PODPOWIEDZI:

Analityczna waga łazienkowa z pomiarem tłuszczu | TOP 7 |

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Withings Body Cardio (czarny)Withings Body Cardio (czarny)659 zł
2Beurer BF 105Beurer BF 105679 zł
3Soehnle 63873 Shape Sense Connect 200Soehnle 63873 Shape Sense Connect 200349 zł
4Truelife FitScale W5 BTTruelife FitScale W5 BT308 zł
5Xiaomi Mi Body Composition Scale 2Xiaomi Mi Body Composition Scale 2119 zł
6Concept VO4010Concept VO4010199 zł
7Tech-Med HW-FIT003 (czarny)Tech-Med HW-FIT003 (czarny)119 zł
Analityczna waga łazienkowa z pomiarem tłuszczu | TOP 7 |

Analityczna waga łazienkowa z pomiarem tkanki tłuszczowej pomoże poznać skład Twojego ciała. Poznaj TOP 7 elektronicznych wag do łazienki, które poza podstawowym pomiarem oferują wiele innych funkcji. Zapraszam!

Z analityczną wagą łazienkową z pomiarem tkanki tłuszczowej łatwiej będzie Ci osiągnąć cele, bowiem poznasz faktyczne pomiary składu ciała. Masz okazję dowiedzieć się, jaki procent masy ciała stanowi tkanka tłuszczowa. Jak wiadomo, organizm jej potrzebuje, ale tylko we właściwej ilości. Nadmiar przyczyni się między innymi do rozwoju chorób serca, wysokiego ciśnienia czy cukrzycy.

Taka waga przyda się każdej osobie, która chce uzyskać perfekcyjną sylwetkę, nie zawiedzie sportowców, trenerów personalnych czy dietetyków.

Pamiętaj o odwiedzeniu porównywarki wag łazienkowych, gdzie znajduje się wiele modeli wraz z dokładną specyfikacją.

Analityczna waga łazienkowa z pomiarem tkanki tłuszczowej – Opinie

1. Withings Body Cardio (czarny)

analityczna waga łazienkowa Withings Body Cardio (czarny)
Wykonanie platformySzkło
Maksymalne obciążenie180 kg
Dokładność pomiaru100 g
Pamięć użytkowników8
Aplikacja mobilnaTak
CenaWithings Body Cardio (czarny) oferta w Ceneo

Czarna waga analitycznaWithings Body Cardio oferuje cyfrowy wyświetlacz, synchronizację danych ze smartfonem (WiFi, Bluetooth) i automatyczną kalibrację. Szklana waga zyskała zwolenników ze względu na unikalny algorytm, który oszacuje wiek Twoich tętnic. Możesz mieć kontrolę nad wolniejszym starzeniem się naczyń poprzez przejście na zdrowe odżywianie, zrezygnowanie z palenia papierosów, mniejszy stres. Poznasz nie tylko swoją wagę, ale również pełny skład ciała, czyli masę mięśniową, masę tłuszczową, masę kostną, zawartość wody. Dowiesz się, ile wynosi Twój wskaźnik BMI.

Akumulator jest w stanie działać przez 12 miesięcy po naładowaniu, a to z kolei ekonomiczne rozwiązanie. Zachwyca możliwość wyboru trybu ciążowego, trybu dziecka lub trybu sportowego, w zależności od Twoich potrzeb. Pomiary można wykorzystać w ulubionych aplikacjach i programach fitness. Produkt automatycznie rozpoznaje do 8 użytkowników, nawet jeżeli różnica w wadze między nimi jest niewielka. Warto zwrócić uwagę na kontrolę położenia, która polega na wspomaganiu pozycjonowania i tym samym łatwe wyśrodkowanie wagi.

2. Beurer BF 105

waga z pomiarem tkanki tłuszczowej Beurer BF 105
Wykonanie platformySzczotkowana stal nierdzewna
Maksymalne obciążenie180 kg
Dokładność pomiaru100 g
Pamięć użytkowników10
Aplikacja mobilnaTak
CenaBeurer BF 105 oferta w Ceneo

Waga analityczna z pomiarem tkanki tłuszczowejBeurer BF 105 to zaawansowany model, który daje możliwość sparowania z bezpłatną aplikacją mobilną. Rzuca się w oczy niezwykle duży, odpinany wyświetlacz podświetlany na niebiesko. Waga diagnostyczna Beurer zyskała pozytywne opinie ze względu na szczegółową analizę składu ciała (w tym celu wykorzystuje aż 8 elektrod ze szczotkowanej stali nierdzewnej).

