PODPOWIEDZI:
PODPOWIEDZI:

Ranking Elektrycznych pilników do stóp | Najlepsze polecane Elektryczne pilniki do stóp 2023

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 0.0, Głosów: 0

W tym dziale przygotowaliśmy najnowsze rankingi elektrycznych pilników do stóp. Stworzone zostały przez naszych redaktorów i mogą pomóc Ci wybrać najlepszy produkt. Pod listą aktualnych zestawień możesz też przeczytać wartościowe porady zakupowe. Dzięki nim poznasz najważniejsze cechy i parametry sprzętu z tej kategorii. Połączenie polecanych produktów z przewodnikiem „jak kupić” będzie dla Ciebie gwarancją dobrze wydanych pieniędzy.

Pękające pięty, zrogowaciały naskórek, szorstka skóra, nagniotki to dosyć częste przypadłości, z którymi człowiek nie czuje się komfortowo, a ponadto nie wygląda to estetycznie. W walce z wszelkimi niedoskonałościami pięt pomoże elektryczny pilnik do stóp. Ale nie byle jaki.

Aby nabyć urządzenie, które będzie skuteczne i przyniesie długotrwałe efekty gładkiej skóry, należy zaznajomić się ze skróconym poradnikiem zakupowym, aby wiedzieć, jaki pilnik elektryczny do stóp kupić. Zawarte w nim zagadnienia podpowiedzą, jaki elektryczny pilnik do pięt wybrać, by w szybkim czasie cieszyć się aksamitną skórą, bez kosztownych czy czasochłonnych zabiegów.

Oprócz poniższej publikacji zapoznaj się również z naszym rankingiem elektrycznych pilników do stóp, gdzie znajdują się najbardziej topowe urządzenia, które śmiało polecamy każdej osobie borykającej się z wszelkimi problemami pięt.

wygładzanie pięt pilnikiem elektrycznym do stóp

Jak tworzymy ranking elektrycznych pilników do stóp?

Lista pilników elektrycznych do pięt jest układana na podstawie takich elementów, jak:

