PODPOWIEDZI:
PODPOWIEDZI:

Ranking Słuchawek nausznych | Najlepsze polecane Słuchawki nauszne 2023

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 5.0, Głosów: 1

W tym dziale przygotowaliśmy najnowsze rankingi słuchawek nausznych. Stworzone zostały przez naszych redaktorów i mogą pomóc Ci wybrać najlepszy produkt. Pod listą aktualnych zestawień możesz też przeczytać wartościowe porady zakupowe. Dzięki nim poznasz najważniejsze cechy i parametry sprzętu z tej kategorii. Połączenie polecanych produktów z przewodnikiem „jak kupić” będzie dla Ciebie gwarancją dobrze wydanych pieniędzy.

Zakup dobrych słuchawek nausznych nie należy do najprostszych. Poszukując sprzętu niedrogiego, jednocześnie takiego, który spełnia oczekiwania użytkownika w kwestii jakości dźwięku, trzeba popatrzeć na kilka szczególnych parametrów, a także elementów konstrukcji. Wiadomo, design ma swoje znaczenie, ale to akurat wypada zostawić na sam koniec, a skupić się na właściwościach, które braliśmy pod uwagę, tworząc dla was ranking słuchawek nausznych.

Zanim zabierzesz się za zakup tego rodzaju sprzętu audio, zastanów się, jak i w jakich okolicznościach najczęściej będziesz używał słuchawek, a także, z jakiego źródła dźwięku będziesz korzystał. Dlaczego? Ponieważ niejedna z cech takiego sprzętu przygotowuje go do pracy w konkretnych warunkach bądź zapewnia szczególne wrażenia - takie jak odpowiednie wytłumienie czy komfort użytkowania przez wiele godzin

Jakie to parametry i elementy? To wyjaśni Ci dalsza część tekstu. Poświęć kilka minut, a dowiesz się, jakie składowe były dla nas ważne podczas tworzenia rankingu słuchawek nausznych.

Parametry techniczne najlepszych słuchawek nausznych

 • Pasmo przenoszenia - niezaprzeczalnie pierwsza rzecz, na którą zwracamy uwagę, gdy spoglądamy na techniczne aspekty słuchawek nausznych. Standardowa wartość, którą posiada nawet najgorszy sprzęt, to od 20 do 20.000 Herców. Należy brać pod uwagę produkty, które oferują pasmo powyżej widma słyszalnego, szczególnie w dolnym zakresie. Dlaczego? Powód jest prosty - dźwięk odbieramy również ciałem, a przede wszystkim bass i sub bass, które wybrzmiewają właśnie w niskich częstotliwościach.
 • Wydajność - moc, z jaką może grać sprzęt bez wytwarzania zakłóceń. Oczywiście nie polecamy słuchać muzyki na pełnej mocy słuchawek, jest to skrajnie niezdrowe dla słuchu! Wysoka wydajność to jednak pewność, że jakikolwiek gwałtowny skok natężenia dźwięku nie popsuje Ci odsłuchu ulubionego utworu.
 • Impedancja - mówiąc najprościej, to nic innego jak opór. Słuchawki jak każdy inny układ elektroniczny takowy posiadają. W teorii im większa, tym sygnał przekazywany ma mniejsze szanse na zniekształcenie. Wybierając pozycję w rankingu dla danego produktu, patrząc na tę wartość, spoglądaliśmy także na ich ogólne przeznaczenie - te z wyższym oporem sprawdzają się bowiem lepiej przy urządzeniach z dużą mocą, takich jak wieże stereo.
 • Średnica przetwornika - nie aż tak istotny element jak poprzednie trzy, niemniej mający swoje znaczenie. Przy tworzeniu zestawienia przyświecała myśl - większy głośnik w słuchawce znaczy lepiej. Wynika to z bardzo prostej rzeczy: obszerniejszy przetwornik pozwala dokładniej odbierać konkretne partie czy pozycje instrumentów w widmie stereo. Słuchawki o różnych budowach mają inne standardy, jeśli chodzi o średnicę przetworników i tu pojawia się następny zestaw cech, które analizowaliśmy przy tworzeniu dla Ciebie zestawienia. Przejdźmy do niego.

