PODPOWIEDZI:
PODPOWIEDZI:

➤ Ranking najlepszych Foteli gamingowych 2022

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 3.4, Głosów: 10

W tym dziale przygotowaliśmy najnowsze rankingi foteli gamingowych. Stworzone zostały przez naszych redaktorów i mogą pomóc Ci wybrać najlepszy produkt. Pod listą aktualnych zestawień możesz też przeczytać wartościowe porady zakupowe. Dzięki nim poznasz najważniejsze cechy i parametry sprzętu z tej kategorii. Połączenie polecanych produktów z przewodnikiem „jak kupić” będzie dla Ciebie gwarancją dobrze wydanych pieniędzy.

Opinie o fotelach gamingowych są bardzo zróżnicowane. Bo ciężko o model, który w każdym przypadku się sprawdzi. Tworzenie rankingu foteli dla graczy nie jest więc łatwym zadaniem. Sytuacji nie poprawia to, że sporą część tego rynku tworzą bajerancko wyglądające, ale tak naprawdę tandetne i mało trwałe konstrukcje.

Nasze zestawienia mocno się więc różnią od większości klasyfikacji, które można spotkać w internecie. Ale to dlatego, że nie kierujemy się popularnością czy krzykliwymi stylistykami.

Poniżej poznasz wszystkie czynniki i priorytety, które pozwalają wyłaniać nam najlepsze fotele gamingowe. Dzięki temu przekonasz się, że warto nam zaufać.

Jak tworzymy ranking foteli gamingowych?

Przede wszystkim rzetelnie, ponieważ często kierujemy się własnymi testami, doświadczeniami i dogłębną analizą rynku. Ale żeby nie było ekstremalnie subiektywnie, choć w zasadzie takie powinny być recenzje oraz rankingi, mamy rozpiskę cech, które pomagają nam opiniować fotele gamingowe.

Poniżej wszystkie kryteria, które pomagają nam tworzyć klasyfikacje:

  • Materiał wykonania - nie ukrywam, że lubię proponować fotele w wersjach ze skórą naturalną. Dlaczego? Ponieważ eko-skóra ma tendencję do przecierania się i pękania. Jest po prostu mniej trwała w przypadku foteli gamingowych, które przecież w większości pokryte są jakąś skórą; nie mają zwykle siateczek jak fotele ergonomiczne, więc materiał wykonania jest tu kluczowy. Ale nawet w przypadku skóry ekologicznej staramy się wybierać pewne modele, np. ze starannie wykonanymi przeszyciami. Dzięki nim fotel bardziej oddycha, przepuszcza więcej powietrza i wykazuje lepszą wytrzymałość.
  • Regulacja - musi być jak najszersza. Dotyczy oparcia, podłokietników czy wysokości. Siłą foteli gamingowych są szerokie opcje regulacji, więc każdy model z rankingu powinien spełniać to założenie. Dzięki temu lepiej dostosujesz fotel do swoich gabarytów. W efekcie będzie Ci wygodniej.
  • Gęstość pianki - ważna cecha, bo pianka wypełnia fotel, więc powinna dostosowywać się do nacisku Twojego ciała. Gęstość powyżej 30 kg/m3 jest znakomitym wynikiem, choć nie tak często spotykanym w tej kategorii. W każdym razie przypisujemy plus za taki rezultat.
  • Kółka - tutaj chodzi głównie o to, aby wyselekcjonowany do rankingu fotel nie rysował nikomu podłogi. I da się to wyczuć przed zakupem, bo wystarczy spojrzeć na materiał wykonania kółek. Najkorzystniej wypadają kółka z nylonu powlekanego poliuretanem. Warto szukać takich informacji w specyfikacjach.
  • Wymiary - ściśle związane z opcjami regulacji. Stawiamy na masywne fotele gamingowe, które łatwo dostosować pod własne preferencje. Ale wyjściowo gabaryty powinny być w miarę uniwersalne, aby sprostać wysokim osobom, ale też zapewnić komfort tym niskim lub po prostu bardzo młodym.
  • Specyfika konstrukcji - tutaj doceniamy wszystkie praktyczne rozwiązania. Skrzydełek na oparciu wcale nie musi być, aby dany fotel zajął wysokie miejsce w rankingu. Patrzymy także na nietuzinkowe mechanizmy, np. regulowane podparcie odcinka lędźwiowego. Wyciągamy takie smaczki, opisujemy je i również według tego czynnika klasyfikujemy najlepsze fotele gamingowe.

