PODPOWIEDZI:

Najlepsza miniwieża | Ranking TOP 7

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Denon Ceol N11Denon Ceol N112399 zł
2Yamaha Pianocraft MCR-B370DYamaha Pianocraft MCR-B370D1749 zł
3Denon RCD-M41DABDenon RCD-M41DAB1666 zł
4Panasonic SC-PMX90EG-KPanasonic SC-PMX90EG-K1336 zł
5Philips TAM8905Philips TAM89051549 zł
6Panasonic SC-PM250BPanasonic SC-PM250B543 zł
7Philips TAM3205Philips TAM3205449 zł
Najlepsza miniwieża | Ranking TOP 7

Zastanawiasz się jaka miniwieża będzie dla ciebie najlepszym wyborem? To kategoria sprzętów, która pomimo upływu lat - i znaczenia, wraz z wszechobecnymi urządzeniami zdolnymi nadawać sygnał cyfrowy wprost do głośników - wciąż trzyma się mocno. Może być solidnym zakupem pod telewizor lub do komputera, ale nie tylko. Modele z tego zestawienia są bardzo wszechstronne.

Miniwieża to dobry wybór dla ciebie, jeżeli szukasz urządzenia zdolnego odtworzyć wysokiej jakości muzykę z różnych źródeł. Poradzi sobie z sygnałem z twojego komputera, konsoli lub wprost z płyty. Przy tym nie musisz kombinować, zestawiając ze sobą wiele różnych urządzeń i dopasowując między sobą ich moc oraz złącza. Polegając na tym rankingu wież stereo, otrzymasz już po wyjęciu z pudełka gotowy do pracy zestaw audio.

Miniwieża - opinie

1. Denon Ceol N11

Denon Ceol N11 na białym tle

Moc

130 W

Zakres częstotliwości

50 Hz - 20 kHz

Bluetooth

Tak

DAB+

Tak

Najważniejsze zalety

Obsługa FLAC i wielu innych formatów bezstratnych

Sterowanie głosowe Google Assistant / Siri / Alexa

Odtwarzacz CD

Optyczne wejście cyfrowe

Ethernet

Wi-Fi

HEOS Multiroom

Denon Ceol N11 oferta w RTV Euro AGD

Jedna z droższych propozycji na tej liście, ale to punkt wejścia do świata poważnych urządzeń. Denon Ceol N11 to polecana wieża stereo. Model nowoczesny i estetyczny, który zapewni ci wysoką jakość dźwięku. Denon Ceol N11 wspiera płyty CD, tuner radiowy DAB+/DAB, sterowanie głosowe oraz streaming muzyki przez Wi-Fi, Ethernet, AirPlay2, Bluetooth lub nawet po USB.

Ta wieża stereo do słuchania muzyki jest oparta na technologii HEOS Built-in, więc pozwoli ci prosto stworzyć system audio multiroom. Dzięki temu, ustawiając wolnostojące głośniki w różnych miejscach domu, możesz słuchać zsynchronizowanej muzyki w kuchni lub salonie. Z różną głośnością, w tym samym czasie i w wysokiej jakości. Całością sterujesz przy pomocy telefonu lub tabletu.

Jest tu wbudowany equalizer, którym skorygujesz dźwięk, oraz elegancki dotykowy panel sterowania na górze urządzenia. To też miniwieża z wejściem optycznym. Są dwa, przez które prześlesz dźwięk z telewizora. Dzięki nim też Denon Ceol N11 włączy się wraz z nim! Jest też możliwość podłączenia pod amplituner subwoofera.

2. Yamaha Pianocraft MCR-B370D

Yamaha Pianocraft MCR-B370D na białym tle

Moc

40 W

Zakres częstotliwości

60 Hz - 30 kHz

Bluetooth

Tak

DAB+

Tak

Najważniejsze zalety

Optyczne wejście cyfrowe

Odtwarzacz CD

USB

Obsługa FLAC

Niezła jakość dźwięku

Yamaha Pianocraft MCR-B370D oferta w Media Expert

Bardzo często polecany zestaw z wyższej półki. Yamaha Pianocraft MCR-B370D to miniwieża będąca wstępem dla rozwiązań audiofilskich. Co prawda nie ma dużej mocy wyjściowej, ale to nie musi przekładać się bezpośrednio na jakość dźwięku. Taki zestaw może być też dobrym wstępem do rozwoju. Na przykład w stronę wysokich i mocniejszych kolumn podłogowych.