Właściwości konstrukcyjne słuchawek nausznych z rankingu

 • Rodzaj konstrukcji - z trzech typów: otwartych, półotwartych i zamkniętych - to te trzecie z reguły dominują w naszym rankingu. Oferują bowiem najlepsze wrażenia słuchowe dzięki izolacji od otoczenia, większej wydajności i przetwornikom. Wyjątkiem są słuchawki nauszne o otwartej budowie KOSS Porta Pro, które przyćmiewają resztę urządzeń w swoim przedziale cenowym.
 • Funkcja bezprzewodowa - doskonale zdajemy sobie sprawę, że nie zawsze zależy Ci tylko na wysokiej jakości dźwięku. Czasem potrzebujesz sprzętu, który dotrzyma Ci tempa w codziennym biegu, a nic tak nie ułatwia biegu, jak błoga świadomość, że po drodze nie potkniesz się o żaden przewód.
 • Wbudowany mikrofon - tak jak w poprzednim przypadku. W trakcie tworzenia rankingu słuchawek nausznych wiedzieliśmy o potrzebie wielofunkcyjności, jakże istotnej rzeczy w coraz to szybszym świecie. Jakość mikrofonu nie musi być wcale powalająca, ważna jest wygoda, z którą możesz obsługiwać połączenia przychodzące na twojego smartfona.
 • Możliwość złożenia - kolejny element konstrukcji, który był dla nas istotny. Wszechstronności nigdy za wiele, a składane słuchawki nauszne, tak jak przy dwóch poprzednich właściwościach, zapewniają wygodę użytkowania w trakcie codziennej walki z rzeczywistością.
 • Długość kabla - na to zwracaliśmy uwagę, szczególnie gdy spoglądaliśmy na produkty, które mogły zostać wykorzystane do użytku profesjonalnego bądź producent zachwalał je jako produkt skierowany do użytkowników telewizorów i konsol.

Użyte materiały w najlepszych słuchawkach nausznych

 • Pałąk - biorąc pod lupę elementy, które mają zapewnić Ci komfort podczas wielogodzinnego użytkowania, to właśnie on jest najważniejszy. Najlepiej wypadają ruchome pałąki, dostosowujące się do kształtu głowy. Niestety, właściwie wszystkie słuchawki nauszne z niższych przedziałów cenowych wyposażone są w pałąki plastikowe. Wtedy naszą uwagę przy doborze produktów do zestawienia przykuwają materiały, którymi jest on obity lub wyłożony.
 • Poduszki nauszników - na pewno istotną dla nas kwestią przy tworzeniu rankingu jest to, czy poduszki nauszników są wymienne i czy producent takowe umieszcza w zestawie. Materiał, z którego są wykonane, również ma swoje znaczenie; im wyższej jakości obicie, tym większa wygoda, a także mniejsze szanse, że twoje uszy szybko się zapocą.
 • Przewód - ostatni smaczek, który potrafi zaważyć przy opiniowaniu słuchawek nausznych. Producenci w różny sposób próbują urozmaicić i usprawnić ten element: płaski nieplączący się przewód, wymienny kabel czy pozłacane końcówki bardziej wrażliwe na sygnał - to kilka przykładów. Dla nas najbardziej przyjemnym dodatkiem jest ten drugi. Przy uszkodzeniu kabla nie ma potrzeby ingerencji w sprzęt, wystarczy wymienić fizyczne łącze i po krzyku.

Jak sam widzisz, jest kilka rzeczy, które wpływają, na to, jak oceniamy słuchawki nauszne w konkretnych przedziałach cenowych, tworząc dla Ciebie zestawienia. Lepsze poznanie tych elementów składowych na pewno wpłynie na twoje decyzje przy wyborze i pozwoli znaleźć sprzęt idealnie dopasowany do twoich codziennych potrzeb, za który nie przepłacisz.

Zobacz też inne rankingi:

ranking słuchawek bezprzewodowychranking słuchawek bluetoothranking słuchawek dla graczy

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 5.0, Głosów: 1
blog comments powered by Disqus