PODPOWIEDZI:
PODPOWIEDZI:

Ranking Lamp do paznokci | Najlepsze polecane Lampy do paznokci 2023

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 0.0, Głosów: 0

W tym dziale przygotowaliśmy najnowsze rankingi lamp do paznokci. Stworzone zostały przez naszych redaktorów i mogą pomóc Ci wybrać najlepszy produkt. Pod listą aktualnych zestawień możesz też przeczytać wartościowe porady zakupowe. Dzięki nim poznasz najważniejsze cechy i parametry sprzętu z tej kategorii. Połączenie polecanych produktów z przewodnikiem „jak kupić” będzie dla Ciebie gwarancją dobrze wydanych pieniędzy.

Z pomocą dobrej lampy do stylizacji paznokci utwardzisz lakiery hybrydowe, akrylowe, żelowe oraz inne preparaty światłoutwardzalne. Zrobisz to w dowolnym momencie, bez konieczności drogiego płacenia za usługi w salonie kosmetycznym.

Nie każdy model spełni dane oczekiwania, stąd najlepiej zapoznać się ze skróconym poradnikiem zakupowym, jaką lampę do paznokci kupić. W prostej formie odkryjesz główne zagadnienia tego typu sprzętu, najistotniejsze funkcje, dodatkowe opcje warte uwagi. Dzięki ściądze, jaką lampę do paznokci wybrać, poznasz również cenionych producentów bezawaryjnych lamp do hybryd.

Tabelki ze specyfikacjami, opisy urządzeń i ich ceny znajdziesz w naszym rankingu lamp do paznokci.

Lampa do paznokci hybrydowych i żelowych użytkowanie

Jak tworzymy ranking lamp do paznokci?

W każdym zestawieniu lamp do paznokci hybrydowych i żelowych posiłkujemy się takimi cechami, jak:

 • Typ - na rynku znajdziesz 3 główne rodzaje lamp do paznokci. Są to lampy UV (tanie, wykorzystują ultrafiolet, nadają się do manicure hybrydowego i żelowego, natomiast sam proces utwardzania trwa dłużej i z większym poborem energii), lampy LED (posiadają energooszczędne i bardzo żywotne diody, szybko i równomiernie utwardzają lakier, lecz nadają się tylko do hybrydy) i lampy UV/LED (łączą w sobie dwa typy światła, co jest najlepszym rozwiązaniem, sprawdzą się w warunkach domowych i w gabinetach kosmetycznych, mają różnorodne ceny).
 • Moc - moc lampy do paznokci wpływa bezpośrednio na jej wydajność, natomiast trzeba pamiętać, że w domowym zaciszu nie trzeba wybierać najmocniejszych lamp do hybryd. Inaczej sytuacja wygląda, jak zajmujesz się tym zawodowo, a więc lampa ma się sprawdzać codziennie do różnych paznokci. Najczęściej moc godnych uwagi modeli waha się od 48 W do 90 W.
 • Ilość diod LED - diody LED w lampach do paznokci muszą być przede wszystkim inteligentnie rozmieszczone, aby nie pominąć żadnego obszaru na paznokciu. Dobrze, jak jest ich minimum 24, a najlepiej jak 36, 39, a nawet 45. Światło diod LED nie może męczyć wzroku.
 • Zasilanie - lampa do utwardzania to z reguły urządzenie zasilane sieciowo, co ma swoje plusy, gdyż nie zaskoczy Cię nagłe rozładowanie i konieczność przerwania zabiegu. Wymagany jedynie dostęp do prądu. Należy wziąć pod uwagę odległość od gniazdka, aby swobodnie podłączyć przewód. Wbudowany zasilacz/kabel USB wymaga jedynie podłączenia sprzętu przez złącze USB.
 • Sensor ruchu - lampa UV/LED z czujnikiem ruchu to bardzo wygodna opcja zarówno dla początkujących kobiet, jak i profesjonalistek. Wystarczy, że umieści się dłoń wewnątrz lampy, a lampa uruchomi się automatycznie, bez wciskania przycisku i ryzyka, że dotkniesz lakierem jakiejś powierzchni.
 • Timer - lampa do paznokci wyróżnia się często kilkoma trybami pracy. Polegają one na różnych modyfikacjach czasowych. Przykładowo jest timer 10 s, 30 s, 60 s i 99 s. Tryb Low Heat Mode (stopniowe nagrzewanie) przyda się do produktów wymagających dłuższego utwardzania, zwłaszcza do pracy z żelami budującymi. Jeżeli nie wybierzesz żadnego trybu, to lampa działa nieprzerwanie przez 120 s. Czas utwardzania musisz dobrać według rodzaju lakieru.
 • Wyświetlacz - nawet domowe lampy do paznokci oferują przydatne wyświetlacze. Ważne, aby był czytelny nawet w nasłonecznionym miejscu. Wskazuje on pozostały czas utwardzania.
 • Zdejmowany spód - lampy do manicure i pedicure powinny mieć odczepiane spody. Dolny panel ma często magnesy, dzięki czemu podstawkę łatwo zdemontować. Zapewnia to prostsze czyszczenia z wszelkich odbić palców i innych zanieczyszczeń. To także wygodny sposób do utwardzania paznokci u stóp.
 • Jakość wykonania - dobrze, jak lampa do hybryd i żeli ma na tyle sporo miejsca wewnątrz, aby swobodnie zmieściła się stopa bądź dłoń wraz z kciukami (nie musisz ich osobno utwardzać, co skutkowałoby dłuższym procesem). Ergonomiczny kształt i intuicyjne sterowanie to ważne elementy. Najlepiej, jak jest kilka prosto opisanych przycisków lub dotykowy panel sterowania.
 • Dodatkowe udogodnienia - praktycznym rozwiązaniem jest funkcja pamięci, której zadanie polega na zapamiętaniu ostatnio ustawionego czasu, po to aby kolejnym razem móc utwardzać przy tym samym ustawieniu. Warunkiem jest jednak, aby za każdym razem czas schodził do 0 (ustawiając 30 s, czekamy do 0 i wtedy ponownie lampa odliczy 30 s za drugim razem). Technologia Dual LED (podwójny zakres fal 365nm i 405nm) sprawia, że lakiery hybrydowe i żele będą skutecznie, równomiernie i szybko utwardzone. W przenoszeniu/transporcie pomoże wygodny uchwyt.
 • Producent - skuteczna lampa do paznokci musi pochodzić od zaufanej firmy, która stawia na jakość wykonania, jak najlepsze rozwiązania, bezawaryjność. Polecanymi markami lamp do hybryd są: SunOne, Oromed, Esperanza, Glamienn, Rio Beauty.
 • Cena - lampy do paznokci nie są raczej bardzo kosztownymi urządzeniami. Wszystko zależy od specyfikacji, natomiast przedział cenowy wynosi od około 70 zł do 150 zł.

Na czym jeszcze bazujemy podczas układania rankingu lamp do paznokci?

Lista lamp do paznokci została poprzedzona nie tylko główną specyfikacją, ale drugą grupą czynników, wśród której wymienia się:

 • Własne doświadczenia - wiele naszych koleżanek, dziewczyn czy kobiet z nami mieszkających dba o paznokcie, stąd przebrnęliśmy przez sporą ilość frezarek do paznokci i również lamp do paznokci. Nasze redaktorki także są zwolenniczkami tego typu sprzętów i mają na ich temat sporą wiedzę.
 • Wnikliwa analiza - szczegółowo analizujemy każdą lampę do hybryd. Wiemy, co nie jest warte przepłacania, a na co szczególnie zwrócić uwagę. Patrzymy na stosunek jakości do ceny, oferowane możliwości, elementy zwiększające skuteczność i komfort. Wszelkie gorsze strony produktu są przez nas przedstawiane, a nie ukrywane.
 • Opinie internautów - Wasze zdanie jest dla nas niezwykle cenne. Każda opinia na temat konkretnego modelu jest ważna, liczymy się z wszelkimi spostrzeżeniami, które znacznie nam pomagają.

Powyższy materiał, jaką lampę do paznokci wybrać, wyłonił przed Tobą najważniejsze cechy, aby nic się stanowiło dla Ciebie tajemnicy. Na początku określ, z jakim typem lampy chcesz pracować, ile możesz przeznaczyć pieniędzy na zakup, jakich elementów oczekujesz. Jeżeli jesteś zwolenniczką hybryd bądź żeli, to taki sprzęt pomoże osiągnąć efekt jak z salonu kosmetycznego.

Konkretne modele znajdziesz oczywiście w rankingu lamp do paznokci.

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 0.0, Głosów: 0
blog comments powered by Disqus