Wagę włączasz za pomocą przycisku. Dokładny pomiar górnej i dolnej partii ciała dotyczy nie tylko tkanki tłuszczowej, ale również wody w organizmie, poziomu metabolizmu, czynnej przemiany materii, masy kostnej, tkanki mięśniowej. Forma wykresów i widok trendu danych zmotywują do osiągania celów. Praktycznym rozwiązaniem jest tryb gościa (ważenie bez zapisu danych), wskaźnik przeciążenia, funkcja automatycznego wyłączania.

3. Soehnle 63873 Shape Sense Connect 200

diagnostyczna waga Soehnle 63873 Shape Sense Connect 200
Wykonanie platformySzkło
Maksymalne obciążenie200 kg
Dokładność pomiaru100 g
Pamięć użytkowników8
Aplikacja mobilnaTak
CenaSoehnle 63873 Shape Sense Connect 200 oferta w Ceneo

Waga elektroniczna z pomiarem tkanki tłuszczowejSoehnle 63873 Shape Sense Connect 200 cechuje się podświetlanym wyświetlaczem, maksymalnym obciążeniem 200 kg, a także współpracą z aplikacją na Twoim telefonie. W owej aplikacji masz dostęp do wszystkich danych, które porównasz sobie.

Waga analityczna zasilana bateriami posiada szklaną platformę, stabilną konstrukcję i pamięć pomiaru. Obliczy również masę mięśniową, zawartość wody w organizmie, zapotrzebowanie kaloryczne, wskaźnik BMI. Powierzchnia jest spora, bowiem liczy 35 cm x 30 cm. Wystarczy wejść na wagę, aby wyświetlacz automatycznie się włączył. Po zejściu sprzęt się wyłącza, co znacznie wydłuża żywotność baterii. Pomocny jest wskaźnik przeciążenia i wskaźnik niskiego poziomu baterii.

4. Truelife FitScale W5 BT

waga analityczna do łazienki Truelife FitScale W5 BT
Wykonanie platformySzkło hartowane
Maksymalne obciążenie180 kg
Dokładność pomiaru100 g
Pamięć użytkowników8
Aplikacja mobilnaTak
CenaTruelife FitScale W5 BT oferta w Ceneo

Analizator składu ciałaTruelife FitScale W5 BT ze szklaną platformą wyposażono w wyraźny wyświetlacz, pamięć do 8 osób (skorzysta cała rodzina), zasilanie bateryjne oraz dedykowaną aplikację mobilną (z łatwością będziesz śledzić postępy, wyznaczać sobie kolejne cele, utrwalać zdrowe nawyki).

W szybki sposób dowiesz się, z czego składa się Twoje ciało i to w domowym zaciszu (14 mierzonych wskaźników). Od spodu znajdują się antypoślizgowe punkty gwarantujące stabilność. Waga analityczna jest kompatybilna z bateriami AAA.

5. Xiaomi Mi Body Composition Scale 2

waga elektroniczna Xiaomi Mi Body Composition Scale 2
Wykonanie platformySzkło hartowane
Maksymalne obciążenie150 kg
Dokładność pomiaru50 g
Pamięć użytkowników16
Aplikacja mobilnaTak
CenaXiaomi Mi Body Composition Scale 2 oferta w Media Expert

Analityczna waga z pomiarem tkanki tłuszczowejXiaomi Mi Body Composition Scale 2 wyróżnia się dokładnością 50 g, bardzo korzystnym stosunkiem jakości do ceny oraz łącznością Bluetooth 5.0 umożliwiającą kontrolowanie postępów z poziomu aplikacji mobilnej.

Waga określa łącznie aż 13 pomiarów, więc dostaniesz pełen zakres informacji na temat swojego ciała. Zastosowano dyskretny wyświetlacz LED, pamięć pomiarów do 16 osób, tryb gościa, a także antypoślizgową podstawę. Urządzenie zważy również żywność, której waga przekracza 100 g, więc to kolejne udogodnienie.

6. Concept VO4010

analityczna waga elektroniczna Concept VO4010
Wykonanie platformySzkło
Maksymalne obciążenie180 kg
Dokładność pomiaru100 g
Pamięć użytkownikówb/d
Aplikacja mobilnaTak
CenaConcept VO4010 oferta w Ceneo

Cyfrowa waga diagnostycznaConcept VO4010 cechuje się wyświetlaczem LED, maksymalnym obciążeniem 180 kg, szczegółowym analizowaniem łącznie 13 parametrów. Pobierając aplikację na telefon, zyskasz dostęp do wielu możliwości.

Wielofunkcyjna waga osobowa pozwala dodać kilku członków rodziny, a co istotne, automatycznie rozpozna daną osobę. Dane można między sobą udostępniać. Szklana płyta prezentuje się elegancko i jest żywotna.

