PODPOWIEDZI:
PODPOWIEDZI:

Ranking Wag łazienkowych | Najlepsze polecane Wagi łazienkowe 2024

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 3.4, Głosów: 14

W tym dziale przygotowaliśmy najnowsze rankingi wag łazienkowych. Stworzone zostały przez naszych redaktorów i mogą pomóc Ci wybrać najlepszy produkt. Pod listą aktualnych zestawień możesz też przeczytać wartościowe porady zakupowe. Dzięki nim poznasz najważniejsze cechy i parametry sprzętu z tej kategorii. Połączenie polecanych produktów z przewodnikiem „jak kupić” będzie dla Ciebie gwarancją dobrze wydanych pieniędzy.

Wagi łazienkowe elektroniczne pozwolą regularnie kontrolować masę ciała i śledzić postępy, co niejednokrotnie bardzo motywuje do dalszego działania.

W walce o idealną sylwetkę ważne jest podjęcie pierwszego kroku, jakim jest wybór wagi łazienkowej. Nie każdy jednak wie, jaką wagę łazienkową kupić, stąd z pomocą przychodzi skrócony poradnik zakupowy. Dowiesz się z niego, jaką elektroniczną wagę łazienkową wybrać.

W rankingu wag łazienkowych znajduje się wiele modeli na każdą kieszeń. Począwszy od bardziej zaawansowanych, po prostsze produkty dla mniej wymagających użytkowników.

ważenie na elektronicznej wadze łazienkowej

Jak tworzymy ranking wag łazienkowych?

Każdą klasyfikację wag łazienkowych rzetelnie układamy pod potrzeby różnych osób.

Najważniejszymi parametrami, jakie należy wziąć pod uwagę przy zakupie elektronicznej wagi łazienkowej, są:

  • Rodzaj wagi łazienkowej - wyróżniamy dwa główne typy wag: mechaniczne i elektroniczne. W swoich rankingach wag łazienkowych nie pojawiają się jednak wagi mechaniczne, gdyż nie są na tyle dokładne, jakbyśmy chcieli. Pod względem funkcjonalności, precyzyjności i designu stanowczo prym wiodą elektroniczne wagi do łazienki. Spotkasz się również z łazienkowymi wagami smart, które dają dużą ilość możliwości.
  • Dokładność pomiaru - najdokładniejsze wagi łazienkowe oferują dokładność pomiaru do 50 g lub do 100 g. To satysfakcjonująca wiadomość. Mniej precyzyjnych nie spotkasz na naszych listach.
  • Maksymalne obciążenie - osoby zmagające się z otyłością nie zawiodą się. Maksymalna nośność wag łazienkowych wynosi najczęściej do 150 kg, do 180 kg, a nawet do 200 kg.
  • Jakość wykonania - w elektronicznych wagach łazienkowych bardzo ważne jest wykonanie platformy. Powierzchnie są zazwyczaj zrobione z wytrzymałego szkła hartowanego (proste również w czyszczeniu), niekiedy z metalu bądź drewna. Nie zaleca się wyboru wag z plastikowymi, śliskimi i mało żywotnymi platformami. Spodziewaj się także elektrod ze stali nierdzewnej i antypoślizgowych podstaw zapewniających stabilność. Dobrze, jak krawędzie wagi są zaokrąglone, aby uniknąć skaleczenia stóp. Znajdziesz wagi w przeróżnych wariantach kolorystycznych. Baterie potrafią gwarantować nawet do 12 miesięcy działania.
  • Pamięć użytkowników - inteligentne wagi łazienkowe często umożliwiają zapis danych do nawet 16 osób. To oznacza, że każdy członek rodziny bądź ktoś z przyjaciół również będzie mógł śledzić swoją wagę.
  • Dodatkowe pomiary - analityczne wagi łazienkowe pomogą lepiej poznać skład swojego ciała. Takie wagi bardzo polecamy. Obliczą przykładowo zawartość wody w organizmie, masę kostną, masę mięśniową, tkankę tłuszczową, tłuszcz trzewny, zapotrzebowanie kaloryczne, czynną przemianę materii, wiek metaboliczny, wskaźnik BMI.
  • Aplikacja mobilna - wagi łazienkowe z łącznością Bluetooth lub Wi-Fi pozwolą pobrać bezpłatną aplikację mobilną na Twój telefon. Dzięki temu zawsze masz wgląd do swoich pomiarów, możesz je na bieżąco porównywać.
  • Przydatne udogodnienia - nie wybieramy sprzętu do domu ze zbędnymi bajerami, za które trzeba tylko więcej dopłacać. Odnośnie wag łazienkowych stawiamy na takie udogodnienia, jak wyraźny, podświetlany wyświetlacz, automatyczna kalibracja, tryb gościa umożliwiający proste zważenie się bez zapisu danych, dedykowane programy, funkcję automatycznego wyłączania dla większej żywotności baterii, wskaźnik poziomu baterii, wskaźnik przeciążenia, widżet pogodowy, przełączanie jednostek, automatyczne rozpoznawanie użytkownika.
  • Cena - ceny wag łazienkowych elektronicznych zaczynają się od niskiego pułapu, dlatego też nie warto już inwestować w mechaniczne odpowiedniki. Wszystko jednak zależy od poziomu zaawansowania danej wagi, dlatego na liście pojawiły się urządzenia od mniej więcej 100 zł do nawet 700 zł.
  • Producent - w rankingach wag łazienkowych zawsze umieszczamy produkty tylko znanych marek. W przypadku wag elektronicznych do łazienki są to takie firmy, jak: Xiaomi, Garmin, Beurer, Withings, Truelife, Eufy, OROMED, Eta, Cecotec, Huawei, Blaupunkt, Götze & Jensen, Concept, Soehnle, Tech-Med.

Na czym jeszcze bazujemy podczas wyboru wagi łazienkowej?

W drugiej grupie czynników, jakie bierzemy pod uwagę w trakcie tworzenia zestawienia wag łazienkowych, wymienia się:

  • Własne doświadczenia - jak wiadomo, nikt nie jest idealny. Wielu z nas też pragnie zgubić kilka kilogramów, zatem wyposażyliśmy się w dobre wagi łazienkowe do dokładnego pomiaru. Z doświadczenia wiem, jak bardzo motywuje każdy kilogram w dół. Wiemy, czemu najbardziej się przyjrzeć, żeby model spełniał oczekiwania zarówno sportowców, jak i osób chcących prowadzić zdrowy tryb życia.
  • Wnikliwa analiza - dokładnie analizujemy wybraną wagę personalną zarówno pod kątem stosunku jakości do ceny, jak i słabych oraz mocnych stron, najważniejszych funkcji.
  • Opinie internautów - Wasze zdanie jest dla nas priorytetem, dlatego liczymy się z każdą napotkaną opinią na temat wybranego modelu.

Koniecznie kieruj się powyższymi zagadnieniami, jeżeli chcesz wiedzieć, jak kupić wagę łazienkową. Określ, na jakich funkcjach zależy Ci najbardziej i jaki możesz przeznaczyć budżet. Pamiętaj, że pomocą zawsze służy ranking wag łazienkowych z topowymi modelami.

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 3.4, Głosów: 14
blog comments powered by Disqus