PODPOWIEDZI:

Najlepsze Wypiekacze do Chleba — Jaki Automat do Wypiekania Chleba Kupić?

Najlepsze Wypiekacze do Chleba — Jaki Automat do Wypiekania Chleba Kupić?

Wiele osób marzy o tym, by codziennie rano rozkoszować się smakiem świeżego pieczywa, jednak kto lubi codziennie wcześnie zrywać się z łóżka i chodzić na zakupy? Na pewno też byś wolał, aby pyszny i chrupiący chleb czekał na Ciebie w domu bez żadnego wychodzenia. Wydaje się niemożliwe? A jednak! Aby spełnić Twoje marzenie o świeżym pieczywie każdego dnia, wystarczy tylko jeden sprzęt – wypiekacz do chleba. Jak kupić najlepszy automat do wypieku? O jakich parametrach szczególnie pomyśleć? Przeczytaj nasz poradnik i kup taki model, który będzie Ci niezawodnie służył przez kilka lat.

Moc wypiekaczy do chleba

Jednym z kluczowych parametrów jest, rzecz jasna, moc sprzętu. W końcu to od niej zależy, jak będzie pracować wypiekacz, na którego się zdecydujesz. Na rynku znajdziesz automaty o niskiej mocy, nieprzekraczającej 300 W, ale również bardzo wysokiej, ponad 1600 W. Ta rozpiętość jest uzasadniona – wszystko zależy od tego, jak często i do wypieku jakiego pieczywa chcesz używać urządzenia. Potrzebujesz wypiekacza raz na jakiś czas do zagniecenia ciasta drożdżowego na spód pizzy, masz ochotę raz w tygodniu przygotować mały chlebek dla dwóch osób na śniadanie czy może chcesz piec codziennie duże bochenki? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na ostatnie pytanie, wówczas musisz liczyć się z zakupem sprzętu o mocy przekraczającej 1000 W – tylko wówczas możesz mieć pewność, że będzie to wypiekacz dostosowany do Twoich potrzeb.

>>> Ranking Najpopularniejszych Wypiekaczy do Chleba!

Najlepsze Wypiekacze do Chleba — Jaki Automat do Wypiekania Chleba Kupić?

Mieszadła

Praca wypiekacza do chleba przebiega w trzech etapach: pierwszy to umieszczenie wszystkich potrzebnych składników do komory lub komór, w drugim następuje wymieszanie oraz wyrobienie ciasta przez mieszadła, w trzeci zaś automat wypieka pieczywo. Bardzo ważną częścią tego procesu jest etap drugi. Każdy automat wyposażony jest w jedno lub dwa mieszadła. To właśnie od nich zależy, o jakiej maksymalnej wadze możesz przygotować chleb, ale także, jak dobrze będzie wyrobione ciasto drożdżowe. Dlatego też, jeśli Twoja rodzina jest liczna i pieczesz raczej ponad kilogramowe chleby, wówczas warto zainwestować w wypiekacz do chleba z dwoma mieszadłami. Nie będziesz musiał się wówczas obawiać, że ciasto zostanie źle wyrobione.

Materiał i budowa

Wypiekacze do chleba dostępne na rynku różnią się pomiędzy sobą tym, z czego są wykonane. Możesz spotkać automaty ze stali nierdzewnej lub tworzywa sztucznego. Oczywiście, podczas trzeciego etapu, czyli pieczenia, obudowa urządzenia nagrzewa się, choć raczej nie staje się bardzo gorąca. Można jednak pomyśleć o tym, żeby kupić automat z materiału termoizolacyjnego, wówczas korpus pozostanie chłodny przez cały czas pracy. Ważniejszą rzeczą jest to, by automat wyposażony był w przezroczystą płytkę, przez którą będziesz mógł podglądać, co się dzieje w środku urządzenia. Po co taka funkcja? Automatu nie można otwierać w momencie, gdy zaczyna mieszać składniki, ale to właśnie wtedy możesz jeszcze wpłynąć na konsystencję ciasta. Dzięki takiej klapce będziesz wiedzieć, czy należy ciasto zagęścić mąką, czy może raczej rozluźnić wodą. Zwróć także uwagę na powłokę wewnątrz wypiekacza – warto, by była nieprzywieralna.

Najlepsze Wypiekacze do Chleba — Jaki Automat do Wypiekania Chleba Kupić?

Programy

Na szczęście nie trzeba być mistrzem wypieków, by używać automatu do chleba. Takie urządzenie świetnie nadaje się dla każdego, a to dzięki programom, które wystarczy włączyć, by cieszyć się smakiem ulubionego pieczywa. Automat sam dostosowuje moc, temperaturę oraz czas, a Tobie pozostaje tylko wrzucić składniki, a potem cierpliwie czekać. Jakie chleby możesz upiec za pomocą wypiekacza?

Co najmniej kilka typów: pszenny, pszenno-żytni, tostowy, razowy, żytni, bezglutenowy czy francuski. Ale to jeszcze nie wszystko – niektóre urządzenia posiadają dodatkowe programy pozwalające na wyrobienie ciasta drożdżowego, a nawet smażenie marmolady.

Dodatkowe funkcje

Programy to jedno, ale wypiekacze mogą być także wyposażone w dodatkowe funkcje. Pierwszą z nich jest możliwość wyboru stopnia zarumienia skórki. Druga to sygnalizacja dźwiękowa, kiedy należy dorzucić do komory kolejne składniki, np. zioła czy ziarna. Trzecią zaś, zdecydowanie najbardziej przydatną, jest opóźniony czas startu. Wówczas możesz wieczorem przygotować wszystkie składniki do wypieku chleba, wrzucić je do automatu i zaprogramować, aby włączył się chociażby z ośmiogodzinnym opóźnieniem. Dzięki temu, zaraz po przebudzeniu, będzie czekało na Ciebie ciepłe i świeże pieczywo.

Najlepsze Wypiekacze do Chleba — Jaki Automat do Wypiekania Chleba Kupić?

Wypiekacz do chleba – dla kogo?

Odpowiedź może być tylko jedna: dla każdego, kto ceni sobie świeże i pyszne pieczywo wykonane ze sprawdzonych składników. Kupując w sklepie chleb żytni czy razowy, często nawet nie zdajemy sobie sprawy, że dodaje się do niego zwykłą mąkę pszenną. Mając swój automat to Ty decydujesz, z jakich mąk i innych dodatków powstaje Twój chleb. Dlatego też, wypiekacze do chleba są idealnym rozwiązaniem dla osób dbających o linię, prowadzących zdrowy tryb życia, ale także alergików. Wypiekając chleb samodzielnie jesteś pewien, co w nim się znajduje i możesz unikać szkodliwych dla siebie składników, jak chociażby glutenu.

Jeśli tylko wiesz, że często będziesz piec chleb, to naprawdę warto kupić automat do pieczywa. Da Ci możliwość delektowania się smakiem ulubionych rodzajów chleba, ale również sprawi, że Twoje gotowanie stanie się znacznie wygodniejsze. W wypiekaczu możesz bowiem zagnieść ciasto na pizzę, pierogi czy babeczki, a potem wyjąć je i ugotować w garnku albo upiec w piekarniku.

blog comments powered by Disqus
Najlepsze Wypiekacze do Chleba — Jaki Automat do Wypiekania Chleba Kupić?