PODPOWIEDZI:
PODPOWIEDZI:
Sharp FQ8EG - Telewizor 65cali, QLED za mniej niż 4000 zł 💰

Ranking Wieży stereo | Najlepsze polecane Wieże stereo 2024

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 3.0, Głosów: 25

W tym dziale przygotowaliśmy najnowsze rankingi wieży stereo. Stworzone zostały przez naszych redaktorów i mogą pomóc Ci wybrać najlepszy produkt. Pod listą aktualnych zestawień możesz też przeczytać wartościowe porady zakupowe. Dzięki nim poznasz najważniejsze cechy i parametry sprzętu z tej kategorii. Połączenie polecanych produktów z przewodnikiem „jak kupić” będzie dla Ciebie gwarancją dobrze wydanych pieniędzy.

Wieża stereo to dosyć kompaktowy sprzęt muzyczny, który umożliwi słuchanie ulubionych piosenek w zaciszu domowym. To dobry sposób na zrelaksowanie się po ciężkim dniu. Tylko dobra wieża zapewni wysokiej jakości brzmienie, dlatego zachęcam do przeglądania rankingu wież stereo.

Ten skrócony poradnik zakupowy pomoże odpowiedzieć na pytanie, jaką wieżę stereo kupić, aby cieszyć się czystym dźwiękiem. Za chwilę dowiesz się, na jakie główne parametry ze specyfikacji zwrócić uwagę, za jakie funkcje i udogodnienia warto dopłacić. Wszystko po to, abyś wiedział, jaką wieżę stereo wybrać.

Wieża firmy PHILIPS widok z frontu

Jak układamy ranking wież stereo?

Tworząc zestawienie wież, posiłkujemy się czołowymi zagadnieniami, takimi jak:

 • Maksymalna moc - moc wieży to ogromnie istotny element. Wartość może wynosić od około 16 W do nawet 200 W. Im wyższa moc, tym większa pewność, że sprawdzi się w salonie, a nie tylko malutkim pomieszczeniu.
 • Łączność bezprzewodowa - w zależności od modelu może to być łączność Bluetooth, NFC, Wi-Fi czy AirPlay 2.
 • Złącza - najczęściej spotkasz się z wejściem USB, dzięki któremu podepniesz pamięć zewnętrzną. Mile widziane złącze HDMI umożliwiające podłączenie miniwieży stereo z telewizorem, co w efekcie da czysty, przestrzenny dźwięk podczas oglądania filmów. Innymi dostępnymi złączami mogą być AUX, złącze optyczne, złącze słuchawkowe, Ethernet.
 • Obsługiwane formaty audio - ten aspekt również nie powinien zostać pominięty. Obsługiwanymi formatami mogą być MP3, WMA, WAV, DSSD, FLAC, AIFF, AAC, ALAC.
 • Odtwarzacz płyt - wieża stereo z odtwarzaczem pozwoli odtworzyć płytę CD, co jest przydatną opcją.
 • Radio - w przypadku wież możesz mieć do czynienia z radiem internetowym, radiem analogowym z pamięcią, radiem cyfrowym DAB.
 • Dodatkowe funkcje - niekiedy zdarzają się bardzo ciekawe opcje. Wśród takich polecamy zwłaszcza korektor dźwięku, funkcję podbicia basów, obsługę przy użyciu smartfona, kompatybilność z asystentem głosowym (Asystent Google lub Amazon Alexa), obsługę aplikacji muzycznych (Tidal, Spotify, Deezer), system dźwięku przestrzennego, regulację tonów wysokich/niskich, włącznik/wyłącznik czasowy, wbudowany zegar.
 • Jakość wykonania - wieże muzyczne najczęściej składają się z jednostki centralnej oraz dwóch głośników. Te trzy elementy są odrębne. Dobrze, jeżeli obudowa głównej części jest zrobiona z aluminium, bowiem wykazuje odporność na zarysowania, uszkodzenia. Głośniki natomiast mogą posiadać drewnianą obudowę. Konstrukcja głośników powinna być przynajmniej dwudrożna. Multimedialny wyświetlacz (obowiązkowo wyraźny) nie dość, że dodaje uroku, to jeszcze wskazuje najistotniejsze informacje dotyczące odtwarzanego utworu czy aktualnych ustawień.
 • Sterowanie - obsługa wież stereo tak jak wspomniałam wcześniej może się odbywać za pomocą Twojego telefonu (w zależności od modelu), standardowo przy użyciu przycisków lub za pomocą pilota zdalnego sterowania.
 • Producent - tylko dobra marka stawia na solidne wykonanie, tak aby sprzęt właściwie służył przez wiele lat. W przypadku wież stereo celuj w takie firmy, jak: Yamaha, Panasonic, Denon, Sony, Philips, JVC, Blaupunkt, Sharp, Onkyo, Kruger&Matz, Technisat, Lenco, Kenwood, Pioneer, Manta, Grundig, Ferguson, Sencor.
 • Cena - rozpiętość cenowa miniwież jest dosyć spora, co udowadnia niejeden ranking wież stereo. Kupisz urządzenie zarówno za kwotę około 300 zł, jak i za 3500 zł.
 • Design - wygląd wież stereo jest bardzo nowoczesny. Pod względem wizualnym dobierzesz sprzęt, tak aby pasował do pozostałych. Wieże najczęściej występują w kolorystyce czarnej, srebrnej, białej, brązowej, szarej, a często mają połączone kolory.

Na czym jeszcze bazujemy podczas tworzenia rankingu wież stereo?

Istnieje druga grupa czynników, które tworzą pewne wytyczne podczas układania klasyfikacji wież stereo. Mowa o:

 • Własnych doświadczeniach - każdy z nas lubi posłuchać dobrej muzyki przy jak najlepszej jakości dźwięku. Interesuje nas tylko czyste brzmienie, bez zniekształceń, za to z głębokimi basami. Mieliśmy do czynienia z wieloma modelami i możemy na ten temat sporo powiedzieć.
 • Wnikliwej analizie - dokładnie analizujemy każdy produkt pod względem jakości do ceny, specyfikacji, oferowanych możliwości, największych zalet. Wyłapujemy także słabsze strony konkretnego modelu.
 • Opiniach internautów - zawsze posiłkujemy się Waszym zdaniem. Wszelkie zgłaszane uwagi są niezwykle cenne, dlatego za każdym razem zachęcamy do dzielenia się z nami swoimi spostrzeżeniami.

Z powyższego materiału dowiedziałeś się, jakie są główne elementy wież. Dzięki temu już wiesz, jak kupić wieżę stereo dla siebie lub dla kogoś bliskiego jako prezent. Już na samym początku określ swój budżet, patrz tylko na renomowanych producentów, określ swoje wymagania co do sprzętu. Pomocą zawsze służy również ranking wież stereo.

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 3.0, Głosów: 25
blog comments powered by Disqus