PODPOWIEDZI:

Kalkulator wielofunkcyjny | Ranking TOP 10

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Casio FX-CG50Casio FX-CG50599 zł
2Casio FX-991CEXCasio FX-991CEX129 zł
3Casio FX-991ES plus 2nd editionCasio FX-991ES plus 2nd edition139 zł
4Casio FX-85CEXCasio FX-85CEX119 zł
5Sharp EL-531TH SzarySharp EL-531TH Szary45 zł
6Casio FX-220 Plus-2SCasio FX-220 Plus-2S59 zł
7Citizen SR-135NCitizen SR-135N53 zł
8Citizen CX-32NCitizen CX-32N269 zł
9Sharp EL-1750VSharp EL-1750V194 zł
10Vector CD-2442TVector CD-2442T44 zł
Kalkulator wielofunkcyjny | Ranking TOP 10

Kalkulatory to urządzenia, które są niezwykle często przez nas używane. Swoje zastosowanie znajdą w domu (do podstawowych obliczeń), w szkole lub w pracy. Sprawdź ranking TOP 10 kalkulatorów wielofunkcyjnych, z którego dowiesz się, który z nich będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni. Zapraszam!

Za chwilę poznasz listę wielofunkcyjnych kalkulatorów. W rankingu znalazły się takie urządzenia, jak kalkulatory naukowe, mające szczególne przeznaczenie i charakteryzujące się przede wszystkim dużą ilością funkcji. Wykonasz nimi skomplikowane obliczenia.

Pojawiły się także kalkulatory z drukarką - dzięki swoim wyjątkowym funkcjom są dedykowane osobom pracującym w handlu czy księgowości.

Spotkasz się także z tradycyjnymi,biurowymi kalkulatorami. Idealnie sprawdzą się w domu, w szkole podstawowej, średniej czy podczas egzaminu maturalnego.

1. Casio FX-CG50

 Kalkulator naukowy Casio FX-CG50
TypNaukowy
Wyświetlacz214 x 384 punktowy
Funkcje matematyczneTak
Funkcje statyczneTak
Funkcje dodatkoweTrygonometryczne, hiperboliczne, wykładnicze
ZasilanieBateryjne (1 x AAA)
Pamięć 16 MB
Wymiary18.8 x 8.9 x 1.8
CenaCasio FX-CG50 oferta w Ceneo

Pierwsze miejsce w klasyfikacji zajął kalkulator naukowy Casio FX-CG50. Ten nowoczesny produkt posiada wyświetlacz wykorzystujący ponad 65 000 kolorów. Oprócz tego wykresy, które stworzysz są wyświetlane w obrazie 3D. Urządzenie na panelu wyświetla kolorowe i czytelne Menu, dzięki któremu z łatwością odnajdziesz rodzaj obliczeń. Dodatkowo znalazła się funkcja podświetlenia.

Nie mogło zabraknąć w nim systemu V.P.A.M, który obrazuje wyrażenia matematyczne w takiej formie, jak są przedstawiane w podręcznikach. Kalkulator wielofunkcyjny obsługiwany jest w kilku językach: angielskim, hiszpańskim, niemieckim, portugalskim, duńskim, norweskim, szwedzkim, fińskim oraz włoskim.

2. Casio FX-991CEX

Kalkulator naukowy Casio FX-991CEX
TypNaukowy
WyświetlaczLCD
Funkcje matematyczneTak
Funkcje statyczneTak
Funkcje dodatkoweArkusz kalkulacyjny, obliczanie czasu
Zasilanie Bateryjno - słoneczne
Pamięć2 pamięci
Wymiary16.55 x 7.7 x 1.11
CenaCasio FX-991CEX oferta w RTV Euro AGD

Drugie miejsce zajął Casio FX-991CEX. To wielofunkcyjny kalkulator naukowy, który w tym przypadku charakteryzuje się 668 funkcjami, na przykład logarytmy, trygonometria, macierze i konwersje. Wykorzystano system V.P.A.M., dzięki któremu wprowadzone działania są wyświetlane jako wielopoziomowe wzory. Dodatkowo, urządzenie posiada oprogramowanie w języku polskim. Przyciski w produkcie pracują wyjątkowo delikatnie, co wpłynie na swobodę wprowadzania danych.

