PODPOWIEDZI:

Dlaczego suszarka automatyczna kurczy ubrania?

Dlaczego suszarka automatyczna kurczy ubrania?

Jednym z typowych problemów z suszarką automatyczną może się okazać fakt, że suszarka kurczy ubrania. Co jest tego powodem? O tym już za moment w poniższym poradniku. Zapraszam!

Suszarka bębnowa ma być sporym ułatwieniem, lecz niekiedy potrafi przysporzyć problemów. Jednym z nich jest moment, gdy suszarka automatyczna kurczy ubrania. Warto poznać przyczyny takiego stanu, żeby nie doprowadzać do żadnych zniszczeń Twoich ulubionych ubrań.

Poza możliwymi awariami należy przestrzegać pewnych zasad, aby nie doprowadzić do nieprawidłowej pracy suszarki do ubrań. Mam tu na myśli korzystanie z instrukcji obsługi, przestrzeganie ilości wsadu, dostosowywanie się do informacji zawartych na metce ubrania. To ograniczy ryzyko zniszczonej bądź skurczonej odzieży.

Suszarka automatyczna kurczy ubrania - Przyczyny

Gdy suszarka kurczy ubrania, to z pewnością plujesz sobie w brodę, dlaczego do tego doszło. Niezależnie od tego, który model z rankingu suszarek do ubrań wybierzesz, to należy poznać ewentualne przyczyny tego problemu, aby być mądrzejszy o tę wiedzę.

Wybór niewłaściwego programu

Podstawą jest dobór odpowiedniego programu suszenia w stosunku do rodzaju tkaniny. W tym celu pamiętaj o czytaniu metek, gdyż niektóre ciuchy lubią się skurczyć od ciepłego powietrza.

Przeładowanie bębna suszarki

Całkowitą przyczyną problemu kurczących się ubrań w suszarce może być zbyt duża ilość odzieży, czyli przeładowanie bębna. Za wielki wsad doprowadza do zniszczeń tkanin, gdyż nie schną one tak, jak powinny. Efektem są albo mokre ubrania albo skurczone.

Zobacz również:  Jak odprowadzić wodę z suszarki bębnowej?

Suszarka SAMSUNG nowoczesny panel

Uszkodzony czujnik temperatury

Wadliwy czujnik temperatury może spowodować zmianę ustalonej temperatury. Przykrą konsekwencją jest wzrost temperatury suszenia, a w efekcie końcowym skurczenie tkanin. Trzeba sprawdzić stan czujnika i jeżeli zachodzi taka konieczność, to wymienić go na nowy.

Niesprawna grzałka

Uszkodzona grzałka potrafi cały czas grzać, co doprowadza do kurczenia ubrań. Prawidłowo działająca grzałka załącza się co jakiś czas (w zależności od programu). Analiza tego, czy grzałka nie jest czasem wadliwa, wymaga rozkręcenia urządzenia i wymontowania grzałki. Kolejnym krokiem jest sprawdzenie oporności grzałki za pomocą miernika.

Suszarka marki SAMSUNG i smartfon do zdalnej obsługi

Sprawdź także: Jaką suszarkę do prania wybrać?

Dlaczego suszarka automatyczna kurczy ubrania - Podsumowanie

Suszarki bębnowe ulegają czasami różnym awariom. Problem może dotyczyć na przykład, gdy suszarka do ubrań nie grzeje lub gdy zbiera się woda w filtrze suszarki do prania. Jeżeli natomiast suszarka automatyczna kurczy ubrania, to w pierwszej kolejności odpowiedz sobie na pytanie, czy ustawiłeś właściwy program suszenia, czy dany materiał nadaje się do suszenia w taki właśnie sposób. Zawsze pamiętaj, aby bęben suszarki nie był przeładowany. Niekiedy winowajcą jest wadliwy czujnik temperatury lub uszkodzona grzałka.

blog comments powered by Disqus
Dlaczego suszarka automatyczna kurczy ubrania?