Kupując Yamaha Pianocraft MCR-B370D otrzymasz miniwieżę o świetnej jakości dźwięku i najważniejszych funkcjonalnościach. Jest tu optyczne wejście cyfrowe - ważne, jeżeli skorzystasz z niej jako kina domowego. Producent zadbał też o wsparcie Bluetooth, na przykład dla wygodnego odtwarzania muzyki z telefonu, oraz bezstratnego formatu audio FLAC. Nie zabrakło też wsparcia DAB+, dla miłośników radia.

3. Denon RCD-M41DAB

Denon RCD-M41DAB na białym tle

Moc

60 W

Zakres częstotliwości

20 Hz - 20 kHz

Bluetooth

Tak

DAB+

Tak

Najważniejsze zalety

Odtwarzacz CD

Optyczne wejście cyfrowe

Wyjście na subwoofer

Wsparcie dla FLAC

Denon RCD-M41DAB oferta w Ceneo

Denon RCD-M41DAB jest dla osób o głębszych kieszeniach. To ekskluzywna miniwieża, stworzona dla osób szukających świetnego audio. To następca lubianego M40DAB, który zdaniem producenta ma brzmieć jeszcze lepiej. Tak faktycznie jest, użytkownicy chwalą jakość dźwięku tego zestawu.

Przy tym nic nie stoi na przeszkodzie, aby go w przyszłości rozszerzyć, zmieniając głośniki lub dodając subwoofer. Co do samych możliwości amplitunera - warto podkreślić technologię T.N.R.D., to potrójna eliminacja zakłóceń, dla jak najlepszego zmniejszenia szumów. Jest tu też wsparcie Bluetooth, dzięki czemu bez problemu podłączysz do zestawu telefon z ulubioną muzyką.

Model trafia jednak na niższe miejsca głównie ze względu na to, że jest dość archaiczny. W tej cenie nie wspiera Wi-Fi, ani nawet nie ma wejścia USB. Da się to obejść, przy pomocy zewnętrznych urządzeń, ale to zdecydowana wada tego sprzętu.

4. Panasonic SC-PMX90EG-K

Panasonic SC-PMX90EG-K na białym tle

Moc

120 W

Zakres częstotliwości

b/d

Bluetooth

Tak

DAB+

Tak

Najważniejsze zalety

USB

Optyczne wejście cyfrowe

Głośniki trójdrożne

AUX-In Auto Play

Odtwarzacz CD

Obsługa FLAC

Panasonic SC-PMX90EG-K oferta w Ceneo

Dość droga propozycja jak na miniwieże, ale naprawdę niezła. Panasonic SC-PMX90EG-K zbiera świetne opinie w sieci, między innymi dlatego, że obsługuje kodek FLAC, co nie jest oczywiste w tym przedziale cenowym. Ciekawostką jest też to, że to system trójdrożny, co oznacza obecność dodatkowego głośnika wysokotonowego.

Producent wykorzystał również technologię LincsD-Amp, która ma korygować poboczne problemy z jakością odtwarzanego dźwięku. Na przykład zakłócenia tworzone przez źródła zasilania. Oczywiście jest tu wejście USB oraz wsparcie dla Bluetooth, co pozwoli ci odtwarzać muzykę z pendrive’a lub prosto z telefonu. Jeżeli kupujesz tę miniwieżę do telewizora, na pewno przyda ci się również wejście optyczne. Tu jak najbardziej jest.

5. Philips TAM8905

Philips TAM8905 na białym tle

Moc

100 W

Zakres częstotliwości

50 Hz - 20 kHz

Bluetooth

Tak

DAB+

Tak

Najważniejsze zalety

Odtwarzacz CD

Wsparcie Spotify Connect

Wi-Fi

USB

Philips TAM8905 oferta w Media Expert

Jedna z kilku droższych propozycji w tym rankingu miniwież. Philips TAM8905 wykonano z matowego aluminium, przez co wygląda jak klasyczne jednostki z wyższej półki. W zestawie ma głośniki o sporej mocy, co może przełożyć się między innymi na większą głośność, ale o niższej częstotliwości. No i nie wspiera bezstratnych formatów, dlatego wylądował nieco niżej.

Przy tym, jeżeli aż tak ci na tym nie zależy (lub znajdziesz ten sprzęt na promocji), to będziesz mieć solidną jednostkę do słuchania muzyki z telefonu lub laptopa. Philips TAM8905 wyposażono w moduł Bluetooth, a także wsparcie Wi-Fi. Dzięki temu posłuży chociażby do słuchania muzyki ze Spotify. Jest tu też cyfrowa korekcja dźwięku oraz wsparcie dla radia cyfrowego DAB+.