Wysokiej jakości materiał, z którego wykonany jest kalkulator to kolejna rzecz, na którą zwracają uwagę użytkownicy. Wyświetlacz LCD o wysokiej rozdzielczości 193 x 63 pikseli przekłada się na bardzo dobry kontrast obrazu. Jest to idealny produkt dla miłośników nauk ścisłych (fizyka, matematyka), studentów, czy nawet inżynierów.

3. Casio FX-991ES Plus 2nd Edition

Kalkulator naukowy Casio FX-991ES Plus 2nd Edition
TypNaukowy
WyświetlaczLCD
Funkcje matematyczneTak
Funkcje statyczneTak
Funkcje dodatkoweFunkcja wielokrotnego powtarzania, system V.P.A.M.
Zasilanie Bateryjno - słoneczne
Pamięć 9 pamięci
Wymiary1.1 x 7.7 x 16.2
CenaCasio FX-991ES Plus 2nd Edition oferta w Media Expert

Kalkulator naukowy Casio FX-991ES Plus 2nd Edition to urządzenie do wykonywania zaawansowanych obliczeń. Oferuje aż 417 funkcji, w tym matematyczne i statyczne, w których znajdują się między innymi obliczenia i konwersja DEG, RAD, GRAD, funkcje hiperboliczne, rozwiązywanie równań, permutacje.

Uwagę przede wszystkim studentów, może zwrócić wyświetlacz z matrycą punktową do dodawania i wyświetlania wydruków numerycznych, jak widać w podręcznikach. Samo wprowadzanie działań ułatwia przejrzysty pulpit z 50 przyciskami, który czytelnie przedstawi każdą funkcję matematyczną. Kalkulator wielofunkcyjny posiada zasilanie bateryjno-słoneczne (lr44). Do zestawu dołączono czarną obudowę, która przy okazji pełni funkcję klapki i chroni przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. 

4. Casio FX-85CEX

Kalkulator naukowy Casio FX-85CEX
TypNaukowy
Wyświetlacz2-liniowy
Funkcje matematyczneTak
Funkcje statyczneTak
Funkcje dodatkoweb/d
ZasilanieBateryjno - słoneczne
Pamięć9 pamięci
Wymiary16.55 x 7.7 x 1.38
CenaCasio FX-85CEX oferta w Media Markt

Wielofunkcyjny kalkulator naukowy Casio FX-85CEX to produkt, który posiada 379 funkcji (matematycznych oraz statycznych). Jego wyświetlacz oferuje rozdzielczość 192 x 63 pikseli, co przekłada się na wysokiej jakości kontrast i dobrą ostrość obrazu.

Urządzenie do liczenia ma zasilanie bateryjno - słoneczne, co wiąże się z długim czasem użytkowania, ponieważ najwięcej energii pobiera z baterii solarnej (bateria alkaiczna nie będzie musiała być szybko wymieniona).

Kalkulator ma czytelny interfejs, więc korzystanie z niego jest jasne i zrozumiałe dla użytkownika. Obudowa urządzenia jest bardzo trwała, gdyż została wykonana z wysokiej jakości  materiałów. Produkt z pewnością znajdzie zwolenników wśród uczniów szkół ponadpodstawowych i studentów.

5. Sharp EL-531TH

Kalkulator naukowy Sharp EL-531TH
TypNaukowy
Wyświetlacz2-liniowy
Funkcje matematyczneTak
Funkcje statyczneTak
Funkcje dodatkoweb/d
ZasilanieBateryjne (1 x AAA)
Pamięć9 pamięci
Wymiary16.1 x 8.0 x 0.15 cm
CenaSharp EL-531TH oferta w Media Expert

Piąte miejsce zajmuje kalkulator naukowy Sharp EL-531TH z przejrzystym, 2-liniowym wyświetlaczem. Za pomocą przycisków nawigacyjnych można przywrócić i edytować dane, co umożliwi Ci przeglądanie i ewentualną zmianę wcześniejszych wyników (posiada 9 pamięci). Wykorzystana została metoda wprowadzania działań od lewej do prawej, tak samo jak w formie pisemnej. Urządzenie jest zasilane bateryjnie (1 x AAA).

Produkt posiada aż 273 zaprogramowanych funkcji, wśród których znajdziesz między innymi statystykę, podstawowe obliczenia, operacje logiczne, które mogą być wykorzystane na przykład w szkole średniej. Obudowa kalkulatora jest solidna, wykonana z dobrej jakości materiałów. W panelu mieści się łącznie 48 przycisków (cyfry, funkcje, zmiany kierunku, wł. / wył.).

