PODPOWIEDZI:

Wagi Łazienkowe – Podpowiadamy Jak Wybrać Wagę Łazienkową

Wagi Łazienkowe – Podpowiadamy Jak Wybrać Wagę Łazienkową

Czym byłoby noworoczne postanowienie poprawy, bez punktu o zrzuceniu kilku zbędnych kilogramów? Aby zmierzyć efekty ciężkich treningów, niezbędna będzie waga łazienkowa. Ale jaką wybrać? Mechaniczną, elektryczną, a może tą z pomiarem składu ciała? Podpowiadamy, na które funkcje warto zwrócić uwagę.

Waga mechaniczna

Najprostszym typem wag łazienkowych jest waga mechaniczna. Wykorzystują one mechanizm analogowy, który nie potrzebuje zasilania elektrycznego. Aby pomiar był dokładny, należy wyzerować wagę przed każdym ważeniem specjalnym pokrętłem. Niestety, wagi mechaniczne mogą być nieprecyzyjne, zwłaszcza po dłuższym okresie użytkowania. Ich dokładność oscyluje w granicach 500 g-1 kg.

Zobacz też: Ranking wag łazienkowych

Wagi elektryczne

Dużo popularniejsze i niewiele droższą są obecnie elektryczne wagi łazienkowe. Zasilane są poprzez baterie, które wytrzymują dosyć długo, jednak warto je wymieniać przed całkowitym wyczerpaniem. Dlaczego? Mocno zużyta bateria może zafałszować wynik pomiaru. Wagi elektryczne mogą być wykonane z najróżniejszego materiału, jednak najpopularniejszym z nich jest szkło. Dokładność wag elektrycznych jest dużo większa niż mechanicznych. Wynosi od 50 g do 500 g.

waga łazienkowa

Ekran

Wskaźnik wagi łazienkowej powinien być przede wszystkim duży i czytelny. Zwróć uwagę, z jaką dokładnością podawany jest wynik pomiaru. Rozsądne minimum to jedno miejsce po przecinku (1/10). Wyświetlacze mogą być wykonane w technologi LCD lub LED, przy czym te drugie zużywają znacznie mniej energii. Przydatną funkcją jest podświetlenie, dzięki czemu z łatwością odczytasz wynik nawet w kiepskim świetle. Jeśli masz problem ze wzrokiem i nie chcesz podczas każdego ważenia szukać okularów, wybierz wagę łazienkową z oddzielnym ekranem, który łączy się z wagą za pomocą fal radiowych. Możesz go położyć na szafce.

Analiza tkanki tłuszczowej

Chcesz, aby Twoje odchudzanie było bezpieczne i efektywne? Zainwestuj w wagę łazienkową z pomiarem składu ciała. Dzięki możliwości zmierzenia poziomu tkanki tłuszczowej sprawdzisz, czy zrzucone kilogramy to rzeczywiście niechciany tłuszczyk. Problemem osób chcących schudnąć jest bowiem to, że nieodpowiednie odchudzanie kończy się często utratą masy mięśniowej, a nie tłuszczowej. Jest to oczywiście zjawisko bardzo niepożądane. Doprowadza do stanu tzw. skinny fat, czyli pozornie szczupłej sylwetki, która w rzeczywistości nadal jest mocno otłuszczona. Z problemem tym mierzą się często osoby uprawiające długotrwały wysiłek fizyczny, np. biegacze, rowerzyści, itd.

waga łazienkowa

Analiza poziomu wody

Szybka utrata kilku kilogramów nie zawsze zwiastuje sukces. Często wiąże się jedynie z utratą nadmiaru wody. Analiza wody zawartej w organizmie pozwoli nam ocenić, czy zrzucenie lub nabranie kilku kilogramów nie wiąże się z poziomem wody. Pomoże nam także sprawdzić, czy odpowiednio nawadniamy organizm oraz czy nasza dieta nie powoduje zatrzymania wody w organizmie.

Pomiar masy mięśniowej

Każdy początkujący adept kulturystyki wie jak ważny jest okres budowania masy mięśniowej. Aby osiągnąć imponującą sylwetkę plażową z niskim poziomem tkanki tłuszczowej, najpierw trzeba zadbać o solidny gorset mięśniowy. Kontrola czystej masy mięśniowej jest niemożliwa w przypadku tradycyjnej wagi łazienkowej. Na nasze kilogramy składa się również woda oraz tkanka tłuszczowa. Waga łazienkowa z analizą składu ciała zmierzy także wagę mięśni. Wszystko dzięki impulsom przepływającym przez nasze ciało. Mięśnie, woda, kości i tkanka tłuszczowa dają inny opór elektryczny, więc pomiar impulsami jest bardzo dokładny.

Zapotrzebowanie na kalorie

Aby ułożyć dietę odchudzającą lub skierowaną na przybranie masy, potrzebujemy określić zapotrzebowanie organizmu na kalorie. Dopiero wtedy jesteśmy w stanie rozpisać trening oraz wybrać względem tego pułap kaloryczny (deficyt lub nadwyżkę). Często słyszymy o braku sukcesu w odchudzaniu, mimo dużych starań. Powodem jest najczęściej właśnie brak deficytu kalorycznego lub… zbyt duży deficyt. Wówczas organizm przestawia się w tryb oszczędzania energii i gromadzi kalorie w najłatwiejszy dla niego sposób – w tkance tłuszczowej.

waga łazienkowa

Zapamiętywanie użytkownika

Jeśli korzystasz z inteligentnej wagi mierzącej najróżniejsze parametry, wybierz tę, w której można zachować dane. Koniecznie musi posiadać funkcję zapisu kilku użytkowników, dzięki czemu będzie można jej używać wraz z najbliższymi. Szybki dostęp do archiwalnych pomiarów z pewnością Ci się przyda.

Możliwość podłączenia do komputera

Jeszcze wygodniejszym rozwiązaniem jest połączenie wagi łazienkowej z komputerem. Dzięki tej funkcji wszelkie pomiary powędrują od razu do bazy danych znajdującej się na komputerze, gdzie ich przeglądanie jest wygodniejsze. Umożliwia także robienie wykresów, wielomiesięcznych analiz, porównań itp.

Waga łazienkowa to niezbędnik każdej osoby, która pragnie być fit. Jeśli cenisz sobie rozsądny trening i motywują Cię Twoje sukcesy, wybierz wagę, która umożliwi Ci dogłębny pomiar ciała. Dowiesz się o prawdziwym składzie ciała, a nie tylko o niewiele mówiących kilogramach. Pamiętaj, że wskaźnik BMI tak naprawdę wprowadzi Cię w błąd. Porównuje on jedynie wzrost i wagę, a nawet posiadając identyczny wzrost i wagę, można być szczupłym lub grubym. Dlaczego? Mięśnie są znacznie cięższe, niż tkanka tłuszczowa.

blog comments powered by Disqus
Wagi Łazienkowe – Podpowiadamy Jak Wybrać Wagę Łazienkową