6. Panasonic SC-PM250B

Panasonic SC-PM250B na białym tle

Moc

20 W

Zakres częstotliwości

b/d

Bluetooth

Tak

DAB+

Tak

Najważniejsze zalety

USB

Odtwarzacz CD

Panasonic SC-PM250B oferta w Ceneo

Sensownie wyceniona i polecana miniwieża, dla osób, które chcą wygodnie posłuchać muzyki w domu. Nie musisz wydać przy tym dwóch wypłat na system audio. Panasonic SC-PM250B ma niewielką moc, ale też zmieści się w wąskich budżetach. Jest stworzony do małych pomieszczeń, na przykład sypialni lub niewielkiego salonu.

Producent wyposażył go w gniazdo USB. Dzięki temu łatwo podłączysz na przykład pendrive z ulubioną muzyką. Jednak żyjemy w XXI. wieku, na pewno bardziej skorzystasz z łączności Bluetooth. Jest też wsparcie DAB+, dające ci dostęp do wielu stacji radiowych, w ramach przesyłu cyfrowego.

7. Philips TAM3205

Philips TAM3205 na białym tle

Moc

18 W

Zakres częstotliwości

66 Hz - 20 kHz

Bluetooth

Tak

DAB+

Tak

Najważniejsze zalety

Odtwarzacz CD

USB

Możliwość parowania z wieloma urządzeniami

Philips TAM3205 oferta w Media Expert

Jeżeli szukasz estetycznej i niedrogiej miniwieży, zwróć koniecznie uwagę na Philips TAM3205. To model, który w momencie pisania materiału możesz kupić w cenie do 500 złotych. Nie ma dużej mocy ani wsparcia dla bezstratnych formatów, ale poza estetyką ma kilka innych ważnych zalet.

Przede wszystkim wspiera DAB+. Jeżeli często słuchasz radia, to musisz wiedzieć, że prędzej czy później nastąpi koniec sygnału analogowego. Cyfrowy, w ramach DAB+, zapewni ci przede wszystkim lepszą jakość odtwarzanego dźwięku. Jest tu też wbudowana funkcja korekcji dźwięku, ładujący port USB i łączność Bluetooth. Philips TAM3205 sparujesz z wieloma urządzeniami jednocześnie.

Miniwieża czy soundbar?

Podstawowe pytanie, jakie może pojawić się, gdy czaisz się na nowe audio do salonu, jest pewnie następujące: kupić miniwieżę czy soundbar? To zależy. Te dwie popularne, ale podstawowo różne, kategorie łączy w zasadzie tylko tyle, że odtwarzają dźwięk. Najlepszym zakupem dla ciebie będzie:

  • Miniwieża - jeżeli masz więcej miejsca na regale lub biurku. Szukasz przy tym czegoś, co zaoferuje ci lepszą jakość odtwarzanego dźwięku i nie kosztuje fortuny. Od czasu do czasu słuchasz muzyki z płyt, więc potrzebujesz też dedykowanego napędu. Nie przeszkadza ci konieczność poprowadzenia rozbudowanego okablowania pomiędzy poszczególnymi elementami systemu audio.
  • Soundbar - wtedy, gdy chcesz czegoś bardziej kompaktowego i eleganckiego. Na przykład ze względu na to, że masz zamiar zmieścić system audio pod telewizorem, albo powiesić na ścianie. Nie zależy ci na napędzie, bo i tak większość muzyki słuchasz przez Soundclouda lub Tidala, a mniejsza szczegółowość i scena dźwiękowa, to nie jest dla ciebie problem. Liczysz za to na obecność systemów uprzestrzenniania odtwarzanych treści.

Wybierz polecaną miniwieżę, nie pożałujesz

Jeżeli szukasz polecanej miniwieży, wybierz jeden z powyższych modeli. Jest wiele funkcji, na które warto zwrócić uwagę, kupując mały zestaw Hi-Fi. Wiele z nich zależy od konkretnego użytkownika. Osoby planujące stworzyć kino domowe, powinny szukać miniwieży ze złączem optycznym. Z kolei miłośnicy muzyki ze smartfona bardziej docenią wsparcie Wi-Fi lub Bluetooth. Ostatecznie taki zestaw powinien jednak przede wszystkim solidnie brzmieć.

blog comments powered by Disqus
Najlepsza miniwieża | Ranking TOP 7