6. Casio FX-220 PLUS-2S

Kalkulator naukowy Casio FX-220 PLUS-2S
TypNaukowy
Wyświetlacz2-liniowy
Funkcje matematyczneTak
Funkcje statyczneTak
Funkcje dodatkoweFunkcja S-V.P.M, wielokrotnego powtarzania, pamięć obliczeń
ZasilanieBateryjne (1 x AA)
PamięćPodręczna
Wymiary1.95 x 7.8 x 15.5 cm
CenaCasio FX-220 PLUS-2S oferta w Media Expert

Casio FX-220 Plus-2S to kalkulator naukowy, który charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami 1.95 x 7.8 x 15.5 cm. Urządzenie wykorzystuje 181 funkcji, z których możemy wyróżnić matematyczne i statyczne. Kalkulator wielofunkcyjny sprawdzi się najlepiej w miejscu, w którym wymagane są skomplikowane obliczenia. Funkcja V.P.A.M umożliwia wykonywanie obliczeń w kolejności zgodnej z zasadami matematyki, co znacznie usprawni proces wykonania działań.

Kalkulator wykorzystuje pamięć podręczną - to nic innego jak tymczasowy magazyn danych gromadzonych przez urządzenie. Warto zwrócić uwagę na wyświetlacz, na którym dane są wyświetlane w dwóch wierszach, co daje czytelny przekaz obliczeń (widoczne jest nawet długie działanie, które wprowadzisz).

7. Citizen SR-135N

Kalkulator wielofunkcyjny Citizen SR-135N
TypNaukowy
Wyświetlacz10-cyfrowy
Funkcje matematyczneTak
Funkcje statyczneTak
Funkcje dodatkoweb/d
ZasilanieBateryjne (1 x AAA)
Pamięć1 pamięć
Wymiary1.9 x 8.4 x 15.4 cm
CenaCitizen SR-135N oferta w Ceneo

Wielofunkcyjny kalkulator naukowyCitizen SR-135N posiada 128 przydatnych funkcji. Wykorzystuje między innymi funkcję nierówności liniowych, oblicza pierwiastki, procenty. Umożliwi Ci wyliczenie średniej, odchyleń, a także statystyki. Produkt przeznaczony jest do zaawansowanych obliczeń dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Tani kalkulator oferuje wyświetlacz LCD 1-liniowy z możliwością wprowadzenia maksymalnie 10 cyfr.

W zestawie znajdziesz dodatkowe złącze USB - wykorzystasz je do połączenia się z komputerem. Z myślą o oszczędności baterii, kalkulator będzie się wyłączać automatycznie. Jego obudowa jest plastikowa i posiada niewielkie, lecz wyraźnie opisane przyciski. Funkcjonalność kalkulatora w połączeniu z jego ceną sprawia, że jest to produkt godny zakupu.

8. Citizen CX-32N

kalkulator z drukarką Citizen CX-32N
TypZ drukarką
Wyświetlacz1-liniowy
Funkcje matematyczneTak
Funkcje statyczneNie
Funkcje dodatkoweKlawisz podwójnego zera
ZasilanieBateryjno - sieciowe
Pamięć1 pamięć
Wymiary16.8 x 14.7 x 22.6 cm
CenaCitizen CX-32N oferta w Media Expert

Citizen CX-32N to wyjątkowy kalkulator biznesowy z wbudowaną drukarką oferujący podstawowe obliczenia matematyczne (procenty) oraz finansowe, z których można wyróżnić konwersję walut, obliczanie kosztów sprzedaży i ceny oraz podatkowe TAX, marginesy. Dzięki tym funkcjom, kalkulator drukujący najlepiej sprawdzi się w handlu i w księgowości.

Warto wspomnieć o drukarce, która oferuje dwukolorowy druk (czarny/czerwony), natomiast prędkość wydruku wynosi 1,9 l/s. Sprzęt jest zasilany bateryjno-sieciowo.

