PODPOWIEDZI:
PODPOWIEDZI:

Ranking Pulsoksymetrów | Najlepsze polecane Pulsoksymetry 2023

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 0.0, Głosów: 0

W tym dziale przygotowaliśmy najnowsze rankingi pulsoksymetrów. Stworzone zostały przez naszych redaktorów i mogą pomóc Ci wybrać najlepszy produkt. Pod listą aktualnych zestawień możesz też przeczytać wartościowe porady zakupowe. Dzięki nim poznasz najważniejsze cechy i parametry sprzętu z tej kategorii. Połączenie polecanych produktów z przewodnikiem „jak kupić” będzie dla Ciebie gwarancją dobrze wydanych pieniędzy.

Pulsoksymetr to poręczne urządzenie do mierzenia saturacji i pulsu. Za sprawą kieszonkowych wymiarów z powodzeniem zabierzesz go ze sobą w każdą podróż. Posłuży między innymi osobom zmagającym się z chorobami układu oddechowego, układu krążenia, astmą. Znajdzie zastosowanie w szpitalach, Izbach Przyjęć. Dokładny pulsoksymetr sprawdzi się również dla osób uprawiających sport. Przykłady godnych uwagi modeli znajdziesz w rankingu pulsoksymetrów.

Poniższy skrócony poradnik zakupowy odpowie na pytanie, jaki pulsoksymetr kupić, aby pomiary były wiarygodne, a obsługa prosta i komfortowa. Dowiesz się, jakie są podstawowe funkcje, główne parametry ze specyfikacji, czołowe cechy i praktyczne udogodnienia, po to, aby wiedzieć, jaki pulsoksymetr na palec wybrać. Jeżeli chcesz znać stan swojego zdrowia, na bieżąco kontrolować saturację krwi i tętno, to zakup tego produktu będzie dobrą inwestycją.

pulsoksymetr medyczny TRUELIFE

Jak układamy ranking pulsoksymetrów?

Tworząc zestawienie dokładnych pulsoksymetrów, kierujemy się takimi elementami, które wpływają na precyzyjność pomiarów, swobodne korzystanie, komfortową obsługę i funkcjonalność.

Wśród nich wymienia się:

  • Zasilanie - pulsoksymetry to najczęściej produkty zasilane bateryjnie, co sprawia, że są one bardzo mobilne. Rzadziej można spotkać model zasilany akumulatorowo, którego ładowanie odbywa się poprzez kabel USB.
  • Zakres pomiaru saturacji - sięga od 35% do 100%, chociaż czasami jest to wartość od 70% do 100%.
  • Zakres pomiaru pulsu - najpopularniejsze są pulsoksymetry o zakresie pomiaru pulsu 30 - 250 bpm. Niekiedy uda się znaleźć model, którego maksymalna wartość sięga nawet 254 uderzeń na minutę, a minimalna zaczyna się już od 0.
  • Dokładność pomiaru saturacji - kupując pulsoksymetr, chyba każdemu zależy na precyzyjności pomiarów. Czołowe modele oferują dokładność pomiaru saturacji na poziomie ±2% (zwłaszcza w zakresie (w zakresie 70 - 100%).
  • Dokładność pomiaru pulsu - pulsoksymetry zazwyczaj mierzą tętno z dokładnością od ±1 odczytu do ±3 odczytu.
  • Wskaźnik zużycia baterii - wskaźnik naładowania baterii informuje, jaki jest jej poziom, tak aby pulsoksymetr nigdy nie przestawał działać w niezapowiedzianym momencie.
  • Funkcja automatycznego wyłączania - samoczynne wyłączanie po kilku sekundach wpływa na mniejsze zużycie baterii. Nie musisz się martwić, czy wyłączyłeś urządzenie.
  • Łączność Bluetooth - bezprzewodowa łączność to dodatkowa funkcjonalność dająca dostęp do aplikacji mobilnej. Na swoim telefonie możliwe będzie analizowanie i przechowywanie danych, udostępnianie je innym (np. lekarzowi).
  • Pamięć pomiarów - bywają pulsoksymetry, które zapamiętają aż do 100 ostatnich pomiarów.
  • Oznaczenie CE - każdy pulsoksymetr medyczny powinien mieć oznaczenie CE, czyli certyfikat potwierdzający wiarygodność zgodnie z normami europejskimi, bezpieczeństwo.
  • Dodatkowe udogodnienia - miłym akcentem jest wyświetlacz, który posiada regulację jasności bądź kilka trybów obrazowania danych pod własne gusta. Kolejnym udogodnieniem jest czujnik antywstrząsowy, alarm dźwiękowy, indeks perfuzji. Hipoalergiczny materiał silikonowy umożliwia stosowanie również przez dzieci.
  • Akcesoria w zestawie - niekiedy w komplecie znajdziesz futerał do przymocowania do paska, smyczkę, etui podróżne, rzemyk na szyję.
  • Producent - w przypadku każdego sprzętu zawsze radzę celować tylko w cenione marki, które dbają o jakość swoich urządzeń i długotrwałą, bezawaryjną pracę. W naszych rankingach pulsoksymetrów znajdziesz tylko renomowanych producentów. W przypadku pulsoksymetrów mogą to być firmy takie, jak Vitammy, OroMed, Beurer, Intec, iHealth, Braun, TrueLife, Alecto, HoMedics, Tech-Med, Medisana, Yonker, Frahs, Contec, Konsung, Mesmed.
  • Cena - pulsoksymetry nie są na ogół drogimi urządzeniami do pomiaru saturacji i pulsu, niemniej widać niejednokrotnie różnice między poszczególnymi modelami. Zakres cenowy polecanych pulsoksymetrów zaczyna się od około 80 zł do 269 zł.

Na czym jeszcze bazujemy podczas tworzenia rankingu pulsoksymetrów?

Do drugiej grupy czynników, którymi posiłkujemy się w trakcie układania klasyfikacji pulsoksymetrów zalicza się:

  • Własne doświadczenia - każdemu powinno zależeć na swoim zdrowiu. Lubimy gadżety, które potrafią niejako określić stan naszego organizmu. Przyglądamy się każdemu detalowi, wyłaniamy atuty, patrzymy, na co zwrócić szczególną uwagę.
  • Wnikliwa analiza - dokładnie analizujemy każdy pulsoksymetr pod kątem stosunku jakości do ceny, oferowanych opcji, dodatkowych możliwości.
  • Opinie internautów - posiłkujemy się Waszym zdaniem, które jest dla nas niezwykle istotne. Dlatego też zapoznajemy się z Waszymi opiniami, bowiem każda zgłoszona uwaga jest cenna.

Z powyższego materiału dowiedziałeś się, jak kupić dokładny pulsoksymetr. Przed zakupem pomyśl, na jakich funkcjach Ci najbardziej zależy, czego oczekujesz od urządzenia, ile możesz przeznaczyć budżetu na jego zakup. Oczywiście sugeruj się modelami wymienionymi w rankingu pulsoksymetrów.

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 0.0, Głosów: 0
blog comments powered by Disqus