To właśnie nasze główne kryteria. Dodając do tego wiedzę, doświadczenie i przeprowadzane testy, masz przed sobą rzetelne rankingi napisane przez ekspertów, a nie najemników, którzy nie mieli styczności z żadnym modelem, który wyróżnili.

A to jeszcze nie koniec. Rynek foteli dla graczy jest tak specyficzny, że postanowiłem zrobić część o tym, co nie wpływa na skład i miejsca w rankingu. Albo wpływa w minimalnym stopniu.

Co ma małe znaczenie przy tworzeniu rankingu foteli gamingowych?

Kilka cech, które (niestety) często są najważniejszym wyznacznikiem w innych rankingach. Przejdźmy do konkretów:

  • Popularność - popularne nie zawsze równa się dobre. A na tym rynku najpopularniejsze są dość tanie modele z eko-skórą, które przyciągają uwagę głównie odpustowym designem. My się na to nie nabieramy i nie proponujemy takich foteli.
  • Design - no właśnie, wygląd zewnętrzny. W teorii fotel komputerowy jest meblem, więc musi się w pewnym stopniu podobać swojemu użytkownikowi. I pasować do pomieszczenia, w którym stoi. Ale ten rynek jest przesiąknięty modelami po prostu tandetnymi. Rogi na oparciu czy poduszkach? Otwory wentylacyjne ułożone w groźne miny na oparciu? Rzucające się w oczy kolory? Śmiem twierdzić, że to proste (i niestety jakże skuteczne) zabiegi marketingowe, które mają przyciągać przede wszystkim młodszych graczy oraz osoby nie mające jeszcze dostatecznej wiedzy o fotelach kubełkowych. My takim cechom mówimy stanowcze NIE.

Dlatego też w rankingu foteli gamingowych ujrzysz modele mniej znane, ale tak naprawdę często prestiżowe. No i z bardziej stonowaną stylistyką, co ma ten atut, że taki fotel będzie pasował zarówno do pokoju nastolatka, jak i gabinetu prezesa.

Jakiej firmy fotel gamingowy?

Akurat w tej kategorii producent ma znaczenie, i to jakie! Osobiście wyróżnię noblechairs, bo to jest właśnie ten gaming, jaki chciałbym na tym rynku widzieć.

Dlaczego? Świetne wykonanie, wersje ze skórą naturalną, elegancka stylistyka, praktyczne udogodnienia - sporo atutów w ofercie tej firmy. Niestety idzie za nimi wysoka cena, ale to modele dla wymagających osób, które nie uznają kompromisów.

I według mnie potem jest długo, długo nic. Oczywiście można wspomnieć o DXRacer, ale w mojej ocenie to nie jest tak wysoka liga jak noblechairs. Moje rankingi to zresztą potwierdzają.

Opinie o fotelach gamingowych

One również są dla nas ważne, bo co użytkownik, to inne spostrzeżenia, często wartościowe i unikalne.  Dlatego też czytamy Wasze opinie. Jeżeli więc miałeś styczność z jakimś modelem, to podziel się swoją opinią w sekcji komentarzy. Jest na samym dole.

Zobacz też inne rankingi:

Ranking myszek do gierRanking podkładek pod myszkęRanking słuchawek dla graczy
Ranking monitorówRanking głośników komputerowychranking klawiatur dla graczy
Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 3.4, Głosów: 10
blog comments powered by Disqus