9. Sharp EL-1750V

kalkulator z drukarką Sharp EL-1750V
TypZ drukarką
WyświetlaczLCD, 12-cyfrowy
Funkcje matematyczneTak
Funkcje statyczneTak
Funkcje dodatkoweFunkcja odpowiedzi
ZasilanieBateryjne
Pamięć4 pamięci
Wymiary23.0 x 15.0 x 15.2 cm
CenaSHARP Printing Box EL1750V oferta w Media Expert

Kalkulator z drukarką Sharp Printing Box EL-1750V to niezawodne urządzenie służące do wykonywania obliczeń, głównie związanych z księgowością czy handlem. Możesz spotkać się z takimi funkcjami, jak wyliczenia podatków, średniej, walut, marży, czy choćby wykonywanie korekty ostatniej liczby. Kalkulator wielofunkcyjny wykorzystuje 4 pamięci, zapamiętuje działania i wyniki.

Produkt posiada wymienny wałek atramentowy Victor IR40T, dodatkowo druk jest wykonywany w dwóch kolorach - czarnym i czerwonym z prędkością 2,2 linii na sekundę. Przyrząd ma plastikową obudowę oraz duże i wyraźne przyciski.

10. Vector CD-2442T

Kalkulator biurowy Vector CD-2442T
TypBiurowy
Wyświetlacz 1-liniowy
Funkcje matematyczneTak
Funkcje statyczneb/d
Funkcje dodatkoweZaokrąglanie wyników, zmiana znaku, korekta ostatniej liczby, znacznik części tysięcznych
ZasilanieBateryjno - słoneczne
Pamięć1 pamięć
Wymiary2.2 x 11.5 x 16.5 cm
CenaVector CD-2442T oferta w Ceneo

Ostatnie miejsce zajął kalkulator biurowy Vector CD-2442T. To urządzenie charakteryzuje się podstawowymi funkcjami matematycznymi. Z dodatkowych funkcji, jakie oferuje kalkulator to obliczanie marży i podatków. Wykorzystasz go w domu, w biurze, w szkole czy w sklepie. Produkt posiada tradycyjny wyświetlacz (12-pozycyjny). Ma podwójne zasilanie słoneczno-bateryjne. Jest najtańszym kalkulatorem z listy, a jego obsługa nie sprawia żadnych trudności.

Dlaczego każdy powinien posiadać kalkulator?

Obecnie na rynku spotkasz się z kilkoma typami kalkulatorów wyposażonych w nowoczesne technologie i funkcje. Poniżej przeczytasz, dlaczego każdy powinien posiadać kalkulator i jaki typ mógłby znaleźć u Ciebie najlepsze zastosowanie.

Klasyczne kalkulatory biurowe:

  • Posiada czytelny obraz, wyraźne cyfry wyświetlane na ekranie.
  • Jest wyposażony w duże plastikowe przyciski, które są czytelnie opisane.
  • Niejednokrotnie wykorzystasz go do obliczeń rachunków, związanych ze stałymi kosztami utrzymania.
  • Producenci co raz częściej dokładają kolejne funkcje matematyczne do kalkulatorów biurowych.
  • Kalkulator klasyczny jest dopuszczony do korzystania przez uczniów podczas egzaminów.

Kalkulator naukowy:

  • Posiada nawet do kilkuset funkcji, które sprawdzą się w nauce dla uczniów szkół średnich i studentów.
  • Skomplikowane wykresy i statystyki w szczególności przydadzą się nie tylko w szkołach, ale także w pracy w biurze, księgowości czy w pracy inżynierskiej.

Kalkulator z drukarką: 

  • Taki kalkulator na pewno znajdzie aprobatę u osób zajmujących się zawodowo wyliczaniem podatków.
  • Doskonały produkt dla handlarzy, którzy w pełni mogą wykorzystać jego funkcje związane typowo z branżą.

Jak widać, nowoczesne kalkulatory doceniane są przez co raz większą część społeczeństwa - zaczynając od potrzeb domowych, po uczniów i studentów, kończąc na pracach zawodowych.

Podsumowanie

Ranking kalkulatorów poszerzył się o zaawansowane urządzenia do liczenia, które trafiają do szerszej grupy odbiorców.

Wybraliśmy produkty takich producentów, jak Citizen, Sharp, Casio, Vector. Kalkulatory charakteryzują się wielofunkcyjnością oraz ciekawymi rozwiązaniami dotyczącymi wyświetlania obrazu. Ceny tych produktów wahają się od 44 zł do 599 zł. Zasilanie kalkulatorów jest bateryjne, sieciowo - bateryjne lub bateryjno - słoneczne.

Pochwal się w sekcji komentarzy, z jakiego rodzaju kalkulatora Ty korzystasz?

blog comments powered by Disqus
Kalkulator wielofunkcyjny | Ranking TOP 10