 • Zasilanie - frezarki do stóp oferują zasilanie bateryjne, akumulatorowe lub akumulatorowo-sieciowe. Pilniki na baterie nie mają plączącego się przewodu, ale wymagają wymiany baterii i są z reguły nieco słabsze. Wydajnymi modelami są bezprzewodowe pilniki do pięt, natomiast należy zwrócić uwagę, jak długo działają, aby nie zaskoczyło Cię nagłe przerwanie pracy. Użyjesz ich nawet w podróży. Pewnym kompromisem są elektryczne pilniki o zasilaniu akumulatorowo-sieciowym, gdyż w momencie rozładowania jesteś w stanie go podłączyć i od razu dokończyć zabieg pielęgnacji stóp. Sieciowe pilniki zdarzają się rzadko i nie gwarantują takiej swobody użytkowania, jak wcześniejsze odpowiedniki. Potrzebują także dostępu do gniazdka elektrycznego.
 • Czas pracy bezprzewodowej - czas nieprzerwanej pracy dotyczy tylko akumulatorowych pilników do stóp, a nie tych na baterie. Są to różne wartości. Przykładowo jeden model jest w stanie działać bezprzewodowo przez 30 minut, 45 minut, inny przez 90 minut, podczas gdy zdarzają się wyjątki, które wyróżnia się nawet 180-minutową pracą. Niekiedy producent podaje informację, aby po 15-minutowym zabiegu zrobić przerwę. Przy okazji wspomnę, że czas ładowania wynosi przykładowo 40 minut, 90 minut. Praktyczny jest wskaźnik naładowania.
 • Ilość prędkości - na rynku są elektryczne pilniki do pięt z jedną prędkością, dwoma, a nawet i trzema. Najczęściej są to jednak 2 tryby pracy, które dostosujesz do swoich potrzeb. Przeznaczone do delikatnego usuwania lekkich zrogowaceń, do bardziej wrażliwej skóry i do wygładzania, a drugi intensywny do pozbywania się mocnych zrogowaceń (głowica obraca się z dużą prędkością).
 • Praca na mokro - wodoodporny pilnik elektryczny do stóp jest w stanie pracować zarówno na sucho, jak i na mokro, więc możesz używać go pod prysznicem. Nie straszne mu zachlapania (klasa IPX6), głowice też z powodzeniem umyjesz pod bieżącą wodą.
 • Ilość końcówek w zestawie i dodatkowe akcesoria - skuteczny pilnik elektryczny do pięt najlepiej jak posiada 2 lub 3 wymienne, obrotowe głowice, które nie powodują podrażnień. Jedna powinna być drobnoziarnista, a druga gruboziarnista. Wymiana rolek musi przebiegać prosto i szybko. Wśród dodanych akcesoriów często wymienia się wygodne etui, ochronną osłonkę zwiększającą higienę przechowywania i przydatną w podróży, jak również szczoteczkę ułatwiającą czyszczenie czy przewód USB do ładowania.
 • Wbudowana lampka LED - spora liczba elektrycznych maszynek do pięt cechuje się zintegrowanymi lampkami. Oświetlenie LED znacznie zwiększy widoczność, co jest jak najbardziej pożądaną cechą.
 • Jakość wykonania i obsługa - kształt pilnika elektrycznego powinien być na tyle ergonomiczny, aby wygodnie leżał w dłoni. Rączka musi być antypoślizgowa. Dobrze, jak budowa jest wodoodporna, wykonana z wytrzymałych materiałów. Dla alergików polecamy głowice z kwarcu, który nie uczula. Użytkowanie jest intuicyjne, z reguły znajduje się główny przycisk do włączania/wyłączania, dostosowania prędkości. W obsłudze pomocny okaże się wyświetlacz LCD, na którym zobaczysz najistotniejsze ustawienia.
 • Przydatne udogodnienia - niekiedy zdarza się, że na końcu rączki elektrycznego pilnika do stóp znajduje się tarka-pilnik do manualnego usuwania zrogowaceń, która jest polecana do wstępnej pielęgnacji. Praktycznym rozwiązaniem jest czujnik czyszczenia, który polega na automatycznym wyłączeniu urządzenia po określonym czasie, celem jest wyczyszczenie. Bywa, że urządzenie potrafi się samodzielnie wyłączyć w chwili, gdy nacisk jest zbyt duży. Dobrze, jak znajduje się zabezpieczający przycisk blokujący. Możesz się spotkać z funkcją ładowania indukcyjnego, czyli umieszczasz pilnik na specjalnej podstawce. Sprzątanie spiłowanego naskórka nie będzie problematyczne, gdy pilnik posiada funkcję zasysania i zbiornik, w którym zbiera się martwy naskórek.
 • Producent - precyzyjny pilnik elektryczny do stóp musi pochodzić od zaufanego producenta, któremu zależy na zachowaniu renomy i tym samym przykłada się do jakości swoich produktów. Cenionymi markami są np. Scholl, Götze & Jensen, Beurer, Beautifly, Medel, Cecotec, Bellissima, Rio, Teesa, Panasonic, Philips, Łucznik, Eta.
 • Cena - jednorazowa inwestycja w urządzenie do usuwania zrogowaciałego naskórka nie jest szczególnie droga. Dobre modele kupisz w przedziale od około 120 zł do mniej więcej 250 zł.

Na czym jeszcze bazujemy podczas układania rankingu elektrycznych pilników do stóp?

W trakcie tworzenia zestawień domowych pilników elektrycznych sugerujemy się również inną grupą czynników, w której wymienia się:

 • Własne doświadczenia - my też jesteśmy tylko ludźmi i niektóre problemy nie są nam obce. Przy okazji testujemy różnego rodzaju sprzęt do pielęgnacji. Na temat pilników elektrycznych do stóp też zdobyliśmy na tyle wiedzy, aby Wam ją przekazywać.
 • Wnikliwa analiza - przykładamy wagę, aby w najbardziej szczegółowy sposób przeanalizować dany produkt. Patrzymy na jego stosunek jakości do ceny, elementy wpływające na komfort i bezpieczeństwo, opcje zwiększające funkcjonalność i skuteczność działania. Nie ukrywamy wad, jeżeli takowe są.
 • Opinie internautów - Wasze zdanie na temat konkretnego urządzenia jest dla nas niezwykle cenne. Zawsze chętnie zapoznajemy się z Waszymi spostrzeżeniami, za co chwalicie produkt, a czego Wam z nim brakuje lub co byście zmienili.

Powyższa ściąga pomoże odpowiedzieć na pytanie, jaki elektryczny pilnik do stóp wybrać. Zastanów się, jaki budżet możesz przeznaczyć, czy zależy Ci tylko na bezprzewodowych urządzeniach, jakich opcji oczekujesz. Pamiętaj, aby odwiedzić ranking elektrycznych pilników do pięt, gdzie znajdują się produkty, których możecie być pewni.

Nie zapominaj, że najlepsze efekty uzyskasz, stosując pilnik elektryczny regularnie wraz z odpowiednim kremem do stóp.

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 0.0, Głosów: 0
blog comments powered by Disqus