7. Tech-Med HW-FIT003 (czarny)

analityczna waga łazienkowa Tech-Med HW-FIT003 (czarny)
Wykonanie platformySzkło hartowane
Maksymalne obciążenie180 kg
Dokładność pomiaru100 g
Pamięć użytkowników8
Aplikacja mobilnaTak
CenaTech-Med HW-FIT003 (czarny) oferta w Ceneo

Zestawienie analitycznych wag łazienkowych z pomiarem tłuszczu zamyka Tech-Med HW-FIT003 (czarny). Ta analityczna waga łazienkowa charakteryzuje się łącznością Bluetooth, oceną 12 parametrów (między innymi zawartość tłuszczu trzewnego, wiek biologiczny ciała, stopień otyłości) oraz dokładnością do 100 g. Precyzję zwiększa obecność systemu 4 czujników tensometrycznych.

Zaprogramujesz dane dla 8 użytkowników. Sama obsługa wagi jest niezwykle intuicyjna. Zaokrąglone krawędzie nie dopuszczą do ewentualnego skaleczenia stóp. Możliwy wybór spośród jednostek kg, lb, st. Zaletą jest przystępna cena, wskaźnik nadmiernego obciążenia, automatyczne wyłączanie i włączanie oraz wskaźnik niskiego poziomu baterii.

Jakie pomiary może oferować analityczna waga łazienkowa?

Poza podaniem tkanki tłuszczowej analityczna waga łazienkowa potrafi zmierzyć się z innymi, precyzyjnymi pomiarami. Uzyskane dane pomogą zaobserwować pewne zmiany w masie ciała, mięśni i ilości tkanki tłuszczowej. To, że czasami waga stoi w miejscu, nie oznacza, że właśnie część tkanki tłuszczowej nie zamienia się na mięśnie.

Wśród dodatkowych pomiarów analitycznej wagi personalnej wymienia się:

  • Wskaźnik BMI - czyli obliczanie indeksu masy ciała. Waga bierze pod uwagę Twoją płeć, wiek, wzrost i wagę. Pozwoli określić, czy masz nadwagę lub niedowagę.
  • Wartość BMR - obliczanie zapotrzebowania energetycznego (poziom metabolizmu).
  • Wartość AMR - obliczanie czynnej przemiany materii, biorąc pod uwagę ćwiczenia i aktywność fizyczną.
  • Masa kości i mięśni szkieletowych - analityczna waga poda dokładną masę, możesz obserwować ich ewentualne wzmacnianie, przyrost, stan kośćca.
  • Zawartość tłuszczu trzewnego - jego poziom jest niezwykle ważny, bowiem jest to tłuszcz, który osadza się na narządach wewnętrznych.
  • Procent wody w organizmie - ważne jest odpowiednie nawodnienie organizmu, czyli monitorowanie ilości płynów. Wpływa to bowiem na lepsze samopoczucie i koncentrację.
  • Wiek metaboliczny - oceni biologiczny wiek ciała, można by rzec, że stan Twojego zdrowia. Przy okazji taka informacja może Cię zmobilizować do zmiany trybu życia i nawyków żywieniowych.
  • Wiek naczyniowy - wiek Twoich tętnic może być wyższy od wieku metrykalnego, zwłaszcza jak zwiększasz tempo starzenia się naczyń poprzez palenie papierosów, niezdrową dietę czy duży stres. Warto poznać stan układu sercowo-naczyniowego.

Ranking wag łazienkowych jak zawsze służy pomocą w doborze idealnego modelu pod własne wymagania.

Podsumowanie

Waga z pomiarem tkanki tłuszczowej określi proporcje pomiędzy tkanką mięśniową a tłuszczową (wskaże ich procent) i tym samym odpowie na pytanie, czy masz nadwagę, czy zmagasz się z otyłością. Wykorzystuje przy tym bioelektryczną impedancję BIA (przez ciało przechodzi niewyczuwalny impuls). Na liście analitycznych wag łazienkowych znalazły się urządzenia w różnym przedziale cenowym. Wszystko po to, aby użytkownik mógł wybrać model z odpowiadającymi mu opcjami, biorąc pod uwagę przeznaczony budżet.

Każda z nich pochodzi od cenionego producenta, prezentuje się nowocześnie, ma stabilną konstrukcję i wyraźny wyświetlacz. Maksymalne obciążenie może sięgać nawet 200 kg. Dokładność pomiaru do 50 g lub do 100 g to kolejna ich zaleta. Z dodatkowych opcji analizatorów składu ciała chwali się dostęp do aplikacji mobilnej, pamięć do 16 użytkowników, wskaźnik przeciążenia, funkcję automatycznego wyłączenia, wskaźnik niskiego poziomu baterii, wybór jednostek.

Zobacz również:

blog comments powered by Disqus
Analityczna waga łazienkowa z pomiarem tłuszczu | TOP 7 |