. Media Converter dokończy resztę pracy. Dzięki niemu przekonwertujemy plik na ostateczny format (przy okazji zmniejszymy jego wagę), zapiszemy plik na dysku DVD, czy wyślemy na dowolne urządzenie (wspierana lista jest naprawdę imponująca).

Niestety, ale jest jeden minus softu. Jego instalacja (w tym również sterowników) trwała podczas testów koszmarnie długo.

Podsumowanie

Cabletech Video-Grabber jest urządzeniem wygodnym w obsłudze i kompletnym. Użytkownik (czy przyszły nabywca) otrzymuje produkt kompletny, zarówno pod względem wyposażenia, jak i oprogramowania. Jedyne co musimy sami dokupić, to dodatkowe kable RCA w zależności od sprzętu jakim dysponujemy, aby połączyć Video-Grabbera na przykład z odtwarzaczem VHS.

blog comments powered by Disqus
Video-Grabber Cabletech Urządzenie do Konwersji Sygnału Analogowego na Cyfrowy [Recenzja]