PODPOWIEDZI:

Test miniwieży Grundig M 3000 BT - Powrót legendarnej marki

Patrząc na rynek sprzętu audio, tego raczej niskobudżetowego, to w sklepach królują wszelkiego rodzaju głośniki bluetooth większe lub mniejsze, zestawy 2.1 do komputera czy boomboxy. Co z najbardziej klasycznym wydaniem tego sprzętu, czyli z miniwieżami?

Grundig M3000BT

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
11 GŁOSÓW
ZALETY
  • Jakość dźwięku
  • Funkcjonalność
  • Wygląd
WADY
  • Brak funkcji internetowych

Okazuje się, że miniweże mają się bardzo dobrze i oferują jakość jakiej pozazdrościłaby niejedna nowoczesna konstrukcja. Przynajmniej tak to wygląda ze sprzętem, który mam tu dziś.

Moi drodzy, tak dobrze wspominana z dawnych czasów firma Grundig wraca na rynek audio. Zajęła sobie segment niedrogich, prostych rozwiązań, które nawiązywać mają do tych dobrych tradycji podanych jednak w odświeżonej formie.

miniwieża Grundig M300bt

Sprzęt, który pokaże Wam dziś to prosta miniwieża M 3000 BT, kosztująca niedużo, bo 599 zł i oferująca wszystko co niezbędne.

Wygląd miniwieży Grundig M 3000 BT

Wygląd zewnętrzny - najpierw jednostka centralna - ta wykonana w bryle prostopadłościanu w srebrnej kolorystyce z minimalną ilością przycisków i pokręteł oraz niedużym wyświetlaczem umieszczonym na czarnym kontrastującym pasku.

Aktualna CENA miniwieży Grundig M 3000 BT >>>

Liczba przycisków bardzo ograniczona co moim zdaniem jest dobre, bo jest łatwe w obsłudze (tu uruchamiamy, tu zmieniamy źródło, a tu regulujemy głośność, no i w razie czego do sterowania odtwarzaniem płyty CD 5 przycisków na tej górnej części). Gdybyśmy potrzebowali więcej funkcji, to wszelkimi możemy sterować za pomocą dołączonego pilota.

Grundig M300bt sterowanie, front

Głośniki te wyglądają bardzo klasycznie, są to konstrukcje wykonane z lekkiej sklejki typu bass reflex, znajdziemy tu głośnik średnio-niskotonowy oraz kopułkę wysokotonową. Z tyłu otwór wypuszczający niskie tony. Front wykonany z tworzywa sztucznego i zakryty jest materiałową czarną maskownicą, na której znajdziemy nieduże oznaczenie producenta.

Chciałoby się żeby głośniki były nieco cięższe i wykonane z drewna, jednak to nie jest jeszcze ta półka cenowa. W tym przedziale inni i tak produkują konstrukcje z tworzyw sztucznych, nieco mniejsze niż w naszym Grundigu, więc jest nieźle.

Grundig M300bt design

Funkcjonalność miniwieży Grundig M 3000 BT

Wszystkie niezbędne, a nawet trochę więcej - jest tu oczywiście odtwarzacz CD, jest wbudowane radio - stroi się automatycznie i zapamiętuje 40 stacji - poza tym wejście USB dające możliwość odtwarzania bezpośrednio z mobilnych nośników oraz moduł Bluetooth - ten odpowiada na większość potrzeb połączeń bezprzewodowych z tabletem, smartfonem, laptopem.

Grundig M300bt logo na rogu

Wszystko działa, dodatkowo na rogu znajdziemy wejście aux, czyli możemy podłączyć pod tę wieżę dowolne urządzenie, jak komputer, telewizor itd. Ja np. korzystam z niej i jak z radia, i jako z zestawu audio do komputera - sprawdza się dobrze i lepiej niż większość zestawów głośników komputerowych w tej cenie.

Podłączenie i sterowanie całym zestawem dla każdego kto miał cokolwiek wspólnego z jakimkolwiek sprzętem grającym będzie bardzo proste. Głośniki podłączamy do dedykowanych złącz głośnikowych, całość do prądu i wszystko działa.

To o czym już wspomniałem, czyli stacje radiowe, możemy zaprogramować automatycznie, a sparowanie Bluetooth również odbywa się od razu po przełączeniu źródła. O tym, jak odtwarza się płytę CD lub muzykę z Pendriva, chyba nie muszę mówić, jest to banalnie proste i jeden nieduży pilot we wszystkim nam pomaga.

Grundig M300bt czarny pasek

Słuchając muzyki, możemy ustawić nasz ulubiony tryb dźwięku - jest Rock, Pop, Jazz Flat i Classic, nie ma klasycznego equalizera, ale myślę, że jak na prostą miniwieżę, to powinno wystarczyć.

Dodatkowo jest timer, funkcja Sleep, zegarek, czyli wszystko to co niezbędne.

Jakość dźwięku w Grundig M 3000 BT

Te rzeczy, o których dotychczas mówię mogą Was nie porwać, zdaję sobie sprawę, ale ostatnie, czyli najważniejsze, już powinno zwrócić uwagę.

Ta wieża naprawdę dobrze gra. Jak na konstrukcję za 599 zł z lekkimi 50-wattowymi głośnikami, nie spodziewałem się, że będzie ona oferowała tyle energii. Ten dźwięk jest mocny, daje porządnego kopa i nie jest ani plastikowy jak to bywa u konkurencji z mniejszymi głośnikami, ani nie trzeszczy nawet przy głośniejszym graniu. A potrafi głośno zagrać? Potrafi i to zdecydowanie w moim 25-metrowym pomieszczeniu jest w stanie rozkręcić niezłą domówkę, dać dobry bas, ale bez zbędnego dudnienia.

Grundig M300bt z glośnikiem

Chociaż przyznam, że od kiedy ją mam, to słucham z niej radia na co dzień, głośniki stoją rozstawione blisko komputera i w takim charakterze sprawdza się ona po prostu świetnie.

No a jeśli ktoś by chciał coś więcej, potrzebuje wi-fi, radio internetowe Spotify itd. to podobno już niedługo ma się pojawić wersja M3100 BT, która ma być wyposażona właśnie w takie moduł sieciowe.

Grundig M 3000 BT ocena 4 z testu

blog comments powered by Disqus
Test miniwieży Grundig M 3000 BT - Powrót legendarnej marki