PODPOWIEDZI:

Dlaczego zbiera się woda w filtrze suszarki do prania?

Dlaczego zbiera się woda w filtrze suszarki do prania?

Suszarki do prania to pomocne urządzenia, jednak zdarzają się pewne awarie. Jedną z usterek może być to, że zbiera się woda w filtrze suszarki. Co w takim przypadku należy zrobić? Tego dowiesz się w poniższej publikacji. Zapraszam!

Niemal każde urządzenie w domu może ulec uszkodzeniu. Bywa, że suszarki bębnowe są zawodne i problemem może być na przykład to, że zbiera się woda w filtrze suszarki do prania. Tekst powstał z myślą o tym, aby szybko i bez zbędnych kosztów rozwiązać samodzielnie kłopot i poznać przyczyny takiego stanu.

Nieprawidłowa praca suszarki do prania nie musi od razu oznaczać poważnej awarii.

Zbiera się woda w filtrze suszarki do prania - Przyczyny

Jedną z najczęstszych usterek suszarek automatycznych jest fakt, że suszarka do ubrań nie grzeje, suszarka kurczy ubrania bądź zbiera się woda w filtrze suszarki. Dzisiaj pomogę rozwiązać ten ostatni problem. Przyczyny pozostałych usterek również znajdziesz na naszej stronie.

Na początku wspomnę jeszcze, że rola filtra suszarki do prania polega na wyłapywaniu kłaczków czy nitek, które mogą gubić tkaniny w bębnie podczas procesu suszenia.

Złe wypoziomowanie suszarki

Źle wypoziomowana suszarka do prania, czyli to, że stoi na nierównym podłożu może być przyczyną tego, że zbiera się woda w filtrze suszarki. Sprawdź to za pomocą poziomicy. W tym celu połóż ją na blacie suszarki i zobacz, czy sprzęt stoi prosto. Jeżeli nie, to wyreguluj nóżki.

Zapchana pompa odpływowa

Niekiedy dochodzi do problemów z odprowadzaniem wody ze zbiornika głównego. Powodem prawdopodobnie jest zapchana pompa odprowadzająca. Aby rozwiązać problem, wystarczy przeczyścić ową pompę. Warto również przemyć pływak załączający pompę. Po tym zabiegu podłącz pompę do zasilania (poza suszarką) i zaobserwuj, czy jest już wszystko sprawne.

Sprawdź także: Jaką suszarkę do prania wybrać?

Suszarka Sharp pusty bęben

Zapchany filtr kłaczków

Filtr kłaczków potrafi często się zapychać, zwłaszcza jeżeli nie jest regularnie czyszczony. Tylko prawidłowa konserwacja pozwoli na sprawną pracę urządzenia. Woda zbiera się w suszarce, bo najpewniej kłaczki zapychają odpływ. Wyczyść zatem filtr. Jeżeli to nie pomoże, to być może jest on uszkodzony i należy wymienić filtr na nowy. Pamiętaj, że drobinki mogą przedostawać się w dalszy obieg po urządzeniu, a konsekwencje tego nie będą wesołe.

Zatkany kanał przepływowy

Powodem zbierania się wody w filtrze suszarki bywa zatkany kanał przepływowy. Pływak i pompa mogą działać właściwie, a winowajcą okaże się właśnie zapchany kanał przepływowy, którego zadaniem jest doprowadzanie wody do zbiornika z pompą. Niestety umieszcza się go na spodzie suszarki automatycznej, stąd dostęp jest dosyć utrudniony. Pomoże jedynie cieniutka sprężyna, która udrożni kanał.

Wentylacja

Ostatnim najczęstszym powodem, dla którego zbiera się woda w filtrze suszarki jest wadliwa wentylacja. W takiej sytuacji woda potrafi się także zbierać w otworze wentylacyjnym, w bębnie czy na drzwiach.

Zobacz również: Jak odprowadzić wodę z suszarki bębnowej?

suszarka Slim firmy Candy

Dlaczego zbiera się woda w filtrze suszarki do prania - Podsumowanie

W rankingu suszarek do ubrań spotkasz modele w różnym przedziale cenowym, ale bywa, że każdy z nich może z czasem ulec awarii, jaką jest zbieranie się wody w filtrze. Wśród prawdopodobnych przyczyn wymienia się źle wypoziomowaną suszarkę, zapchaną pompę odpływową, zapchany filtr kłaczków, zatkany kanał przepływowy czy wadliwa wentylacja.

blog comments powered by Disqus
Dlaczego zbiera się woda w filtrze suszarki do prania?